אנגולר על שרת שיתופי (ללא CLI, npm וכדו') אפשרי?

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אפשר להעלות פרויקט אנגולר לשרת כזה?
למישהו יש ניסיון בזה?

תודה

devMode

משתמש פעיל
אתה מדבר על פרוייקט שאין לו צד שרת?
כי אנגולר זה רק צד לקוח, אלו קבצים סטטיים שלא צריכים שום דבר חוץ משרת סטטי שיגיש אותם לקליינט, זה יכול להיות על כל סוג שרת, באותה מידה אתה יכול גם לשלוח לקליינט את הקבצים בדיסק וזה יעבוד...

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נראה לי שאתם מחפשים משהו כזה ("שרת סטטי" - כמו ש @devMode ציין):
יש עוד, אבל אלו הידועים.
את שני הראשונים אפשר פשוט לחבר לריפו בגיטהאב/גיטלאב וכו', וכל ה-deployment נעשית out of the box!

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אולי לא הסברתי טוב.
יש לי שרת שיתופי מריץ php.. אין אפשרות להריץ שם נוד ואין cli.

יש לי פרויקט שמתכנתת כתבה לי, קליינט בלבד, באנגולר.
העלתי אותו לשרת, אני מקבל דף לבן.

לכאורה כי לא מותקן אנגולר בשרת.
השאלה אם יש דרך לייצא את האנגולר או משהו כזה לשרת סטטי שלא מותקן אנגולר וזה יעבוד לי.

או שלא הבנתי בכלל איך אנגולר עובד :rolleyes:

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אנגולר הוא פריימוורק לצד לקוח בלבד.
כל התלויות של npm והעבודה עם ה-cli הם לזמן פיתוח בלבד.
כשרוצים להעלות את האתר מריצים npm run build וה-cli מייצא קבצי JS סטטיים שאותם יש להעלות לשרת (רק כדי להגיש אותם ללקוח).
הקבצים האלה לא חייבים לחיות באותו שרת שאחראי על הצד שרת (PHP, Node וכו') של האתר/אפליקציה, הוא יכול לתקשר עם צד שרת ע"י קריאות API.

המעלה הגדולה בשירותים שציינתי הוא, שהם עושים את כל התהליך של הבנייה בשרתים שלהם (CI CD).
(אתה רק מחבר את השירות לגיטהאב, ועל כל קומיט חדש שהם מזהים אוטומטית ע"י hooks, הם עושים את כל תהליך הבנייה וה-deploy!).

שוה לנסות את זה זה הדרך הכי קלה ולא אמור לקחת יותר מ2 דקות (בהנחה שהאפליקציה נמצאת בשירות גיט כלשהו).

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
כשרוצים להעלות את האתר מריצים npm run build וה-cli מייצא קבצי JS סטטיים שאותם יש להעלות לשרת (רק כדי להגיש אותם ללקוח).
נכון זה צד לקוח בלבד שמתקשר עם API.

קיבלתי תיקיה עם מלא קבצי js ו map.
לזה התכוונתם?

אותם שמתי באתר, ובפועל לא עולה כלום רק לבן.
(בבדוק מרכיב אני רואה את הקוד כמובן..)

אז מה כן צריך לעשות עם זה?
או שאולי לא קיבלתי את הקבצים הנכונים?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא רק JS, אלא גם HTML וCSS

נכון זה צד לקוח בלבד שמתקשר עם API.

קיבלתי תיקיה עם מלא קבצי js ו map.
לזה התכוונתם?

אותם שמתי באתר, ובפועל לא עולה כלום רק לבן.
(בבדוק מרכיב אני רואה את הקוד כמובן..)

אז מה כן צריך לעשות עם זה?
או שאולי לא קיבלתי את הקבצים הנכונים?
א. אולי לא קיבלת בתיקיית הבילד את קובץ הHTML שהוא הentry point לכל העסק, ואותו צריך לפתוח בדפדפן.
ב. הרבה פעמים (אם לא כל) קבצי פאבליק של אנגולר צריכים להיות מוגשים בשרת כדי לעבוד נכון. נסי להגיש אותם בlocalhost עם התוסף live server בVSCODE.
ג. הערה כללית: הגם שבד"כ אפשר להעלות קבצים שנבנו עם אנגולר לשרת שיתופי, אבל במקרה ותהיינה שגיאות CORS עם הAPI וכדו' כשהוא יושב על דומיין אחר, זה יכול להיות סיבוך במקרים מסויימים, ולא כל השרתים השיתופיים נגישים לתקן בעיות כאלה, במידה וצריך התערבות בשרת עצמו.

devMode

משתמש פעיל
ב. הרבה פעמים (אם לא כל) קבצי פאבליק של אנגולר צריכים להיות מוגשים בשרת כדי לעבוד נכון. נסי להגיש אותם בlocalhost עם התוסף live server בVSCODE.
אני מתעסק לא מעט עם אנגולר ולא פגשתי בבעיה שאתה מתאר, כשפותחים את הindex.html זה עובד גם דרך מערכת הקבצים בלי שרת
ג. הערה כללית: הגם שבד"כ אפשר להעלות קבצים שנבנו עם אנגולר לשרת שיתופי, אבל במקרה ותהיינה שגיאות CORS עם הAPI וכדו' כשהוא יושב על דומיין אחר, זה יכול להיות סיבוך במקרים מסויימים, ולא כל השרתים השיתופיים נגישים לתקן בעיות כאלה, במידה וצריך התערבות בשרת עצמו.
הפתרון למקרים האלה הוא התערבות בשרת API ולא בשרת הסטטי, כך שאין משמעות לבעיה הזו

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
תבדוק בלשונית source אם כל הסקריפטים נטענו, ובקונסול תבדוק אם יש שגיאות
עליתי על זה
היה בעיה ב
JavaScript:
<base href="/">
בקובץ הindex.html

בדקתי לאן הוא מנתב, הורדתי את הסלש והכל עלה.

תודה @devMode !! ולכל מי שעזר, זה עזר לי להבין עוד משהו בעולם האנגולר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה