פרווה ארוחת צהריים פרווה-יש לך מה להציע?

• פותח הנושא ?!?!
  • פורסם בתאריך

עגיל

משתמש פעיל
או רוטב עדשים אדום (מבוסס על מתכון של אביגיל מייזליק) - מטגנת בצל / שום / פלפל / גזר / עגבניות - מה שיש, מוסיפה עדשים, רסק עגבניות, מים רותחים ותבלינים, מבשלים כרבע שעה. טעים מאוד על בורגול או אורז.
מתאים גם לעדשים ירוקות?
מחפשת מתכונים לעדשים ירוקות (יש לי עכשיו בבית..), חוץ ממג'דרה.

michal23

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עדשים וקוסקוס
פלפל ממולא (אורז)

ענינית

משתמש פעיל
מרקים משביעים בתוספת גריסים/קווקאר/חומוס משביעים מאד ונחשבים מנה עיקרית במקרה שלא רוצים בשר.
גם הלביבות למינהם יכולות להוות עיקר למשל לביבות תירס.
יש לי גם תבשיל של תפו"א ונקנקיות פרווה שהילדים מטורפים על זה. אני לא ששה על נקנקיות אבל מכינה להם לפעמים.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
קינואה עגבניות של @שירי כהן
בורגול עם חומוס של @shira bira
שעועית ברוטב עגבניות, או לפי המתכון של @java
פסטה ברוטב על בסיס עדשים כמו בקובץ המתכונים שהעלתה @java בנספח לאתגר הצמחוני
בקיצור יש פה בפורום המון אפשרויות...

perfect לי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מרקים משביעים בתוספת גריסים/קווקאר/חומוס משביעים מאד ונחשבים מנה עיקרית במקרה שלא רוצים בשר.
גם הלביבות למינהם יכולות להוות עיקר למשל לביבות תירס.
יש לי גם תבשיל של תפו"א ונקנקיות פרווה שהילדים מטורפים על זה. אני לא ששה על נקנקיות אבל מכינה להם לפעמים.
בילדותי אימי היתה מכינה את זה עם נקנקיות בשריות ורוטב צ'ילי
הנקניקיות נתנו טעם מעושן משגע
היום כשאני מחקה את זה עם נקנקיות סויה או בלי נקניקיות בכלל אני שמה פפריקה מעושנת משובחת
מממ....

גלוריה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
שניצל תירס ועדשים כתומות

טליייה

משתמש פעיל
אפשר מתכון?
מטגנת בצל קצוץ ושום כתוש מוסיפה רסק עגבניות .מלח ,מעט סוכר חום, פפריקה וקצת פלפל שחור מוסיפה כוס וחצי עגבניות מרוסקות מים רותחים-מביאה הכול לידי רתיחה ומוסיפה חב פסטה- שהפסטה מעט רכה להוסיף שמנת לבישול/מתוקה (לא חייב שמנת) וקצת גבינה צהובה/מוצרלה מערבבת קצת ומוסיפה מלמעלה קצת גבינות
מתכון של חן במטבח

מוזיקאית בנשמה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
למי שרוצה מתכון לפלאפל עדשים ירוקות מטוגנות בשמן עמוק.זה נחמד! קצת יותר קליל מפלאפל חומוס.מתכון בלי בייצים.
להשרות עדשים ירוקות לפחות 12 שעות במים.לסנן את המים ולטחון במגימיקס לעיסה דקה.להוסיף לחם טחון דק.תבלינים.כדאי להוסיף קצת כמון לטעם של פלאפל.אפשר בלי עלים ירוקים אלא להוסיף תבלין פטרוזיליה וכוסברה.תבלין אבקת שום גם אפשר.לחמם במחבת שמן עמוק וחם מאוד! וליצור כדורים. רק שהשמן מאוד חם להכניס למחבת.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית

שרי לס

משתמש רשום
ממש תודה! נשמע טוב.
האם אפשר להשתמש גם בחומוס משימורים?
האם זה בכלל טעים?(לא יצא לי אף פעם לטעום את זה)

nicky

משתמש מקצוען
המתכון הוא לחומוס מבושל. שימי לב.
זה מתכון מעולה! ממש תודה עליו!
כדי לגוון מכינה אותו לפעמים גם עם גריסים במקום בורגול, יוצא ממש טעים. (ואני מספרת לבת שלי זה פתיתים והיא אוכלת בשמחה ;) ) מתכננת לנסות בקרוב גם עם קינואה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה