דרוש מידע אשכול הלייזר הגדול \(@^0^@)/ הכניסה לבעלי משקפיים בלבד!

באתי לחלום

משתמש מקצוען
בעקרון כללית הכי משתלם. אבל עכשיו בגלל הקורונה אי אפשר לעבור קופות.
טוענים שכיוון שזה ממוחשב לא כ"כ משנה איפה עושים. אני כן העדפתי לשלם מעט יותר בשביל לעשות באסותא בעקבות 2 חברות שעשו שם והמליצו מאד גם על הניתוח וגם על השרות, מה גם שאסותא זה סוג של בית חולים בניגוד לכמה מקומות אחרים. על מקום אחד יצא לי לשמוע שהם שמאלנים ומאד לא נחמדים אז לא עשיתי שם למרות שהוא היה זול יותר.
את צריכה ליצור קשר עם המכון ששם את מתכננת לעשות, קובעים לך תור לבדיקת התאמה. במידה ומתברר שאת מתאימה את מזמינה תור לניתוח. אפשר בהתראה של יומיים מראש...
ביום של הניתוח מבלים במרפאה כארבע שעות שכוללות מיפוי קרנית וכל מיני בדיקות והמתנות ואז בסה"כ עשר דקות דקות בחדר הניתוח.
ואז אני צריכה לחכות חצי שנה ע"מ לקבל את ההטבה של כללית?

פנדורה

משתמש מקצוען
אני עשיתי לפני 3.5 שנים בדיוק את הניתוח הזה, אינטראלסיק, תוך רבע שעה אתה בחוץ, ונסעתי חזור הביתה מתל אביב.
אין כאבים, אין טישטוש כמעט, אין משקפי שמש ואין יובש, עקב זה שהניתוח עצמו נעשה ככה:
קודם כל מקלפים שכבה דקידה מהקרנית הצידה, ואז עושים את הלייזר ומחזירים את השכבה, ולכן זה לא חשוף, ולא כואב, ואין כמעט "הילה"...
לאחמ"כ אסור לשטוף עיניים 3 ימים, ושמים קצת טיפות כמה פעמים ביום וזה הכל.

אני ממליץ רק על הניתוח הזה, בעקר כי אח"כ רואים טוב וללא כאבים. לעומת כאלה ששמעתי שעשו את הרגיל PRK, וכאב להם מאוד וכן יותר משנה אחרי הניתוח יש להם עוד הילה מסביב לפנסי רחוב וכדו'.

לגבי המחיר: עשיתי מכבי שלי, ולכן במקום 14000 זה בערך 8500. התבצע בCARE.

המנתח היה יובל ...משהו כזה..
לא כל אחד יכול לעשות את הניתוח שעשית, אני למשל לא יכולתי, כנאה בגלל שהיה לי מספר גבוה.

באתי לחלום

משתמש מקצוען
אז מכל הפורום מה שאני מבינה זה שהצעד הראשון
הוא ללכת להיבדק אם אני בכלל יכולה לעבור את הניתוח?

ראיתי באתר של אסותא ש30% לא יכולים :(

gp

משתמש צעיר
סטופ רגע כולכם,
על מה ולמה הנהירה לכללית? ולד"ר לוינגר?
כאחת שעברה לייזר באסותא ויצאה מרוצה, אחות למנותח באמריקן לייזר שרואה היטב וחברה למנותחת בהדסה -
אני לא רואה הבדל בין המכונים....
כל מנותח מהרשימה הנ"ל פנה למכון שהציע את המחיר הזול ביותר עבורו. וכולם רואים מושלם ומרוצים עד הגג!!
ויחד עם זאת אוכלים את הלב.... על המחיר ששילמו.
היום ניתוח לייזר עולה 988 דרך מכבי בcare לייזר!! זה מחיר של משקפיים+עדשות לשנה.
באם הייתי עוברת את הניתוח כיום, ללא ספק הייתי עוברת למכבי ועושה את הניתוח במכון הנ"ל.
אני לא רואה מקום לספק!! (למעט מי שאינו מתאים לניתוח Z-LASIC...)

ועוד מילה בנושא סוגי הניתוחים-
באחת שמכירה הרבה שעברו בדיקת התאמה באסותא (9 אם לדייק...) - כל הנ"ל התאימו ל-2 שיטות הניתוח, וכולם (!) קבלו המלצה על ניתוח ה-PRK.
לא רוצה להסיק מסקנות מהירות מדי, אבל...................
שמעתי שד"ר לוינגר ממליץ למי שמתאים ל2 השיטות לעבור את Z-LASIC.
אז אם גם אתם מבולבלים מהניגודים כמוני, לדעתי אין העדפה ברורה לשיטה מסוימת/ מכון מסוים.
לכו על הזול ביותר!! חבל על הכסף.

נ.ב.
כמובן שכל הנ"ל זו דעתי האישית בעקבות הנתונים בשטח , מוזמנים לחלוק עליה:)

נערך לאחרונה ב:

gp

משתמש צעיר
אף אחד לא כתב על ההרדמה עצמה? או שפספסתי?

בכל אופן, מה מרגישים בהרדמה עצמה? דקירה בעין?
ההרדמה ללא דקירה!! ברר מצמרר אותי רק לקרוא את זה... ההרדמה נעשת ע"י טיפות, שתאמינו או לא- עובדות מושלם!! לא מרגישים כמעט כלום.
וכמה תיקונים לתשובות שנכתבו פה-
ניתוח PRK מתאים גם למספרים יחסית גבוהים (7 ), אינדיבידואלי כמובן.
ניתן לחזור לקופ"ח הקודמת (או כל קופה שהיא) מיד אחרי הניתוח. (בהתאם לתקופות המעבר של הביטוח לאומי כמובן.)

ואז אני צריכה לחכות חצי שנה ע"מ לקבל את ההטבה של כללית?
אין צורך לחכות חצי שנה במעבר בין קופות באם את ברמת ביטוח מקבילה.
לדוג'- אם את בלאומית זהב (הרמה הגבוהה ביותר בלאומית) , תקבלי את ההטבה מיד, בעת המעבר.
יש צורך להמתין למעבר בביטוח לאומי.

אז מכל הפורום מה שאני מבינה זה שהצעד הראשון
הוא ללכת להיבדק אם אני בכלל יכולה לעבור את הניתוח?

ראיתי באתר של אסותא ש30% לא יכולים :(
לדעתי- כן!! זה הצעד הראשון. (רב הסיכויים שתתאימי. הבדיקת התאמה היא בעיקר בשביל להכנס לענינים....)

Tzzpora

משתמש פעיל
מה??
998 ש"ח?
מה זה?
שימי לב שזה רק בלאסיק. למרות שזמן החלמה שלו הוא כמה שעות הוא פחות מומלץ כי הוא יותר פולשני(, חותכים חלון בקרנית ולאחר שמרימים את החלונית מנסרים מבפנים וסוגרים ואין איחוי של הקרנית. זה אומר שבמקרה של פגיעה עתידית ח"ו בעין אין כ"כ סיכוי....)
מה שלא כן בprk שזה שיוף של השכבה החיצונית ואח"כ הקרנית מתאחה.
בד"כ מי שנמצא מתאים ל prk ממליצים לו לעשות prk. אם את בכל מקרה מתאימה ללאסיק אז באמת נשמע אחלה ונדיר, רק תבררי קודם על כאלה שעשו שם אם הם היו מרוצים מהשרות וכו'.
מוכרחה לציין שזה מחיר די מפתיע כיוון שהלאסיק הרבה יותר יקר מה prk , לפעמים אפילו עולה כפול:eek:

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא רוצה להסיק מסקנות מהירות מדי, אבל...................
שמעתי שד"ר לוינגר ממליץ למי שמתאים ל2 השיטות לעבור את Z-LASIC.
אז אם גם אתם מבולבלים מהניגודים כמוני, לדעתי אין העדפה ברורה לשיטה מסוימת/ מכון מסוים.
לכו על הזול ביותר!! חבל על הכסף.
לא בטוח בכלל.
חברה שלי עשתה PRK שהומלץ גם לי באסותא, ההחלמה לקחה לה שבוע של סבל, דמעות, רגישות לחריץ של האור מתחת לדלת...
אני עשיתי בלויינגר את הניתוח היותר יקר, וכבר באותו היום הלכתי לסליחות, למחרת ללימודים, הכל כמעט כרגיל...

פררו רושה

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
1. האם בדיקה אצל לוינגר כרוכה בתשלום או שאפשר לבצע בדיקה ללא התחייבות?
תלוי מה המספר.
הבנתי שמתחת למספר 5 הבדיקה חינם ללא התחייבות,
ומעל - עולה 500 ש"ח שבהנחה ועושים שם את הניתוח, מתקזזת מהעלות.

מקוה שכתבתי את המספר המדויק, אבל בכל אופן הם ישאלו אותך מה המספר כשתקבע תור לבדיקה, ויגידו לך האם ומה העלות.

שרי בר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
כעיקרון תקופת האכשרה נספרת לפי הקופה הקודמת.
באתר של מכבי מופיע שהזכאות היא רק לאחר תקופה של חצי שנה.

עריכה: עכשיו ראיתי שאכן לא צריך תקופת אכשרה.
ציטוט: "מצטרפים חדשים למכבי, שומרים על הוותק שהיה להם בביטוח המשלים בקופה ממנה עברו. בהתאם לוותק זה (ולרובד הביטוחי בו נצבר), יזכו במכבי לפטור מתקופות המתנה וזאת בתנאי שיצטרפו לביטוחים המשלימים תוך 90 יום ממועד המעבר הרשמי למכבי וישלמו את דמי החברות בביטוח המשלים ממועד המעבר למכבי."

נערך לאחרונה ב:

חיבור*

משתמש מקצוען
תודה על הכתיבה המשעשעת ועל המידע החשוב.
מה ההבדל בין האינטרלאסיק לניתוח הרגיל? השוני הוא במכשיר, או בצורת החיתוך, או במה? ולמה זה כ"כ יקר?
התיקון עצמו מתבצע על ידי קרני לייזר שמעצבות קצת את מבנה קימור הקרנית וזה זהה בשני הסוגים.
כדי להגיע לקרנית, צריך להסיר שכבה דקה מהקרנית שנקראת שכבת האפיתל.
אופן ההסרה של השכבה זה מה שמחלק בין סוגי הניתוח.
בלאסיק, מבצעים חיתוך עגול של השכבה ומשאירים חלק קטן מחובר, מרימים ומקפלים ללמעלה ומבצעים את תיקון הלייזר. אח''כ מחזירים את השכבה חזרה והיא מתאחת.
גם בניתוח הזה יש שני סוגים שמתחלקים באופן החיתוך של שכבת האפיתל.
בזול יותר זה מתבצע עם סכין, וביקר עם לייזר.

בסוג ניתוח השני - prk מסירים לחלוטין את שכבת האפיתל, ואז מבצעים את התיקון של הקרנית עם הלייזר.
משכך, ההחלמה קשה יותר.
גם כאן יש כמה סוגי הסרה של השכבה. שיוף, המסה באלכוהול, ועוד משהו שאני לא זוכר. לא חושב שזה משנה במחיר אלא יותר העדפה של המנתח.

מבחינת בטיחות לאורך זמן, הprk משאיר קרנית מוגנת יותר מכיוון ששכבת האפיתל נבנית מחדש, לעומת בלאסיק ששם השכבה רק מתאחה. ולכן לספורטאים וכד' לא ממליצים את הלאסיק.

gp

משתמש צעיר
התיקון עצמו מתבצע על ידי קרני לייזר שמעצבות קצת את מבנה קימור הקרנית וזה זהה בשני הסוגים.
כדי להגיע לקרנית, צריך להסיר שכבה דקה מהקרנית שנקראת שכבת האפיתל.
אופן ההסרה של השכבה זה מה שמחלק בין סוגי הניתוח.
בלאסיק, מבצעים חיתוך עגול של השכבה ומשאירים חלק קטן מחובר, מרימים ומקפלים ללמעלה ומבצעים את תיקון הלייזר. אח''כ מחזירים את השכבה חזרה והיא מתאחת.
גם בניתוח הזה יש שני סוגים שמתחלקים באופן החיתוך של שכבת האפיתל.
בזול יותר זה מתבצע עם סכין, וביקר עם לייזר.

בסוג ניתוח השני - prk מסירים לחלוטין את שכבת האפיתל, ואז מבצעים את התיקון של הקרנית עם הלייזר.
משכך, ההחלמה קשה יותר.
גם כאן יש כמה סוגי הסרה של השכבה. שיוף, המסה באלכוהול, ועוד משהו שאני לא זוכר. לא חושב שזה משנה במחיר אלא יותר העדפה של המנתח.

מבחינת בטיחות לאורך זמן, הprk משאיר קרנית מוגנת יותר מכיוון ששכבת האפיתל נבנית מחדש, לעומת בלאסיק ששם השכבה רק מתאחה. ולכן לספורטאים וכד' לא ממליצים את הלאסיק.
היום לא משתמשים כבר בהמסה באלכוהול או בסכין, בררר מצמרר!!
רק בלייזר. גם "פתיחת החלון" בלאסיק מבוצעת באמצעות לייזר.
צרפתי gif המתאר את הניתוחים(מויקיפדיה)
Lasik_Femtosegundo.gif

נערך לאחרונה ב:

gp

משתמש צעיר
כל מי שעושה ניתוח לייזר נעשה "חסיד" לענין.
"חסידי רב לייזער"
.. הייתי חיבת לכתוב על החסידות הזו.... "חסידות רב לייזר":

רב לייזער שלי!!
הוא פה.
הוא היה
הוא הווה
וכנראה גם יהיה...

ביום מן הימים
כל דרדק הנבדק
בבדיקת ראיה
יקבל במהרה
מרב לייזר "לטיפה",
קרן אור באפלה
והמעוות יתוקן בהארה.

תכונות רבות לו לרב לייזער-
קרנו הזורחת ועולה
רואה לטווח הרחוק בעין טובה
את כולם משייף ללא איפה ואיפה,
ללא הבדלי צבע ומידה .
מקנה ראייה ואינו נראה
משדרג כל מראה.

הכל חוששים מפניו של רב לייזער-
ואם אינו מממלא תפקידו נאמנה?
ושמא משאיר אחריו פסולת בניה?
אך אל דאגה,
לרב ליייזער מוניטין רב שנים
ועשרות אלפי חסידים משולהבים
שלפרסם שמו חפצים.
ויקרא שמם-
חסידי רב לייזער!!
תחת כל עץ רענן ופורום בענן
מדביקים הסטיקר כדלקמן:
"תן כופר נפש וקוויטל
ותצא ללא הטייטל-
משקפופר!"

:)

נערך לאחרונה ב:

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אף אחד לא כתב על ההרדמה עצמה? או שפספסתי?

בכל אופן, מה מרגישים בהרדמה עצמה? דקירה בעין?
אתמול, באמצע הלילה, התעוררתי באחת.
זעה קרה שטפה את גבי ועיניי המנותחות גדלו לפתע לגודלן המקסימלי בחרדה לופתת.
תחושת פחד עמומה החלה לנקר בתוכי ופטישים רכים הלמו בירכתי מוחי.
הקול העמום לא הניח לי לישון. לא הצלחתי לזהות את טיבו, לא ידעתי מה זה היה לו. אבל ידעתי משהו אחד: משהו מציק לי. ואני לא יודעת מהו!

שעות ארוכות התהפכתי במיטתי בחוסר מנוחה. עברתי מצד לצד ומהצד השני לצד הראשון וחוזר חלילה. נשמתי הטרודה חרקה קלות ועיניי קפצצו מפעם לפעם בתחושת עקצוץ גוברת והולכת.
עד אשר - גיליתי מה הציק לי. נזכרתי מה שכחתי:

אני לא זוכרת שהרדימו אותי!
כלום! גורנישט! נדא!

ברגע שגיליתי את הנקודה המרטיטה הזו התחלתי לפשפש במוחי הלוך ושוב, בניסיון נואש לדלות שמץ של זיכרון לרגע החיוני הלזה. לשווא, כל מאמציי נועדו לטימיון והשתדלותי הנואשת לא הועילה אף לא בגרוש פשוט. במוחי הקודח לא עלה הרקורד המבוקש ואף לא שמץ של זיכרון להרדמה בצבץ במוחי.

לא זוכרת לא טיפה ולא מזרק. לא כדור ולא משתיק קול. לא אברא כדברא ולא נעל על הראש.
כלום! לא זוכרת שהרדימו אותי. נקודה.

בקיצור, עליי להודיע בזאת לאומה כי לצערי הרב אינני יודעת לענות על שאלות ההרדמה. אין לי זיכרון כזה בראש.
התנצלויותיי הכנות.

avi media

משתמש מקצוען
היום לא משתמשים כבר בהמסה באלכוהול או בסכין, בררר מצמרר!!
רק בלייזר. גם "פתיחת החלון" בלאסיק מבוצעת באמצעות לייזר.
צרפתי gif המתאר את הניתוחים(מויקיפדיה)
צפה בקובץ המצורף 734492
באמריקן לייזר כן יש שיטת גרידה עדין שאינה ע"י לייזר
היא נקראת שיטת EBK
וכאן נראה שזה לא באמת שיטה חדשנית אלא זה כמו השיטה הישנה וזה רק משהו שיווקי, כך שוודאי שעדיף לייזר.
לגבי החיתוך בשיטת הלאסיק כמדומני שבקאר יש 2 אפשרויות עם סכין שזה לאסיק או עם לייזר שזה נקרא אינטרלאסיק , כמובן שחיתוך עם לייזר זה יותר יקר

נערך לאחרונה ב:

rachelita

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מתכננת לעשות בעז"ה ניתוח לייזר אחרי החגים, באסותא.
עדיין לא עשיתי בדיקת התאמה, אבל אם אני אלך על ה PRK - כמה ימי "מחלה" אני אצטרך להקדיש לעניין?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה