אנימציה דו מימד

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
בפרוג יש קורס אנימציה להנפשת דמויות
תבדקי איתם

סטודיו מנפיש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לצערי (או לשמחתי..:) כי בינתיים אין לזה הרבה קולגות..))
אני לא חושבת שיש מקום בציבור החרדי שאפשר ללמוד שם
אנימציה דו מימדית של דמויות בצורה מקצועית ומקיפה,
זה הרבה לימוד עצמי ניסוי ואימון.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
אין להם דיברתי איתם...
חבל!
אני מבינה אותם כי כדי להצליח בקורס הזה חייבים לבוא עם ידע בסיסי בתוכנות ועל הבסיס הזה להשתדרג
(להשתדרג פלאים) הם הביאו מורה תותחית ללימוד יסודות האנימציה והביאו את המומחים בתחום לכל תוכנה
פרוג? לא חבל?
@weisfish איפה את למדת אנימציה לדמויות?

נערך לאחרונה ב:

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
אוקי. אז איך אתחיל ללמוד בעצמי? איזה תוכנות אני צריכה?
אשמח לקצת יותר מידע...
יש כל מיני תוכנות לאנימציה בדו מימד, המפורסמת בהן- האנימייט (גלגולה של הפלאש).
ולהתחיל ללמוד בעצמך, כיום בעידן הרשת תשאלי את המורה גוגלמן: הדרכות אנימציה בדו-מימד, או: הדרכות תוכנת אנימייט. אם את מבינה אנגלית- עוד יותר טוב. יש המון אתרים באנגלית (אפילו בלי להתייחס ליוטיוב) עם הדרכות ללימוד אנימציה, בתשלום או בחינם. אבל על הלימודים העצמיים האלה, כמובן אין פיקוח של ועדת הרבנים...
אם את מחפשת לימודים ברוח מתאימה, תצטרכי, לדעתי, לחפש מורה פרטית.
(באתרים מקצועיים כגון של אדובי עצמם- יותר נקי מהדרכות 'סתם'? לא יודעת. שאלה למישהו שהתנסה, אני רק יודעת שיש. חובבנית שכמוני.)

סטודיו מנפיש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני אישית עובדת לדמויות עם Character Animator
יש לאדובי הדרכות מעולות לעבודה בתוכנה, רובן נקיות... (אבל כמובן צריך להיזהר מהדרכות ברשת ולסנן, כמו תמיד..)

Ushaya

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
אוטומציה עסקית
אני אישית עובדת לדמויות עם Character Animator
את רק בדו מימד, נכון? על אילו עוד תוכנות שווה להשקיע?
אני לא עובדת בזה אבל מכירה את האנימייט בקטנה בגרסתה הישנה, וראיתי פירסומים של הקרקטר, לא יצא לי עוד להיכנס לעומק.
האפטר- חשובה, או מספיק מעט מלמעלה? או אילו עוד תוכנות מומלצות יש לדו מימד?
ושאלה של חובבנית: הדו מימד משמש בעיקר לפרסומות בבאנרים, בשביל החלק של ההטמעה באתר- אותו אני ממש לא מכירה, צריך ללמוד קורס ממש- או שאלו מילים גבוהות לכמה פעולות פשוטות שאפשר להשלים בשיעור פרטי?

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
איזה תוכנות אני צריכה?
אשמח לקצת יותר מידע...
יש כמה תוכנות מרכזיות,
יש את פלאש, מה שנקרא היום אנימייט, adobe animate
ויש את טונבום הרמוני toonboom harmony שהרבה טוענים שהיא המקצועית יותר,
שתי התוכנות מתמחות באפשרות לעשות אנימציה בצורה ווקטורית, זאת אומרת, באופן של קיצורי דרך שמתחמק מלצייר בכל פעם את הפריים מחדש, אלא מאפשר לבנות את הדמויות (קצת כמו בובות, וקצת כמו גזרי נייר) בצורה שתאפשר להזיז אותם בקלות, מה שמאפשר לעשות סרטוני אנימציה יותר זולים ולכן גם יותר מסחריים.
אלה בגדול התוכנות המובילות. בשתיהן יש גם אפשרות לעשות אנימציה בסגנון פריים ביי פריים, כאשר הרמוני יותר מתאימה לזה מפלאש.
עכשיו,
יש גם את טי וי פיינט, tv paint שהיא תוכנה לאנימציית פריים ביי פריים (שמציירים כל פריים מחדש, מה שמכונה אנימציה קלאסית)
שבה בעיקר משתמשים כשרוצים לעשות אנימציה יותר אומנותית ופחות מסחרית,
ויש גם את מיודעתינו קליפ סטודיו פיינט, שמתחילה לעשות קולות של תוכנה שיהיה לה הרבה מה להגיד בשוק, וגם היא תוכנה לפריים ביי פריים.
זהו בגדול.
יש גם את פוטושופ, שאפשר לעשות בה גם אנימציה,
ויש שעושים אנימציה גם באפטר אפקטס.

itamar y

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אחי, למיטב ידיעתי רוב סרטוני הדו-מימד שתראה הם אפטר: ניר וגלי, תניא באנימציה, יוסי שחר וכן הסרטונים המסחריים..
ניר וגלי זה באנימייט, למיטב ידיעתי ממה שדברתי עם אחד האנימטורים שם.
זה גם לא נכון, לפחות לא ממה שאני קורא ושומע מאנימטורים בחו"ל, וממה שאפשר לקרוא את השיחות שלהם ברשת,
רוב האנימציות המקצועיות בעולם זה בטונבום, או פלאש.
וזה די מסתבר, כי אפטר לא נועדה בכלל לאנימציה,
למרות שכמו שציינתי, יש כאלה שמשתמשים בה לזה.
אבל אולי אני לא מספיק מעודכן.

סטודיו פלאש

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים

itamar y

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
ניר וגלי זה באנימייט, למיטב ידיעתי ממה שדברתי עם אחד האנימטורים שם.
זה גם לא נכון, לפחות לא ממה שאני קורא ושומע מאנימטורים בחו"ל, וממה שאפשר לקרוא את השיחות שלהם ברשת,
רוב האנימציות המקצועיות בעולם זה בטונבום, או פלאש.
וזה די מסתבר, כי אפטר לא נועדה בכלל לאנימציה,
למרות שכמו שציינתי, יש כאלה שמשתמשים בה לזה.
אבל אולי אני לא מספיק מעודכן.
ניר וגלי זה אנימייט טהור

כנראה שאני ממש לא מעודכן..
זכרתי ששאלתי בפורום של ערן שטרן וזה מה שענה לי, שזה באפטר. לכן כתבתי בבטחה, כי ערן שטרן מקור מספיק מהימן..
עכשיו, אחרי שכתבתם, בדקתי וגיליתי שבכלל מי שענה לי היה סתם אורח בפורום.
היום נופץ לי מיתוס..

מוריה ק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
פוטושופ זה תוכנת בסיס שתמיד תצטרכי לא משנה לאיזה כיוון את הולכת.
הלאה כדאי לך להיות ממוקדת לחשוב קודם איזה סוג אנימציה את רוצה לייצר, כרגע מול הדרישות בשוק לכאורה יותר כדאי אנימייט ואפטר אפקט. אבל אם את יותר מעוניינת בקטע האומנותי יותר כיוון של סרטים מצוירים (סגנון דיסני) ממש אז לדעתי התוכנה הכי טובה זה טי וי פיינט, תוכנה קלה מאד ללמידה, יש בה המון מברשות וצבעים שזה כיף לצייר בה, אבל צריך להבין את המשמעות של פריים ביי פריים, אשקרה לפחות 12 ציורים לשניה, ולצבוע אותם כשזה בלי לדבר על סאונד ושאר מרכיבי הסרט.
לדעתי לא כדאי ללמוד לבד זה לא יעיל בסרט טוב התוכנה זה המרכיב השולי בו. יותר חשוב לדעת תסריט, בימוי, באנימציה- לצייר ממש טוב, חוקים של תנועה ואנימציה ועוד' לכן אם באמת חשוב לך מקום דתי נראה לי תחפשי מורה פרטית. אם את בכיוון הזה דברי איתי יש לי המלצה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה