איפה כדאי לקנות מצלמת וידאו מקצועית?

• פותח הנושא ASUS
  • פורסם בתאריך

ASUS

משתמש צעיר
נכתב ע"י Srool;358035:
אגב, בחנות שקניתי (קאמרה4לס) טענו שאם אני עושה מאק, האחריות שלהם (של החנות) לא בתוקף.

זה לא חוקי, אפשר לתבוע אותם על זה, אם אני קונה רכב ועושה ביטוח מקיף אז היבואן לא יתן לי אחריות? מזה עסק שלהם? בכל אופן החוק מחייב מתן שנה אחריות לפחות על כל מוצר חשמלי, בנוגע לחנות הזאת ספציפית אני מאוד מסופק בנוגע לאמינותם, ולכך שהסחורה חדשה ולא מחודשת

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י Srool;358032:
ניתן לרכוש אחריות MACK גם ל5 או 7 שנים, רק תוך חודש מקניית המצלמה. (בהרשמה צריך לשלוח להם חשבונית מקורית)
התיקון מתבצע רק במעבדות המורשות מטעמם. בכל מקרה לא בישפאר.
לפני המסירה לתיקון צריך לכתוב להם במייל (באנגלית כמובן..) מה הבעיה, ואם הם מאשרים מקבלים מס' שאיתו הולכים למעבדות המורשות מטעמם. לאחר התשלום מקבלים החזר.
עניין די מסובך. גם לי יש אחריות כזו, רק שכשהמסך שלי התקלקל (הראה פסים צבעוניים) הם טענו שמדובר בשבר חיצוני (לא היתה שום מכה חיצונית! המסך היה שלם לחלוטין!) וזה לא היה מכוסה, אז שילמתי 550 ש"ח על החלפת מסך....
לא יודע עד כמה זה יעיל.

מס' השנים שונה מציוד לציוד ובהתאם לשוויו. יש לבדוק פרטנית.

אני לא יודע אם ישפאר מורשית או לא, למרות שהגיוני מאוד שכן.
Mack עובדת עם מעבדות רציניות בלבד.

המקרה הספציפי שלך לא בהכרח מייצג, יתכן שסוג התקלה הזו נובע ממכה שגורמת להתרופפות החיבורים וכד' ואין קשר לשלימות המסך.

אגב, יש להם גם ביטוח 'יהלום' שכולל שברים (והוא יקר משמעותית, כמובן)

כשתיקנתי את המצלמה לא שילמתי דבר, הם קיבלו כסף ישירות מMack, כשתיקנתי את העדשה (באותו מקום) שילמתי 675 ש"ח וקיבלתי החזר ל'פאיפל' שלי תוך יומיים.

אני מאוד ממליץ על Mack

גם לעדשה החדשה שרכשתי (Canon 24-70mm) וטרם קיבלתי - קניתי ביטוח Mack לשלוש שנים ב140 ש"ח. (אין יותר משלוש שנים לעדשה מעל 1000$, יש גם ביטוח יהלום לשלוש שנים במחיר 850 ש"ח)

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י ASUS;358038:
זה לא חוקי, אפשר לתבוע אותם על זה, אם אני קונה רכב ועושה ביטוח מקיף אז היבואן לא יתן לי אחריות? מזה עסק שלהם? בכל אופן החוק מחייב מתן שנה אחריות לפחות על כל מוצר חשמלי, בנוגע לחנות הזאת ספציפית אני מאוד מסופק בנוגע לאמינותם, ולכך שהסחורה חדשה ולא מחודשת

קונים אחריות Mack במקום אחר, הם לא אמורים לדעת על זה.

חוץ מזה, אם יש לך אחריות Mack בתוקף, עדיף לך לבחור לבד את המעבדה שאתה סומך עליה ולתקן שם עם Mack ולא להזדקק ל4H

יש מקרים הפוכים, לפעמים אחריות Mack לא בתוקף בשנה הראשונה שבה יש אחריות יצרן (תלוי בסוג הפוליסה)

צל99

משתמש פעיל
נכתב ע"י יעקב1;358000:
אני מצטרף לנאמר ש 4H ושאר המשווקים הלא מורשים של מיני חברות הם לא חנויות מועדפות במיוחד למוצרי אלקטורינקה עדינים כמו ציוד צילום.

אני לא מבין את הרצון לחסוך, גם אם זה מגיע לכמה מאות שקלים במקצוע בו סה"כ אנו מתפרנסים.
מדובר בד"כ על הוצאות חד פעמיות. ההוצאות התכופות הינם על ציוד שבו באמת בד"כ אין תקלות, כמו רקעים, עמודים למינהם, תיקי צילום למינהם, דיסקים ושאר ירקות.

מצלמות, עדשות, פלאשים, תאורה תקנו אצל משווק מורשה ותחסכו לעצמכם כאב ראש ועגמת נפש.

קניתי בשנים האחרונות 6 גופי DSLR, סביבות 6-9 עדשות, 3 פלאשים און קאמרה ועוד...
מחודש/יד2/איביי/יבוא אפור/ מה שבזול.
אף אחד מהם ללא אחריות קראט.

אני ישן מצוין ולדעתי חסכתי למעלה מ15000.

יעקב1

משתמש פעיל
צל,

אופפת אותך איזו מין הילה של מזל...
אני לא אוהב את כאב הראש הזה.

ASUS

משתמש צעיר
טוב תרגע, גם קראט לא הוכיחה את עצמה באמינות...

אולי מעניין אותך גם...