דיון אם גדי פולק היה קופץ לביקור, מה הייתם שואלים אותו?

מצב
הנושא נעול.

שמעון שפירא

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
תוכל בבקשה להעלות כאן, באיכות נמוכה כמובן, את הפוסטר של 'מימיהם של אבותינו לא פסקה מהם ישיבה'?
ראיתי אותו משולב בקטן מאד באחד הספרים שלך, ובאחד הקישורים שהעלית ראיתי חלק מסקיצה שלו, והוא מאד מסקרן אותי, וכפי שאמרת, לא ניתן לעת עתה להשיג אותו בארץ.
תודה רבה מראש.

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
תוכל בבקשה להעלות כאן, באיכות נמוכה כמובן, את הפוסטר של 'מימיהם של אבותינו לא פסקה מהם ישיבה'?
ראיתי אותו משולב בקטן מאד באחד הספרים שלך, ובאחד הקישורים שהעלית ראיתי חלק מסקיצה שלו, והוא מאד מסקרן אותי, וכפי שאמרת, לא ניתן לעת עתה להשיג אותו בארץ.
תודה רבה מראש.

קבצים מצורפים

• Poster copy.jpg
    Poster copy.jpg
    KB 408.9 · צפיות: 879

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
פוסטר מרגש!

לפעמים הטיפוגרפיה ביצירות שלך מדהימות אותי באותנטיות, ולפעמים זה פשוט מרגיז ומעצבן בעין.
איך אתה מתנהל מהבחינה הזאת? כשאתה צריך לשלב טקסט, אתה מצייר אותיות לבד? נותן לגרפיקאי לעשות את העבודה? 'שירות עצמי'?

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
פוסטר מרגש!

לפעמים הטיפוגרפיה ביצירות שלך מדהימות אותי באותנטיות, ולפעמים זה פשוט מרגיז ומעצבן בעין.
איך אתה מתנהל מהבחינה הזאת? כשאתה צריך לשלב טקסט, אתה מצייר אותיות לבד? נותן לגרפיקאי לעשות את העבודה? 'שירות עצמי'?
אני נותן המלצה ויזואלית לגרפיקאים. לפעמים הם אפילו מצייתים. הגרפיקאי הקבוע שלי (שעושה את כל הספרים שלי) משתף פעולה באופן מלא. פעם אפילו היה קוריוזה מענינת: כשעשיתי עטיפה של 'מעשה שלא היה' (הספר הראשון בסדרה) לקחתי ברש גדול וציירתי אותיות של הכותרת עם עכבר, מה שנקרא 'ברגל שמאל', רק כדי להמליץ על גודל, צבע ומיקום הכותרת. הגרפיקאי שלי כ''כ התלהב שפשוט לקח את האותיות שציירתי והפך אותם לפונט. אחרי זה הינו כבר מחויבים לעשות כותרות של כל 7 חלקים הבאים באותו פונט, שעשיתי 'להמלצה בלבד'.

נערך לאחרונה ב:

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כשעשיתי עטיפה של 'מעשה שלא היה' (הספר הראשון בסדרה) לקחתי ברש גדול וציירתי אותיות של הכותרת עם עכבר, מה שנקרא 'ברגל שמאל', רק כדי להמליץ על גודל, צבע ומיקום הכותרת. הגרפיקאי שלי כ''כ התלהב שפשוט לקח את הותיות שציירתי והפך אותם לפונט. אחרי זה הינו כבר מחויבים לעשות כותרות של כל 7 חלקים הבאים באותו פונט, עשוי ב'רגל שמאל'.

וואו!
מושלם ממש!!!
באמת תהיתי לעצמי מתי הוא נולד ואצל מי... ואו!
יש לך עכבר פלא. "אשמח לקבל קישור":D;)

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
וואו!
מושלם ממש!!!
באמת תהיתי לעצמי מתי הוא נולד ואצל מי... ואו!
יש לך עכבר פלא. "אשמח לקבל קישור":D;)
האמת, שפעם אחד באמת יצרתי פונט. כשחיפשנו פונט מתאים לעטיפה של הגדה - מצאנו משהו יפה באנגלית (papirus) אבל לא מצאנו דומה לו בעברית. אז ישבתי וציירתי כל א-ב בסיגנון דומה. באותו פונט השתמשנו עוד רק פעם אחד - ב'לכתך אחרי במדבר'.

יוכבד שכטר

צילום יוצר, מציאות.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
את זה
האמת, שפעם אחד באמת יצרתי פונט. כשחיפשנו פונט מתאים לעטיפה של הגדה - מצאנו משהו יפה באנגלית (papirus) אבל לא מצאנו דומה לו בעברית. אז ישבתי וציירתי כל א-ב בסיגנון דומה. באותו פונט השתמשנו עוד רק פעם אחד - ב'לכתך אחרי במדבר'.
אני זוכרת. היה פעם כזאת כתבה היכן שהוא.

אבל את כל הפונט הצהוב על הסדרה של המשלי ועוד כמה זה גם בסיס שלך? ואם אני לא טועה כיום יש את זה גם בגסא של אותיות כתב יד וגם באותיות דפוס.
פשוט מפעים!

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ר' גדי אני לא צייר ולא בן של צייר אבל בליבי תודות על החן היהודי והמוטיבים היהודיים של ציורך ומי מדבר על המסר יה"ר שתצליח תמיד להכניס תורה ויר"ש דרך ציורך לצעירי הצאן (וגם למבוגרים) והלוואי שכל המאיירים ילמדו ממך את גודל האחריות של כל ציור וציור ואם אפשר ד"ש לפישל

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
שמחה שהצייר עדיין כאן, ולו רק כדי לומר תודה מיוחדת על הספר: "שבע כבשות לבדה",
הביצוע כל כך חזק שתמיד מגיעה לדמעות צפייה וערגה כשמגיע- הרועה.
כך גם בהגדה של פסח, הציור של רחל, שהמלאך הביא את זעקתה השמימה
הזועקת בכאב איום מתוך הטיט מצמררת אותי בכל פעם.
גדלות של אמן זה לגעת דרך היצירה בצחוק, בכאב, ובכל הנימים הדקים של הנפש.
וזה יותר חזק מכללי האנטומיה והפספקטיבה וכו'...
וכשזה מגיע אתם- זו חוויה עמוקה במיוחד.

Ahuvi Art

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אני אשמח לשמוע לגבי הנושא של הבעות פנים.
איך אמורים לצייר אותן? יש בזה כללים שאפשר ללמוד, או שצריך להסתכל במראה עבור כל הבעה ספציפית? (שזו התשובה שענו לי תמיד כששאלתי...)
אני מתכוונת להבעות יותר מורכבות משמח/ עצוב. סמיילי כל אחד יכול לצייר...
הבעות פנים כמו מבוכה, רוגע, פליאה וכו', שמנסיון שלי בדברים כאלה לכל קו ונקודה יש משמעות.

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ר' גדי אני לא צייר ולא בן של צייר אבל בליבי תודות על החן היהודי והמוטיבים היהודיים של ציורך ומי מדבר על המסר יה"ר שתצליח תמיד להכניס תורה ויר"ש דרך ציורך לצעירי הצאן (וגם למבוגרים) והלוואי שכל המאיירים ילמדו ממך את גודל האחריות של כל ציור וציור ואם אפשר ד"ש לפישל
תודה :)

מענדי בריל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

Ahuvi Art

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
חשבתי שאולי יש בסיס מסויים שמאפשר לצייר גם מהראש בלי עזרים חיצוניים. כמו שאם לומדים טוב אנטומיה לא צריך כל פעם להסתכל על תנוחה במציאות כדי לצייר, אלא אם כן מדובר במשהו מסובך ממש.
אז אין...

בכלל, כדאי לחפש בלינקייה לפני ששואלים
כמה פעמים ניסיתי לחפש בלינקיה, אבל החיפוש כאן בפרוג הוא לא משהו... בכל אופן תודה, הקישור נראה שווה ושימושי.

י. מאיר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כמה פעמים ניסיתי לחפש בלינקיה, אבל החיפוש כאן בפרוג הוא לא משהו...
טיפ לחיפוש מורחב בתוך האתר: להקליד בגוגל
קוד:
site:prog.co.il
+ רווח, ואז להקליד את נושא החיפוש.

אגב אם אני כבר מגיב כאן, אני רוצה למסור תודה מקרב הלב לר' גדי פולק על יצירותיך האומנותיות. גדלתי על סדרת הגאוותניק, פורימשפיל, ההגדה של פסח, וכמובן סדרת המשלים, ואפילו כיום אני נהנה להתבונן שוב ביצירות אלו - והפעם בעיניים של מעצב. זה נתן לי כמה תובנות מעניינות. נקסמתי במיוחד מהספר שבע כבשות לבדנה, ומלכתך אחרי במדבר, שכמו שציינו למעלה חוץ מהאמנות המיוחדת שלך, המסר בהם הוא עמוק ומרגש. בכלל - רוב הספרים שלך הם מעין ה'אידישע קאפ' - מלאים בדברים מעניינים שמסתתרים ורק בהתבוננות מעמיקה שמים לב אליהם. כל הספרים שלך ובפרט האחרונים שבו את לבי ואני מסוגל להתבונן בהם שוב ושוב...

גדי פולק

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
טיפ לחיפוש מורחב בתוך האתר: להקליד בגוגל
קוד:
site:prog.co.il
+ רווח, ואז להקליד את נושא החיפוש.

אגב אם אני כבר מגיב כאן, אני רוצה למסור תודה מקרב הלב לר' גדי פולק על יצירותיך האומנותיות. גדלתי על סדרת הגאוותניק, פורימשפיל, ההגדה של פסח, וכמובן סדרת המשלים, ואפילו כיום אני נהנה להתבונן שוב ביצירות אלו - והפעם בעיניים של מעצב. זה נתן לי כמה תובנות מעניינות. נקסמתי במיוחד מהספר שבע כבשות לבדנה, ומלכתך אחרי במדבר, שכמו שציינו למעלה חוץ מהאמנות המיוחדת שלך, המסר בהם הוא עמוק ומרגש. בכלל - רוב הספרים שלך הם מעין ה'אידישע קאפ' - מלאים בדברים מעניינים שמסתתרים ורק בהתבוננות מעמיקה שמים לב אליהם. כל הספרים שלך ובפרט האחרונים שבו את לבי ואני מסוגל להתבונן בהם שוב ושוב...
תודה על המחמאות.

zevy

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
רציתי לשאול על
1 איזה סוג דף אתם מציירים
2 איזה עפרונות
תודה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה