אלבום בעיצוב ידני

א אידישע מאמע

משתמש מקצוען
אני רוצה בע"ה לעצב אלבומים לבד אשמח לכל ייעוץ, רעיון טכניקה וכל מה שיש לראשכן היצירתי להציע...

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אם את יודעת היכן את מפתחת
יש לכל אתר של פיתוח אלבומים דיגיטלים תוכנה קלה, נחמדה וידידותית לסביבה לעיצוב אלבומים

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
:)
חח לא שמתי לב באיזה פורום אני
יש לי תיקיה שלמה של רעיונות של דפים מעוצבים שהורדתי מהרשת
הרוב מפינטרסט
תכף אני יעלה אותם
כמובן לצורך השראה בלבד

תוכלי לבדוק מה מוצא חן בעיניך ואז לראות ממה זה עשוי

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
בבקשה 1_Vered_5.jpg 10+11.jpg 24119.jpg 85795ee96855700b31dc6041fea76488.jpg 706596ca1ab2919b1aa03f96cb8c1da3.jpg b210obqt.jpg BasicGrey-1.jpg BasicGrey-3.jpg BrendaStevenson1T.jpg LO-for-Tu-Bishvat-pink.jpg

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
דבר נוסף
יש לקנות בצורה ובצע (מניחה שבעוד מקומות)
דפים לעיצוב אלבומים עם גוונים/טקסטורות תואמות
מוסיפים לזה סרטי סטן, פנינים, מדבקות, פרחים וכו'
ויש לך יופי של חומרים כדי להתחיל לעבוד :)

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
העליתי פה כבר כמה וכמה אלבומים שעשיתי, בעיקרון לתחום הזה קוראים SCRAPBOOK, חפשי ברשת השראות לפי סוג האלבום שאת רוצה ליצור- אלבום ילדים/ טיולים/ חתונה/ חלאקה וכו'.
אם את רוצה לשאול משהו- בשמחה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במקססטוק (בסניף ברח' הנביאים, ירושלים במיוחד) יש המון חומרים זולים, לעומת חומרים יקרים יותר בחנויות יצירה.
לדעתי שווה לקנות כמה מחוררים וחותמות לאפקטים, אבל אפשר להגיע לתוצאות טובות גם בלי זה
יש חנות "מייקינג ממוריז" שמשכירה ציוד ברח' מנחת יצחק, ירושלים

יש לך שאלות יותר ממוקדות?

א אידישע מאמע

משתמש מקצוען
מישהי יודעת אולי איך קוראים לברזלים העגולים והמחוררים שששמים מסביב לחורים של הטבעות, ואיפה אפשר להשיג את זה? ( אם הבנתם את סבך המילים )

tovat

משתמש מקצוען
מישהי יודעת אולי איך קוראים לברזלים העגולים והמחוררים שששמים מסביב לחורים של הטבעות, ואיפה אפשר להשיג את זה? ( אם הבנתם את סבך המילים )
אם הבנתי מה כוונתך, הם נקראים ניטים. הם דורשים גם מקבע ניטים. אפשר לקנות באליאקספרס. אולי גם במקס סטוק, לא בטוחה... יש אותם גם בחנויות יצירה מתמחות, אבל זה די יקר, אם לא דחוף לך.
יש לי גם כמה תובנות לגבי האלבומים, שאני מתעסקת איתם כתחביב. אבל אכתוב בפירוט בערב בעז"ה.

20181122_175343.jpg

נערך לאחרונה ב:

mgv

משתמש סופר מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אם הבנתי מה כוונתך, הם נקראים ניטים. הם דורשים גם מקבע ניטים. אפשר לקנות באליאקספרס. אולי גם במקס סטוק, לא בטוחה... יש אותם גם בחנויות יצירה מתמחות, אבל זה די יקר, אם לא דחוף לך.
יש לי גם כמה תובנות לגבי האלבומים, שאני מתעסקת איתם כתחביב. אבל אכתוב בפירוט בערב בעז"ה.

צפה בקובץ המצורף 410166
תודה,
יש לך קישור למקבע ניטים מוצלח באליאקספרס
https://he.aliexpress.com/wholesale...1122131302&SearchText=+מסמרות+חריר+חגורת+חור+
התבלבלתי מהמבחר ולא מבינה בזה יותר מידי.

tovat

משתמש מקצוען
תודה,
יש לך קישור למקבע ניטים מוצלח באליאקספרס
https://he.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20181122131302&SearchText=+מסמרות+חריר+חגורת+חור+
התבלבלתי מהמבחר ולא מבינה בזה יותר מידי.

מתנצלת ממש, אבל את המקבע עצמו לא הזמנתי באלי, קניתי אותו בארץ (כ - 50 ש"ח, עכשיו אני מצטערת שלא חשבתי על אלי...) יש כמובן יקרים הרבה יותר שיש בהם עוד פונקציות כמו גודל החור שנוצר. (crop-a-dile)
יכולה רק להגיד, כמו בכל קניה, לחפש את כמות ההזמנות, ולקנות רק מוצר עם כמה פידבקים טובים.
למשל זה:
https://www.aliexpress.com/item/5mm...lgo_pvid=5aa2931b-614f-4999-95b8-a9e694e07f69

במקרה הזה, גם לבדוק בתיאור המוצר שהמכשיר עובד עם נייר, כי יש גם מקבעי ניטים לחומרים אחרים.

tovat

משתמש מקצוען
לגבי האלבום באופן כללי:
יש לך כאן שני חלקים של יצירה, האחד הוא בסיס האלבום והשני הוא עיצוב דפים עם תמונות.

לבסיס האלבום יש לך כמה אפשרויות:
האפשרות הפשוטה ביותר היא פשוט לקנות אלבום מוכן ועליו להוסיף דפים מדוגמים וקישוטים.
האחת, המסובכת ביותר, ודורשת קצת ידע היא לבנות את הבסיס מאפס, כולל שדרה וכריכה ועליהם דפים.
זה מאפשר לך חופשיות בגודל, במספר הדפים ובצבע וסוג הדפים.
שדרה קשה פשוטה יותר, שדרה רכה יותר מסובכת.
זה גם מאד תלוי בגודל האלבום שאת רוצה, שדרה קשה לא בטוח תחזיק מעמד עם אלבום גדול.
אפשרות אמצע, היא ליצור בעצמך דפים בגודל ובצבע שאת רוצה ולכרוך אותם בספירלה ואותם לקשט.
(אני אישית פחות אוהבת את מראה הספירלה, אבל זה ממש אישי)

הדפים לבסיס האלבום נקראים קארדסטוק ומשקלם 250 ג' ומעלה.
הם דומים לבריסטול אבל קצת יותר עבים ובד"כ יותר איכותיים והמראה שלהם טוב יותר...
יש אפשרות גם למצוא דפים עם טקסטורה שמשדרגת את המראה.
אבל אין שום בעיה גם לבנות אלבום שיצא יפה מאד, מבריסטול לבן שקונים בכל חנות מכשירי כתיבה בבלוק ומשקלו 240 ג'.
אם בונים כריכה לבד היא עשויה ממה שנקרא צ'יפבורד שהוא קרטון אפור דחוס (דומה קצת לקרטון ביצוע אבל קצת פחות שביר) את הכריכה אפשר לעטוף בבד או בקארדסטוק.

השלב השני היא אחרי שקיים כבר אלבום היא לקשט אותו:
זה כולל הדבקת תמונות, דפים מדוגמים, מסגרות לתמונות.
קישוטונים מכל המינים והסוגים (קישוטי בד, חיתוכי נייר, חיתוכי עץ, כפתורים, ניטים, סרטים, תחרה,קישוטי מתכת, פרחי בד ונייר)

לפני כמה שנים היה נפוץ המבנה של אלבום גדול (30*30) שעל כל דף תמונה או שתיים באמצע עם כמות גדולה של קישוטים.
היום הטרנד הרווח הוא מיני אלבומים שהם קטנים יותר כשכל דף מורכב מפתיחות, כיסים ומפלים.

קיים גם סוג של אלבום שנקרא אלבום פוליו, שלא כולל דפים בתוכו, אלא רק תמונות שמודבקות על מפלים ותחובות בכיסים שמודבקים ישירות על הכריכה, שלפעמים בעצמה נפתחת ליותר משני צדדים.
הוא מכיל בד"כ כמות יותר קטנה של תמונות.

בפינטרסט וביוטיוב אפשר למצוא כמות אינסופית של דוגמאות והדרכות. אבל לא הכל פתוח בכל הסינונים.

מנסה לצרף דוגמאות מבלוג בעברית של סקראפ למתחילות-

הדרכה למיני אלבום בגודל 15*15 עם שדרה קשה וקצת פתיחות וכיסים:
https://kundas.blogspot.com/2018/01/6x6.html

הדרכה לאלבום פוליו (במבנה מסוים, יש עוד הרבה אפשרויות)
http://nyarotimerech.blogspot.com/2018/11/blog-post.html
בתמונות:
אלבום כרוך בטבעות,
אלבום פוליו,
אלבום רגיל עם שדרה קשה,
אלבום רגיל עם שדרה רכה
AL-GI-12A-12_Cover.jpg maxresdefault (1).jpg maxresdefault.jpg mini-album-baby-girl-3.jpg

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה