איפה כדאי לקנות דירה בתקופה הזאת

מצב
הנושא נעול.

אריח

משתמש רשום
זה משהו אחר. צריך קבלן שייגש כי צריך רישיון, אבל אתה יודע מה אתה זורק כאן רעיון מסויים של פניה לציבור שישקיעו אצל הקבלן כדי שירגיש בטוח לגשת. זה רעיון מצויין אעבירנו הלאה.
אולי'ב'חריש מזרח' צריך לארגן כזה דבר,
שיאגדו רוכשים חרדים מול קבלן חרדי וככה יתמודדו שם בהמון מכרזים קבלנים חרדים וודאי בעז''ה יזכו בחלק מהמכרזים,

אריח

משתמש רשום
אפשר לארגן קהילות וכן משווקים שיסגרו עם הקבלנים לפני המכרזים,
וההבדל- שזה עוד לפני הכל

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לא, הוא צדק במאה אחוז, כל מקום שיש עדיין מחיר למשתכן (התכנית המקורית) הוא משתלם בוודאות, אלא שאין דברים כאלו כמעט.

מה שנשאר זה דירות אצל הערבים (בעיות של לא תחנם וכו') ופרוייקט אחד בירוחם, שנסעתי לשם ואם תרצו אשלח באישי את התמונות / סרטון מהמקום. מדובר בכל מקרה בדירות ע-נ-ק של 5 חדרים גדולים מאוד, סטנרדט של שנלר במחיר של ירוחם - פחות ממיליון, אגב כל הדירות מוכנות.

נ.ב. אין לי שום קשר לשום קבלן ואיני מקבל עמלה כלשהי, אדרבה, הקבלן ממש נרתע כשהוא ראה את החזות שלי וניסה לדבר על "אוטואים שנוסעים בשבת לא רחוק"...
אם מדובר על רחוב ריה"ל בירוחם, זה לא בדיוק אפשרי לגור שם.
זה כמובן רק להשקעה.
ונכון, הבניה שם ברמה גבוהה. בשלב השלד עוד רואים את ההבדל.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תעשה טובה
בפעם הבאה שזה יוצא למכרזים תיידע את הציבור ותרים את זה כפרויקט , כמו שעשית במחיר למשתכן בחריש ועכו
מדובר על מכרזים לקבלנים כמדומני

D

Deleted member 64624

אורח
לפי המספרים שאמרו כאן, ולפי ניתוח המציאות, נראה לכאורה שבעוד 20 שנה רוב הציבור החרדי יהיה ב[מה שנקרא היום] פריפריה.
ואם כן, מה שיעניין את הציבור זה החיבור התחבורתי בין עפולה לרכסים, יותר מאשר בין עפולה לירושלים
נכון מאד,
בעתיד רוב הציבור החרדי יגור בפריפריה ורוב הציבור החילוני יגור במרכז.

החילונים חייבים את תל אביב ואת המרכז בכדי להיות קרובים למרכזי הייטק וכדומה,
והשאיפה של החרדי זה לגור בעיר חרדית גדולה שיש שם תחבורה טובה לכל מקום, שטיבאל'ך, מגוון של קהילות ומוסדות חינוך, חנויות ורשתות של הציבור החרדי אווירה חרדית וכדומה.

פה בפורום אני משכנע על ערים מסוימים לפי כמה שהמרחק מהם לתל אביב,
וכמה כתבו לי: "מה הקשר כמה זה קרוב לתל אביב?, אני רוצה לדעת כמה זה קרוב לעיר חרדית"

הסיבה שעד היום הציבור עדיין לא נוהר לפרירפריה, כי הציבור מפוזר בפריפריה טיפין פה וטיפין שם,
עוד לא קם ריכוז חדש בפריפריה של 15 אלף משפחות חרדיות במקום אחד,
אבל ברגע שייבנו מקומות כאלו כמו: הר יונה, כסיף, שאפשר לבנות שם 20 אלף דירות לציבור החרדי בלבד,
הציבור החרדי ינהר בהמוניו לא רק לשם אלא גם לכל הערים שלידם!!!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

אפשר לתקן

משתמש פעיל
נכון מאד,
ברגע הראשון המשפט היה נשמע לי מופרך,
אבל במחשבה שניה - באמת יש כמה נתונים שעשויים לתמוך בהגירה חרדית מהמרכז לפריפריה (אחרי התפתחות משמעותית של הפריפריה החרדית), וביניהן פער המחירים, ותוכניות פינוי בינוי במרכז שמשמעותן בנייה לגובה רב,

פעם , מי שזוכר, גם ת"א היתה חרדית בחלקה הגדול...

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
נכון מאד,

החילונים חייבים את תל אביב ואת המרכז בכדי להיות קרובים למרכזי הייטק וכדומה,
והשאיפה של החרדי זה לגור בעיר חרדית גדולה שיש שם תחבורה טובה לכל מקום, שטיבאל'ך, מגוון של קהילות ומוסדות חינוך, חנויות ורשתות של הציבור החרדי אווירה חרדית וכדומה.

פה בפורום אני משכנע על ערים מסוימים לפי כמה שהמרחק מהם לתל אביב,
וכמה כתבו לי: "מה הקשר כמה זה קרוב לתל אביב?, אני רוצה לדעת כמה זה קרוב לעיר חרדית"

הסיבה שעד היום הציבור עדיין לא נוהר לפרירפריה, כי הציבור מפוזר בפריפריה טיפין פה וטיפין שם,
עוד לא קם ריכוז חדש בפריפריה של 15 אלף משפחות חרדיות במקום אחד,
אבל ברגע שייבנו מקומות כאלו כמו: הר יונה, כסיף, שאפשר לבנות שם 20 אלף דירות לציבור החרדי בלבד,
הציבור החרדי ינהר בהמוניו לא רק לשם אלא גם לכל הערים שלידם!!!
ניתוח מדוייק של ה-בעייה ופתרונה.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
אם מדובר על רחוב ריה"ל בירוחם, זה לא בדיוק אפשרי לגור שם.
זה כמובן רק להשקעה.
ונכון, הבניה שם ברמה גבוהה. בשלב השלד עוד רואים את ההבדל.
זה בין השכונה הזאת לחרדים. מאחורי ההגנה ויסמין, בוואדי אם אתה ירוחמי אתה יודע למה אני מתכוין. אין שום סיבה שלא תהיה חרדית (אם הרב קראוס יתמוך)

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
זה בין השכונה הזאת לחרדים. מאחורי ההגנה ויסמין, בוואדי אם אתה ירוחמי אתה יודע למה אני מתכוין. אין שום סיבה שלא תהיה חרדית (אם הרב קראוס יתמוך)

מעבר לנחל, צמוד לרחוב הרב שך?

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לא עברתי על כל האשכול אני לא יודע אם כתבו על זה.....
סיוע בשכר דירה!!!
לא כולם יודעים שיש דבר כזה
זה מועיל מאד הם נותנים הרבה כסף!!!
נראה לי 650 ש"ח לחודש ואם האשה בהריון למעלה מ 1000 ש"ח.
הקריטריונים נמצאים בתמונה שצירפתי.
שווה לנסות;);)
נ.ב. יש אנשים שעושים הכל בשבילך תמורת תשלום של חודש אחד או חודשים
אין לי מספרים מי שיש לו מוזמן לעלות לתועלת כולם
שנים אני צועק את זה. הציבור החרדי מפסיד מידי חודש הרבה מיליוני שח לדעתי מאי ניצול הסעיף הזה. הסיבה לדעתי שלא מפרסמים את זה מספיק, זה בגלל שאברכים ממש, עד גיל 25 לא יכולים להצהיר שהם עובדים, ואז אין להם מיצוי כושר השתכרות.אני לא בטוח בזה.

אבל אין ספק שזה פספוס ענק, כי אם אנחנו מדברים למשל על בית שמש, אתה יכול לשכור דירה נפלאה בד2 3 חדרים מהקבלן ב2700 ולקבל מהציונים 1200 ש"ח מתוך זה, יוצא שאתה שוכר ב1500 ש"ח , ואם אתה שוכר אותה דירה בירוחם למשל, (שם הסיוע הוא נמוך יותר מטעמים מובנים) אתה פטור בכלל מעול הדירה כלל.

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
שנים אני צועק את זה. הציבור החרדי מפסיד מידי חודש הרבה מיליוני שח לדעתי מאי ניצול הסעיף הזה. הסיבה לדעתי שלא מפרסמים את זה מספיק, זה בגלל שאברכים ממש, עד גיל 25 לא יכולים להצהיר שהם עובדים, ואז אין להם מיצוי כושר השתכרות.אני לא בטוח בזה.

אבל אין ספק שזה פספוס ענק, כי אם אנחנו מדברים למשל על בית שמש, אתה יכול לשכור דירה נפלאה בד2 3 חדרים מהקבלן ב2700 ולקבל מהציונים 1200 ש"ח מתוך זה, יוצא שאתה שוכר ב1500 ש"ח , ואם אתה שוכר אותה דירה בירוחם למשל, (שם הסיוע הוא נמוך יותר מטעמים מובנים) אתה פטור בכלל מעול הדירה כלל.
אנחנו ניסינו והתיאשנו
לא עמדתי מספיק בקריטריונים של מספר שעות עבודה
זה המון פרוצדורה לערער

מוישי פרומן

משתמש מקצוען

זה שבבית שמש השכונה מתאכלסת וזה המחיר לא מראה שזה יהיה באמת המחיר
רוב הציבור לא בשל לשכור במקומות זולים ומתחילים ואז אחרי שנתיים לשכור במקום חדש אחר מתחיל
לשכור ברמה ג ב 2600/700
אחרי שנתיים לרוץ לרמת אברהם ב 2500
ואז אחרי עוד שנתיים לרוץ ל ד באותו המחיר
לא סביר לא הגיוני וכרוך בהרבה חבלי לידה
וגם הנטיה של האנשים לשכוח את המחיר של ההובלות ושל בלאי הריהוט ומוצרי חשמל מהעברות
רוב הציבור אוהב יציבות
ברוב השכונות המחיר באזור 3500/3600 ל 3 חדרים

להרגיע

משתמש צעיר

תקימו בועד הדיור שלוחה שמטפלת בזה... שתסדר לזוג את הסיוע בשכ"ד עד שיזכו בהגרלה...

אפשר לתקן

משתמש פעיל
זה בגלל שאברכים ממש, עד גיל 25 לא יכולים להצהיר שהם עובדים, ואז אין להם מיצוי כושר השתכרות.אני לא בטוח בזה.
מספיק שאחד מבני הזוג עובד במשרה מלאה

• משפחה תיחשב ממצה כושר השתכרות אם לפחות אחד מבני הזוג עובד משרה מלאה (100%) או מקבל קצבת אבטלה בשיעור של משרה מלאה. היקף המשרה ייקבע על פי אישור המעסיק.
    אם היקף המשרה אינו מצוין באחוזים אלא בשעות, ייחשב עובד במשרה מלאה מי שעובד 165 שעות או יותר בממוצע בחודש ובתנאי שהשכר החודשי בממוצע ל-6 חודשים לא יפחת מ-75% משכר המינימום.
  • עובדי הוראה וגננות (כולל סייעות לגננות) צריכים להשתכר לפחות שכר מינימום (לא יידרשו למספר שעות עבודה או היקף משרה מינימליים).

מי שיש לו עוסק פטור יכול לקבל?
כן

• עוסק פטור: על מבקש הסיוע להמציא אישור מרואה חשבון או יועץ מס דרכו מנוהל העסק המפרט את ההכנסות עבור 6 חודשים הסמוכים למועד הגשת הבקשה וכן תדפיסי עובר ושב עבור 4 חודשים הסמוכים למועד הבקשה.

כמו הרוח

משתמש מקצוען

עד לפני חודש בעלי דירות קיבלו כל מה שהם רצו והמחירים הגיעו לשיגעון. עכשיו אנשים עוצרים"​

עליית הריבית השנייה ברציפות השבוע סימלה עבור רבים מהישראלים תמרור אזהרה ■ מחירי הדיור, שהגיעו גם כך לגבהים מבהילים בשנה האחרונה, יספגו כעת התייקרות מצד המשכנתא — ובשוק מתחילים להרגיש היסוס מצד קונים ■ אלא שבשוק לא ממהרים להמר על הצטננות: "יש עצירה מסוימת, אבל אנחנו לא בדרך לירידת מחירים"
שתפו וחבריכם יקראו את הכתבה ללא תשלום

פינטק, סייבר ומשלוחים: אחרי שגייסו מיליארדים - חדי הקרן בחו"ל מפטרים עובדים​

במאי פוטרו בענף ההיי-טק העולמי קרוב ל-15 אלף איש - כמות שלא נראתה מאז מאי 2020, בתחילת משבר הקורונה ■ יזמים ישראלים עדיין מהססים לפטר עובדים - אך ההאטה בגיוסים עלולה להוביל למהלך כזה כבר בשבועות הקרובים

קוה אל ה'

משתמש צעיר
סיכום קטן
נקודה אחת שעלתה היא השאלה אם פני השוק להתמתנות וירידה (בשל עליית הרבית/ הגרלות / מיתון בהייטק) או לא, יש חוסר וודאות , יש אומרים כך ויש אומרים כך

נקודה נוספת שעלתה היא תיאוריית "התמרכזות הפריפריה", האומרת שהריבוי הטבעי ב"ה מחייב שאותו תהליך שהפך את ק"ס, ביתר, ב"ש ואלעד ל"מרכז", ימשיך הלאה עוד ועוד צפונה ודרומה. כי פשוט אין אפשרות טכנית שכל הבנינים במרכז ימשיכו לייצר עוד ועוד יחידות דיור בלי סוף, ו אין אפשרות ריאלית שהזוגות יחיו באותן יחידות עד זקנה ושיבה.

2 נקודות נוספות שיש להעלות בענין העדפת הפריפריה, נוגעת להגרלות מחיר למשתכן.

1. בהגרלות מחיר למשתכן בפריפריה , בהרבה מקומות, הסיכויים גבוהים יותר

2. בגלל מה שכתוב כאן:
זה אומר שמחיר דירה בהגרלה בפריפריה כמעט לא יהיה צמוד למדד תשומות המטורף, בשונה מדירה במרכז

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה