דיון "אשכול יצירתי"

הנושא בפורום 'קהילת מעצבים גרפיים' פורסם ע"י משתמש חדש חדש, ‏15/1/20.

1. משתמש חדש חדש

משתמש חדש חדש משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

תודות :
    3,225
    נקודות:
    208
    היי אני ממש חדש כאן כמו שאפשר לראות, אז דבר ראשון אם אני (האשכול כמובן:) ) שייך לכאן- תשאירו אותי ואם לא תעבירו לאן שאני שייך ;)...

רציתי לשתף רעיונות שלי בנושא "היצירתיות" ובעיקר אשמח לקבל מכם שיתוף ורעיונות בעניין, יש הרבה מה ללמוד על יצירתיות ואני אשמח מאוד לשמוע מהמומחים כאן.

***************** יצירתיות *****************
    אני יתחיל במה שאני הבנתי עד היום... אח"כ אתם;)
    חלק חשוב מאוד באדם הוא "היצירתיות", והרבה פעמים אין שום דבר חדש בראש - ובטח לא משהו יצירתי, אבל כאן בדיוק הבעיה, אדם חייב דבר ראשון להאמין בעצמו שיש לו מה ליצור ולחדש, כי אם הוא לא יאמין בעצמו בדבר הזה אז הוא נועל לעצמו את כח הדמיון, (כמו כן יש דברים שהם הפך היצירתיות כמו כפייתיות), צריך לפתח רגש ולפתוח דלת ולעוף עם הדמיון...

אמנים גדולים מבטאים ביצירות שלהם הרבה רגש, ואינם נותנים מנוח לדמיון שלהם, (כך לפחות אני חושב), הרבה לפני היצירה חשוב שתהיה איזו שהיא הכנה, אפילו לצייר משהו הדמייה איך הולכת להראות היצירה...
    כמובן שיהיו הרבה נסיונות שילכו ויפרחו אבל הם יובילו בסופו של דבר ליצירה המושלמת...

ללא ספק דרושה השקעה והתמדה להגיע להצלחה...

ממה שאני הבנתי חשוב הרבה פעמים להרפות... בהרבה תחומים בחיים כשרוצים משהו ולוחצים יותר מדי הכל נסגר...
    הרבה פעמים הרפייה היא רפואה גדולה מאוד, והיא פותחת דלתות חדשות לעולם אחר של דמיון ויצירה, אבל יחד עם זאת צריך לטפח ולשמור על הצד היצירתי שרוצה לפרוח ולהתעצם, וזאת באמת אומנות גם לשחרר ולעוף כמו ציפור על עבר הדמיון והיצירה, ומצד שני לא ללחוץ מדי ולדעת לשנות אווירה גם בראש וגם ביצירות ובחיים עצמם.

ליצירה אמיתית יש נוכחות כזו שקשה לפספס...

"בלוק יצירתי" - מה ניתן לעשות כשאדם נמצא במצב של בלוק? כלומר שהוא מרגיש איך שהיצירתיות שלו איננה והוא לא מצליח להגדיל ראש, מה חסר לו באותו רגע?
    האם הסביבה גורמת ומשפיעה על יכולת ההתפתחות האישית והיצירתית (כלומר האם חלילה היא הורסת)?

ולמתי בעיקר נחוצה היצירתיות? האם יש זמנים או מצבים שאנו לא משתמשים בדמיון שלנו? או שהוא מיותר באותו הזמן...

אגב תאמינו או לא אני כותב את זה בעבודה בין סידור המזרנים לסידור הכיסאות... רק שם המוח שלי רוצה לפרוץ, משום מה מול המחשב אני בלוק;) ... כנראה הדמיון שלי עובד טוב יותר כשאני פועל ועושה דברים נוספים ולא מחכה שהוא פתאום יפול עלי מלמעלה...

יאאלה מכאן זה שלכם, דיברתי מספיק...
    מקווה שלא שברתי את כל כללי וחוקי העיצוב, אם כן אשמח שתתקנו אותי...
    אשמח לשיתוף/ תגובות/ וה(א)ערות/ ובעיקר לתשובות מהמומחים הגדולים שנמצאים כאן...

דבר אחרון: חייב לצאת מהבית רק שם הראש שלי נפתח... קצת טבע אוויר עצים ומים עושים את העבודה... ומביאים אותי לחופש יצירתי, זה אני :D

במכללה2.jpg

a80, elisheva18, ירין שלום ו-8 משתמשים נוספים מודים על התגובה.
  2. יונתן ליפשיץ

יונתן ליפשיץ משתמש סופר מקצוען עיצוב גרפי

תודות :
    6,873
    נקודות:
    233
    טכניקה טכניקה וטכניקה.
    תנסה לחקות דברים שאתה אוהב.
    כשיש את הכלים יש למוסיקה איך לצאת.
    לא צריך לחדש. תהיה מי שאתה, זה החידוש.

bbh200, משך, saralulu ו-6 משתמשים נוספים מודים על התגובה.
  3. משתמש חדש חדש

תודות :
    3,225
    נקודות:
    208
    תודה על ההענות.
    חשבתי לעצמי היום האם טכני-קה זה אומר שאני לא יצירתי, או שאין קשר, אפשר להיות גם טכני וגם יצירתי?

נערך לאחרונה ב: ‏15/1/20
    יונתן ליפשיץ מודה על התגובה.
  4. יונתן ליפשיץ

תודות :
    6,873
    נקודות:
    233
    היצירתיות שלך תוכל לצאת רק בגבולות הטכניקה שלך.
    אחרת איך תוציא אותה לפועל?
    גם בשביל ביצועים פשוטים דרושה טכניקה של דיוק ודקות הצורה.
    טכניקה כוללת הרבה דברים אבל וודאי שרכישת קישורים טכניים מעולים היא ההתחלה הנכונה.
    רעיון טוב שלא מבוצע טוב זה ממש לא מספיק.
    יש גם מושג של יצירתיות שבאה מתוך המוגבלות.
    דווקא המוגבלות מייצרת פיתרות מקוריים וייחודיים. רואים את זה לאורך תולדות האמנות.
    וסוף סוף יכולת ההוצאה לפועל היא הבסיס.
    בדר"כ היצירתיות מתקיימת בגבולות הטכניקה.
    הדמיון יהיה בהיר בהרבה אם תדע את הדרך שבא הוא יכול לקבל צורה.
    זה עולם אחר.

משתמש חדש חדש מודה על התגובה.
  5. משתמש חדש חדש

תודות :
    3,225
    נקודות:
    208
    תודה רבה אתה נותן לי כיוון ממש טוב, אני מתחיל להבין את החשיבות הגדולה של הידע הטכני בשביל ליצור משהו שיראה ממש טוב, ובאמת צריך לחבר את שני הדברים יחד כדי להגיע לתוצאה המושלמת...

באמת יצא לי השבוע לראות איך מכמה צורות פשוטות יוצרים יצירות מדהימות, ולא צריך להמציא דברים שלא קיימים בשביל זה, כמו למשל הקו הנקי (הטרנדי) שהולך היום, יש שם רק כמה אלמנטים בודדים, וכבר היצירה מדברת מאליה...

יונתן ליפשיץ מודה על התגובה.
  6. יונתן ליפשיץ

תודות :
    6,873
    נקודות:
    233
    תעשה חיים

משתמש חדש חדש מודה על התגובה.
  7. משתמש חדש חדש

תודות :