בקשה אנשים -תתאפסו

מצב
הנושא נעול.

האסטרטגית

משתמש פעיל
שיישארו בבית עד שלכל הדעות לא יהיה להם קורונה
ושהם היתקשרו לכל מי שהם פגשו שיש להם תסמינים והם לא נדבקים
אמת לאמיתה ,יש מישהו שאמר אחרת ? יש רב שאסר להתקשר לחבר שהיה איתך ולהגיד לו שיש לך תסמינים ולא הלכת להיבדק ?

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צודק אני באמת חושב שצרך שכל חורף הורים יחתמו על הצהרת בריאות...
אבל עדיין שפעת וכל מחלות החורף האחרות לא מדביקות לפני שיש תסמינים ואחרי שהתסמינים נעלמים כך שאין צורך בבידוד רק להקפיד לא לשלוח ולצאת חולים מהבית מה שאין כן בקרונה שלא עוזר לא לצאת מהבית רק בזמן התסמינים...
אני בכלל לא בטוח שאתה צודק מבחינה עובדתית רפואית, כמדומני גם שפעת מדבקת לפני ואחרי

הכל תפילות

משתמש פעיל
יש הבדל בין גורמי רפואה למשרד הבריאות
התעקשות כפייתית לכללי משרד הבריאות המשתנים ללא הרף מתוך מגמה פוליטית..לא אמונה על אמונת חכמים..תרגיעו..
יודעת מקרוב על רבנים שמתייעצים עם רופאים ללא הרף ומשם ההחלטות שלהם.
כל יהודי חרד ישמע לרב פירר בענייני פיקוח נפש ממש, אז למה בענייני קורונה מעניין רק מה שסימן טוב חושב?
ושאלה המסבירה שצריך להפעיל שיקול דעת.
האם הבנ"א ה20 במניין בתוך בית כנסת של אלפיים מקומות הוא רוצח?
יותר מאשר ה19 במניין חנוק ללא חלונות?
לא , נכון מותר להפעיל קצת שיקול דעת !
ואותם אלו שבגל הראשון הזמינו משטרה בשבת!! לאנשים שהתפללו בחוץ במניין מרווח עם מסיכות, מה שהיום מותר לגמרי! ע"י מועצת החכמים של משרד הבריאות ....

שרק יחשבו אם עדיין לקרוא רוצח לאנשים

האסטרטגית

משתמש פעיל
מי שלא מתחסן צריך לקחת בחשבון שיש אנשים חולים והם יכולים להידבק
לא זה היה העניין ,זה העניין
מעניין אם כל אילו שממהרים לקרוא לאנשים רוצחים מקפידים על בידוד כל פעם שהם או ילדיהם לא מרגישים טוב (יש עוד מחלות חוץ מקורונה)

עוקר הרים

משתמש מקצוען
אמת לאמיתה ,יש מישהו שאמר אחרת ? יש רב שאסר להתקשר לחבר שהיה איתך ולהגיד לו שיש לך תסמינים ולא הלכת להיבדק ?
את מכירה מקרוב מקרה שאחד אכן התקשר לכל מי שבא איתו במגע וכולם אכן נכנסו לבידוד של שבועיים??

נצעד קדימה

משתמש רשום
במשך כמה זמן אדם חולה מסוגל להדביק אחרים במחלת השפעת?
ניתן להעביר את המחלה החל מיום לפני שמופיעים הסימנים הראשונים ועד לחמישה ימים, ואף יותר, מפרוץ המחלה.
מאתר משרד הבריאות

ללי41

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שלחו לי היום למייל איזה "דבר חכמה" למה לא להיבדק כי בזכות הנבדק יצטרכו לדחות חתונה והכניס מלא אנשים לבידוד והרס לאנשים את הפרנסה וכו וכו
אני חושב שמי שמפרסם כזה מכתב הוא ר-ו-צ-ח
שלא יהיה לאף אחד שום כיוון להיתנהג ככה

ישי כהן בתיעוד משיעורו של הגאון רבי אשר וייס על החובה להיבדק ולהזהר מלהדביק אחרים: ''כל אחד צריך לבדוק בתוך המשפחה שלו על מה הוא מוכן לוותר, על הסבא ועל הסבתא, על הרב או האדמו''ר - אלו האנשים שנמצאים בסכנה''.
''ישב אצלי יהודי ובכה בדמעות שליש משום שכמעט ברור לו שהדביק מאן דהוא שנפטר לבית עולמו והוא ביקש תיקוני תשובה. האיש הזה לעולם לא יסלח לעצמו. לכן אני מבקש שתקפידו על הכללים''.

זה מצב סכנה כל מי שיש לו חשש קטן שירוץ להיבדק
זה לא בושה להידבק
זה בושה לא להיבדק

אבוי למי שייתבע בשמים על זה שהוא רצח
כל מי ששולח לכם את הדבר טפשות הזה תשלחו לו את התשובה המצורפת (ואולי בזכות זה תזכו להציל נפש מישראל ולקיים עולם מלא)

קבצים מצורפים

• גרינשטיין.docx
    KB 12.7 · צפיות: 53

האסטרטגית

משתמש פעיל
זה ממש לא עוזר להתקשר לכולם ואז שמרגישים טוב לצאת מהבית בלי בדיקה
במשך כמה זמן אדם חולה מסוגל להדביק אחרים במחלת השפעת?
ניתן להעביר את המחלה החל מיום לפני שמופיעים הסימנים הראשונים ועד לחמישה ימים, ואף יותר, מפרוץ המחלה.
מאתר משרד הבריאות

לא אני

משתמש מקצוען
מי אתה שתחליט מי רוצח ומי לא??
מכירה הרבה יהודים יראי שמיים שלא נבדקים כי הורו להם רבותיהם.
אבל כן יש הבדל
בן אדם שיש לו תסמינים - חייב להשאר סגור בבית הוא ובני ביתו - לפחות שבועיים מלאים!! ומי שמתנהג כך, ולא נבדק כי כך אמור לו רבותיו - הוא בסדר גמור!!!
לצערי הרב מכירה גם כאלה שיש להם תסמינים והם אכן הולכים ברחוב ומתעלמים לחלוטין מכל העניין - אני עדיין לא אקרא להם רוצחים על דעת עצמי, אבל זה בהחלט מעשה בלתי נתפס.

ושלא תבין לא נכון - אנחנו נבדקים.. ומשפחתי כבר עברו בדיקות לא מספר פעמים מחשש...
לא מדויק לגבי ההורא הלא להבדק.
מי שנוהג לפי שיטה זו - צריך לשאול את רבו לגבי מכלול הסכנות שהוא מייצר לסביבתו.
האנשים שהיו עמו במגע ולא נכנסים לבידוד.
שבועיים הם זמן הדגירה - חולה (ולא משנה אם מאומת או לא) יכול להדביק הרבה אחרי שבועיים. יש אנשים שהיו חיובים במשך חודש ויותר.
יש רבנים בישראל - אבל כולם פוסקים לאור ההלכה.
אין הלכה שמותר לפגוע בבן אדם ברמה של סיכון חיים כדי למנוע נזק כלכלי או נפשי לעצמי.

יוסי1234

משתמש מקצוען
דיברתי על קורונה לא על שפעת,
למי שיש קורונה הוא יכול להרגיש טוב ועדיין להדביק, אז זה לא יעזור אחרי שבוע לצאת מהבית כי גם אז אפשר להדביק.

יוגורט

משתמש מקצוען
מעניין עם מישהו היה מתקשר אליכם ואומר סליחה נראה לי שאני חולה ,תכנסו לבידוד?
קרה לנו הרבה פעמים להיות במעגל שלישי - כלומר שמענו שמישהו שהיינו בקרבתו ממש נכנס לבידוד או מישהו שקרוב אליו נכנס לבידוד. אז אמנם לא נכנסנו לבידוד, אבל כן הורדנו פרופיל, שמרנו על מסכה, התרחקנו מאנשים ברחוב , בעבודה וכו'
וכמובן חשבנו על המבוגרים שבקבוצת סיכון.
ולסיום. לפני כמה דקות קיבלתי הודעה, להתפלל על אם להרבה ילדים שבמצב קשה מאד בגלל הקורונה. לתשומת ליבכם.

לא אני

משתמש מקצוען
למה לא זו הצורה להשיב?
אם זה שם של בן אדם אמיתי (כך נראה), וגם אם הכוונה לעדה מסויימת - מכוער לגמרי ונכלל בגדר "ארור מכה רעהו בסתר".
אם לא - פחות נורא כמובן, אבל הסגנון האלים משהו - לא משהו שהייתי רוצה שהילדים שלי יכירו.
הפתרון האמיתי הוא להוציא מכתבי הבהרה/הוראות ברורים וחד משמעיים מרבנים.
מאמינה שלרוב מדובר באנשים חסרי אחריות שרותמים את ההקלות לנוחותם.
כאלו יש בכל קבל ועדה, והם לאו דווקא חרדים.
לא מסתבר שיש רבנים שמתירים לסכן עד מוות חלק מהאוכלוסיה כדי שמאן דהוא ינשום אוויר צח או לא יפסיד ימי עבודה.
גם אם דוגלים באי הבדקות מסיבות השמורות עמם - בטוח יש חובה על הלא נבדקים לעשות כל מאמץ ולמנוע נזקים (כולל תקופת המתנה משמעותית בבית - הרבה מעבר לשבועיים, כולל הודעות למי שפגש בהם להכנס לבידוד ואם יש חשש שלא יכנסו יש לשאול רב האם יש צורך לדווח, וכן הלאה)

בוקר מואר

משתמש מקצוען
בלי להיכנס לזה אם זה טוב או לא טוב
המציאות היא שחלק מאוד מאוד גדול מהציבור
לא הולך להיבדק גם אם יש תסמינים מובהקים.

אז רק תארו לעצמכם כמה חולים יש בפועל..

נצעד קדימה

משתמש רשום
אמונת חכמים הכל טוב...
השאלה האם באמת שואלים אלא רק לפי שמועות, והשאלה מה שואלים???
ברור שיש רבנים ואדמורים שאומרים לא להבדק וזה בסדר, אבל קשה להאמין שיש כאלו שמתירים לאנשים לצאת החוצה עם תסמינים או מיד בחלוף התסמינים(ז"א יום למחרת, ועדין מרגישים חולשה רק שאין חום וחזר מעט חוש הריח). ואם כן נשמח לדעת מי הוא הרב? אולי נעבור חסידות ;)

rrrry

משתמש מקצוען
אני יעלה את התוכן של הקובץ שצירפו פה
קרדיט
ללי41

האם מותר לא להיבדק ?

ג. גרינשטיין

תושב חפציבה- בית שמש

לא נבדק בניגוד להוראות הרבנים (ובניגוד להוראת התורה ונשמרתם מאד לנפשותיכם)

הוא ו-6 ילדיו חולים במחלה קטלנית ומסתובבים חופשי!

87 אנשים יסבלו בגללו כל החיים מאבדן חוש טעם וריח

30 אנשים יסבלו בגללו כל חייהם מחולשה, קשיי נשימה וכאבי שרירים

40 אנשים יחלו בגללו בסכרת או מחלת לב בשנים הקרובות

20 אנשים יחטפו בגללו דום לב/התקף לב פתאומי בשנים הבאות

30 איש יסבלו בגללו מפגיעה נוירולוגית בלתי הפיכה

7 נשים יאבדו בגללו את עובריהן

6 בחורים יאבדו בגללו את היכולת להביא ילדים לעולם

8 אנשים יהיו מונשמים בגללו

ו-3 אנשים ימותו בזכותו

30 איש ישבו שבעה בגללו

100 תושבים לא יוכלו ללכת לעבודה כי לא ירגישו טוב

50 ילדים יכנסו לדיכאון כי הכירו מישהו שנפטר בגללו

אז למה לא נבדק?? למה הוא חושב שהוא חכם ויודע יותר מכולם??

יהודי יקר כשאתה לא נבדק חשוב על המסכנים שיצטרכו לדחות את חתונתם כי יהיו אבלים בגללך

חשוב על מאות אנשים שחייהם יקוצרו לפחות ב-10 שנים בגללך!

תדע שאתה רוצח!!

ותתעורר לפני שיהיה מאוחר מדי!!!​

נערך לאחרונה ב:

בירה לבנה

משתמש מקצוען
שאלה האם באמת שואלים אלא רק לפי שמועות, והשאלה מה שואלים???
יש לכם ספק אם שואלים?

אם זה השיח בתוך הציבור החרדי (רוצח וכו' )
למה שהחילונים ידברו עלינו אחרת???
אגב הם טוענים שאנחנו מפיצי המחלה
לא מעניין אותם מה הרב של מי אומר למי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה