אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

ssarah

משתמש צעיר
אהבתי את האשכול והוא מגניב!!!
סתם הערה ...
כשהיינו צריכים לקנות עגלה ב"ה
חיפשתי שעות עגלה חזקה, יפה, איכותית, נוחה וזולה
כי ב"ה אנחנו אברכים (עם ההטיה..) ואין לי אופציה להוציא על עגלה 4500 כמו כלום (משכורת...)
וזהו בסוף ב"ה קנינו עגלה מהממת שענתה לנו על כל הדרישות!!
ומישהי קרובה ששמעה על החיפושים שלי אמרה לי: " נו באמת כאילו ההפרש של 2000 יעשה אותך עשירה..."
לא הסכמתי איתה- ואני חושבת שכל מי שנכנס לאשכול הזה יסכים איתי
כי איכות לא מתחילה ונגמרת במותג ויש הרבה תחליפים זולים ואיכותיים (וסורי על ההדגשה החוזרת) שאולי לא יעשו אותי עשירה אבל בהחלט מאושרת ושמחה במה שיש לי, ואם אין לי את הסמל העגול על הגגון אני עדיין מרוצה!!!
בהצלחה לכולן וסורי שפגעתי בציפור נפשן של כל העגלות המהממות שברבי עקיבא - גאולה
ב"ה אני קניתי את העגלה עם הסמל העגול ביד 2, והיא החזיקה ל6 ילדים!!
ועוד נתתי אותה במחיר סמלי למישי אחרת..
כסף לא טועה!
לעומת זאת כשקניתי את הטיולון שעלה 500 ש"ח הוא החזיק בערך ל2 ילדים.
ודאי שאפשר לקנות ביד 2 עגלות ולשדרג גגון וכד'.

רינהרינה

משתמש מקצוען
סליחה אבל רק עכשיו ראיתי את ההודעה הזו
אולי זה כולל 2 משכנתאות אבל וודאי שרמת החיים עולה ככל שהשכר עולה וזה כולל אוכל בחוץ חוגים נופשים יותר יקרים ביגוד יותר יקר וזה טבעי ובסוף חודש כמעט כולם מסיימים בלחץ אז נכון שאולי הם נהנים יותר מהרמת חיים אבל בסופו של דבר אין יותר מדי יתרה בסוף החודש

הצורך להרוויח יותר בחודשי הוא לא רק בשביל לגמור את החודש עם יתרה בחשבון,
אלא בדיוק בשביל שתהיה טיפה יותר אפשרויות במהלך החודש.
שיוכלו לאפשר חוגים לילדים ולא יצטרכו לחשב כל מעדן שקונים.
וכן, אם יש להם דירות להשקעה והם הולכים לנופשים יקרים, אז הם בהחלט עשירים יותר ממי שמרוויח שליש מהם.

moshe d

משתמש רשום
וכן, אם יש להם דירות להשקעה והם הולכים לנופשים יקרים, אז הם בהחלט עשירים יותר ממי שמרוויח שליש מהם.
אם הלחץ בסוף חודש הוא אותו דבר אז אני לא כ"כ בטוח..

moshe d

משתמש רשום
טיפ שלי לחסכון הוא לחשבן מראש מה הסכום שאנחנו יכולים לחסוך החודש ולהפריש אותו כבר כשנכנסת המשכורת
ואז אין מקום כ"כ להתפתות לבזבז את הכסף כשרואים שנשאר עוד כסף בסוף החודש לאכול בחוץ או כל דבר אחר

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
תגובה מאוחרת לטיפ המותגים הנחמד.
בנושא של אוכל, נכון, במבה בולי עולה הרבה פחות אבל הסוכר והמלח שם בכמות רבה יותר
חברות טובות שמות דברים יותר טובים לעומת חברות זולות.
בבקשה, שימו לב למה שילדיכם מכניסים לפה.
בל"תק חלקי.
בהתאם לזה:
לא ספרינג ולא קריסטל
זה נבלה וזה טריפה.
שותים מים
לא היתה לי חריגה בחשבון מים, כך שכנראה זה גם חסכוני יותר.
נכון גם לגבי שוקולד- הורדתי מהרשימה והורדתי במשקל. WIN WIN WIN מה שנקרא.
פעם גם חשבתי שלחם מקמח מלא הוא יותר יקר, עד שהשוויתי את מס' הפרוסות שאוכלים מזה ומזה- הפער קטן משמעותית!

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כשאת מבינה את המשמעות של ריבית דריבית, ושל כל שקל שנחסך, הרצון הכי טבעי הוא להגדיל את אחוז החסכון..

רינהרינה

משתמש מקצוען
אם הלחץ בסוף חודש הוא אותו דבר אז אני לא כ"כ בטוח..
הראשון לחוץ איך ישלם את החיידר של הילדים ואת חשבון החשמל והשני לחוץ איך ישלם את הנופש ואת החוגים שהראשון יכול רק לחלום עליהם, הוא גם היה רוצה אבל לא יכול לאפשר לעצמו.
ההשוואה הזאת מעצבנת.
סוג של "אם אין לחם תאכלו עוגות".

רינהרינה

משתמש מקצוען
כשאת מבינה את המשמעות של ריבית דריבית, ושל כל שקל שנחסך, הרצון הכי טבעי הוא להגדיל את אחוז החסכון..
ברור שיש עניין בחיסכון, לא התכוונתי להפחית מהצורך.
רק מכעיס ההשוואה בין אלו שחיים שברווחה לאלו שחיים בצמצום רק כי בסוף החודש שניהם לחוצים.
זה לקחת נתון אחד מתוך מליון נתונים ולהגיד- הנה, הנתון הזה שווה, אז הם אותו דבר.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
ברור שיש עניין בחיסכון, לא התכוונתי להפחית מהצורך.
רק מכעיס ההשוואה בין אלו שחיים שברווחה לאלו שחיים בצמצום רק כי בסוף החודש שניהם לחוצים.
זה לקחת נתון אחד מתוך מליון נתונים ולהגיד- הנה, הנתון הזה שווה, אז הם אותו דבר.
ברור שלא.
זה שחי ברווחה יודע שמקסימום הוא חוסך פחות, בכל מקרה אין לו הרבה לחץ ודאגה כמו של זה שמתקשה באמת ולא יודע מאיפה יממן הוצאה דחופה או חריגה.
שמים וארץ!

moshe d

משתמש רשום
הראשון לחוץ איך ישלם את החיידר של הילדים ואת חשבון החשמל והשני לחוץ איך ישלם את הנופש ואת החוגים שהראשון יכול רק לחלום עליהם, הוא גם היה רוצה אבל לא יכול לאפשר לעצמו.
ההשוואה הזאת מעצבנת.
לא בטוח שכל אחד רוצה נופשים מנקרי עיניים באיזו ארץ נידחת או חוגים מחוגים שונים או רכב יוקרה וכו' וכו'
יתכן מאוד שגם אם היה לו הוא היה חוסך את הכסף לילדים ולא מוציא את כל המשפחה לנופש בחו"ל או במילים אחרות גם אם רמת ההכנסה שלו גדלה לא בטוח שהרמת חיים שלו תעלה בהתאמה כי מה שאתה לא חושב שאתה צריך גם אם יהיה לך אתה לא תצרוך אז ככה שלא בטוח שהראשון חולם עליהם בכלל יש אופציה שטוב לו מאוד גם ברמת חיים שלו וזה שיש כאלה שחיים אחרת לא בהכרח שגם הוא יחלום לחיות ככה ואם ככה אז נשארנו עם הנתון שבסוף חודש הלחץ שווה:(

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
לא בטוח שכל אחד רוצה נופשים מנקרי עיניים באיזו ארץ נידחת או חוגים מחוגים שונים או רכב יוקרה וכו' וכו'
יתכן מאוד שגם אם היה לו הוא היה חוסך את הכסף לילדים ולא מוציא את כל המשפחה לנופש בחו"ל או במילים אחרות גם אם רמת ההכנסה שלו גדלה לא בטוח שהרמת חיים שלו תעלה בהתאמה כי מה שאתה לא חושב שאתה צריך גם אם יהיה לך אתה לא תצרוך אז ככה שלא בטוח שהראשון חולם עליהם בכלל יש אופציה שטוב לו מאוד גם ברמת חיים שלו וזה שיש כאלה שחיים אחרת לא בהכרח שגם הוא יחלום לחיות ככה ואם ככה אז נשארנו עם הנתון שבסוף חודש הלחץ שווה:(

כשרמת החיים לא עולה עם ההכנסות- איך הלחץ שווה?
א, הדיבורים ''אם היו לו הכנסות נוספות רמת החיים לא היתה עולה'' יפים מאד בתיאוריה.
בפרקטיקה זה לא כך. אי אפשר לומר שהם ישארו על השקל. אולי לא יעלו אותה בהתאם לעליה במשכורת, אבל במשהו היא בטוח תעלה.
אם ויתרו על משהו קודם לכן כי לא היה מספיק כסף, עכשיו לא תהיה סיבה לותר עליו. ומי שחי ברמה מדוקדקת מוותר בוודאות גם על דברים שהיה רוצה והיה מרשה לעצמו לו יכל.

ב, לפעמים זה שיש לו חי בלחץ כמו זה שאין לו. זה בדרך כלל קורה כשיש הרבה התחייבויות לא בריאות, לדוגמא -
נניח מישהו מרויח 20 בחודש, והוא משלם משכנתא כבדה של 6500, כל מיני מוצרים שניקנו בתשלומים ויורדים כל חודש מהאשראי - יכולים להגיע בקלות ל10,000 ש''ח הוצאות לפני השוטף.
כלומר זה קיים, אבל דקדוק עניות שבא ממקום של חסר אמיתי, לעומת זה שבא ממקום של ניהול לא נכון של ההכנסות וההוצאות -לא ממש ברי השוואה.

רינהרינה

משתמש מקצוען

הוא לא חולם על נופש בחו"ל, הוא חולם ללכת עם הילדים לדירה בצפת ליומיים, אבל אם ההכנסות שלו 6 אש"ח כנראה גם את זה הוא לא יכול לאפשר.
הוא חולם לקנות לילדים שלו מידי פעם מעדן ולתת לבת שלו ללכת לחוג של ביה"ס.
אם הוא לא חולם על הדברים האלו אז הוא באמת בן אדם מורם מעם, אבל אני לא בטוחה שהילדים שלו לא חושקים בזה.
והלחץ בסוף החודש לא מתחיל להיות שווה,
כי כשהוא לוקח הלוואה של 4 אש"ח כדי לגמור את החודש הוא יודע שכשהוא יצטרך להחזיר אותה הוא יוכל לעשות זאת רק ע"י הלוואה נוספת ומי יודע מתי הגלגול הזה יסתיים.
וכמובן שהוא גם חולם לחסוך משהו לעתיד, אבל אין לו בכלל מאיפה להתחיל.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
בלת"ק
פעם ראשונה שאני רואה את האשכול הזה.

כל ההתעסקות עם כסף, השוואות מחירים, אשראי מול מזומן וכו' מסיטים את המח מהמטרה המרכזית:
לחיות לפי ההכנסות!
ככה סוף החודש נעים ונחמד כמו תחילתו (וגם רואים ס"ד מיוחדת ב"ה)
כל הבלאגן מתחיל מחפירה בדשא של השני.

ואם ההכנסות לא מספקות, כי השוטף הנורמלי עולה יותר - תשברו את הראש איך להגדיל הכנסות.
הרבה יותר יעיל מהצטמצמות.

קומבינה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא זוכרת אם כתבתי או לא,
אבל הדבר הבסיסי ביותר שצריך לעשות כדי לגמור את החודש בקלות:
1. להתחזק בברכת המזון מילה במילה מתוך הכתוב.
2. להתחזק בביטחון שמה שאני צריך ה' ישלח לי. אנשים שמגיעים לדרגה הזו באמת חיים מעל לטבע!!!!

(כמובן שלצערי עוד לא הגעתי לקרסולי הסוליות של בעלי הביטחון, והאשכול הזה מאוד תועלתי.
אבל את האמת צריך לפחות לומר)

מורמולדה

משתמש מקצוען
??
שקל ועוד שקל כפול...
כפול כמה שנים מצטבר
כמו שבתרומות אומרים סך הכל זה שקל וחצי ליום ארטיק וקצת
וב36 חודשים זה כבר קרוב ל3,600 שקלים...
פעם אמר לי בנקאי ותיק:
יש פתגם שאומר "תשקיע אנרגיות בלעשות כסף ולא בלחסוך כסף"
לא קיבלתי את זה, אבל התחלתי לבדוק את זה וזה פשוט עובד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה