אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

sigi

משתמש פעיל
יש לי דוד (עשיר. מאמריקה.) שתמיד אומר,
תפסיקו להשקיע כ"כ הרבה אנרגיות בחסכון, הרי יש גבול לגובה החיסכון, וכמה כבר הרווח..
השקיעו אנרגיות עצומות בלהרוויח יותר, כי לזה אין כל גבול!!
מילה של הדוד מאמריקה..;)

hila

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
קראתי רק את ההתחלה...
טיפים לחסכון זה טוב אבל הזמן והכח צריכים גם לבוא בחשבון
והוצאות שבת וחג חוזרות!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
תפסיקו להשקיע כ"כ הרבה אנרגיות בחסכון, הרי יש גבול לגובה החיסכון, וכמה כבר הרווח..
מילה של הדוד מאמריקה..;)
זה לא סותר את הצורך לחיות עם חשבון. לא צמצום, חשבון.

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
לפעמים אני רואה ז"וצ טרי ונחמד, שעושה קניות במקררים של ההורים כי הוא עדיין לא מצא כוילל והיא - עבודה,
ובכל אופן מפרגנים לעצמם השכרות רכב כל שני ושישי (מה, נסחב עם מזוודה באוטובוס???), אוכל יקר, שבתות במלונות - ולא לדבר על טיסות.
נכון, זה הזמן שלהם. לא תהיינה עוד הזדמנויות.
אבל בואו, להתחיל את החיים במינוסים..?

* נכון לגבי כל זוג בכל גיל. אם אין - לא קונים. מותרות.

פונפוניקו

משתמש מקצוען
עצה טובה: אל תעלו הביתה קטלוגים של מכירות חסד ומכירות סיניות :) מלאי תמונות של מכשירים וריהוט מנקרי עינים, כנ"ל בנוגע לעשרות חוברות ועלוני פרסום שבאו לשכנע אתכם בכל מה שלא חסר לכם, זה רק נותן לכם עוד ועוד רצונות לדברים שיכלתם לחיות עוד 100 שנה בלי להרגיש את החסר של זה. אם באמת תחפשו לקנות עגלה, מחשב, או דירה לילד, סביר להניח שתמצאו גם ככה.

צל"ש על המדור! מהמוצלחים שראיתי פה!

נעמי רבקה

משתמש פעיל
-
התקשרתי פעם למשהי שתאמר לי איך להכין כדורי בשר ונתנה לי מתכון והוסיפה שכדאי להוסיף הרבה גזר וקמח מצה כדי שיצא יותר כמות.
שאלתי אותה על מי אני עובדת? על הילדים שלי?
המטרה שלי היא שיהיו בריאים ויקבלו חלבונים.
אבל אם באמת מגיעים למצב שזה מה יש, אז זה סוג של פיתרון.

לא שוכחת מכתב שקראתי פעם בבית נאמן - קוראת נאמנה שיתפה את הציבור בפטנט מופלא לחסכון - היא מוהלת ביצה אחת עם מים וכך מרוויחה שתי חביתות מביצה אחת! (חשבתי אז שעדיף שבדמי המנוי תקנה עוד ביצה ליום אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו)

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
צל"ש על המדור! מהמוצלחים שראיתי פה!
הוו ממש תודה על הפידבק,
פשוט יש לי עוד כ"כ הרבה דברים טובים להוסיף, וכל אלו שהם אנטי חסכנות, פשוט מוציאים לי את כל החשק,
באופן כללי אני לא מבינה למה אנשים שלא רוצים לחסוך או שזה עושה להם רע לחיות עם חשבון נכנסים לאשכול הזה, יש עוד כ"כ הרבה אשכולות בפרוג:rolleyes:

נערך לאחרונה ב:

שמחה לשמח

משתמש מקצוען
או ממש תודה על הפידבק,
פשוט יש לי עוד כ"כ הרבה דברים טובים להוסיף, וכל אלו שהם אנטי חסכנות, פשוט מוציאים לי את כל החשק,
באופן כללי אני לא מבינה למה אנשים שלא רוצים לחסוך או שזה עושה להם רע לחיות עם חשבון נכנסים לאשכול הזה, יש עוד כ"כ הרבה אשכולות בפרוג:rolleyes:
באמת מי שלא מעונין שלא יכנס ושלא יכתוב פה את דעותיו לגבי זה....

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא שוכחת מכתב שקראתי פעם בבית נאמן - קוראת נאמנה שיתפה את הציבור בפטנט מופלא לחסכון - היא מוהלת ביצה אחת עם מים וכך מרוויחה שתי חביתות מביצה אחת! (חשבתי אז שעדיף שבדמי המנוי תקנה עוד ביצה ליום אבל כל אחד וסדר העדיפויות שלו)
היא לא המציאה את זה, בעלי סיפר לי פעם, שככה זה בהרבה ישיבות, אבל יש לשים לב שגם צבע החביתה משתנה מצהוב לאפרפר.
אבל ברור וברור שאני נגד סגנון כזה של חיסכון!!
אנשים שחוסכים ככה הם אלו שגורמים לכל הבעיות הנפשיות שיש לאנשים מחיסכון!!
וזה גורם [במקרה הטוב] לראקציה לילדים.
ובכלל מוציא שם רע לאנשים מחושבים שחוסכים עם שכל.
ולכן יש כאלו שאומרים להם "חיסכון", ומיד מה שעובר בראשם זה דקדוקי עניות בסגנון.

אני רק מסייגת שלמי שהוא עני, לכאורה מותר וצריך גם לעשות דקדוקי עניות,
וגם את זה אפשר לעשות בחכמה ומבלי לגרום לבעיות נפשיות אצל הילדים.

נערך לאחרונה ב:

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
היא לא המציאה את זה, בעלי סיפר לי פעם, שככה זה בהרבה ישיבות, אבל יש לשים לב שגם צבע החביתה משתנה מצהוב לאפרפר.
וגם הערכים התזונתיים משתנים מחלבון למים...

Rochit

משתמש מקצוען
לדעתי זה עניין של אופי. יש כאלה שמסוגלים לחשוב כל היום על השקל שחסכו, ואיפה זול יותר. וזה לא גורם להם להרגיש רע. דווקא נותן להם להרגיש מצויין. ואני מכירה גם אנשים שממש לא חסר להם שככה חיים.

ויש כאלה, שלמרות שאין להם, כל פעם שחושבים על הצמצום של השקל הם נכנסים ללחץ ודיכאון. ולהם זה לא שווה, גם כי מרוב שמרגישים מסכנים הם יבזבזו על משהו אחר יותר כדי לצאת מהמסכנות.

יש לי משני הסוגים בסביבה הקרובה שלי.

אני מצטרפת למי שהציע ללמד בסמינר כלכלה נכונה. זה תמיד מפחיד אותי כשאני שומעת על זוגות שעדיין לא הספיקו ללדת ילדים וכבר בחובות.

שוש10

משתמש פעיל
יש לחיות עם חשבון שאדם יוציא כסף ברמה שהוא מכניס
כי אחרת הוא מתרגל לחיות יותר מכפי יכולתו וגם אם הוא יכניס יותר כסף בסוף הוא יוציא יותר כסף.
יש חסכון שאדם משלם סתם כסף:
לדוגמא על כרטיס אשראי או דמי מנוי לטלפון שבשיחה אחת יהיה לו חבילה טובה.
יש חסכון שלא גוזל זמן ואוכל מהילדים.
דוגמא אדם עובר ליד סופר כל יום והוא זול ביחס למכולת, או שהוא מחפש תעוסקה לילדים ויש אפשרות לשלוח לקניות במקום זול.
הולכים לקנות בגדים וממילא נוסעים למקום מסוים אפשר ליסוע למקום הזול יותר [כמובן שהאיכות אינו שונה].
אבל יש חסכון ...
שהוא עולה בבריאות כמו לתת ביצה עם מים!
או לאכול מה שקנו באותו מכירה זולה ואח"כ כל היום מחפשים אוכל בכל מיני מקומות
או שכל היום רצים מחנות לחנות לקנות מבצעים וכו' וכו'
[כמובן במקום שאין כסף יש לדון..]
מסופר על אדם שבנו מעד בישיבה והיה צריך לשלם עליו הרבה כסף למלמדים פרטיים וכו'
אמר אחד המטפלים שאם לא היה חוסך את 100$ הראשון הוא לא היהצריך להוציא עכשיו הרבה כסף.
אני מכיר מקרוב יהודי שחסך כסף אפי' מפה של הילדים שלו ברמה אובססית לגמרי.
ואת הכסף השקיע במקום שאפשר להלוות בריבית :p:p [כי את הסף לא רואים אח"כ] ולא רק זה הוא נפל בהרבה כסף חוץ מהשקעה! וחלק מהילדים הראו סימנים של הפרעות נפשיות וכו'..
ללמדך שלא תמיד שוה לחסוך !
ולא כל חסכון שוה לחסוך!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
מילה של הדוד מאמריקה..;)

לא רק של הדוד מאמריקה
כל ארגוני הכלכלה הנבונה אומרים- אל תבזבזו, אבל עיקר המטרה היא להגדיל הכנסות!!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
ללמדך שלא תמיד שוה לחסוך !
ולא כל חסכון שוה לחסוך!

כשסבתא שלי היתה קונה "דברים טובים" לילדים, היא היתה אומרת חצי בצחוק חצי ברצינות:"איזה פסיכולוגים זולים יש לי".
אי אפשר ולא צריך לחנוק ילדים!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא רק של הדוד מאמריקה
כל ארגוני הכלכלה הנבונה אומרים- אל תבזבזו, אבל עיקר המטרה היא להגדיל הכנסות!!
נכון מאד.
אבל באשכול הזה, מתמקדים בחלק של ה "אל תבזבזו", שגם הוא חלק חשוב ביותר, כי בלעדיו גם אם נרוויח עוד 5000 ש"ח בחודש, אם לא למדנו לא לבזבז, עדיין יכולים להגיע למינוסים וחובות וכו'.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה