דרוש מידע אמא?- באיזה גיל עשית/ תעשי עגילים לבת שלך? לפי מה החלטת?

שביעית

משתמש מקצוען
איך את משווה פגימת הגוף בשביל יופי בין קעקוע לעגיל????

בואי תסבירי לי מה ההבדל, למען ה'?

עגילים זה מאוד מקובל וקעקועים מאוד לא מקובל.

לכן את מזדעזעת מההשוואה.

מבחינת הרעיון - הם זהים.
בעצם לא. קעקוע עושים וזהו. הוא לא מגרד, לא מושך, לא מציק בלילה, לא חוטף דלקת פעם ב... לא מצריך התעסקות או טיפול.

[אם היה מותר ומקובל קעקוע וכולן היו עושות קעקוע קטן וחמוד על היד למשל - היו אימהות שעושות כבר בגיל שבוע כי זה כזה חמוווווווד]

פרפר

משתמש מקצוען
נשמע שאת סובלת מאוד מהעגילים..
וכנראה שאת עם עגילים שלא מתאימות לך מבחינת החומר, מעולם לא גירד לי או כל דבר אחר עם עגיל מזהב. ואם זה קורה לך עם זהב ייתכן ויש לך רגישות לחומר.
העגילים שלי מזהב, וכן, לפעמים זה מגרד. משהו ברמה של מטרד קל. אולי יש לי רגישות חושית או משהו כזה, יתכן. אבל אולי גם לבת שלי זה קורה? מי אני שאחליט בשבילה?
דבר נוסף לידיעת כל הדואגות שמחוררים ומכאיבים לילדה, התנוך של האוזן הוא המקום היחיד בגוף שאין בו עצבים ולכן אין תחושת כאב בזמן עשיית החור, אלא מה כשהילדה גדולה מהפחד היא בוכה וכשהיא תינוקת מעצם זה שמחזיקים לה את הראש שלא תזוז.
תנסנה לצבוט חזק את התנוך ותראנה שזה פשוט לא כואב שם.
ספרי לנו על זה.
משום מה אני הרגשתי תחושת כאב כשחוררו לי חורים לעגילים (שוב, לא היסטרי, אבל לומר שזה לא כואב זה פשוט לא נכון), וכשאני צובטת את התנוך זה בהחלט כואב...
חוץ מזה שהנושא הוא פחות החירור של התנוך, ויותר המטרד הזה שצמוד מעתה ואילך לאוזן הילדה בלי ששאלו אותה בכלל.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
בואי תסבירי לי מה ההבדל, למען ה'?

לכן את מזדעזעת מההשוואה.

מבחינת הרעיון - הם זהים.
בעצם לא. קעקוע עושים וזהו. הוא לא מגרד, לא מושך, לא מציק בלילה, לא חוטף דלקת פעם ב... לא מצריך התעסקות או טיפול.

[אם היה מותר ומקובל קעקוע וכולן היו עושות קעקוע קטן וחמוד על היד למשל - היו אימהות שעושות כבר בגיל שבוע כי זה כזה חמוווווווד]
כמה הקבלות שיעזרו לך להבין....
  • קעקוע היא פעולה הנשארת בגוף לצמיתות וקשה להתחרט על הפעולה בעתיד.
  • להסיר קעקוע, אפילו הקטן ביותר, עולה הרבה מאוד כסף וברוב המקרים משאיר צלקות.
  • קעקוע עלול להיות בלתי חוקי באזורים שונים בעולם. קיימים ארצות וערים בהן קיים חוק האוסר ביצוע קעקועים בילדים ומתבגרים לפני גיל 18 שנים.

שביעית

משתמש מקצוען
כמה הקבלות שיעזרו לך להבין....
  • קעקוע היא פעולה הנשארת בגוף לצמיתות וקשה להתחרט על הפעולה בעתיד.
  • להסיר קעקוע, אפילו הקטן ביותר, עולה הרבה מאוד כסף וברוב המקרים משאיר צלקות.
  • קעקוע עלול להיות בלתי חוקי באזורים שונים בעולם. קיימים ארצות וערים בהן קיים חוק האוסר ביצוע קעקועים בילדים ומתבגרים לפני גיל 18 שנים.

חמודה, אני דברתי על הכאב והמטרד היומיומי שעלול להגרם לתינוקת.

לא על מה קורה כשנמאס לך מזה.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
העגילים שלי מזהב, וכן, לפעמים זה מגרד. משהו ברמה של מטרד קל. אולי יש לי רגישות חושית או משהו כזה, יתכן. אבל אולי גם לבת שלי זה קורה? מי אני שאחליט בשבילה?

ספרי לנו על זה.
משום מה אני הרגשתי תחושת כאב כשחוררו לי חורים לעגילים (שוב, לא היסטרי, אבל לומר שזה לא כואב זה פשוט לא נכון), וכשאני צובטת את התנוך זה בהחלט כואב...
חוץ מזה שהנושא הוא פחות החירור של התנוך, ויותר המטרד הזה שצמוד מעתה ואילך לאוזן הילדה בלי ששאלו אותה בכלל.
גם טיטול מציק נורא!!
אז תשימי לה חיתולי בד או שתגמלי אותה מיד לאחר הלידה..
ממש ״רשעות״ בגלל הנוחות של האמא לשים להם טיטולים שגורמים לתפרחת כואבת..

מקווה שהנושא הובן...

bracha

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם טיטול מציק נורא!!

מקווה שהנושא הובן...
חזק.

יוצרת כתיבה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המשתמש נחסם
חמודה, אני דברתי על הכאב והמטרד היומיומי שעלול להגרם לתינוקת.

לא על מה קורה כשנמאס לך מזה.
כידוע אצל החילונים גם עגילים וגם קעקועים מאוד מקובלים...
חפשי שם אימא שתעשה לביתה בת העשרה ימים קעקוע...
ועגילים???

נ.ב. מעדיפה לפרוש מהוויכוח...
איש איש בדעתו יחיה, וגמרנו!!
בהצלחה לך עם בנותייך.

efigraf

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נראה שאנשים איבדו קצת פרופורציה. המתנגדות מתייחסות לעשיית חורים לתינוקות כאל התעללות ומצד שני טוענות שהכאב הוא ממש קטן. אז לא הבנתי מה ההתעללות??
אני אישית, עדיין לא נתקלתי בשום תינוקת עם אינפקציה לעומת רבות שעשו בגיל מאוחר וסבלו ברמה כזו או אחרת מהחורים. ברור שכשעושים לתינוקת היא הרבה פחות סובלת ונהנית מהחורים בלי לעבור את הפחד (המתנגדות, תשאלו את הבנות שלכן אם הן היו מעדיפות שתעשו להן את החורים כשהיו תינוקות. מעניין מה יגידו).
בסה"כ זה דורש מהאמא להחליף לתינוקת חולצה בזהירות ולהיות עירנית ולבדוק מידי פעם. וכמו שהתינוקת יודעת להתלונן על דלקת אוזניים היא יודעת להתלונן גם על הכאב מהעגילים. אל דאגה, המסכנה לא תסבול בשקט.

טיפ: אם שמים אמלה גם הרגישות ביותר לא מרגישות כלום בזמן עשיית החורים.

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נראה שאנשים איבדו קצת פרופורציה. המתנגדות מתייחסות לעשיית חורים לתינוקות כאל התעללות ומצד שני טוענות שהכאב הוא ממש קטן. אז לא הבנתי מה ההתעללות??
אני אישית, עדיין לא נתקלתי בשום תינוקת עם אינפקציה לעומת רבות שעשו בגיל מאוחר וסבלו ברמה כזו או אחרת מהחורים. ברור שכשעושים לתינוקת היא הרבה פחות סובלת ונהנית מהחורים בלי לעבור את הפחד (המתנגדות, תשאלו את הבנות שלכן אם הן היו מעדיפות שתעשו להן את החורים כשהיו תינוקות. מעניין מה יגידו).
בסה"כ זה דורש מהאמא להחליף לתינוקת חולצה בזהירות ולהיות עירנית ולבדוק מידי פעם. וכמו שהתינוקת יודעת להתלונן על דלקת אוזניים היא יודעת להתלונן גם על הכאב מהעגילים. אל דאגה, המסכנה לא תסבול בשקט.

טיפ: אם שמים אמלה גם הרגישות ביותר לא מרגישות כלום בזמן עשיית החורים.
סיכמת את הדיון בצורה מושלמת!

פרפר

משתמש מקצוען
גם טיטול מציק נורא!!

מקווה שהנושא הובן...
נכון. איך לא חשבתי על זה:eek:. גם מעיל מציק נורא, וגם ניילון על העגלה. ויש לי עוד המון דוגמאות. אבל אם באמת אמהות מתייחסות לחירור האוזן וקיבוע אביזר מתכתי מציק לתנוך של תינוקות באותה רמת המטרד של חיתולים, אז אין לי אלא לאחל להן (או לבנותיהן) בהצלחה מרובה.
סיימתי.

עט להשכיר

משתמש מקצוען
לא רוצה לצטט אבל כל האימהות שמצהירות שבשביל יופי צריך לסבול ולכן הן גורמות לבת שלהן סבל בגיל שבועיים...
או מכריזות בגאווה שעגילי הילדה הן נטו בשבילן [בשביל האמא] והן רוצות ילדה עם עגילים מגיל קטן וכו'

טוב שאתן אנונימיות, אחרת מזמן הייתי שולחת אליכן את הרווחה.

ברצינות, אני לא מבינה איך זה מותר חוקית בכלל.

כמו שלא יתנו לאמא לעשות לבת שלה קעקוע בגיל חצי שנה, איך מותר לה לעשות עגילים כואבות, בגיל כזה?

מי התיר להכאיב לתינוק חסר ישע בשביל היופי? [כאילו שזה יפה לתינוקת קטנה...]
או בשביל ה'גאווה' האימהית?

ובכלל, למה לגרוע מהילדה את ההתלהבות מהעגילים החדשות, מהגאווה שכל דודה או חברה תחמיא לה עליהן...?
למה לעשות לה בגיל שהיא לא יכולה להתלונן על עגיל מציק בלילה, כאב טרום אינפקציה וכו'? [בהנחה שאינפקציה ממש האמא ה'מסורה' תגלה לבד]

ולגבי זה שבגיל גדול זה כואב יותר - זה לא ממש נכון. הכאב הוא ממש מינורי. [ותאמינו לי שאני יודעת. אני עצמי עשיתי בגיל גדול מאוד!]

ולאלו שאומרות שגם ברית זה כואב ובכל זאת עושים.... אז אם אתן לא מבינות את ההבדל - אין לי מה להגיד לכן.
כלומר, יש הרבה, אבל זה לא יעבור את הצנזורה.:confused:

יחסית למישהי שמצהירה בסוף ההודעה שלה כי "הכאב הוא ממש מינורי", הלכת קצת קשה מידי עם האימהות שחושבות אחרת ממך, לא?

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכון. איך לא חשבתי על זה:eek:. גם מעיל מציק נורא, וגם ניילון על העגלה. ויש לי עוד המון דוגמאות. אבל אם באמת אמהות מתייחסות לחירור האוזן וקיבוע אביזר מתכתי מציק לתנוך של תינוקות באותה רמת המטרד של חיתולים, אז אין לי אלא לאחל להן (או לבנותיהן) בהצלחה מרובה.
סיימתי.
הרבה פחות מטריד מטיטולים....
הבת שלי לא סבלה דקה אחת מעצם היותה עם עגילים!!
לעומת זאת הטיטול מציק מאוד במיוחד בימות הקיץ..
חמודה, לא מתאים לי הויכוח הטיפשי הזה,
לא מתאים לך אל תעשי לבנות שלך.
לי זה מתאים מאוד ולכן אני עושה..

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
ברור שעגילים זה משהו אחר.

זה הרבה הרבה יותר גרוע מלשים סרט על הראש או בגד לא נח.

זה אשכרה לפצוע את הילדה ולחורר לה את האוזן!! בשביל יופי!!! ויותר מזה - בשביל הכיף של האמא...!

תנסו לחשוב על זה רגע מהצד.
זה נשמע נוראאאא.
רק מה? התרגלנו שעושים את זה.

אם נצא מזה רגע ונסתכל על זה מבחוץ-
זה פשוט לתפוס את הראש ולא להאמין שאמא יהודיה רחמנית תעשה כזה דבר לתינוקת שלה.

ואגב,לפותחת האשכול-
לבת השלוש שלי עדיין לא עשיתי.
מתי אעשה? כשהיא תרצה ותבקש.
מידי פעם אני שואלת אותה. אז כן, היא אומרת שהיא רוצה אבל מבחינתה עגיל מדבקה זה התגלמות האושר ממש כמו עגיל אמיתי.
כשהיא תבין את ההבדל ותרצה עגיל אמיתי ותבקש מעצמה [ולא שאצטרך לסחוט ממנה את הרצון הזה] - ארוץ לעשות לה.
נסחפת לגמרי!!
מותר לך להחליט שלא מתאים לך לעשות עגילים לילד שלא מבקש.
אבל מפה ועד להגיד לרמוז על התעללות בתינוק חסר ישע הדרך ארוכה ארוכה
מותר לאשה להגיד שעשתה עגילים לתינוקת בגיל שבועיים ושתקבלי את דבריה בלי להתקיף.

Ayalam

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשהבנות בקשו ורצו עשתי להן
אחת בגיל 3 כבר התחננה
והשניה נכנסה לענין רק בגיל 5
הן היו מאושרות, הרגישו שקבלו מתנה
נכון שהיתה שניה של כאב וטיפה דמעות
אבל הן היו מוכנות לזה מראש.

הן מרגישות שזו מתנה, וכיף להן עם זה לעומת תינוקת בת 3 ימים שכמעט נולדה עם עגילים....

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
קורה לי לפעמים שמגרד לי באיזור של העגיל, ואני מורידה אותו בשביל להקל על עצמי. באיזו זכות אני יכולה לגרום לתינוקת שלי מטרד כזה שהיא אפילו לא תדע לדווח עליו או להתמודד איתו? (וזה עוד לפני האינפקציות ושות').
אי לכך בנותי מקבלות עגילים כשהן מבקשות ומודעות. בד"כ זה באיזור גיל 8. ומנסיון שלי (עשיתי בתור בחורה) זה לא כואב ברמה היסטרית, פחות מדקירה של חיסון. הטענה ששווה לחורר אוזן של בת שבועיים בשביל למנוע ממנה "סבל" בעתיד, אינה אלא דמגוגיה שבאה לתרץ את המטרד שגורמים לתינוקת חפה מפשע בשביל צורך שהוא לגמרי של האם.
זה ענין מאוד אינדבדואלי בין אחת לשניה.
לאחת העגילים מציקים ואחרת לא יכולה בלי עגילים.
התאוריה שלך הוא שעגיל זה מטרד יש כאלה שלא.
אנא כבדי את דעותיה ומעשיה של האחרת גם אם היא לא תואמת לדעותיך.

גלינג

משתמש סופר מקצוען
סתם דרכאגב...
במדרש מבואר שהסיבה שאשה עושה עגילים היא כחלק מהעונש על החטא הקדמון..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה