איפה הכי משתלם לרכוש דירה להשקעה?

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
יש בקריות דירות שכבר חודשים רבים מנסים להשכיר לא לקנות סתם בקריות
לכן שימו לב, אני מדגישה בכל ההודעות שלי לבדוק את האזור!!!
יש אזורים מומלצים מאוד שיש ביקוש מטורף של דירות.
וישנם אזורים על הפנים.

שפריצרית

משתמש מקצוען
מכירה חברים שרכשו דירה מחולקת בקרית שמואל בכחצי מיליון, כל יחידה מושכרת באלפיים.
שזו תשואה מטורפת, כשהם עשו את העסקה הייתי בטוחה שעובדים עליהם.
תכלס העסק דופק, מלבד חודשים בודדים שלא היו שוכרים.
קריות זה נושא מורכב, צריך לבדוק שם כל מקרה לגופו.
אבל יש שם פוטנציאל.

משה ביק

משתמש מקצוען
דירה להשקעה בקריות היא עיסקה די טובה.
רק יכולה להיות עם הרבה משתנים ולכן צריך לברר טוב טוב על איזורים וכו'. ולא לחשוב רק על תשואה תשואה
2 פרמטרים חשובים:

1. דירה במיקום שגרים שם שוכרים אמינים ולא אוכלוסיות מוחלשות מאד. שהעסק של השכירות ידפוק יפה ולא תצטרכו לרדוף אחרי שוכרים או במקרה הגרוע יותר-אחרי הרוח.
2. כיוון שזה דירה להשקעה ואתם מתכננים למכור אותה בעתיד הקרוב בעז"ה. לכן צריך גם לחשוב שיהיה אפשר למכור איתה מהר ולא להיתקע איתה ולכן גם לנושא הזה- המיקום והאיזור חשובים.

בינגו משחקים

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
רפרפתי על האשכול וראיתי המלצות על קרית גת, אז מנסיון של קרובי משפחה, כיון שכרמי גת (כמעט עיר) הצמודה לק. גת סחפה אליה המון משקיעים, דבר שהשליך על הביקוש לעיר הישנה, יש הצפה ותזהרו לא לטבוע בתוכה, ישנם הזדמנויות אבל בגדול קרית גת הישנה לא מומלצת להשקעה (למגורים זה ענין אחר)

שרוליק@

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מכירה חברים שרכשו דירה מחולקת בקרית שמואל בכחצי מיליון, כל יחידה מושכרת באלפיים.
שזו תשואה מטורפת, כשהם עשו את העסקה הייתי בטוחה שעובדים עליהם.
תכלס העסק דופק, מלבד חודשים בודדים שלא היו שוכרים.
קריות זה נושא מורכב, צריך לבדוק שם כל מקרה לגופו.
אבל יש שם פוטנציאל.
מתי הם השקיעו שם?

שרוליק@

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מעניין אם יש עדיין כאלה עיסקאות באזור שם
יש מצב ליותר פרטים?

תזרים

משתמש מקצוען
יש לי אדם אמין מאוד בקריות/קרית ביאליק או מוצקין על קו הרכבת הקלה..
השקעה של 700,000 כולל חלוקה וריהוט ותשואה של 4,000 ש"ח לחודש.
לדברי בעסקן שם, אם כל בעלי הדירות יגיעו לגור שם רק ליום אחד, הרחוב יהיה שחור כמו בני ברק..
וכל זה מבדיקה מקרוב של בעלי דירות חרדים שמשקעים שם..

תוכלו לפנות באישי לפרטים..
ו- הכי חושב, אל תקנו דירה במקום ששם קשה למכור אח"כ את הנכס כשתרצו בחזרה את הכסף..
שמעתי שבעפולה הדבר הזה קורה ועצוב לראות שמשקיעים לא יכולי ם למכור את הדירה אח"כ.. והיא נמכרת בפחות מעלות הקניה..

אשמח לפרטים על האדם הזה,
בטל 0527168033
תודה רבה!

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מה עם צפת/מירון והשכרה כצימר?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
בהמשך לדבריה של @שפריצרית, קרית שמואל היא מעין קריה קטנה ובהגדרה שכונה חרדית- דתית בקריות (שייכת מוניציפלית לעירית חיפה, כבישים סגורים בשבת) שבה הביקוש מטורף והמחירים רק עולים ועולים מהסיבה הפשוטה שאין עתודות קרקע ורוב המשפחות צעירות ומבורכות.
בקרית מוצקין, קרית חיים, קרית ביאליק וקרית ים האוכלוסיה חילונית ברובה ויש שכונות מוזנחות (בפרט בקרית ים וקרית חיים) לכן צריך לבדוק לעומק כל הצעה.

אלי7 ספורט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אם בקריות או חיפה אני ממליצה בחום על מתווך שגר בחיפה מכיר את האזור מצוין, אמין וישר ונחמד מאד מאד!
(והוא גם אח שלי...;)) אבל כך כולם מוסרים לי ד"ש עליו
תתיעצו איתו יש לו הרבה ידע בענין
"דירה למטרה" - 0527644114
בהצלחה

פיליפף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
דירה להשקעה בקריות היא עיסקה די טובה.
רק יכולה להיות עם הרבה משתנים ולכן צריך לברר טוב טוב על איזורים וכו'. ולא לחשוב רק על תשואה תשואה
2 פרמטרים חשובים:

1. דירה במיקום שגרים שם שוכרים אמינים ולא אוכלוסיות מוחלשות מאד. שהעסק של השכירות ידפוק יפה ולא תצטרכו לרדוף אחרי שוכרים או במקרה הגרוע יותר-אחרי הרוח.
2. כיוון שזה דירה להשקעה ואתם מתכננים למכור אותה בעתיד הקרוב בעז"ה. לכן צריך גם לחשוב שיהיה אפשר למכור איתה מהר ולא להיתקע איתה ולכן גם לנושא הזה- המיקום והאיזור חשובים.

השקעה בקריית חיים/שמואל רחוב צייטלין מישהו יודע האם מומלץ או לא?

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עצות למי שרוצה לקנות דירה להשקעה:
1. לפני הכל צריך לדעת, לא חותמים על חוזה לפני שיש אישור עקרוני מהבנק למשכנתאות על כל הסכום הנדרש. אח"כ אם לא תשיגו את הסכום תצטרכו לשלם קנס של 10% מערך הדירה, וחבל.

2. דבר ראשון לבדוק מה היכולת הכספית שלכם, אפשר לקחת משכנתא על 50% מערך הנכס הנרכש. וכן לשעבד את הדירה שלכם עד כדי 50% מערך הדירה (ואם תקחו הלוואה לצורך דיור שהיא זולה יותר, תקבלו עד 50% מערך הנכס הנרכש במשכנתא שתשעבד את הדירה שלכם). בקיצור - מי שאין לו משכנתא על הדירה שלו (או משכנתא מצומצמת) יכול לקנות דירה שנייה להשקעה בלי להוציא שקל מהכיס, פשוט - לוקחים 50% משכנתא מהנכס הקיים, ועוד 50 % משכנתא מהנכס הנרכש.

3. על כל רכישת דירה שנייה ומעלה משלמים 8% מס רכישה.

4. יש הוצאות נלוות, כמו עו"ד, תיווך (שיכול להגיע ל2% +מע"מ) שמאות, וכדו'.

אחרי שברור לכם כמה כסף יש לכם, שימו לב לכללים הבאים :

5. כשמחליטים לקנות נכס להשקעה, צריך להחליט מהי אופי ההשקעה, לטווח קצר או ארוך וכדו'.

6. שיקול נוסף, רוב הקונים דירה להשקעה מתכננים לכסות את עלויות המשכנתא מהשכירות. ולכן צריך לבדוק את מצב שוק השכירות בעיר המיועדת.
טיפ: ככל שהעיר קטנה יותר, כך שוק השכירות בא מצומצם יותר והחשש להיתקע בלי שוכרים גדול יותר.
לעומת עיר גדולה כמו חיפה, באר שבע, או ערים בגוש דן, שם שוק השכירות גדול יותר והחשש להישאר בלי שוכרים נמוך.

הדברים נכונים שבעתיים בימים אלו שנגיף הקורונה פגע בכלכלה, שברור שקשה יותר למצוא שוכרים מבעבר.

חשש נוסף: אם יהיו הרבה אנשים שיקנו דירות להשקעה בעיר כמו חריש \ עפולה וכדו', ההיצע יהיה גבוה מהביקוש והמחירים ירדו, ויהיו כאלו שישארו עם דירות ריקות.

7. יש אפשרות לשפץ את הדירה ולחלקה לכמה יחידות, כך שהריווח מהשכירות גבוה יותר. וגם : בדירה אחרי שיפוץ כמעט ואין תקלות, מנסיון.

8. ישנה אפשרות לפנות לחברה לניהול נכס, הם מחפשים שוכרים, ומטפלים אם יש בעיות... המחיר: ריווח של חודש שכירות אחד בשנה הולך אליהם.

המלצה :
באר שבע זו עיר גדולה מאוד, אוכלוסייתה מונה מעל ל-200,000 תושבים, ועוד היד נטויה.
ממשלת ישראל שמה לעצמה יעד להפוך את באר שבע למוטרופולין גדול בנגב. בנוסף ירידת צה''ל לדרום וכדו' מבטיח שהעיר רק תגדל, ושהיקף שוק השכירות שם יגדל בהתאם.

מחירי הדירות שם עדיין זולים, וסביר להניח שבעוד כמה שנים תהיה פריצה כלפיי מעלה, והרוכשים עתה ירוויחו מאות אלפי שקלים רק מעליית הערך.

לגבי שוק השכירות: מטבע הדברים בעיר גדולה יש הרבה ביקוש לשוכרים, וכן יש בעיר אוניברסיטה, ומכללות, שמושכרות צעירים וסטודנטים לגור בעיר.

והעצה החשובה ביותר: מי שרוצה לקנות דירה להשקעה, שיברר היטב איפה ואיך וכו', ומהרגע שהוא הגיע למסקנא שהוא מוכן לצאת לדרך, ללכת לראות דירות, ולקנות דירה תוך שבוע. אחרת זה יישאר ברמת הדיבורים, ובעוד 10 שנים הוא יוכל לספר לכולם "אם הייתי קונה את הדירות שם ושם ושם, היום היה לי המון המון כסף, כמו שיש להוא שעשה את זה".

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  17  פעמים

לוח מודעות

למעלה