מקצב אשכול מקצבים

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפשר לרוקן דרך הסמפלר את כל הדגימות RAM שלא בשימוש ואז הבעיה נפתרת...
אם זה מעניין מישהו אז שישאיר בקשה, פשוט אין לי כח להסביר סתם.
אותי זה מעניין מאוד אשמח לדעת
הייתי נצרך למידע הזה לא מזמן

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שתי שאלות לחברים כאן שנוגעות אחת לשניה
א' עם כל תופעת קטעי השירים הדומים איך לא מתבלבלים ועוברים פתאום לשיר אחר?
השאלה גם לגבי פתיחים. כאשר פעם כל שיר היה לו פתיח אחד שחזר על עצמו ומקסימום עוד קטע מעבר אחד.
היום כל שיר יש לו 2 פתיחים עוד לפני שמתחיל השיר. מעברים וסתם כל מיני תזמורים למיניהם.
איך זוכרים את הכל כשיש מילים זה עוזר אבל כשזה רק תזמור זה קשהושוב איך לא מתבלבלים מקטעים דומים?

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עוד שאלה איך מזהים סולם בקלות למי שמשתמש בטראנספרט

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עוד שאלה איך מזהים סולם בקלות למי שמשתמש בטראנספרט

המון שעות נגינה עם זמרים, זה עניין של תרגול.
אני בדרך כלל עושה את הצליל של הבסיס בראש לדוג Am, ואז עולה מהר עם הסולמות עד שזה מתאים לי.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

מנחמן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
גם טיירוס וגם גנוס???הגזמנו.........
[שמוליק לוטרמן]צפה בקובץ המצורף 549535
אגב הייתי בחתונה שלו וראיתי שהמקצבים הם בכלל בטיירוס
אז שאלתי אותו מה הפוזה והקטע (כאילו שידגום הכל לטיירוס וחלאס)
והוא ענה לי שיש איזשהוא "סאונד מיוחד" שיוצא מהג'נוס ואי אפשר לדגום את זה והמבין יבין.
(משהו כמו זה שכל החסידים משתמשים במוטיף 6 שגם היצרנים כבר לא זוכרים איך משתמשים איתו-כנראה בגלל הסינטי ה"מיוחד" שיש שם וכנראה אי אפשר לדגום...)

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
המון שעות נגינה עם זמרים, זה עניין של תרגול.
אני בדרך כלל עושה את הצליל של הבסיס בראש לדוג Am, ואז עולה מהר עם הסולמות עד שזה מתאים לי.
דוד סם... הוא ביקש בקלות יש הצעה חוץ מלעבור כי להרבה זה קשה...

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא בטוח כי גם אהרלה נחשוני אמר לי פעם שהוא משתמש בקורג pa2x כי יש לו יציאה יותר חמה (דהיינו שהסאונד שיוצא מהאורגן נשמע יותר חם).
וד"ל
טוב לדעת!!
כי באמת טעיתי למה הוא נשאר עם האורגן המיושן הזה.

מנחמן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הוא נשאר איתו ממלא סיבות אחרות,
הסיבה הזאת היא קשקוש מוחלט. הסאונד של הPA2 בחיים לא יכול להיות כמו של המתקדמים
ככה הוא אמר לי.

אגב ישראל סוסנה אמר לי שהוא נשאר עם הpa3x כי המסך שם עובד גם עם ציפורן והpa4x רק באצבע

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
ככה הוא אמר לי.

אגב ישראל סוסנה אמר לי שהוא נשאר עם הpa3x כי המסך שם עובד גם עם ציפורן והpa4x רק באצבע

זה כבר משהו אחר,
אני גם כשעברתי לpa4 לקח לי זמן להתרגל שלא דופקים את המסך עם הציפורן (הוא עובד רק עם הציפורן)
אלא נוגעים בו כמו באייפון.

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני חייב לדעת איך עושים זאת.
מחכה להסבר.

תודה.
אותי זה מעניין מאוד אשמח לדעת
הייתי נצרך למידע הזה לא מזמן
בPA1000 כך: עוברים למצב SOUND (מתוך ארבעת המצבים בכפתורים העליונים בצד שמאל), ואז מפעילים את RECORD, ואז נפתח מסך הקלטת הסמפלרים. לוחצים במסך בצד ימין בפינה למעלה (בבס"ד...) איפה שיש כמו מלבן עם חץ, ושם אחת מהאפשרויות היא DELITE (-מחיקה). ואז האורגן נותן שלוש אפשרויות: הראשונה למחוק סמפול מסויים. השנית למחוק רק את מה שלא בשימוש. והשלישית למחוק הכל.
וחשוב להזהר לגבות לרגע הכל לפני שמבצעים את המחיקה, כי אם בטעות תמחקו את הכל זה יהיה בעיה...

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בPA1000 כך: עוברים למצב SOUND (מתוך ארבעת המצבים בכפתורים העליונים בצד שמאל), ואז מפעילים את RECORD, ואז נפתח מסך הקלטת הסמפלרים. לוחצים במסך בצד ימין בפינה למעלה (בבס"ד...) איפה שיש כמו מלבן עם חץ, ושם אחת מהאפשרויות היא DELITE (-מחיקה). ואז האורגן נותן שלוש אפשרויות: הראשונה למחוק סמפול מסויים. השנית למחוק רק את מה שלא בשימוש. והשלישית למחוק הכל.
וחשוב להזהר לגבות לרגע הכל לפני שמבצעים את המחיקה, כי אם בטעות תמחקו את הכל זה יהיה בעיה...
תודה רבה
מה זאת אומרת למחוק את מה שלא בשימוש?

- דוד -

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תודה רבה
מה זאת אומרת למחוק את מה שלא בשימוש?
זה אומר סימפולים (זיכרון RAM) שנשארו רק בזיכרון, ולא בתור קובץ בתיקיות הSOUND.
כל קובץ דגימה שמכניסים, נכנס גם לזיכרון ה RAM, אבל כשמוחקים את הקובץ, נשאר הזיכרון.
אז פשוט מה שצריך זה למחוק את הקבצים (צלילים, תופים) שלא בשימוש ואז למחוק את הזיכרון בדרך שכתבתי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה