דיון ארוך אבל קצר, ארוך רגיל, ארוך יותר, ארוך מאוד-מאוד, הכי ארוך!

האם אתם קוראים סיפורים ארוכים בפורמט דיגיטלי?

• סה"כ מצביעים
    82

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
האם אתם קוראים סיפורים ארוכים (כ-1200 מילים) בפורמט דיגיטלי?
מה אתם עושים כשאתם נכנסים לסיפור, יורדים ויורדים, ויורדים עוד קצת, ורואים שהסיפור לא נגמר?
יוצאים מהאשכול?
ממשיכים לקרוא?
תלוי מי הכותב?
בזמן האחרון שמתי לב שעולים יותר ויותר סיפורים ארוכים. לפעמים אני רואה שקוראים אותם ובסוף מעירים לכותב שעדיף לא לכתוב באריכות, ולפעמים פשוט לא קוראים.
לפעמים הסיפור שואב אותנו ואנחנו קוראים אותו למרות האורך (ואז משפשפים את העיניים השורפות ותוהים אם היה שווה).
אני חושבת שיועיל לכולנו לקבל תמונת מצב של כמה בכלל טורחים לקרוא סיפורים ארוכים ולשקול האם כדאי לחשב מסלול מחדש בנוגע לְמה האורך המתאים לכתיבה בדיגיטל (לעומת כתיבה מודפסת).
הצביעו והשפיעו!
(ניתן גם להוסיף תובנות ומסקנות הקשורות לנושא כאן באשכול...)

נערך לאחרונה ב:

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
נראה לי שכדאי לדייק את זה
ולהגדיר במספר מילים +- אבל מדוייק. לכל סוג טקסט
כמה אורך של פוסט, של סיפור של מאמר דעה, של טקסט שיווקי.
כמדומני שיש מחקרים מסודרים. צריך לשאובב אותם מהרשת.

קופי 100

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
זה תלוי בכותב/ת, תלוי בכותרת, תלוי במשפטים הראשונים אם הצליחו ליצור סקרנות. ולא פחות מהכל, תלוי בזמן הפנוי שיש לי באותו רגע או במצב הגופני נפשי שלי.
בקיצור, הבעיה היא לא באורך הסיפור, אלא בקוצר הרוח של הקורא.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
נראה לי שכדאי לדייק את זה
ולהגדיר במספר מילים +- אבל מדוייק. לכל סוג טקסט
כמה אורך של פוסט, של סיפור של מאמר דעה, של טקסט שיווקי.
כמדומני שיש מחקרים מסודרים. צריך לשאובב אותם מהרשת.
תודה. שאלתי פה ספציפית על סיפורים, לא על מאמר דעה או טקסט שיווקי. ערכתי את הסקר כך שמצויין בו אורך לסיפור (כ-1200 מילים - ממוצע של שלושה סיפורים ארוכים שעלו בימים האחרונים).
בקשר למחקרים קיימים, קהל היעד שלנו (הכותבים בקהילת-כתיבה-מקצועית) הוא משתמשי פרוג, לכן אני חושבת שיהיה טוב לשאול דווקא אותם.
זה תלוי בכותב/ת, תלוי בכותרת, תלוי במשפטים הראשונים אם הצליחו ליצור סקרנות. ולא פחות מהכל, תלוי בזמן הפנוי שיש לי באותו רגע או במצב הגופני נפשי שלי.
בקיצור, הבעיה היא לא באורך הסיפור, אלא בקוצר הרוח של הקורא.
מקבלת. שאלתי דווקא על האורך בגלל ששמתי לב שההערות היו על האורך ולא על הגורמים האחרים, למשל הזמן הפנוי שיש או אין לקורא. מובן שלגורמים האלו יש השפעה, אבל אני חושבת שיש לרוב הקוראים כיוון כללי לתשובה. בכל אופן הוספתי סעיף לאנשים שהאורך באמת לא שיקול אצלם. תודה על התגובה.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
לפעמים כן לפעמים לא, אבל לא תלוי רק במי הכותב.
במה זה תלוי? או - יש לך הצעה איך אפשר לייעל את הסקר ולא להוסיף עוד ועוד אפשרויות של:
אם יש כותרת מעניינת ומושכת
אם המשפטים הראשונים הצליחו ליצור סקרנות
רק אם יש לי זמן
רק אם יש לי כח
רק אם הסיפור לא מדי ארוך
רק אם יש לו מספיק אנטרים
רק אם יש לי כוס קפה בהישג יד
וכו'...
(אולי לפתוח את השאלה לבדרך כלל ולא תמיד?)

עטרה ד

משתמש מקצוען
אישית- קשה לי לקרוא טקסטים ארוכים וצפופים דרך מסך המחשב. קשה עד בלתי אפשרי.
ואתן דוגמא-
הגיע אלי למייל סיפור של מיה קינן. טוב נו ברור שהוא שווה קריאה.
אבל ממש אימצתי את עצמי לסיים אותו, למרות שהוא היה יפהפה.
אבל יש חריגים.
אם הם ממש מרתקים (ולא קשור למי הכותב) . ואם הם שלי ;).

מחקר שקראתי אי פעם אומר לגבי קריאה בדיגיטל שלא רק לאנשים יש פחות סבלנות, אלא הם פחות קוראים בעיון ובנוחות כמו בפרינט.
כמו"כ הם מרגישים שהם מבינים לאט יותר את הנכתב בדיגיטל.
אז תעשו חשבון מה עדיף לכם....

עריכה: משתדלת לעשות את סיפוריי קצרים ככל האפשר. אבל באחרון שלי חרגתי קצת. מקווה שמחול לי.

נערך לאחרונה ב:

פירי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
במה זה תלוי? או - יש לך הצעה איך אפשר לייעל את הסקר ולא להוסיף עוד ועוד אפשרויות של:
אם יש כותרת מעניינת ומושכת
אם המשפטים הראשונים הצליחו ליצור סקרנות
רק אם יש לי זמן
רק אם יש לי כח
רק אם הסיפור לא מדי ארוך
רק אם יש לו מספיק אנטרים
רק אם יש לי כוס קפה בהישג יד
וכו'...
כל התשובות נכונות פחות או יותר.

אני חושבת שלא תמיד נכון להתחשב בקוראים ובזה שזה מתפרסם בפרוג כדי שזה יקבע את האורך של הסיפור. ובכלל לפעמים זה עובר כאן טרם הדפסה על במות שונות.
פשוט אם הסיפור ארוך מדי אז לחלק אותו לכמה פרקים. אפילו להעלות ברצף, אבל בכל תגובה חלק.
(זה כמו פרקי תהלים. ממילא אומרים עכשיו את כל הספר, מה זה משנה אם זה 22 פרקים קטנים או שזה פרק קי"ט אחד ארוך? אבל ככה זה)

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
בדרך כלל האורך הוא שיקול. לפעמים הכותב מושלך אותי לפעמים ההתחלה שואת אותי, לפעמים הכותרת.
אבל אורך בהחלט מהווה גורם משפיע בשיקול אם אתחיל.

שלושה סיפורים ארוכים שעלו
אני מניח שהסיפור שלי היה אחד מהשלושה. בהחלט אחת הסיבות שחששתי להעלות אותו היה האורך. וממש חשבתי להעלות אותו בשתי פרקים. אבל אני חושב שצריך להיות בשר משמעותי כולל ייחודיות לכל פרק בשביל לחלק לשתיים, הרשתי אצלי שזה לא המקרה, וברגשות מעורבים העליתי.

אפילו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לדעתי הענייה (סתאאאאם, עשירה).
זה תמיד "תלוי", אנחנו בני אנוש, משתנים,
מה שהתאים לי אתמול, לא בטוח מתאים לי עכשיו.
אבל זה:
נכון מאוד.
לי אישית קשה לשבת הרבה זמן מול מסך ---ו-ל-ק-ר-ו-א----
זה מסחרר, מאבדים את החוט, קשה להתרכז...

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
פשוט אם הסיפור ארוך מדי אז לחלק אותו לכמה פרקים. אפילו להעלות ברצף, אבל בכל תגובה חלק.
רעיון מעולה (בהנחה שנגיע למסקנה שהאורך הוא הגורם המרכזי לוויתור על הקריאה).
אם הגורמים האחרים משפיעים יותר, כנראה שאין מה לעשות, כי רובם לא תלויים בכותבים.
אני מניח שהסיפור שלי היה אחד מהשלושה. בהחלט אחת הסיבות שחששתי להעלות אותו היה האורך. וממש חשבתי להעלות אותו בשתי פרקים. אבל אני חושב שצריך להיות בשר משמעותי כולל ייחודיות לכל פרק בשביל לחלק לשתיים, הרשתי אצלי שזה לא המקרה, וברגשות מעורבים העליתי.
נכון. ועובדה שלעשרות קוראים היה זמן / כח / רצון / נשאבו מהכותרת, וקראו אותו. השאלה היא האם הסיפור הזה יכול לשמש ראיה לכלל הסיפורים הארוכים, או שהוא יוצא דופן.

ליאורהA

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
הדיון כאן הוא למה לא קוראים סיפורים ארוכים, לא?
לא חשבתי שזה דיון פתוח אלו סיפורים אתם לא קוראים ולמה.
צודקת, השאלה המקורית הייתה למה לא קוראים סיפורים ארוכים, אבל הדיון גלש לקריאת סיפורים באופן כללי, לכן התבלבלתי. אבל ההצעה שלך טובה בכל מקרה, בעז"ה אני מתכננת לאמץ אותה לפי הצורך. :)

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עניתי על הסקר במחשבה על סיפורים באופן כללי, לא דווקא בפרוג.
יצא לי לקרוא ספרים שלמים בפורמט דיגיטלי, אבל באמת לרוב אני מעדיפה את הספר המודפס. (וכן, גם יצא לי "פשוט" להדפיס ספר שרציתי לקרוא - בדרך-כלל ספרים שנתנו לי לקריאת ביקורת).
אבל בדרך כלל, אם לא אתכונן לזה מראש, לא אקרא סיפור ארוך במחשב - ואם אגיע לסיפור בפרוג ואראה שהוא ארוך מדי, כנראה שאדלג עליו, או אשמור אותו להזדמנות אחרת.
(עלתה לי מחשבה בעבר למכור ספרים שלי בפורמט דיגיטלי, וכך לחסוך את עלות ההדפסה, אבל עשיתי סקר בפורום אחר, והמסקנה הייתה שלא ייקנו ספרים כאלה... במיוחד שהרוב קוראים ספרים בשבתות...)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה