דרוש מידע אשכול ארה"ב - מגורים ושהות (לא נופש!) - כל המידע

3135yud

משתמש צעיר
שלום רב
אני מנסה בכל דרך למצוא דירה קטנה בבורו פארק לחגים [תשרי תשפ"א], יש למישהו מושג איפה אני יכול לקבל מידע?
[חוץ מלוח הציבור]
תודה מראש!
תיקון טעות, לתשרי תשפ"ב...
[ניתן לפנות למייל yud3135#gmail.]

הגולם מפראג

משתמש פעיל
אם האשה אזרחית ארה"ב אבל אין לנו זכות לעשות אזרחות לילדים
מישהו יודע כמה זמן צריך לגור בפועל בארה"ב כדי שיהיה אפשר לעשות אזרחות לבעל ולילדים?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אם האשה אזרחית ארה"ב אבל אין לנו זכות לעשות אזרחות לילדים
מישהו יודע כמה זמן צריך לגור בפועל בארה"ב כדי שיהיה אפשר לעשות אזרחות לבעל ולילדים?
ככל הידוע לי, אם האישה אזרחית ארה"ב, הילדים (עד גיל 18) יכולים גם הם לקבל אזרחות. אמנם יש תנאים שונים על מנת שיוכלו לקבל את האזרחות בישראל, ואם אינכם עומדים בתנאים - תצטרכו לעשות זאת בארה"ב, או מכח הסב.
לעומת זאת, הבעל אינו זכאי לקבל אזרחות כפי שהילדים זכאים לו. על מנת שהבעל יוכל לקבל אזרחות ארה"ב, תצטרכו לגור בארה"ב (וכמובן להיות רשומים בארה"ב כנשואים) ולהגיש בקשה לגרין כארד, לו הבעל יהיה זכאי מתוקף היותו נשוי לאזרחית ארה"ב. מעת קבלת הגרין כארד אורכות כמה שנים עד שהוא יוכל לקבל אזרחות ארה"ב ומדובר בתהליך בפני עצמו.
יצוין שהגרין כארד מעניק כמעט את כל ההטבות שהאזרחות מעניקה.

הגולם מפראג

משתמש פעיל
ככל הידוע לי, אם האישה אזרחית ארה"ב, הילדים (עד גיל 18) יכולים גם הם לקבל אזרחות. אמנם יש תנאים שונים על מנת שיוכלו לקבל את האזרחות בישראל, ואם אינכם עומדים בתנאים - תצטרכו לעשות זאת בארה"ב, או מכח הסב.
לעומת זאת, הבעל אינו זכאי לקבל אזרחות כפי שהילדים זכאים לו. על מנת שהבעל יוכל לקבל אזרחות ארה"ב, תצטרכו לגור בארה"ב (וכמובן להיות רשומים בארה"ב כנשואים) ולהגיש בקשה לגרין כארד, לו הבעל יהיה זכאי מתוקף היותו נשוי לאזרחית ארה"ב. מעת קבלת הגרין כארד אורכות כמה שנים עד שהוא יוכל לקבל אזרחות ארה"ב ומדובר בתהליך בפני עצמו.
יצוין שהגרין כארד מעניק כמעט את כל ההטבות שהאזרחות מעניקה.
מעניין מה שאת אומרת , כי אשתי היא זכאית מכח הסבא, ולכן יש לה אזרחות,
אבל הבנתי שכדי שהילדים יקבלו אזרחות זה יותר מסובך ,

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
מעניין מה שאת אומרת , כי אשתי היא זכאית מכח הסבא, ולכן יש לה אזרחות,
אבל הבנתי שכדי שהילדים יקבלו אזרחות זה יותר מסובך ,
יתכן שאם היא קיבלה את אזרחותה רק מכח הסבא זה שונה.

חיה א

משתמש רשום
שלום לכולם! אני מחפשת ישראלים שגרים בארה"ב שמעונינים לחלוק מהידע והנסיון שלהם - בנושאים שמופיעים בדיון זה.
@star
@mum
@מ...
@שתים
@שוש10
@soomsum

ועוד..

אני לא יודעת אם תייגתי את הניקים הנכונים..
בכל מקרה אשמח לכל מידע
זה האתר- https://www.ibc4us.com/ אודה לכם אם תצרו קשר דרכו או דרך האימייל המופיע בו, כי אין לי אפשרות להודעה פרטית.
תודה!

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
שלום לכולם! אני מחפשת ישראלים שגרים בארה"ב שמעונינים לחלוק מהידע והנסיון שלהם - בנושאים שמופיעים בדיון זה.
@star
@mum
@מ...
@שתים
@שוש10
@soomsum

ועוד..

אני לא יודעת אם תייגתי את הניקים הנכונים..
בכל מקרה אשמח לכל מידע
זה האתר- https://www.ibc4us.com/ אודה לכם אם תצרו קשר דרכו או דרך האימייל המופיע בו, כי אין לי אפשרות להודעה פרטית.
תודה!
נראה שמדובר באתר חדש ממש. [יש המון נושאים שאפשר להוסיף ויש הרבה מה להרחיב גם בנושאי המידע הקיימים, וכן חלק מהמידע שם טעון שיפוץ והגהה].
את מעוניינת בסיוע בכתיבת המידע באתר?

נערך לאחרונה ב:

חיה א

משתמש רשום
תודה, @stars
כן, בהחלט. תוכלו ליצור איתי קשר דרך האימייל?
IBC.USA.ISRAEL גימייל.
תודה!

STBN

משתמש רשום
אילו מקצועות נשים של אברכים עובדות? במקביל לארץ?
האם התעודות שבארץ מוכרות בארה"ב?
מה עושים אם לא?

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אילו מקצועות נשים של אברכים עובדות? במקביל לארץ?
האם התעודות שבארץ מוכרות בארה"ב?
מה עושים אם לא?
עובדות באותן סוגי עבודות כמו בארץ.
לגבי התעודות - אינני יודע. אמנם כשמדובר בחברה יהודית, אני מניח שהנושא הזה קליל יותר.

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
יש לי הכירות קלה, אבל יכולה להפנות אותך הלאה לישראליות שגרות שם
תיכונים לבנות בסגנון חרדי ליטאי, נראלי יש 5, כולם מעולים
בית יעקב, ובית שיינדל - נחשבים הכי ישיביש, אבל אין כמעט סיכויים להתקבל.
אורות בית יעקב - רמה גבוהה של לימודים
בית קיילא - רמת לימודים יותר רגועה
בנות בית יעקב (לא מספיק מכירה)
יש לי שאלה אלייך יש אפשרות להודעה פרטית?

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
כתבי לי שאת פה
לא רוצה שזה יהיה מדי הרבה זמן
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה