אשכול בנושא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אז נתמקד היום בעניין המבצעים.
לרגל הבלאק פריידי, והסייבר מאנדיי, ויום הרווקים הסיני שהיה לא מזמן, ושופינג IL, ויש חגיגה שהיה גם לא מזמן, וכו' וכו'.
נ.ב. את ההמשך אני יכתוב עוד מעט [עקב אילוצים]

אבל לבינתיים, אני רוצה שתחשבו מי מרוויח מכל המבצעים הללו?
אשמח לתגובות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אז נתמקד היום בעניין המבצעים.
לרגל הבלאק פריידי, והסייבר מאנדיי, ויום הרווקים הסיני שהיה לא מזמן, ושופינג IL, ויש חגיגה שהיה גם לא מזמן, וכו' וכו'.
נ.ב. את ההמשך אני יכתוב עוד מעט [עקב אילוצים]

אבל לבינתיים, אני רוצה שתחשבו מי מרוויח מכל המבצעים הללו?
אשמח לתגובות.
בדרך כלל הראשון ואולי האחרון שבאמת מרוויח מהמבצעים זה בית העסק עצמו, או בגלל שנתקע עם סחורה ורוצה להתפטר ממנה או ששווה לו לעשות מבצע על דבר אחד בשביל שיבואו לקנות עוד מוצרים שאותם הוא העלה מחירים ועוד ועוד......

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בדרך כלל הראשון ואולי האחרון שבאמת מרוויח מהמבצעים זה בית העסק עצמו, או בגלל שנתקע עם סחורה ורוצה להתפטר ממנה או ששווה לו לעשות מבצע על דבר אחד בשביל שיבואו לקנות עוד מוצרים שאותם הוא העלה מחירים ועוד ועוד......
בדיוק.
וזה בעצם כל מה שאני רוצה לומר בעניין על רגל אחת,
אלו שעושים את המבצעים הללו, הם לא טיפשיים אלא מאד מאד חכמים, ומי שטיפש זה הצרכנים,
כמובן זה חכמה שנרכשה ע"י לימוד אינטנסיבי, ומחקרים של שנים, איך לגרום לנו ליפול בפח.
זאת אומרת שתמיד שאתם רואים מבצעים, אז לפני שאתם מתנפלים על המבצעים, תנסו לחשוב מי מרוויח מזה?
אתם???
או המוכרים?
או אולי גם וגם??
ואני רוצה לעשות בזה קצת סדר,
כלל אצבע: בכל מבצע, יכול להיות שתרוויחו בו, ויכול להיות שרק תפסידו בגללו, ויכול להיות שגם הקונה וגם המוכר ירוויחו.
ואני אתן דוגמה, שיש מבצע על לחם אחיד בחנות, שזה עולה במקום 5 ש"ח, רק 4.5 ש"ח,
מי מרוויח מכך? והתשובה קודם כל המוכר, אמנם הוא מוכר כל כיכר בפחות כסף, אבל מצד שני הוא מוכר יותר כיכרות, ותכף נבין מה עוד הוא מרוויח,
אבל האם הקונה מרוויח?
אז פה זה תלוי מי הקונה? ומה הצרכים שלו?
במשפחות שמשתמשים תמיד בלחם אחיד, והגיעו לחנות כדי לקנות לחם, וראו שיש מבצע, אז כמובן הם הרוויחו.
אבל קונה שהגיע לחנות כדי לקנות למשל ביצים, ורואה שיש מבצע על הלחם, אז כמובן קונה גם את הלחם, האם גם הוא הרוויח?
פה זה כבר לא בטוח, כי מה שיכול לקרות זה, שאח"כ מגיעים הביתה, ורואים שבדיוק הבעל קנה 10 לחמניות ב-10 ש"ח, וכולם אוכלים לחמניות, ואח"כ הלחם בחציו קצת מתייבש, וכבר לא רוצים לאכול אותו, אז האם הקונה הזה בדיעבד הרוויח?
והתשובה היא לא!
אמנם זה עלה לו יותר בזול אבל חצי הלך לפח, אז זה אומר שהוא קנה חצי לחם ב4.5 ש"ח, אז כמובן שהוא הפסיד.
ואני דווקא נתתי דוגמה למשהו שעל פניו נראה שהמוכר אף פעם לא מפסיד.

ועכשיו נלך לדוגמה יותר מעניינת, במבצעים של הבלאק פריידי מי המרוויח? ומי המפסיד?
ושוב כמו שכתבנו, המוכרים ודאי מרוויחים!!
והקונים??
בדר"כ לא!!

ועכשיו להסבר,
המוכרים מרוויחים א: כמו שכבר הזכרנו לעניין הלחם, אמנם הם מוכרים כל פריט בפחות כסף, אבל הם לא מוכרים את זה במחירי הפסד, ובמקום למכור ביום רגיל לדוגמה 10 מעילים, כשכל אחד עולה 400 ש"ח, והרווח שלהם על כל מעיל 350 ש"ח, ועכשיו בבלאק פריידי הם מוכרים את אותו מעיל רק ב-200 ש"ח, אבל הם מוכרים ביום הזה 200 מעילים,
אז כמה הם מרוויחים ביום רגיל? וכמה בבלאק פריידי?
והתשובה ביום רגיל סך הרווח יהיה 3,500 ש"ח, ובבלאק פריידי הרווח יהיה 30,000 ש"ח.
וזה עוד קצה הקרחון, [וכאן הגענו ל"ב"] כי מה שבדר"כ קורה שקונה מגיע לחנות לקנות את המעיל שבמבצע, אבל קונה גם עוד כמה דברים יפים שהיו שם והיו נראים ממש יפה, ועל הדברים האחרים, כבר יש פחחות הנחה, או שאין הנחה בכלל, אבל זה היה פשוט משהו שהיה נראה מהמם, וזה ממש ממש חבל להשאיר בחנות.
ג: בגלל שנתקע עם סחורה ורצה להתפטר ממנה, היה שווה לו להרוויח על זה פחות, העיקר שיימכר כבר
ד: יש עוד המון סיבות אבל מקוצר היריעה לא נרחיב כרגע.
עד כאן הסברתי למה המוכרים מרוויחים!
אבל למה הקונים בדר"כ מפסידים??

והתשובה:
א: כי הרבה פעמים קונים דברים שלא באמת צריכים אותם, כגון המעיל המדובר, יש כאלו שיש להם כבר 5 מעילים יפים ומוצלחים ועדכניים, אז נכון שהמעיל הזה שבמבצע הוא יפה, וזול, אבל הוא ממש לא נצרך.
ב: גם אם המעיל הוא ממש נצרך לנו, כי אין לי ממעיל אחר, אבל מה שבדר"כ קורה שקונה מגיע לחנות לקנות את המעיל שבמבצע, אבל קונה גם עוד כמה דברים יפים שהיו שם והיו נראים ממש יפה, ועל הדברים האחרים, כבר יש פחחות הנחה, או שאין הנחה בכלל, אבל זה היה פשוט משהו שהיה נראה מהמם, וזה ממש ממש חבל להשאיר בחנות, וגם שאת הדברים האחרים בדר"כ לא ממש צריכים.
ג: נכון שהמעיל הזה, הוא נמכר בזול יחסית למחירו הרגיל, אבל אני בכלל לא תכננתי לקנות מעיל ב400 ש"ח, אלא רק ב120 ש"ח [לא מותג, אבל איכותי ויפה לא פחות] אז יוצא שהפסדתי 80 ש"ח.
ד: בדוגמה של בלאק פריידי, כל הסעיפים הקודמים גדלים בהרבה, כי זה כמו קניון ענק ועצום אם ריחות וצבעים ורעשים, ומלא מלא פיתויים, ובדר"כ קורים כל מה שכתבתי קודם.
ה: יש עוד המון סיבות אבל מקוצר היריעה לא נרחיב כרגע.

אני רואה שכתבתי באריכות, אז אני ממש מתנצלת על האורך, [אני מקווה שזה יהיה לתועלת]

ואיך הקונים יכולים להרוויח מהמבצעים, כגון בלאק פריידי, אני כבר יכתוב בתגובה נוספת.

נ.ב. אשמח להערות והארות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואיך הקונים יכולים להרוויח מהמבצעים, כגון בלאק פריידי, אני כבר יכתוב בתגובה נוספת.
אחרי שהפנמנו את כל מה שכתוב בהודעה הקודמת, אז התשובה יחסית פשוטה.
כשאני הולכת לחנות כגון בר כל עם רשימה מסודרת, ובה כל מה שצריך לבית, [ולא כל המבצעים שיש] ואני קונה רק את מה שרשום ברשימה, ולא כלום מעבר, כבר לא עשיתי את הטעויות האלו -
א: כי הרבה פעמים קונים דברים שלא באמת צריכים אותם, כגון המעיל המדובר, יש כאלו שיש להם כבר 5 מעילים יפים ומוצלחים ועדכניים, אז נכון שהמעיל הזה שבמבצע הוא יפה, וזול, אבל הוא ממש לא נצרך.
ב: גם אם המעיל הוא ממש נצרך לנו, כי אין לי ממעיל אחר, אבל מה שבדר"כ קורה שקונה מגיע לחנות לקנות את המעיל שבמבצע, אבל קונה גם עוד כמה דברים יפים שהיו שם והיו נראים ממש יפה, ועל הדברים האחרים, כבר יש פחחות הנחה, או שאין הנחה בכלל, אבל זה היה פשוט משהו שהיה נראה מהמם, וזה ממש ממש חבל להשאיר בחנות, וגם שאת הדברים האחרים בדר"כ לא ממש צריכים.
וכדי שלא יקרה גם זה -
ג: נכון שהמעיל הזה, הוא נמכר בזול יחסית למחירו הרגיל, אבל אני בכלל לא תכננתי לקנות מעיל ב400 ש"ח, אלא רק ב120 ש"ח [לא מותג, אבל איכותי ויפה לא פחות] אז יוצא שהפסדתי 80 ש"ח.
אנחנו תמיד צריכים להשוות בין ככל המותגים של אותו מוצר, כגון מרכך כביסה, אם אתם לא נעולים על מותג מסוים, אז פשוט קונים את הכי זול, ולאו דווקא את המותג שיש עליו הנחה או מבצע.
וכך אם יש מבצע על משהו שגם כך היינו קונים, אז הרווחנו.

ובקניות בגדים זה אותו דבר, עושים רשימה תמיד בבית מה צריך ואז קונים רק מתוך הרשימה,
וכן בכל שאר הקניות לבית,
פשוט שמים דפים על המקרר, אם רשימה לכל נושא, ובהם רושמים את מה שנצרך לבית, ואז קונים רק מתוך הרשימות, וגם אז בתבונה ובחכמה שלא ליפול בפח,
ואז גם כשקונים ברשת, או בקניון, זה לא משנה, אם באמת מקפידים על הכללים האלו.

כמובן שאין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא, אבל אם שומרים על הכללים האלו, אנחנו גורמים לעצמנו להרוויח המון המון כסף!!! [כל מה שלא קנינו סתם]

נערך לאחרונה ב:

פרפר סגול

משתמש מקצוען
כמובן שאין צדיק בארץ אשר יעשה טוב ולא יחטא, אבל אם שומרים על הכללים האלו, אנחנו גורמים לעצמנו להרוויח המון המון כסף!!! [כל מה שלא קנינו סתם]
פעם עמדתי ליד אישה שבעלה מילא לוטו, היא נאנחה ואמרה -בעלי קונה כל שבוע בלוטו ואני מרויחה כל שבוע בלוטו,
שאלתי איך?
והיא אמרה אני לא קונה את הכרטיס , זה 40 ש"ח בחודש...

שמחה לשמח

משתמש מקצוען
אני רואה שכתבתי באריכות, אז אני ממש מתנצלת על האורך, [אני מקווה שזה יהיה לתועלת]

נ.ב. אשמח להערות והארות.
כל הכבוד לך על ההשקעה בכתיבה!
תודה רבה!

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד במשפט אחד הייתי מסכם את כל מה שכתבת: ''לכו לסדנת כלכלה נבונה של מסילה ותשמעו עוד הרבה דברים שלא ידעתם... '' ואין לי שום קשר למסילה חוץ מזה שעברתי את הסדנא הזו ופתחו לי את הראש והעיניים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד במשפט אחד הייתי מסכם את כל מה שכתבת: ''לכו לסדנת כלכלה נבונה של מסילה ותשמעו עוד הרבה דברים שלא ידעתם... '' ואין לי שום קשר למסילה חוץ מזה שעברתי את הסדנא הזו ופתחו לי את הראש והעיניים.
אני רק רוצה לדעת שהבנתי אותך נכון,
אתה ידעת את כל מה שכתוב פה באשכול, מהסדנה של מסילה??
או שיש פה דברים שלא שמעת שם?
או שאולי יש שם דברים שלא נכתבו פה? [ואז אתה מוזמן לשתף את הציבור]

אם יש פה מישהו שעדיין מעוניין/ת לקרוא עוד טיפים,
אשמח לשמוע
אם יש פה מישהו שהטיפים שנכתבו עד עכשיו חידשו לו משהו, או שגם עזרו לו לחסוך משהו,
אשמח שתשתפו אותנו, כדי שאנשים יראו איך באמת אפשר לחסוך בעזרת הטיפים שנכתבו פה.

[אני לא כ"כ מתלהבת לכתוב כ"כ הרבה, ולשמוע שהכל ידוע וגלוי לכולם.]

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
אני רק רוצה לדעת שהבנתי אותך נכון,
אתה ידעת את כל מה שכתוב פה באשכול, מהסדנה של מסילה??
או שיש פה דברים שלא שמעת שם?
או שאולי יש שם דברים שלא נכתבו פה? [ואז אתה מוזמן לשתף את הציבור]

אשמח לשמוע
אם יש פה מישהו שהטיפים שנכתבו עד עכשיו חידשו לו משהו, או שגם עזרו לו לחסוך משהו,

[אני לא כ"כ מתלהבת לכתוב כ"כ הרבה, ולשמוע שהכל ידוע וגלוי לכולם.]
הרבה דברים ידעתי מהסדנא. לא כולם עברו את הסדנא, כך שזה לא מיותר מה שאת כותבת. לא יודע עד כמה רלוונטי שאכתוב כל מה שאומרים שם, רק העניין של כלכלה התנהגותית זה לפחות 3 שעות... ואולי זה גם לא הוגן שאכתוב כאן את תוכן הסדנא.
ובהחלט הרבה דברים ממה שאת כותבת מועילים לי באופן אישי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
רק שואל: היית רוצה להשקיע על סדנא, ומישהו היה מעביר את כל החומר בפורום כללי?
אולי אני טועה אבל זו דעתי.
לא הבנתי.
השאלה היא, מה מטרת הסדנה?
והאם היא בתשלום?
אם היא בתשלום, וזה פרנסה של מישהו, אני מבינה אותך.
אבל אם כל מטרת הסדנה היא לתת ידע וכלים לציבור, אז מצוין, תעזור להם, ותספר הלאה מה שמלמדים,
ואדרבה הם לכאורה אמורים להיות שמחים שיהיה פחות בורות בציבור.
איפה אני טועה?

elibeli

משתמש מקצוען
אשמח לשמוע
ברור שנשמח לשמוע עוד טיפים.
אני הרבה דברים לוקחת לתשומת ליבי, יושבת עליהם עם בעלי ואז מחליטים יחד מה מתאים לנו ליישום (מסיבות שונות. זמניות או קבועות).
גם אם יש דברים שאני יודעת עליהם (כמו מה שכתבת בהודעות האחרונות) זה מאד מחדד לראות את זה שוב. וכשאגיע לחנות אחשוב שוב כי קראתי את זה ממש לאחרונה אז זה נמצא יותר במודעות.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
לא הבנתי.
השאלה היא, מה מטרת הסדנה?
והאם היא בתשלום?
אם היא בתשלום, וזה פרנסה של מישהו, אני מבינה אותך.
אבל אם כל מטרת הסדנה היא לתת ידע וכלים לציבור, אז מצוין, תעזור להם, ותספר הלאה מה שמלמדים,
ואדרבה הם לכאורה אמורים להיות שמחים שיהיה פחות בורות בציבור.
איפה אני טועה?
בעיקרון זה היה מטעם ''מפתח'', כל משתתף שילם 100 ש"ח דמי רצינות שהוחזרו למי שהיה כל הסדנא ועשה את כל המטלות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעיקרון זה היה מטעם ''מפתח'', כל משתתף שילם 100 ש"ח דמי רצינות שהוחזרו למי שהיה כל הסדנא ועשה את כל המטלות.
נו, אז אם זה בחינם, וזה למטרה שהידע של הציבור יגדל,
אז לכאורה אתה תעשה שירות מצוין, בזה שתמשיך להפיץ את הידע,
לא כך?

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
נו, אז אם זה בחינם, וזה למטרה שהידע של הציבור יגדל,
אז לכאורה אתה תעשה שירות מצוין, בזה שתמשיך להפיץ את הידע,
לא כך?
ייתכן וזה היה סוג של ''סדנת פרסום'' עבור כל מיני מוצרים שלהם, כי כמובן גם בכנס של ההרשמה וגם בסוף הסדנא הם ניסו לדחוף כל מיני ערכות שלהם.... צריך לשאול אותם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש פה עדיין אנשים שלא מתנהלים כפי שכתבתי פה ??
[ומי שלא קרא, אז שידע שלדעתי זה הטיפ המרכזי, והכי חשוב פה באשכול, שעושה סדר ושליטה בכל המצב הכלכלי שלנו, וכדאי מאד לקרוא וליישם]

האם אתם עדיין מתנהלים עם כרטיסי אשראי?
כי לא מסתדרים אם מזומן?
או שמכביד עליכם יותר מידי?

אז יש לי טיפ מאד מוצלח, גם להתנהלות יותר מסודרת עם כרטיסי אשראי.
אבל השאלה אם יש לזה ביקוש?

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה