מידע שימושי אם גם לכם נמאאס. בואו להשפיע - שאלון התחבורה הציבורית בירושלים

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
צר לי , אבל מליון זה מיעוט.
רוב המדינה חושבת שכדאי לנתח לאחר המוות, ללמוד ליב"ה ולגייס את החרדים.
אם משאירים את זכות המחאה לרוב - הרי שהדמוקרטיה בבעיה.

לגבי אירועים אני מסכימה עם ההיגיון שרק אירועים ענקיים (אור-ביזיון וכאלו) יפריעו לתנועה.
יש בזה משהו. אולי אני טועה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ומה אם מחר יקרה משהו שהציבור החרדי ירצה למחות עליו?
משהו דרמטי , כמו גיוס בחורים או בחורות,ניתוח של מתים, הפיכה צבאית, או הכרזה על איסור לימוד תורה בבתי הספר?
מה עם עצרות , כמו עצרת המליון ? או שאולי יעשו אותה על הגשר בירמיהו והמדרכות בלבד ?

יש הבדל ענק בין עצרת חוקית ומפוקחת, להפגנה מתעללת.

בר"ח אדר ב' תשע"ד הייתה עצרת מאות אלפים ברחוב יפו. כתושבת האזור אני יכולה להעיד שהפגיעה באזרחים הייתה מזערית ממש.
- הכל היה באישור המשטרה, תוך הקפדה על בטיחות כל הצדדים.
- תוכננו מראש דרכי גישה חלופיות.
- הייתה הודעה מראש על זמן מדוייק של העצרת ומיקומה.
- העצרת הסתיימה בזמן הנקוב, והמשתתפים התפזרו מיד וללא שום נזק.

כל נסיון להשוות בין עצרת מיליון כזו או אחרת (כמו ההיא מתשנ"ט), לפרעות היומיומיות שתושבי ירושלים (והארץ כולה) סובלים מהן, יהיה שגוי. אין שום השוואה ביניהם.

קו הגבול הוא ברור:
כל מחאה מסודרת באישור משטרתי, מותרת.
חסימת כבישים ללא אישור - אסורה, ונחשבת לאלימות על כל המשתמע.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
ואנשים כל הזמן כורכים כאן בין 'זכות מחאה' ל'זכות לחסום כבישים'.

זכות מחאה היא דבר נפלא, רצוי, ראוי, מותר, דמוקרטיה בהתגלמותה.
אבל אותה זכות מחאה, אינה כוללת כל דבר שיעלה בדעתו של המוחה. היא לא כוללת לחבוט ברשעות בפרצופיהם של אנשים, היא לא כוללת להתיז ספריי צבע אדום על עוברים ושבים, והיא גם לא כוללת הפרעה וסיכון חיים בנתיבי תחבורה.

vhsvchch

משתמש מקצוען
ואנשים כל הזמן כורכים כאן בין 'זכות מחאה' ל'זכות לחסום כבישים'.

זכות מחאה היא דבר נפלא, רצוי, ראוי, מותר, דמוקרטיה בהתגלמותה.
אבל אותה זכות מחאה, אינה כוללת כל דבר שיעלה בדעתו של המוחה. היא לא כוללת לחבוט ברשעות בפרצופיהם של אנשים, היא לא כוללת להתיז ספריי צבע אדום על עוברים ושבים, והיא גם לא כוללת הפרעה וסיכון חיים בנתיבי תחבורה.
אני הייתי שעה וחצי ליד אמבולנס עם חולה שניסה לפלס את דרכו לבית חולים במשך שעה וחצי(!!!) במירוץ המרתון הכשר והמפוקח.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני הייתי שעה וחצי ליד אמבולנס עם חולה שניסה לפלס את דרכו לבית חולים במשך שעה וחצי(!!!) במירוץ המרתון הכשר והמפוקח.

אז זה כשל של העיריה/ המשטרה, ואפשר להתלונן עליו נקודתית.
זו בדיוק המהות של 'לבקש אישור על ההפגנה' - הגורמים האחראים אמורים לוודא שלא ייחסמו דרכים קריטיות שאין להן תחליף.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
קו הגבול הוא ברור:
כל מחאה מסודרת באישור משטרתי, מותרת.
חסימת כבישים ללא אישור - אסורה, ונחשבת לאלימות על כל המשתמע.

זה נכון, אבל ממשלת גלנט שהתכנסה לאחרונה העבירה חוק ברור לפיו כל התכנסות שהיא אינה חוקית כשהיא חוסמת כבישים או מפריעה לתנועה בצורה כל שהיא (סעיף ג' י"א נוסח סופי )

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה