שיתוף אקורדים במקאמים

אורגניסטט

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
שאלה: מישהו יודע אלו אקורדים מנגנגים כאשר מנגנים מקאמים?
אני מתכוון לנגינת מקאמים באורגן כאשר האורגן מתוכנת על רבעי טונים, אני לא מכיר אופציה או דרך לנגן אקורדים שמשולבים ברבעי טונים, אז איך מנגנים את המקצבים בצורה מדוייקת בשירים שיש בהם רבעי טונים?

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אפשר, למשל אם מנגנים '' ישמח חתני'' במקאם ביאת מהתו לה, מכוונים את התו סי לרבע טון למטה.
ובמקום לנגן אקורד gm סול, סי במול ורה, מנגנים סול, סי (כי שם הרבע טון) ורה.
ובמקום אקורד b במול, גם מחליפים את התו סי במול בתו סי המכוון לרבע טון.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם האקורדים ביד שמאל לא מכוונים על רבע טון כמו ביד ימין, עדיף להימנע מהתנגשויות של הסולו עם הבאס של האקורד כגון אם 'סי' הוא רבע טון אז לא לעשות Bb אלא Gm

יש מקצבים שהאקורדים שלהם בנויים בלי 'טרצות' (התו האמצעי באקורד) ואז אין כמעט התנגשויות עם הרבעי טון

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בקורג, כשמסמנים תו כרבע טון זה משנה גם באקורדים.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רק לאחרונה הוא התחיל לעשות לי ככה, לפני זה לא עבד אצלי ככה, אבל גם לא ניסיתי לשנות בהגדרות..

לפעמים נשמע לי אקורד שבנוי מרבע טון באחד התווים קצת כמו זיוף.. אולי במקאמים זה לא אמור להיות אקורד משולש?..
או שאני סתם רגיל רק לאקורדים של חצאי טונים והאוזן שלי מקובעת..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה