התייעצות אלרגיית אביב

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני סובל כל שנה בבוא האביב מאלרגיה חריפה.
התסמינים שלה הם התעטשויות, גירוי בעיניים ובגרון.
אשמח לקבל עצות ופתרונות מכל מי שמכיר/סובל מהתופעה.

תודה רבה.
אני גם סובלת מזה...
עברתי הרבה סוגי תרופות ואני לא זוכרת איך קוראים למה שאני משתמשת בו עכשיו (אני אבדוק ויעדכן)
בכל אופן אלרג'י ואלרגיקס היו לי גם טובים.

sarigold5

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אגב, אם אנחנו ממילא נשארים בבית, במקום לפתוח חלונות ולתת לכל האלרגנים מהפריחה היפה להכנס הביתה- אפשר לסגור חלונות ולהדליק מזגן.

. שרית .

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אגב, אם אנחנו ממילא נשארים בבית, במקום לפתוח חלונות ולתת לכל האלרגנים מהפריחה היפה להכנס הביתה- אפשר לסגור חלונות ולהדליק מזגן.
זה טוב להדליק מזגן בעיקרון, אבל זה גם מצנן...

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני סובל מאלרגיה עונתית כבר עשרים שנה. עבדתי עם כל הכדורים המוכרים כמו זילרג'י וטלפסט ולורטדין וההומאופתיה של רינה-פארם והיימליך וגם סדרת חיסונים קונבנציונלית במשך שלוש שנים ועוד ועוד. יש תקופה קלה יותר שמתחילה כבר אחרי פורים, אבל בין פסח לעצרת מגיעים כמה שבועות של שיא שמוציאים אותי מדעתי, אין לילה ואין יום. מדובר בצינון כבד וטורדני וגירויים בכל הסביבה (דווקא לעיניים יש לי טיפות רלסטט שדי עוזרות). מי שמגיע לשיאים כאלו ומצא מענה, אנא ישתף.

. שרית .

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני סובל מאלרגיה עונתית כבר עשרים שנה. עבדתי עם כל הכדורים המוכרים כמו זילרג'י וטלפסט ולורטדין וההומאופתיה של רינה-פארם והיימליך וגם סדרת חיסונים קונבנציונלית במשך שלוש שנים ועוד ועוד. יש תקופה קלה יותר שמתחילה כבר אחרי פורים, אבל בין פסח לעצרת מגיעים כמה שבועות של שיא שמוציאים אותי מדעתי, אין לילה ואין יום. מדובר בצינון כבד וטורדני וגירויים בכל הסביבה (דווקא לעיניים יש לי טיפות רלסטט שדי עוזרות). מי שמגיע לשיאים כאלו ומצא מענה, אנא ישתף.
אני גם סובלת כבר כמה שנים......
ניסיתי גם מלא כדורים ותרסיס לאף וכו'....
דבר ראשון צריך ללכת לרופא אלרגיה ואם זה לא עוזר..בטח כבר ניסית?
יכול להיות שזה קשור למבנה האף (מחיצת האף וכו'
כדאי לבדוק את זה
ואגב אם מישהו פה יודע מה עושים עם נוזלים באזנים שלא מפסיקים אני אשמח מאד לעצות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

אצלנו מעבר ממקור ברוך לשכונה אחרת, צפופה ונטולת צמחיה, פתר את רוב הבעיה. בגדול, מקור ברוך היא שכונה מאד מאד אלרגנית. יש שם עצים עתיקים מלאי פריחה.
בזמנו שלחנו לפטנט רשום, ואנשים שם הגיבו בסקפטיות וטענו שהאלרגיה תחזור כי אלרגיים נוטים לפתח אלרגיות לדברים נוספים וכולי וכולי.
בתכל'ס, כבר 8 שנים מאז, הבעיה חזרה ברמה מאד מינורית, בלי שום השוואה לשיגעון ההוא. (כמובן, כשעוברים במקור ברוך ליד כמה חצרות מלאות עצים, מתחילים להתעטש... ונזכרים...)

אולי שווה לבדוק:
*האם האלרגיה ממשיכה באותה רמה גם כשאתם בעיר אחרת? בשכונה אחרת? נסו לנסוע ליומיים שלושה לאזור אחר לגמרי.
*אם במקום אחר האלרגיה שוככת, סימן שיש משהו באזור שלכם שגורם לה.
*אם זה עץ או צמח מזוהה, אפשר לנסות להיפטר ממנו.
*אם השכונה כולה מרושתת בצמחיה אלרגנית, ואתם לא קשורים נפשית לאזור, אולי כדאי לחשוב על מעבר דירה. וכמובן - לבדוק טוב טוב את האזור החדש, לפני שעוברים אליו.

ברכת מרום

משתמש מקצוען
אצלי החלונות סגורים ועדיין
אני פשוט מתחרפנת ניסיתי טיפות פנסטיל אבל נרדמתי אחרי כמה דקות לא יודעת עם זה קשור לזה.
בכל אופן אשמח לדעת מה מותר לקחת בהנקה?

miku

משתמש צעיר
אחרי שהכדורים לא ממש עזרו, וכן בתקופות שאין אף אחד מהכדורים הנ"ל שמותרים, והאלרגיה כללה הרבה מעבר להתעטשויות ונזלת (כמו קוצר נשימה) - מה שעזר זה זריקה בשם דיפרוספאן (כן, סטרואידים...).
פעם בשנה, זריקה אחת, ואתם בנאדם חדש לכל התקופה האלרגית.

חיה דרליך

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לקחת מט"ו בשבט כמות כפולה של ויטמין C. (עודפי ויטמין C מופרשים בצורה טבעית מהגוף) עוזר רק לפני התקפת אלרגיה ולא בעצומה....
שנה שעברה לקחתי עד פסח 2 כדורים בבוקר ו2 בערב ולא סבלתי בכלל. השנה לא זכרתי מזה והרגשתי את זה היטב רק כדור נגד אלרגיה עזר (אריוס)
דרך אגב אני גם שמעתי מזה
אבל הבנתי שאם שוכחים לקחת את הויטמינים לפני תקופת האביב אפשר בזמן האלרגיה לקחת סימפונוס אולי 5000 לא זוכרת אני מאמינה שבבית טבע ידעו לכוון למוצר הנכון
לא מנסין רק שמעתי (זה חולשה של המערכת חיסונית אז צריך לחזק את המערכת הזאת לפני תקופת האביב )
בהצלחה ולבריאות

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אצלנו מעבר ממקור ברוך לשכונה אחרת, צפופה ונטולת צמחיה, פתר את רוב הבעיה. בגדול, מקור ברוך היא שכונה מאד מאד אלרגנית. יש שם עצים עתיקים מלאי פריחה.
בזמנו שלחנו לפטנט רשום, ואנשים שם הגיבו בסקפטיות וטענו שהאלרגיה תחזור כי אלרגיים נוטים לפתח אלרגיות לדברים נוספים וכולי וכולי.
בתכל'ס, כבר 8 שנים מאז, הבעיה חזרה ברמה מאד מינורית, בלי שום השוואה לשיגעון ההוא. (כמובן, כשעוברים במקור ברוך ליד כמה חצרות מלאות עצים, מתחילים להתעטש... ונזכרים...)

אולי שווה לבדוק:
*האם האלרגיה ממשיכה באותה רמה גם כשאתם בעיר אחרת? בשכונה אחרת? נסו לנסוע ליומיים שלושה לאזור אחר לגמרי.
*אם השכונה כולה מרושתת בצמחיה אלרגנית, ואתם לא קשורים נפשית לאזור, אולי כדאי לחשוב על מעבר דירה. וכמובן - לבדוק טוב טוב את האזור החדש, לפני שעוברים אליו.
נכון בהחלט. אחי למשל סבל כמוני אבל התחתן ועבר לעיר חדשה ומאז שכח מה זה. אני נשארתי בירושלים הישנה עם המון כותלית וגם עצי זית. זאת כמובן עונת פריחה כללית, אבל לכל אחד יש רגישויות ספציפיות. כעת למשל בעיקר זית וקצת דשא. עץ זית אחד יכול להשפיע סביבו ברדיוס של קילומטר וחצי(!). מעבר זה פיתרון נחמד, אבל לעשות צעד כזה בשביל כמה שבועות בשנה יכול לקחת כמה שנים...

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

אולי שווה לבדוק:
גם לי יש את ה'תיקון' הזה, אמנם לא עם כזה ותק מפואר.
מתבטא גם בחסימה הרמטית ומוחלטת של דרכי הנשימה העליונות [אף], ואיבוד חוש ריח וטעם.
בזמנו ביקרתי אצל רופא מומחה ששלח אותי לבדיקת אלרגיה, ונמצאתי אלרגי לזיתים ודשא [הרופא הסביר שזה לאו דווקא, אלא אינדיקציה לכך שאני סובל מאלרגיה בגלל פריחה עונתית של צמחים], מה שהוביל אותי למסקנה שאני סובל מאלרגיה עונתית מהסוג שאתם מתארים כאן.

תרופות שונות ומשונות נגד אלרגיה לא הועילו ולא הזיזו כלום.

מה שהוא הציע לי היה לעבור ניתוח ל"גילוח" של רירית האף. הוא טען שהאלרגיה גורמת לכך שהרירית מתנפחת וחוסמת את דרכי הנשימה, ואם אי אפשר לטפל בשורש הבעיה שהיא האלרגיה אז לפחות ניתן לגלח את רוב הרירית, ואז גם אם היא תתנפח אז היא לא תגיע למצב של חסימה מוחלטת.
שמעתם פעם על כזה דבר? מידע נוסף יש?

[אגב, גירוי של העיניים זה משהו חדש בשבילי, התחלתי לסבול ממנו רק השנה בתור תוספת:(.]

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
איך עלית בדיוק כזה על מה שגורם לך לאלרגיה? הבדיקה הרגילה אצל אלרגולוג?
עשיתי בדיקת אלרגיה, גם בילדותי וגם לפני כמה שנים. התוצאה הייתה בעיקר עץ זית, כתלית, היה גם ברוש, אבק ואולי גם לכלבים או משהו כזה. יש לי חבר שהוא אח שעבד שנים רבות באלרגיה והוא זה שחיסן אותי במשך כמעט שלוש שנים, בתחילה פעם בשבוע-שבועיים ובהמשך פעם בחודש, לצערי ללא תוצאה. בכל אופן אני עד היום בקשר איתו והוא מעדכן אותי מה פורח בכל תקופה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה