אנגלית מדוברת בתיכנות

dvora zin

משתמש פעיל
D I G I T A L
למישהו יש רעיון איך מתגברים על חרדה שתופסת כשמישהו פונה דווקא אלי בשאלה באנגלית בעבודה ואני מבינה שאני זו שצריכה לענות, תופס אותי כמו בלאק אאוט ואני פתאום לא קולטת מילה באנגלית,
סתם לשמוע שיחה באנגלית אני מבינה כמעט את כל השיחה, גם להתחיל לדבר מעצמי הולך בסדר, הבעיה היא כשמישהו פונה אלי דווקא,
מציינת שמדובר בעבודה חדשה שהתחלתי ויש שיחות יומיות באנגלית כך שדי מלחיץ אותי שכל פעם ששואלים אותי אני פתאום לא מבינה כלום,
מדגישה שמדובר בפעם הראשונה בחיי שאני צריכה לנהל שיחות באנגלית,

הבו עצות להתגבר על זה,
תודה,

RRotem

משתמש פעיל
למישהו יש רעיון איך מתגברים על חרדה שתופסת כשמישהו פונה דווקא אלי בשאלה באנגלית בעבודה ואני מבינה שאני זו שצריכה לענות, תופס אותי כמו בלאק אאוט ואני פתאום לא קולטת מילה באנגלית,
סתם לשמוע שיחה באנגלית אני מבינה כמעט את כל השיחה, גם להתחיל לדבר מעצמי הולך בסדר, הבעיה היא כשמישהו פונה אלי דווקא,
מציינת שמדובר בעבודה חדשה שהתחלתי ויש שיחות יומיות באנגלית כך שדי מלחיץ אותי שכל פעם ששואלים אותי אני פתאום לא מבינה כלום,
מדגישה שמדובר בפעם הראשונה בחיי שאני צריכה לנהל שיחות באנגלית,

הבו עצות להתגבר על זה,
תודה,
תרגול, תרגול, תרגול ולא לפחד לטעות (ולקבל באהבה כל ביקורת ותיקון). ככה לומדים כל שפה.

Foo Bar

משתמש מקצוען
עוד טיפ -
לדבר לאט
יש נטייה לדבר מהר יותר תחת ללחץ, מה שמגביר את הקושי והלחץ...
קודם כל, לקחת נשימה עמוקה, להאט באופן מודע את הדיבור, ולנסות לשבור את מה שאת רוצה לומר למשפטים קצרים ופשוטים.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
בהתחלה תמיד מגמגמים.
ידע לא עוזר, זה משהו שחייב הרבה תירגול עד שזה זורם.
אולי אפשר לבקש מחברה או בת משפחה דוברת אנגלית לנהל ביחד שיחות ארוכות באנגלית (אולי לשלם לה) בשעות שאחרי העבודה כדי שלא יווצר בעבודה רושם של אי שליטה בשפה...
ולכל הפחות לקחת משפטי מפתח ולתרגל אותם הרבה פעמים עד שהם זורמים.

אסתר א

על ציר מחשבים ומוזיקה..
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
ספרים לדעתי קצת פחות עוזר
אני קראתי עיתונים - מגזינים באנגלית וזה יותר עזר לי
כי לרוב זה שפה מדוברת וקלילה יותר מאשר השפה הספרותית בספרים
יש מגזינים כמו משפחה באנגלית Family
וגם Binah נראה לי

מאה100

משתמש מקצוען
ספרים לדעתי קצת פחות עוזר
אני קראתי עיתונים - מגזינים באנגלית וזה יותר עזר לי
כי לרוב זה שפה מדוברת וקלילה יותר מאשר השפה הספרותית בספרים
יש מגזינים כמו משפחה באנגלית Family
וגם Binah נראה לי
ספרים כמו ילדים מספרים על עצמם. שזה שפה קלילה. וממש מובנת.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
ספרים כמו ילדים מספרים על עצמם. שזה שפה קלילה. וממש מובנת.
נכון, אני התחלתי עם ספרי ילדים קלילים אבל מעניינים ואח"כ המשכתי הלאה
אבל לדעתי עדיף לקרוא ספרים שנכתבו באנגלית במקור, לא מתורגמים מעברית

Kelly

משתמש פעיל
קריאה באנגלית זה נחמד, ומעשיר מאודדד את אוצר המילים, אבל זה לא יפתור את בעית הלחץ בשיחה.
כדי לפתור לחץ בשיחות, צריך לתרגל שיחות.
אפשר להמליץ לך על תרגול אנגלית מדוברת? אני דוברת אנגלית ומתרגלת עם נשים או בנות דרך טלפון.
אפשר ליזום שיחות על כל נושא שהוא, ואם תכווני אותי על מקום העבודה והתוכן שמופיע בשיחות אצלכם -
נוכל לעשות את זה ממש ממוקד. אפשר גם לשלב זום וטלפון.

בהצלחה!

דאון

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר להמליץ לך על תרגול אנגלית מדוברת? אני דוברת אנגלית ומתרגלת עם נשים או בנות דרך טלפון.
אפשר ליזום שיחות על כל נושא שהוא, ואם תכווני אותי על מקום העבודה והתוכן שמופיע בשיחות אצלכם -
נוכל לעשות את זה ממש ממוקד. אפשר גם לשלב זום וטלפון.
רלוונטי עדיין?

segalarye

משתמש חדש
ללכת עם חולצה שכתוב עליה: "You may speak to me in English; if necessary, I'll reply in writing, most likely via email."
ואם נרצין, אין לך ממה לחשוש. חושב שזה קורה לכולם בכל שפה חדשה. נתנו כאן המון טיפים טובים, ואני חושב ששניים שאת צריכה להתמקד בהם יהיו: לא לנסות להשיב מהר, כאילו היית דוברת השפה מלידה. קחי הזמן לעבד ולחשוב על מה שאת רוצה לומר ואיך לנסח. (יכולה לשנן ולומר ישר: I'm taking a few moments to gather my thougts on the matter.) בעז"ה זה יבוא לך באופן טבעי מהיר ככל שתשתמשי בשפה.
ושנית, לא לפחד לטעות וממה אחרים יחשבו.
בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה