לוחות גרפיים אשכול ההתלבטויות לרוכשי לוח גרפי ראשון - הסיפור שלנו

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
שלום לכולם!
לכולנו היה את הרגע הזה. איירנו עם עפרונות או משהו על דפדפות, קצת התענינו על איור מקצועי פה ושם,
ופתאום שומעים על מושג מדהים, שמטלטל את עולמנו - לוח גרפי!
ככה הגדולים מציירים!
שיו, אני זוכר את ההתרגשות והסקרנות מתפרצים.
התחושה שהנה הנה, רק נרכוש משהו וכבר נצייר משהו מדהים, משהו מקסים!

ו......וווויש. הנחיתה. שפע הדגמים, המושגים המבלבלים, המחירים והחברות מטשטש לגמרי.

היו פה פעם אשכולות שניסו לסקור את הנושא, תמיד זה נהיה טכני ומפורט מדי, או נגרר לוויכוח של תומכי וואקום מול עולם הסינים.

חשבתי, אולי, נצליח לתת מושג למתחילים כאן מהמקום האישי - הסיפור שלנו, על איך התחלנו עם המסע אל הלוח הגרפי המושלם, מה עברנו בדרך, ומה אנחנו חושבים על זה.
אנא המנעו מלפתח דיונים ארוכים שיבלבלו את המאייר או המאיירת המתחילים.
יאללה, שנתחיל?

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
ברשותכם.
בגיל 17-18, בעודי בישיבה, התוודעתי למכשיר הקסום הזה.
בזמני לא היו את החברות הסיניות. כלומר, היו, אבל הו לא הגיעו לרמת שמישות רצינית.
אזי, ההתתלבטות הראשית שלי לא היתה בין חברות, כי אם על ענין המחיר. לא ידעתי עם זהו מכשיר שישימש אותי באופן מלא או שזהו רק גאדג'ט ממש מגניב.
לא ממש היה לי את מי לשאול, למען האמת. מסקירה מוגבלת באינטרנט המסונן שהיתה לי בבין הזמנים , הדעות היו חלוקות. מצד אחד עמדו אמנים שאמרו שכמה שיותר גדול ויקר יותר טוב, ומצד שני שמעתי ששלמה כהן , אמן שהדעות שלו לא משהו, אבל הביצוע שלו מאוד סחף אותי, צייר על לוח וואקום אינטוס 4 A5 small.
החלטתי שאני הולך על הוואקום הכי קטן, מסדרה טובה - אינטוס 4 אבל יד שניה. מצאתי מישהו בוורג'יניה שמכר את המכשיר שלו בזול.
לא הצטערתי עליו לשניה. הוא הגיע שלם ובריא, ותפקד נהדר.
איירתי בו שתי ספרי קומיקס ועבודה שוטפת, במשך שנתיים. לקח לי הרבה מאוד זמן להתרגל אליו, ולפער הקואורדנטיבי בין היד לעין, כידוע. אבל עם הזמן זה השתפר.
כשנכנסה לי העבודה הקבועה הראשונה, התחלתי להתעניין בסינטיק. בסיעתא דשמיא, ההכנסה מהעבודה תאמה בדיוק את תשלומי הסינטיק. ומאז, לצערי ולשמחתי, אין תחליף לסינטיק.
זוהי מפלצת עבודה נאמנה ויציבה, בתנאי גמור ש:
1:שאתם יכולים להרשות לעצמכם,
2:אתם מודעים ומנוסים מאוד ב: א':איור, ב': תוכנות וג': שימוש בלוח גרפי.
אחרת, אספקטים קטנים יכולים להרוס לכם את כל השמחה.

פינת ההלוואי שמישהו היה אומר לי:

הלוואי שמישהו היה אומר לי שהדרך שאני הולך היא נכונה, מבחינת לוחות גרפיים. היו לי הרבה מאוד רגעים של דפיקות לב ומצפון. אבל היתה לי סיעתא דשמיא וחסד גדול. בהצלחה!

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כשהתחלתי לימודי איור דיגיטלי הגיע גם שלב חיפושי הלוח כמובן.
איכשהו עם הרבה עזרה ממאיירים שהכרתי וגם מהאשכולות פה בפורום, הגעתי למסקנה שכדאי להתחיל עם משהו טוב, ברמה מספיק טובה ולא צעצוע. באתי די בגישה של "לעבוד בזה", והיה חבל לי להתחיל עם משהו פחות ומהר מאד לרצות להחליף...
מצד שני פינוקים לא ממש היו בתקציב כך שהפור נפל על אינטוס
למה וואקום? כי עדיין אז (לפני 3 שנים) פחות הכירו את האחרים. וגם כי בכל זאת לא מדובר פה על השקעה מיודע מה כך שלמה לא לקחת את מה שנחשב למותג הכי חזק.
הגודל היה הסוגיה הבאה.
לא ממש ברור למה, השתכנעתי שכדאי מאד ללכת על הגדול. בדיוק היה לי מישהו שיכל להביא לי את זה מחו"ל אז בהתרגשות רבה הזמנתי מאמזון לכתובת בארה"ב. בסופו של יום העסקה התעכבה והשליח שלי כבר טס חזרה לארץ, אז ויתרתי על הלוח ההוא. לשלוח עם חברת שליחויות כבר לא יצא כל כך שווה אז החלטתי לקנות ממיודעינו האהממ. בארץ... משמים בדיוק פגשתי ציירת אחת שהיתה בהלם על הגודל שרציתי להזמין.. ככה ירדתי לאינטוס פרו מדיום ולא התחרטתי לרגע. היה נוח לסחוב אותו לכל מקום (יום יום ללימודים, הוא קצת יותר גדול מקלסר וככה יכלתי לעבוד בשיעורים...)
יחסית למה ששמעתי מאחרים התרגלתי בצ'יק, בדיוק כמו שמתרגלים לעכבר רגיל של מחשב שלא רואים אותו ישירות בעין אלא רק על המסך
באיזשהו שלב נפל האינטוס הנאמן והטוב, וקיבל מכות יבשות שיצא מהן די בזול מלבד 2 ס"מ של פיקסלים מתים בתחתית, התרגלנו מהר לנכות וכמעט לא הרגשנו אותה בשוטף
ככה עבדתי עליו שנתיים וחצי עם החלום התמידי שיום יבוא ואני אקנה לי סינטיק.
למה? לא כי צריך. בפרוש יכלתי להמשיך עם האינטוס השחור עוד הרבה ימים יפים. רק מה, הרגשתי שבכל זאת זו העבודה שלי, זה מה שאני עושה ימים שלמים ויש משהו שיכול להפוך את כל זה להרבה יותר קל, נגיש ונוח. יום אחד הפתיע אותי מישהו קרוב והבטיח לי חדש ליומולדת..
ככה התגשם החלום ולי נשאר רק להחליט איזה.
כאן נפלתי עמוק לדיונים אם וואקום דוקא או רק לא זה..
המסקנה שלי היתה (מחפירות ברשת ומעדויות של משתמשים של 2 הסוגים) שההבדל מסתכם ברובו בהבדלים מאד קטנים יחסית לפער המשמעותי במחיר, לא הבדלי ביצועים אלא יותר נוחות, אינטרקציה פלסטיקה וכאלה, ובעיני לא היו שווים בשביל להוריד את רמת הלוח ובלבד שיהיה לי סינטיק בשולחן (אם לא הייתי מוגבלת בתקציב מאמינה שכן הייתי עפה על זה)
ככה נחת לי פה יום אחד הkamvas pro 22 של huion
קניתי בארץ כי פחדתי מעניין האחריות בחו"ל, זה היה תוספת של כמה מאות שהיה שווה לי בשביל לא להיתקע אי פעם חלילה עם לוח בחו"ל..
קצת הופתעתי שגם לזה הייתי צריכה להתרגל, אבל זה לקח רבע מהזמן של האינטוס והיה כיף פי כמה.. בימים הראשונים הרגשתי באיזה חללית... אין השוואה לקלות ולהחלטיות שיש בקוים בלוח עם מסך, נוח לראות הכל בעין ב2 מסכים, גם לרמות הלחץ שלא היו לי בקודם יש מה לומר, והגודל כמובן... כמות הקונטרול זי ירדה פלאים ובאופן כללי העבודה רצה יותר ובכיף.
זהו. כך חיו באושר וכולי עד היום הזה..

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
למה לי לכתוב שוב סיפור זהה
אז בקצרה, 10 שנים על אינטוס +4 על סינטיק של וואקום כי אני לא חפרנית ולא עלה בדעתי לחפש משהו אחר, רק נקודת אזהרה, אינטוס זה מעולה אבל אחרי שהתרגלת לסינטיק זה 'אל חזור' אז קחו בחשבון,

מו"לי

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אז הסיפור הקצרצר שלי הוא כזה:
קניתי לפני ארבע שנים לוח אינטוס גודל A5 בתור התחלה, לקח לי קצת זמן להתרגל ולשלוט על המסך. לפני כמה חודשים החלטתי שאני רוצה להשתדרג ולהרגיש יותר שליטה על הציור ולכן הזמנתי אחרי הרבה בירורים מסך דיגיטלי xp- pen 22.
היום הגיע אליי המסך. מקווה שאתרגל אליו מהר...

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אני אחסוך ממכם את הסיפור האישי שלי , אבל אציין נקודה שאני חושב שהיא חשובה
בהקשר של הדיון הזה.
הסינים שאנחנו מכירים מפעם הם לא הסינים של היום .
יש בזה אספקטים שליליים כי הם מצליחים להשתלט על העולם הכלכלי ולא בטוח שזה טוב לנו,
אבל הם מצליחים לספק לנו את המוצר שאנחנו זקוקים לו בהרבה פחות עלות.
יכול להיות שעדיין יש איזה שהוא פער בינם לבין ואקום אבל הוא הולך ומצטמצם במהירות.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני אחסוך ממכם את הסיפור האישי שלי , אבל אציין נקודה שאני חושב שהיא חשובה
בהקשר של הדיון הזה.
הסינים שאנחנו מכירים מפעם הם לא הסינים של היום .
יש בזה אספקטים שליליים כי הם מצליחים להשתלט על העולם הכלכלי ולא בטוח שזה טוב לנו,
אבל הם מצליחים לספק לנו את המוצר שאנחנו זקוקים לו בהרבה פחות עלות.
יכול להיות שעדיין יש איזה שהוא פער בינם לבין ואקום אבל הוא הולך ומצטמצם במהירות.
חסכת את נושא האשכול,
והשארת אותנו עם מה שהאשכול ניסה להימנע ממנו. דעות אישיות כלפי הסיניים ואם זה איכותי או לא, יש בכמויות.
כי דעה זה כמו אף. לכל אחד יש אחד.
מה שעניין אותי אישית זה הסיפור, התהליך, שכל אחד עבר באופן אישי, ואיך הוא מרגיש ביחס לזה.

איור וציור

משתמש רשום
אז הסיפור הקצרצר שלי הוא כזה:
קניתי לפני ארבע שנים לוח אינטוס גודל A5 בתור התחלה, לקח לי קצת זמן להתרגל ולשלוט על המסך. לפני כמה חודשים החלטתי שאני רוצה להשתדרג ולהרגיש יותר שליטה על הציור ולכן הזמנתי אחרי הרבה בירורים מסך דיגיטלי xp- pen 22.
היום הגיע אליי המסך. מקווה שאתרגל אליו מהר...

אני במשך תקופה ארוכה סבלתי עם האינטוס השחור והאטום שלא ניתן לצייר בו עיגול נורמאלי..... עד שלבסוף רכשתי את ה XP-PEN-22 זה פשוט מסך מעולה עלה לי בסך הכל 2900 שח והוא שווה ערך גמור לסינטיק של וואקום (אני מכיר את הסינטיק כי במשרד אני עובד עליו) אין שום טעם להוציא סכומים מטורפים כאשר יש במחיר שפוי!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה