אשכול מאחורי הקלעים

מיוזניק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
וזה כנראה באמת לא קשור לאשכול הזה אבל זה גם משהו שהתנהל מאחורי הקלעים וזה מאוד מעניין

הזמר החילוני שלמה ארצי פגש את המפיק מבית לחיים טיש - הרב יוסף משה כהנא בעת ששניהם באו לאולפן להקלטות (יצויין שזה היה לפני כ25 שנה)
ושלמה ארצי שר קטע מהלחיים טיש באידיש - משעשע מאוד גם לראות איך שהאנשים היו נראים אז (שימו לב גם למונה רוזנבלום...)

לבלוב

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
רולי דיקמן - מרים אותי תמיד

בראיון לתכנית האירוח הפופולרית של 'כיכר השבת', 'המבקר', מתייחס לראשונה הזמר והיוצר רולי דיקמן לביקורות נגד הפקת הענק שלו בג'ונגל האפריקני, שבמרכזה השבטים השרים לבורא עולם – "אתה מרים אותי תמיד".

בראיון למגיש התוכנית נתנאל לייפר מתייחס דיקמן לביקורת בשל סגנון הלבוש של הרקדנים ובשל טענות כי הוא חסר כל מסר חינוכי, עונה למבקריו, ואף מוסיף ומספר על תהליך יצירת הקליפ וחלק מהחוויות הייחודיות שלו בדרך להפקתו. "אמרנו לאפריקנים שישימו על עצמם משהו".

כזכור, לאחרונה השיק רולי דיקמן יצירה נוסח נשיונאל ג'יאוגרפיק, שהרחיק עד הסוואנות של אפריקה כדי לייצר קליפ ללהיט "אתה מרים אותי תמיד" שנכתב, הולחן ועובד על ידי הצמד אלי קליין ואיצי ברי. התסריט, אותו כתב עם הצלם בצלאל כהן, מעביר בצורה מוחשית את המסר של נפילה למקומות הנמוכים ביותר ומשם ההתרוממות.

ההכנות לקליפ, כללו, בין היתר, חצי שנה של עבודה מהארץ. ניסיונות תיאום עם אנשים באפריקה שעדיין חיים בתקופת טרום הטלפונים, תרגום, היכרות עם שבטים שונים במקומות מוזרים ואף מסוכנים, ורק לאחר יציאה עם צוות הצילום וההפקה, לשבוע ימי צילום בטנזניה. הצילומים החלו לפנות בוקר והסתיימו באישון ליל, כאשר ההפקה צריכה היתה לדאוג לכל הדרוש ליהודי במקום בו אין מוצר אחד כשר לרפואה. מזוודות רבות הגיעו מהארץ, לא רק עם ציוד מקצועי אלא עם אוכל, סידורי תפילה ועוד. "אפילו בית חב"ד אין שם", מסביר רולי על המקום הנידח.

מצו"ב הקליפ והצצה לתוכנית בכיכר השבת - קרדיט: בחזית

קבצים מצורפים

• 'אמרנו לאפריקנים שישימו על עצמם משהו' - כיכר השבת.mp4
    45.8 MB · צפיות: 1,152
  • רולי דיקמן - אתה מרים אותי תמיד.mp4
    22.2 MB · צפיות: 569

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

בראיון לתכנית האירוח הפופולרית של 'כיכר השבת', 'המבקר', מתייחס לראשונה הזמר והיוצר רולי דיקמן לביקורות נגד הפקת הענק שלו בג'ונגל האפריקני, שבמרכזה השבטים השרים לבורא עולם – "אתה מרים אותי תמיד".

בראיון למגיש התוכנית נתנאל לייפר מתייחס דיקמן לביקורת בשל סגנון הלבוש של הרקדנים ובשל טענות כי הוא חסר כל מסר חינוכי, עונה למבקריו, ואף מוסיף ומספר על תהליך יצירת הקליפ וחלק מהחוויות הייחודיות שלו בדרך להפקתו. "אמרנו לאפריקנים שישימו על עצמם משהו".

כזכור, לאחרונה השיק רולי דיקמן יצירה נוסח נשיונאל ג'יאוגרפיק, שהרחיק עד הסוואנות של אפריקה כדי לייצר קליפ ללהיט "אתה מרים אותי תמיד" שנכתב, הולחן ועובד על ידי הצמד אלי קליין ואיצי ברי. התסריט, אותו כתב עם הצלם בצלאל כהן, מעביר בצורה מוחשית את המסר של נפילה למקומות הנמוכים ביותר ומשם ההתרוממות.

ההכנות לקליפ, כללו, בין היתר, חצי שנה של עבודה מהארץ. ניסיונות תיאום עם אנשים באפריקה שעדיין חיים בתקופת טרום הטלפונים, תרגום, היכרות עם שבטים שונים במקומות מוזרים ואף מסוכנים, ורק לאחר יציאה עם צוות הצילום וההפקה, לשבוע ימי צילום בטנזניה. הצילומים החלו לפנות בוקר והסתיימו באישון ליל, כאשר ההפקה צריכה היתה לדאוג לכל הדרוש ליהודי במקום בו אין מוצר אחד כשר לרפואה. מזוודות רבות הגיעו מהארץ, לא רק עם ציוד מקצועי אלא עם אוכל, סידורי תפילה ועוד. "אפילו בית חב"ד אין שם", מסביר רולי על המקום הנידח.

מדהים, תעלו עוד בסגנון

נפתול

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
המשתמש נחסם

למה לא מעלים באופן קבוע את ''המבקר''?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה