אשכול אורגנים

avi19944

משתמש רשום
שלום זו אני
סליחה על הפלישה להודעה
שימו לב דיונים על אורגנים השתדלו להעלות
באשכול כאן תודה מראש
@אסתי !!

אהלן חברים
יש לי שתי שאלות לגבי הקורג שלי korg pa900
ידוע שמנגנים עם קלרינט עושים מונו ( על ידי הקשה על הקליד מעליו בזריזות ומגדירים מונו) ראיתי אנשים עושים את זה בפיץ או רק לוחצים על שתי קלידים ואז ניהיה המונו איך מגדירים את זה ?

2 מה זה אפטר טאוץ after touch

תודה לעוזרים

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
כפתור SOUND, בחירת הצליל, ואפילו בלי להיכנס לתפריט כבר מופיע אפשרות הבחירה בין מונו לסטריאו. לטעמי לקרינט צריך גם לסמן בV את אופציית LEGATO, כדי לקבל את התחושה של הקלרינט.

אין after touch בpa900.
מדובר בשינויים באופי הצליל תוך כדי לחיצה (למשל הרעדת מיתר בכינור, בכל צליל אפשר להגדיר משהו אחר)

avi19944

משתמש רשום
את זה אני יודע שאלתי משהו אחר יש כזה דבר עושים את זה בקלרינט שלוחצים על שתי קלידים במהירות ואז יוצא משהו שקלרינט מנגן וצריכים להפעיל את ה legato... אני רוצה לבצע את המשחק של השתי קלידים בפיץ.
קצת קשה לי להסביר בידיוק מה שאני מתכוון..

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בלי פיץ'. שתי קלידים סמוכים (לבן והשחור שלידו, לא טון שלם), במצב מונו עם לגטו, לנגן אותם לסירוגין במהירות רבה.
נסה בכמה סוגי קלרינט. (לטעמי הGM)

הפיץ' זה בשביל מריחות קלות בסוף.

ותוכל בשניה לבדוק אם יש אפטר טאצ'. בחר את הצליל הרמוניקה DNC, אם יש אפטר טאצ' אתה תרגיש אותו.

avi19944

משתמש רשום
יופי אז במקום לנגן אותם במהירות רבה ללחוץ על הקליד שאנחנו רוצים שזה יבצע את המונו ואז להזיז את הפיץ לצד ימין ואז זה יהיה אוטמטי
זה מה שאני רוצה לעשות
בדקתי עכשיו יש after touch

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה אולי שכלול חדש בPA900?
אני על PA800 לא מכיר דבר כזה.

avi19944

משתמש רשום
יש את זה , ואני יגיד לך עוד משהו יש 2/3 דברים ב800 שזה יותר טוב מה900 ,(יש על זה ויכוחים שלמים בפורום קורג) אני בדקתי טוב לפני שקניתי את זה עם כל זה שהורידו כמה דברים ,הדברים שהוסיפו שווה פי אלף מה800 ,אני מכיר אותו כבר טוב

דרך אגב איזה אורגן יש לך?

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הPA900 לא בא לרשת את PA800. היורש של PA800 הוא PA3X הקצר.
זו ההתרשמות שלי וגם המחירים אומרים את זה. לפני שיצאו דגמים חדשים PA800 עלה 15,000-16,000. היום (אחרי כמה שנים) הוא עולה בסביבות 11,000. הPA900 החדש ניתן להשגה ב9,000, וב15,000 אפשר לקנות את הPA3X הקצר.

עדיין יכול להיות שבכל זאת יש בו שכלולים חדשים שאין בקודמיו. נשמח לדעת מה הם.

לי יש תזמורת אמיתית שנמצאת בתוך PA800.:rolleyes:

avi19944

משתמש רשום
אז ככה
1 נוספו הרבה צלילים חדשים -DNC
2 זיכרון ראם של 192 מגה לאומת ה800 רק 64 מגה
3 יש 3 כפתורים של - ASSING.SWITCH ב800 יש רק 2
4 יש אפשרות להקליט על mp3 להכניס שירים mp3
5 מסך הרבה יותר גדול יותר נוח
6 fx level ( במיקרופון אפשר עד 3 ערוצים)
7 מהירות העברת הנתונים 2.0 ב800 1.5
8 יש עוד 3 קטגוריות להכניס מקצבים שזה עוד 120 מקצבים
9 הוא תומך בחומר שעשו על. Pa 3
10 אפשרות הרחבה ל 32 גיגה תומך קלאס 10

בpa800
1 יש שתי usb
2 רמקולים יותר טובים ( אין הבדל בחיבור להגברה ל900)
3 4 יציאות להגברה ב900 רק 2 L/R
4 נראה אורגן יותר טוב ה 900 קטן יותר

לכן קניתי את ה900 אפילו שזה עולה יותר זול אין לי מושג למה..

אם אתה מכיר עוד דברים שיש ב800 שאין ב900 אשמח לדעת

אגב באתר של korg pa ה900 מקום 2 800 3

אני מצרף גם תמונת הוכחה זה מול זה תשווה ותעדכן

קבצים מצורפים

• pa900 vs pa800.png
    KB 407.4 · צפיות: 63

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
הוא פשוט לא נשמע כמוהו. הוא נשמע בדיוק כמו הPA600. לדעתי זה לא עניין של שכלולים אלא של איכות החומרה, וזה מה שמסביר את ההבדל במחיר. (למשל איכות הממירים של הכרטיס קול, איכות הרמקולים, העץ שממנו עשוי החלק האחורי של המארז ועוד)
אם כי גם מבחינת נוחות - הורידו את הסליידים, את הכפתורים לבחירת מקצבים, כפתורי הפיל אין, את מספר היציאות והכניסות, לא הייתי אומר שזה יותר נח.

avi19944

משתמש רשום
דבר ראשון אתה ראית את התמונת הוכחה... 2 מאז שקורג הוציאו את ה 900 כבר לא מייצרים את ה 800מה שאפשר להגיד שהוזילו במחירים
אני יש לי גם pa 600 וזה ממש לא נשמע כמהו אני עשיתי השוואות על מערכת סאונד לפני שקניתי את ה 900 אני פחדתי לקנות אותו כי קורג עשו כאן באמת הפליה
אני חיברתי את ה 900 ו800 למערכת סאונד זה נשמע אותו דבר
וסיבה ראשונה שעברתי מיד ל 900 זה הראם אני יש לי 120 מגה דגימות ב 600 שיש 94 מגה הייתי מוגבל אז איך לעזעאל מסתדרים עם 64 מגה???

אני בדקתי את שתייהם יום שלם ואני יכול להגיד לך דבר אחד ה900 פי 10 יותר טוב!
יש משהו אחד ה 4 יציאות שזה חוצפה מקורג אבל אני לא משתמש עם זה אצלי הכול מוגדר יש לי יוזרים לסאונד שאני מתחבר ומספיק לי 2 יציאות
עם אתה באמת מבין באורגן לך תישב קצת על ה 900
ואני לא מדבר על הצלילים שהם הוסיפו..

avi19944

משתמש רשום
לגבי הכפתורים פיל יש בכל וירציה שזה אוממר שיש 4 מעברים לך יש 2. ואני ,
אישית יותר אוהב שזה בתוך הוירציה כי התחלתי עם יאמאה וזה הרבה יותר נוח
ויש כפתורים לבחירת מקצבים ב 600 אין. לפי איך שאתה אומר שאין זה נראה שלא בדקת אף פעם את ה900 .. אז קודם תבדוק אחרי זה נדבר

בקיצור חבל על כל הוייכוח הזה.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לא בדקתי אותו בהגברה. אבל שניהם (PA600/PA990) היו אצלי בבית, במסגרת זה שאני מוכר מקצבים וצלילים.
לגבי המקום לדגימות, אני ממליץ לעבור על החומר ולבדוק אם הכל נחוץ ושימושי. לפעמים יש איזה קטע סולו של כינור ערבי שלוקח מלא זיכרון. אני משתמש רק בכמה צלילים מזרחיים ובאיזה מרכיב אחד לבראס. סינטים ושאר הצלילים יצרתי לבד באורגן, ואת מערכת התופים בניתי תוף אחרי תוף חלק מדגימות וחלק מהאורגן. בסופו של דבר 95% מהדגימות לא בשימוש.

avi19944

משתמש רשום
אתה צודק אצלי הכול מסודר אין אצלי דברים זבל או לא בשימוש מה שקורה שיש לי 3 דגימות של גיטרות שתופס מקום יש לי 12 דגימות מ yamaha motif. ודגימה של ה alesis ועוד דגימות של תופים הבראס של הקטרון.. קלרינט וכו. וגם לופים בפד בקיצור הכול תופס 120 מגה..

אני מכיר טוב מאוד את האורגן דבר אחד אני לא מצליח לעשות את השאלה למעלה לגבי מונו והפיץ...

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני כל הזמן יוצר עוד, אני אעלה קצת בהמשך.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

avi19944

משתמש רשום
ואוו פששש
שתי שאלות
1 איך אתה מקליט את השירים
2 ממה מורכב הסט תופים שלך

המקצב מדהים גם הבראס עדין כזה חצרוצרה לייק

ארי פרקש

משתמש רשום
יאללה,
תעזבו אותנו עם הקורג הזה אפילו אברומי ברקו "מלך הקורג" (מארה"ב) כבר קלט שצריך לעבור לטיירוס...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה