דיון אם גדי פולק היה קופץ לביקור, מה הייתם שואלים אותו?

מצב
הנושא נעול.

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
מה זה?

עובי או קושי?
גם על דף רגיל?
את הפינישים גם רק אם רכים?
רבותי, אני פונה לכולם.
לא צריך לחפש 'טיפים סודיים' או 'כלי פלא'. תעבדו עם מה שיש לכם ומה שנוח לכם. הסוד שיש לי לגלות לכם הוא אחד ויחיד: אל תפחדו להשקיע ולעבוד הרבה. אל תפחדו לנסות עוד ועוד. הרי כבר בתחילת האשכול הזה אמרתי
מי שמפחד להתחיל - הוא לא צייר
זה הכול.
תודה רבה לכולם ובהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

ר. יגלניק

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני ממש הייתי שמחה לדעת את הטכניקה של השילוב של המרקמים -- (שזה נראה כאילו שזה אוייר על נייר מים וכו')
אני תמיד מנסה לחכות - וזה עדיין נראה חיקוי...
באיזה סוג מרקמים מומלץ להשתמש -- ובאיזה שלב של הציור להוסיף את המרקם -
מראש - בתחילת הציור ואז לתת לשכבות של הציור - או למברשות שיטות שילוב
או בסוף - עם שיטת שילוב בפוטושופ
או שזה בכלל טכניקה שונה???
זה ממש ישדרג אותי -
תודה

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני ממש הייתי שמחה לדעת את הטכניקה של השילוב של המרקמים -- (שזה נראה כאילו שזה אוייר על נייר מים וכו')
זה ממש ישדרג אותי -
תודה
הוא הגיב על זה כבר , איפשהו ב18 עמודים האין סופיים האלה,.
כדאי לעבור ולחפש.
הצלחות

ניהול האתר

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום גולד
עיצוב גרפי DIP
עימוד ספרים
אני רוצה מאד להודות לך (הרב [אמן]) גדי פולק על הסבלנות והתרומה העצומה שלך לכ"כ הרבה מאיירים ומאיירות בשבוע האחרון.
פתחת את העיניים לכולנו בהרבה מאד מובנים, החל מאיך שלא משנה הכלים - משנה ההשקעה. הדרך ללמוד דברים ועוד ועוד
כשאני חושב על זה שאתה מקליד בקושי במקלדת שבכלל אין בה עברית (ידעתם?) ואתה גם לא חזק בשפה לטענתך (למרות שזה בכלל לא נראה כך), אני חוטף צמרמורת על כמות טוב-עין והמידות הטובות שיש לך.
אשרי הדור שאלו הם בעלי המקצוע. ירבו כמותך בישראל.

הגיבן

משתמש סופר מקצוען
זה ממש ישדרג אותי -
תודה
שכבת מרקם
1. נייר מים. זה אומר 300 גר' או יותר.
2. מריחה של שכבת מים על הנייר בעזרת מברשת רחבה ושטוחה.
3. הוספת צבע בפינה ולתת לזה להתפשט על הדף. אפשר להוסיף עוד צבע בפינה אחרת ולתת לשניהם להשתלב במעבר. הטי את הדף כדי לאפשר לכוח המשיכה לגרור את הצבע למקומות המתאימים.
אופציונלי: להתיז כתמי צבע קטנים בעזרת "הפלקה" על מברשת טעונה כאשר היא מצויה באויר לצד הדף

סריקה למחשב

לערוך את הLevels או הCurves כדי לפצות על האור של מכונת הסריקה

שכבת ציור
לצייר בעיפרון על דף לבן (לטעמי עדיף דף ללא מרקם)
לסרוק למחשב

שילוב
לפתוח את שני הסריקות בקובץ פוטושופ ולנסות שיטות שילוב על גבי השכבות עד שתימצא התאמה

צביעה
כראות עינייך

זה על פי הבנתי מה שהוא עושה. או אולי מה שאני מבינה שאני עושה על פי מה שהוא עושה?

יעל תורגמן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לא יודעת אם עדיין אפשר לשאול.. אבל הייתי רוצה לדעת מאיזה ספר הגיעו הציורים האלה? לגיסי יש את הספר הלבן (סליחה, לא זוכרת את שמו..) ומאז שראיתי את הציורים האלה שם אני מנסה להבין מאיזה ספר הם הגיעו.. הם פשוט מדהימים! :)

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לא יודעת אם עדיין אפשר לשאול.. אבל הייתי רוצה לדעת מאיזה ספר הגיעו הציורים האלה? לגיסי יש את הספר הלבן (סליחה, לא זוכרת את שמו..) ומאז שראיתי את הציורים האלה שם אני מנסה להבין מאיזה ספר הם הגיעו.. הם פשוט מדהימים! :)
מהספר 'לכתך אחרי במדבר'.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
שלום ר' גדי, רק עכשיו ראיתי את האשכול. בתיק העבודות שלי תוכל לראות את ציוריו של יוסי, הבן שלי. הוא היום כבר בן 15, אבל הציורים שהעליתי צויירו לפני שנתיים ושלוש. הכל בעפרון, הוא לא מתעסק כלל במחשב ותוכנות ואין לו מושג בזה.
https://www.prog.co.il/media/albums/ציורים.3528/
יוסי כעת תלמיד ישיבה, ומטבע הדברים זה תופס את עיקר זמנו והוא פחות מצייר עכשיו.
אך אולי גם כעת יועיל לו מאד לבטחון עצמי להמשיך להשתפר בתחום הציור.
כמה שאלות עבורו:
האם יש צורך "לשמור על כושר" בציור? (ז"א האם הפסקה ארוכה מציור מזיקה ליכולות?)
האם כדי להיות יום אחד ברמה שלך - חשוב שילמד בצורה מקצועית כמה שיותר מהר? או שזה בסדר לחכות לאחרי החתונה... בכל זאת בחור ישיבה.
באיזה אופן, הוא יכול בינתים לשפר את יכולותיו לבד (ללא לימוד)?
האם יש שיטה פשוטה - ע"י ציור בעפרון בלבד - ליצור פרספקטיבה נכונה, פרופורציות וכו', כשאין את העזרים שיש לתוכנות הציור להציע?

ועוד שאלה/הצעה לא קשורה: הייתי רוצה לראות ספר אמנותי מרהיב מסיפורי מעשיות של רבי נחמן מברסלב...

IMG_20180706_0009.jpg

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
שלום ר' גדי, רק עכשיו ראיתי את האשכול. בתיק העבודות שלי תוכל לראות את ציוריו של יוסי, הבן שלי. הוא היום כבר בן 15, אבל הציורים שהעליתי צויירו לפני שנתיים ושלוש. הכל בעפרון, הוא לא מתעסק כלל במחשב ותוכנות ואין לו מושג בזה.
https://www.prog.co.il/media/albums/ציורים.3528/
יוסי כעת תלמיד ישיבה, ומטבע הדברים זה תופס את עיקר זמנו והוא פחות מצייר עכשיו.
אך אולי גם כעת יועיל לו מאד לבטחון עצמי להמשיך להשתפר בתחום הציור.
כמה שאלות עבורו:
האם יש צורך "לשמור על כושר" בציור? (ז"א האם הפסקה ארוכה מציור מזיקה ליכולות?)
האם כדי להיות יום אחד ברמה שלך - חשוב שילמד בצורה מקצועית כמה שיותר מהר? או שזה בסדר לחכות לאחרי החתונה... בכל זאת בחור ישיבה.
באיזה אופן, הוא יכול בינתים לשפר את יכולותיו לבד (ללא לימוד)?
האם יש שיטה פשוטה - ע"י ציור בעפרון בלבד - ליצור פרספקטיבה נכונה, פרופורציות וכו', כשאין את העזרים שיש לתוכנות הציור להציע?

ועוד שאלה/הצעה לא קשורה: הייתי רוצה לראות ספר אמנותי מרהיב מסיפורי מעשיות של רבי נחמן מברסלב...

צפה בקובץ המצורף 512054
לא נראה לי ש @גדי פולק עוד יבקר כאן בקרוב.
אבל יכולה להגיד לך שהציור מדהים ביופיו ובדיוקו בשביל ילד בן 13. ועיקר עקרונות האיור והציור הם לא מתוכנות מחשב אלא מציור ידני מרובה מרובה מרובה מרובה מרו... זה כל ה"תורה" בסופו של דבר.
הוא יכול פשוט לקחת נייר ועיפרון רגלים לגמרי ולהעתיק חפצים שסיבו ואחרי מאות מסיונות ואלפי נסיונות כאלו הוא יכול לעבור לאייר בני אדם מראיה. לאט לאט יתחדדו לו דברים והוא ישתכלל. שילמד מהתבוננות עצמית וראיה.
גם גדי פולק עצמו אמר את זה פה איפשו באשכול הנ"ל ויש כאן בורום עוד אשכול של איור אקדמאי ועוד אשכול של איור חפצים מהיום יום במהלך היום יום.

מצטרפת שבאמת יכול להיות מעניין שגדי פולק יאייר סיפורי מעשיות ברסלב. רעיון!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה