אך, אך, אך, אחח...

כתיבה וסיפורת >> תוכן מקצועי

אלתר ספרים עושים בית הספר לקפסולות
את איציק אלתר פגשתי ביינות לעשרות ארגזים, קפסולות באריזה, רשימות ממוחשבות, ואתר און ליין המתעדכן כל רגע בהזמנה נוספת. "את רואה? " הזמין אותי...
הצעה לסדר - פרק 4
פרק 4 הם מגיעים לחתונה רק כדי לראות את הביסים האחרונים של מנת הקינוח המושקעת, ואת השולחנות מוזזים לצדדים, על מנת להכין את רחבת הריקודים. אומרים...
תשעה באב כיום תשובה
(רמב"ם) חלפו עברו להם שלושת השבועות - ימי בין המצרים. חלף עבר לו יום תשעה באב - היום המר ביותר בהיסטוריה היהודית. זהו? התאבלנו כיאה וכיאות במשך...
הצעה לסדר - פרק 3
פרק 3 מאבק המשך דבריו של הסוכן מתמהמהים. מיכה נותר לעמוד. הוא מופתע ומוטרד. עיניו נודדות אל השעון, כמו מצפה שממנו תצמח הישועה. המחוגים מיהרו...

ב.א.

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אני נתקל בזה הרבה, הן בקריאה והן בכתיבה, ואני לא בטוח מה האופן הטוב ביותר לכתוב את זה.
אביא דוגמה שראיתי ממש עכשיו:
"למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח, אך כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם".
יש כאן במשפט פעמיים את המילה "אך". אפשר כמובן לגוון ולכתוב פעם אחת "אבל" או "אולם" או כל מילה אחרת, ופעם אחרת לכתוב "אך", אבל ההסתייגות הכפולה הזו ("אך", "אבל", וכדו') עדיין צורמת.
לפעמים זה קורה יותר מפעמיים, ואז זה צורם עוד יותר.
מה לדעתכם הצורה הטובה ביותר לכתוב?

מוישה

משתמש מקצוען
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
הצעה: למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח. עם זאת, כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם.
(בלי להתייחס לניסוחים אפשריים נוספים בפסקה)

.....

משתמש מקצוען
"למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח, אך כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם".
כדאי למחוק את המילה "אך" השנייה. ולשים נקודה לאחר המילה הפיתוח.

ברכה והצלחה

ב.א.

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
את מה ה"אך" השני בא לסייג?
אולי אפשר פשוט להוריד אותו.
בא לסייג את העיכוב שנגרם בשל הבעיות שנתקלו בהן בעת הפיתוח.
הצעה: למעשה חשבו בחברה כי ההשקה של קו המוצרים יחל מוקדם יותר, אך הם נתקלו במספר בעיות בעת הפיתוח. עם זאת, כעת הדבר קרוב יותר מאי פעם.
יפה!
(בלי להתייחס לניסוחים אפשריים נוספים בפסקה)
נכון.
(זה לא משהו שאני כתבתי. ראיתי את זה באיזה אתר).
כדאי למחוק את המילה "אך" השנייה. ולשים נקודה לאחר המילה הפיתוח.
אבל צריך איזשהו חיבור למשפט הקודם. אני חושב שהצעתו של @מוישה היא הצעה מצוינת.

למעלה