למסירה איפה אתה, אבישי בן חיים?!

וילך איש

משתמש מקצוען
אשריכם ישראל
נו, ומי מקבל על עצמו לא לקרוא עיתונים השבת???
אפשר להתחזק בהרבה הלכות, אבל הימנעות מקיאת עיתונים זה דבר שמסמל שאנו מייקרים את המתנה הגדולה הזאת ששמה שבת.
בל''נ השבת אמנע מקראית עיתונים (למרות שבד''כ כמעט ואין לי זמן לקרוא)
קבלה אמיצה מאוד!!!
מעיד על התבוננות

דיו וקסת

משתמש מקצוען
אני אדם ציניקן בטבעי.
אתמול כשהגעתי לבית הכנסת בשתים עשרה וחצי בלילה, הייתי די ציני. אמרתי לעצמי: למה אנשים באים? כי זה מעניין, כי זה נייעס. מתי כבר יצא לנו לראות תפילה בחצות ליל, עם שופרות ועניינים.
לא עברו כמה דקות, והציניות עזבה אותי כמו אויר מבלון מפוצץ.
אתה עומד ורואה מאות אנשים, מתפללים, צועקים ובוכים. על מה? על המנדט השמיני? על ראשות העיר שהלכה? לא.
על כבוד שמיים. על חילול ה'. על שבת קודשנו.
רובם של האנשים הללו כלל לא ידעו מה זה אירוויזיון ואיך מאייתים את המילה המוזרה הזו.
אבל הם שמעו שמתוכננים חילולי שבת המוניים, והעם נחרד. גדולי ישראל קראו לצאת ולהריע וזה מה שאנחנו עושים.
לא 'עצרת המונית', לא 'הפגנת המיליארד', לא 'בואו ונראה להם מי אנחנו'. לא.
בכל בית כנסת, בכל קהילה. בלי רעש וצלצולים. בלי דוברים ויחצ"נים, רק אנחנו והקב"ה. כי אנו בניך ואתה אבינו. וכואב לנו כשמכאיבים לך.
כשראיתי את הזעקות בי"ג מידות, את הקבלות שאנשים קיבלו על עצמם להתחזק בשמירת שבת, ואת ריקוד ה'ישמחו במלכותך' - הבנתי.
הבנתי את כוחו של הציבור החרדי ששורד כל השנים הללו.
נכון. יש פוליטיקות, יש מחלוקות, יש בעיות.
אבל יש נקודה פנימית שאף אחד לא יכול לקחת לנו.
ועל זה לבד מגיע לציבור החרדי 'דוז פואה'.

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית

מהודר!

סופר מקצוען באינדיזיין!!!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רק אנחנו והקב"ה.
תלמוד בבלי מסכת ראש השנה דף יט עמוד א
בעשרים ותמניא ביה אתת בשורתא טבתא ליהודאי דלא יעידון מאורייתא. שגזרה מלכות הרשעה שמד על ישראל שלא יעסקו בתורה, ושלא ימולו את בניהם, ושיחללו שבתות. מה עשה יהודה בן שמוע וחביריו? הלכו ונטלו עצה ממטרוניתא אחת שכל גדולי רומי מצויין אצלה. אמרה להם: בואו והפגינו בלילה. הלכו והפגינו בלילה, אמרו: אי שמים! לא אחיכם אנחנו, ולא בני אב אחד אנחנו, ולא בני אם אחת אנחנו? מה נשתנינו מכל אומה ולשון שאתם גוזרין עלינו גזירות קשות! וביטלום. ואותו היום עשאוהו יום טוב.

רש"י מסכת ראש השנה דף יט עמוד א
אי שמים - כלומר: למען הקדוש ברוך הוא. :rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה