"אנא עבדא דקודשא בריך הוא" מי עוד מצטרף

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אנא עבדא: הכוכב החדש בעולם החזנות, בקאבר ליצירתו של החזן האגדי יוסלה רוזנבלט.

בריך עטיפה דיסק.jpg

החזן אביחי שניידר הוא ממובחרי תלמידי ביה"ס המרכזי לחזנות פתח-תקווה, אשר על ניהולו המוזיקלי מופקד מאסטרו אלי יפה, יחד עמו מלמדים בבית הספר גם החזנים ישראל רנד, יחזקאל קלאנג, ויוסי שוורץ.

שניידר, משמש בין היתר כחזנו הראשי של בית הכנסת 'עץ חיים' ברמת גן, ואף נקרא, לא אחת, לשמש בקודש בקהילות ברחבי העולם.

כעת, לקראת חג השבועות, חבר שניידר לפסנתרן והמעבד הנודע מנחם בריסטובסקי (המשמש אף הוא כמורה בבית הספר) ולחזן העולמי ישראל רנד - יחד הם מחדשים את יצירת המופת המוכרת 'בריך שמיה', פרי יצירתו של גדול החזנים בכל הדורות יוסל'ה רוזנבלט.

גם מי ששומע יצירה זו לראשונה יוכל להצטרף לפזמון האהוב ולמילים המרגשות, תוך ההכנות לחג הקרב ובא-
"אנא עבדא דקודשא בריך הוא".

מילים: מתוך נוסח הוצאת ספר תורה
לחן: יוסלה רוזנבלט
חזן מבצע: אביחי שניידר
חזן אורח: ישראל רנד
ניהול מוזיקלי עיבוד ותיזמור: מנחם בריסטובסקי
עיצוב עטיפה: נתי קדושים- 'מחשבה' <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

קבצים מצורפים

• בריך שמיה.mp3
    16.6 MB · צפיות: 267

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עשיתי לייק, אם כי לא האזנתי בגלל אי חיבתי לחזנות בכללית (אין לי דבר נגד המבצעים, פשוט לא מתחבר...)
על כגון זה נאמר:
ההפסד כולו שלך
או במילים יותר פשוטות אני חושב כעת אותו דבר כמו שאתה חושב על מי שאומר לך:
אין לי דבר נגד המבצעים אני פשוט לא מתחבר לקונצ'רטו של שופן לפסנתר מס' 1...

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
על כגון זה נאמר:
ההפסד כולו שלך
או במילים יותר פשוטות אני חושב כעת אותו דבר כמו שאתה חושב על מי שאומר לך:
אין לי דבר נגד המבצעים אני פשוט לא מתחבר לקונצ'רטו של שופן לפסנתר מס' 1...
נפגעתי בשביל שופן על ההשוואה... ;)
ההבדל רק אחד: ניסיתי. הייתי במהלך בחיי בלא מעט קונצרטים של חזנות, ובדרך כלל יצאתי עם תחושה מעורבת של הנאה וצפצופים באוזניים...
אם מישהו היה אומר לי שהוא ניסה להאזין לשופן ולא התחבר - הייתי מקבל (וגם מרחם עליו בו זמנית...)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נפגעתי בשביל שופן על ההשוואה... ;)
ההבדל רק אחד: ניסיתי. הייתי במהלך בחיי בלא מעט קונצרטים של חזנות, ובדרך כלל יצאתי עם תחושה מעורבת של הנאה וצפצופים באוזניים...
מקווה שיוסלה יסלח לך...
מבין אותך היטב הבעיה היא שלא מתחילים עם קונצרטים ששם הדגש היא לשמוע את התזמורת והיא לא מנגנת שם ברמה אלא ציפצופים וכו' ובפרט אצל סובול

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מקווה שיוסלה יסלח לך...
מבין אותך היטב הבעיה היא שלא מתחילים עם קונצרטים ששם הדגש היא לשמוע את התזמורת והיא לא מנגנת שם ברמה אלא ציפצופים וכו' ובפרט אצל סובול
לא זוכר איפה התחלתי, אבל הייתי גם אצל אלי יפה כמה פעמים... (דווקא התזמורת תמיד היתה מעט האור, בכל זאת הפילהרמונית...)
רק אתוודה, שלמרות שאני חובב מושבע של מוזיקה קלאסית, אני עדיין לא מסוגל להאזין לאופרות (מטעם הציפצופים וכנ"ל).

נערך לאחרונה ב:

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא זוכר איפה התחלתי, אבל הייתי גם אצל אלי יפה כמה פעמים... (דווקא התזמורת תמיד היתה מעט האור, בכל זאת הפילהרמונית...)
רק אתוודה, שלמרות שאני חובב מושבע של מוזיקה קלאסית, אני עדיין לא מסוגל להאזין לאופרות (מטעם הציפצופים וכנ"ל).
אהה זה כבר משהו אחר

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפרופו אופרה וחזנות
אתמול בקונצרט של בית הספר לחזנות ניגנה תזמורת ראשון לציון (תזמורת האופרה) מהתזמורות הטובות ביותר בארץ לענ"ד והיא לא היתה לגמרי בעניין היה מדי הרבה חריקות
אחד הנגנים הסביר לי שבגלל שהם לא מכירים את היצירות קשה להם מאד לנגן אפי' שהם כמובן קוראים תווים ואפי' שהחזנות היא כמו האופרה
ואז הוא אומר לי שאלי יפה יודע לאתגר אותם מה שאף אחד לא מצליח...

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אפרופו אופרה וחזנות
אתמול בקונצרט של בית הספר לחזנות ניגנה תזמורת ראשון לציון (תזמורת האופרה) מהתזמורות הטובות ביותר בארץ לענ"ד והיא לא היתה לגמרי בעניין היה מדי הרבה חריקות
אחד הנגנים הסביר לי שבגלל שהם לא מכירים את היצירות קשה להם מאד לנגן אפי' שהם כמובן קוראים תווים ואפי' שהחזנות היא כמו האופרה
ואז הוא אומר לי שאלי יפה יודע לאתגר אותם מה שאף אחד לא מצליח...
אפרופו קונצרט של בית הספר לחזנות
יש משם הקלטות וסרטונים?

הפקות כתיבה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
האזנתי
לטעמי זה מוגש יותר כשירה ופחות כחזנות
מה שהורס בעיני
גם המוזיקה המלווה נשמעת אורגנית ביתית
(סליחה על הביקורת... אבל אני מקווה שזה יביא לשיפור)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
תודה
לטעמי זה מוגש יותר כשירה ופחות כחזנות
מה שהורס בעיני
לגיטימי שכך דעתך
אבל יש היום ז'אנר רחב של חזנות קלה
גם המוזיקה המלווה נשמעת אורגנית ביתית
דעתך מעניינת כי מנחם בריטובסקי עיבד את זה
הפסנתרן של עולם החזנות
(סליחה על הביקורת... אבל אני מקווה שזה יביא לשיפור)
אתה לא צריך להתנצל...

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
המוזיקה נהדרת, גם המקהלה...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה