אינדזיין בקצרצרה

שרי

משתמש רשום
אני צריככה ללמד את תוכנת אינדזיין לתלמידות שאינן לומדות גרפיקה כדי ש'יטעמו' מהתוכנה.ב 10 מפגשים בני 3/4 שעה, מה כדאי ואיך?

משולש

משתמש צעיר
1. הגדרת קובץ חדש: גודל דף, סוג ספר, הגדרת שוליים (בליד). שינויים לאחר פתיחת הקובץ: הוספת דפים וכו'.
2. מבנה מסך וארגונו לפני נוחות אישית, מעבר קצרצר על סוגי התפריטים בלי להכנס אליהם.
3. חלון הכלים. בעיקר תיבות וכלי הטקסט
4. ייבוא קבצים וכלי שינוי צורה
5. יצירת דפי אב
6. סגנונות
7. שכבות
מעבר לכך, כל דבר שתספיקי יהיה נחמד: מספרי עמודים, טבלאות, אפקטים וכו'
בהצלחה!

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי זה ממש חסר טעם.
לא רוצה להוציא לך את הרוח מהמפרשים אך זה מה שאני עושה בעצם...
זה לא יתן להן שום דבר.
אם יש אפשרות למדי משהו אחר ב10 המפגשים הללו.
אני חושבת שלקחת את הגרפיקה המקצועית וללמד אותה תלמידות כדי לטעום זה מוריד את ערכה והופך אותה ל"גרפיקה בגרוש".

למדי וורד, פאואר פוינט, אקסל...

saryoram

משתמש רשום
נכתב ע"י TIP X;244688:
למדי וורד, פאואר פוינט, אקסל...

לעניות דעתי היום כבר אי אפשר ללמד קבוצה: וורד, פאואר פוינט, אקסל... כמעט כולם יודעים לעבוד עם התוכנות האלו, כל אחד ברמה אחרת ומה שלא תלמד אתה משעמם חלק מהקבוצה וכשתגיע לחומר חדש מבחינתו הוא כבר לא יהיה איתך.
אני התיאשתי מללמד תוכנות אלו, יצרתי רשימת קורסים מקוננים ואני נותן לכל אחד ללמוד לבד, תוך כדי שאני עובר בינהם ומסייע במה שנדרש.

לגבי השאלה אם ללמד אינדיזיין יסודי או בכלל לא? לדעתי כן כדאי ללמד מבחינת "תן לחכם ויחכם עוד..."

:)בהצלחה

שרי

משתמש רשום
אני ממש מסכימה בקשר לגרפיקה בגרוש... זה פשוט כך אלא שלא אני קובעת את חומרי הלימוד, אני רק מבצעת....

שלמה

משתמש מקצוען
אם היה אפשרות להסביר, מה הייעוד של כל תכנה.
עד כמה שזה נשמע מצחיק, אבל הבלבול בין התכנות שעושות כמעט הכול, וזה מה שגורם להפרעה של רצף עבודה ולאיטיות המחשב...

להסביר כמה הוורד נחוץ בתור מסמכי טקסט על כל האפשרויות הגלומות שבו.

חשוב לזכור שוורד זו תכנה פתוחה שקיימת כמעט בכל בית, ולימוד מעמיק של וורד יעזור להם הרבה יותר מאשר אינדזיין.

חשוב שתהיה הפנמה, שככל שהטקסט יהיה נקי וברור בוורד, העבודה באינדיזיין תהיה הרבה יותר קלה...
חיפושי החלפה שיש בעיקר לוורד, חיפוש של תווים כללים, ביטויים, מאקרויים ועוד ככל שהיד נתונה בהם.
(רק עכשיו אינדיזיין נכנסת לעובי הגרפ)
עבודה בסיסית באקסל כולל טבלאות.
עבודה באקסס לבניית מערכת נתונים.

יצא לכם לעמד ספר בוורד? עבודה עם הרבה דפים של טבלאות? באינדזיין זה לא קורה.

רק אח"כ להסביר את עליונות האינדזיין כתכנת 'קבוץ גלויות' של החומרים שיש לנו ללא מעמסה כבדה על המחשב.
תכנה שמשלבת סנכרון של נתונים שונים מתכנות שונות כולל עדכון קישורים.
עבודה עם עמודי מסטר ולשיטה על נתוני פסקאות, עמודים ועוד.

יש לי כמה סרטוני הדרכה בעברית שמסבירים את ייחודיות האינדזיין.

בהצלחה!

אולי מעניין אותך גם...