דרוש מידע אני צרוד...

יהלומים

פתרונות תעסוקה יצירתיים
מנוי פרימיום
עוזר? מניסיון?
אבא שלי רבה בחיידר מרצה המון וסובל מאוד מצרידות
אקטיפלוס - ספריי עזרה ראשונה שמאוד משפר
עולה כ 30 שח שווה נסיון

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא מבין ממש בדברים האלו אבל אומר לך חלק מהדברים שאני עושה במקרים כאלו:

תוציא קול "אההההההההה" מתוך פיהוק רחב ואמיתי.
שים לב איך הקול יוצא לך טוב ולפעמים מרוב שזה יוצא טוב זה גם משחרר קצת.
לפעמים אם תצליח לזהות בזהירות את הנקודות שבהם עדיין נשאר לך איזור חלק במיתרים תוכל לנצל אותם בינתיים, וגם/או לעקוף את האיזור הפגוע ע"י הפקת קול בצורה שונה מעט.

כל זה לעזרה ראשונה, אבל חוץ ממה שאתה מוכרח תגזור על עצמך שתיקה (צרידות פירושה: מיתרי קול משופשפים ופגועים או מיובלים, והם יכולים בע"ה להתרפא כמו כל פצע בתנאי שיתנו להם שקט להתרפא ולא ימשמשו בהם שוב ושוב ויפתחו את הפצעים). ויותר ממה שצעקה פוגעת במיתרים - לחישה פוגעת הרבה יותר במיתרי הקול. לכן שתיקה בלי ללחוש.

-----

לשמור על מיתרים עם לחות בסיסית טבעית בלבד. ללא ליחות נוספות שמגיעות מהריאות או מהאף או מהפה.
הליחות מנמיכות את הווליום שלנו ואז המיתרים מתאמצים כפליים.
מישהו המליץ לי פעם על בקבוקון מי מלח או משהו כזה שמכניסים דרך האף וזה מיבש ליחות מהמיתרים.

בת צלפחד

משתמש מקצוען
שמעתי גם ששתיה מדי חמה - מזיקה למיתרי הקול.
י"א - קמח לבן.
אם לא ישנים לילה - מזיק, לפעמים צריך פשוט לנוח.

דרך אגב - אם אתם עובדים בהוראה אפשר לקבל על זה נכות בלי להוריד שעות עבודה, אבל הצרידות צריכה להיות מתועדת אצל הרופא,
ז"א - לא לסבול בבית בשקט אלא לעדכן כדי שזה יהיה רשום בתיק.

• תודה
Reactions: MDG

MDG

משתמש פעיל
במקרים כגון אלו
אני שותה מים פושרים בלגימות קטנטנות רק כדי לשטוף את הגרון
ו/או מים חמים עם דבש, כנ"ל בעניין הלגימות
ראיתי פעם באיזה ספר שהדיבור מייבש את הליחות ןלכן לקום בבוקר ולהתפלל פסוד"ז בקול לא לצעוק

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בתור עזרה ראשונה מהרגע להרגע אין לי מה לכתוב, אבל מה שכן אני יכול להעיד לטווח ארוך - פיתוח קול עוזר מאד להרבה זמן וגם למי שיש צרידות זה יכול להוריד הרבה מהצרידות

ראובן 23

משתמש מקצוען
בתור עזרה ראשונה מהרגע להרגע אין לי מה לכתוב, אבל מה שכן אני יכול להעיד לטווח ארוך - פיתוח קול עוזר מאד להרבה זמן וגם למי שיש צרידות זה יכול להוריד הרבה מהצרידות
במקרים של יבלות במיוחד
@ישראלי בנשמה
(לא הצלחתי לצטט אותך, אז תייגתי)
אני לא מחפש מחליף משום שכבר שלושה שבועות חיפשתי מחליף :p
אם אתה סובל מזה הרבה יכול להיות שיש לך יבלות או צ'יסטה במיתרי הקול תבדוק אצל רופא אף אוזן גרון

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה