אשכול לסרטונים כלכליים מכל הסוגים

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הנה עוד ציטוט שלו
לכן הסכימו הרב יעקב אריאל שליט"א והרב זלמן נחמיה גולדברג שליט"א לקבוע כי לשם רמת כשרות רגילה, תוגדר חברה בתור שומרת שבת אם הפעילות העיקרית שלה, שממנה היא מפיקה את רווחיה, אינה מתקיימת בשבת. על כן לא תותר השקעה בחברה המייצרת בשבת או המשווקת את מוצריה בשבת. אולם, אם חברה משביתה את פעילותה העיקרית בשבת, מותר יהיה להשקיע בה – אף אם היא מפעילה שירות תיקונים בשבת[17], מתוך תקווה כי הגדרה שכזו תאפשר לחזק את שמירת השבת בכלל החברות במשק. לעניין הגדרת חברה בתור שומרת שבת, תלקח בחשבון פעילות החברה עצמה ולא תהיה התחשבות בפעילותה של החברה הבת. "

אני לא נכנס אם מותר או אסור להשקיע בכאלה מניות, כי זה מח' הפוסקים שנים רבות עוד בנושא גם של חברה בע"מ לענין חמץ, אני נכנס כאן להגדרה שמי שאוחז שאסור ודאי לא שייך את היתר הנ"ל לפי כל הפסקים החרדים,
תשובה:
לכן הסכימו הרב יעקב אריאל שליט"א והרב זלמן נחמיה גולדברג שליט"א לקבוע כי לשם רמת כשרות רגילה, תוגדר חברה בתור

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
לא מבינה אותך.
בד"ץ מאשרים מניות חו"ל.
אז מה אתה רוצה?
ושוב, אתה לא אמור לקבל אותו בתור פוסק שלך!!
הבד"ץ מאשרים מטעם אחר שהנפק"מ בזה תהיה אם הגדרות של קרנות סל בחו"ל תשתנה,
ולגבי הרבנים שצטט אני מסכים שיש מקום להתיר לקניות מניות של מחללי שבת אפשר להסתכל אצל הרב דביר, אבל היתר שהוא מביא שאפילו לשיטות שלא לקנות מותר לקנות סוגים של חברות כמו "אף אם היא מפעילה שירות תיקונים בשבת[17], מתוך תקווה כי הגדרה שכזו תאפשר לחזק את שמירת השבת בכלל החברות במשק. " אין לזה היתר כלל,
ולגבי הרב זלמן נחמיה גולדברג הוא מתיר לקנות מניות ממש גם ללא היתר הזה כשיטת הרב אלישיב (הרב דביר) ולכן קשה לי ציטוט משמו שאפילו לאוסרים מותר,
לא מתאים לך לשמוע מישהו עם כיפה בצבע אחר, אתה יכול להתקדם לסרטון הבא.
מתאים לי לשומע, ואני שומע כל הזמן ואם את רוצה עוד שיעור ממנו אני גם יודע לפנות https://my.schooler.biz/s/9055/bkyy/28 אבל לצטט אתו כאן כל הזמן בתור ראיה זה מצחיק אותי באופן אישי,

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@בנש"ק אחד כל הציטוטים שהבאת, אין לי מושג מאיפה הבאת? אבל ודאי שלא מהסרטון שאני הבאתי.

ואם הצחקתי אותך בזה שהבאתי ציטוט שלו, אז דבר ראשון אני שמחה ששימחתי יהודי, ודבר שני היה לי פשוט די קשה לצטט מהאתר של בד"ץ [או לחילופין מהאתר שלך] אז לכן בחרתי לצטט מהאתר שלו.

ולעניין הציטוטים שציטטת, ככל הנראה אתה מעוות מאד את מה שהוא אמר.
הוא ממש לא מקל בכל העניינים האלו, אלא להפך.

יעל פ.

משתמש רשום
מי יכול להעלות כקובץ לטובת החסומים
תודה!
פלג דוידוביץ מראיין את רימון חייט על עולם המימון
איך עובד עולם ההלוואות, אילו כללים כדאי להכיר בתהליך, איך ומתי נכון למנף השקעה, ואיך ומתי פחות, מה עומד מאחורי הלוואות לטובת צריכה וממה כדאי להזהר.

החסכנים חיים ברמת חיים גבוהה יותר
סרטון מומלץ מאד לצפייה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פלג דוידוביץ מראיין את רימון חייט על עולם המימון
איך עובד עולם ההלוואות, אילו כללים כדאי להכיר בתהליך, איך ומתי נכון למנף השקעה, ואיך ומתי פחות, מה עומד מאחורי הלוואות לטובת צריכה וממה כדאי להזהר.
ג'מבו מייל

בנש"ק אחד

משתמש פעיל
@בנש"ק אחד כל הציטוטים שהבאת, אין לי מושג מאיפה הבאת? אבל ודאי שלא מהסרטון שאני הבאתי.

ואם הצחקתי אותך בזה שהבאתי ציטוט שלו, אז דבר ראשון אני שמחה ששימחתי יהודי, ודבר שני היה לי פשוט די קשה לצטט מהאתר של בד"ץ [או לחילופין מהאתר שלך] אז לכן בחרתי לצטט מהאתר שלו.

ולעניין הציטוטים שציטטת, ככל הנראה אתה מעוות מאד את מה שהוא אמר.
הוא ממש לא מקל בכל העניינים האלו, אלא להפך.
הציטוטים מילה במילה ממנו מצ"ב קונטרס שלו
ולגבי מקל או לא, הדגשתי שאני לא נכנס לעצם הנושא, אבל אם את מכניסה את הנושא אז כך שיש אפילו מצב שהוא מחמיר כי לשיטתו קרן סל שעוקבת אחרי חוברת יהודיות בחו"ל זה בעיה, ולפי הבד"ץ טעם היתר זה בגלל שאתה לא מחזיק בפועל את המניות אלא "נכס הבסיס של הETF מוחזקת על ידי הAuthorised Participants ולמחזיקים של הETF שעבוד על הנכסים." וזה דומה לתעודת סל אבל כאן מותר לכו"ע כי אין חשש ריבית בגלל גוים
ומצד שני הוא מקל שלפי הדעות שאסור להחזיק מניות של מחללי שבת הוא מתיר וזה ציטוט ממנו
  • חברה הנותנת בשבת תמיכה טכנית ללקוחות בלבד או שמפעילה תחזוקה הכרחית בלבד.
  • שעור הנכסים בהם מתקיים חילול שבת נמוך מ 10% מכלל נכסי החברה.
  • שעור הפעילות האסורה בשבת נמוך מ 10% מפעילות החברה בימות החול.
ולפי הדעות שהחזקה במניות אסור בחברה של מחללי שבת גם אם אין לך זכות באסיפה הכללית אז זה אסור,

בוודאי שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה ויסמוך על מי שהוא רוצה, רק רציתי לחדד את הדברים

קבצים מצורפים

• מכון כתר.pdf
    KB 100.3 · צפיות: 44

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אוקיי אז קראתי את הציטוטים במקור, והנה התייחסותי.
הציטוט הראשון שהבאת, מדובר בדיוק שלך שלמעשה לא משנה דבר, כי בד"ץ מאשרים להשקיע דרך קרנות סל בחברות של גויים.
הציטוט השני מדבר על מדיניות ההכשר שנותן מכון כת"ר, שבו הם נסמכים על דעת הרב אלישיב לגבי החברות הללו.
ובכל אופן, לא זכור לי אי פעם שכתבתי שזה כשרות שמומלץ לסמוך עליה.
אלא עוד יותר, כשאני כתבתי על ההכשרים, כתבתי רק על גלאט הון, תשואה כהלכה, ובד"ץ.
וגם לשיטתו הם מקלים יותר בנושא בגלל האג'נדה שלהם.

ראש מנוע

משתמש פעיל
כל סרטון זה בדר"כ נעשה למטרת פרסום, וגם זה לא שונה.
אבל אני לא הבאתי למטרת פרסום, אלא להעמקת הידע הכלכלי, ויש שם הרבה תובנות כלכליות.
תודה על האשכול משום מה כל הסרטונים נעולים בנטפרי
אם תוכלו לשלוח לי בהודעה פרטית, תודה
מתעניין בהשקעות אשמח אם תשלחו לי טיפים ואיפה כדאי לפתוח תיק השקעות, תודה רבה.

A.A.T

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
באיזה נייר ערך להשקיע בבורסה
ואיך לקנות נייר ערך בפועל
סרטון ממש מוצלח לדעתי!!!
השיטה שלו מאד נכונה לדעתי, רק שצריך לשים לב, לנושא ההלכתי [שזה יהיה כשר] וגם שזה טוב רק כשזה לטווח ארוך,
לטווח קצר, יש בזה סיכון גדול מאוד
יש למישהו אפשרות לשלוח לי את הסרטון במייל או להעלות אותו עם קישור פשוט הוא חסום לי בנטפרי.
תודה רבה רבה!

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש למישהו אפשרות לשלוח לי את הסרטון במייל או להעלות אותו עם קישור פשוט הוא חסום לי בנטפרי.
תודה רבה רבה!
רימון חייט מדבר בסרטון על השקעה בנדל"ן
שבהתחלה צריך לקנות בחסכונות קרנות סל בשוק ההון
וכשהצבירה מספיקה בשביל הון עצמי למשכנתא
קונים דירה להשקעה.

בהמשך הסרטון הוא מסביר איך קונים מניות בפועל
ההסבר הוא דרך הפלטפורמה של בנק הפועלים.
נחמד, אבל זה הכל.

@אהרן2

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האתר שלו ברובו פתוח אצלי,
אתה יכול לשים קישור לסרטון, שאדע באיזה סרטון מדובר?
נראה לי כאן.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

A.A.T

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
הוא לא נחסם בטעות.
בקובץ שהועלה פה בפרוג, זה אחרי שנחתך מזה חלק קטן בעייתי.
אז אולי אפשר להעלות אותו שוב פעם, הקובץ שהועלה כבר נחסם [בנטפרי], כנראה שהיו לו יותר מידי הורדות.
כמובן רק אם לא קשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה