אין על השר הבריאות שלנו...

זורם

משתמש צעיר
קראו ווהגיבו...

החל מה- 1.9.16 נכנס לתוקף חוזר מנכ"ל של משרד החינוך בדבר איסור אספקת ממתקים בבתי הספר והגנים. למעשה, כל ממתק בבית הספר או הגן אסור לחלוטין (אסור להביא גם על ידי ההורים על מנת לחלק בכיתה או בגן).

אגב, האיסור חל גם על הצהרון שמתקיים בשטח המוסד החינוכי. דבר החוזר מנכ"ל מופץ ברשתות החברתיות, בצירוף הבקשה להעבירו לכמה שיותר הורים, על מנת להעלות את המודעות להוראות החדשות ואת הדרישה לקיום ההוראות ע"י הצוות החינוכי.

מתוך החוזר:

מזונות אסורים להגשה או למכירה

אסור למכור, לספק או להגיש בשטח המוסד החינוכי – בגני הילדים ובבתי הספר – ממתקים וחטיפים עתירי שומן, מלח וסוכר, וכן משקאות ומוצרים מתוקים וממותקים. להלן הפירוט:

מזונות מטוגנים ועשירים בשומן, כגון צ'יפס, חטיפים מלוחים, קרקרים מעל 3% שומן

מיני מאפה עשירים בשומן, כגון בורקס, מלאווח, ג'חנון

מזון מעובד מהחי ומהצומח, המכיל פוספטים וניטרטים, כגון נקניקיות, המבורגרים, קבב, שניצלים מעובדים ו/או מטוגנים, והחל משנת הלימודים התשע"ח יהיו מותרים למכירה רק מוצרים שיאושרו על ידי משרדי הבריאות והחינוך

מזונות עשירים בסוכר, כגון עוגות, עוגיות, רוגלך, קרואסונים, ופלים, ממתקים, סוכריות ממינים שונים

מנות אישיות מתועשות להכנה מהירה של מרקים ומאכלים אחרים.

ה. משקאות מותרים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות המותרים הם מים וחלב בלבד. יודגש כי אסור לחלוטין לכלול בהיצע השתייה במזנונים, במכונות, בקיוסקים או בכל אירוע שמוגשים בו מזון ושתייה משקאות מתוקים וממותקים.

ו. משקאות אסורים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות האסורים הם שתייה מתוקה, מיצים, משקאות דיאטטיים, ברד ומשקאות אנרגיה.

yosher2005

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כנראה שאצלינו בציבור לא שמעו על החוזר הזה...

בבית הספר של ביתי קיבלו ממתקים ביומיים הראשונים, עם מדבקת שלום כיתה א'
ובגן חיידר הייתה אתמול מסיבת תחילת לימוד האותיות, עם עוגות וממתקים לרוב

|(-:

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י זורם;2226936:
קראו ווהגיבו...

החל מה- 1.9.16 נכנס לתוקף חוזר מנכ"ל של משרד החינוך בדבר איסור אספקת ממתקים בבתי הספר והגנים. למעשה, כל ממתק בבית הספר או הגן אסור לחלוטין (אסור להביא גם על ידי ההורים על מנת לחלק בכיתה או בגן).

אגב, האיסור חל גם על הצהרון שמתקיים בשטח המוסד החינוכי. דבר החוזר מנכ"ל מופץ ברשתות החברתיות, בצירוף הבקשה להעבירו לכמה שיותר הורים, על מנת להעלות את המודעות להוראות החדשות ואת הדרישה לקיום ההוראות ע"י הצוות החינוכי.

מתוך החוזר:

מזונות אסורים להגשה או למכירה

אסור למכור, לספק או להגיש בשטח המוסד החינוכי – בגני הילדים ובבתי הספר – ממתקים וחטיפים עתירי שומן, מלח וסוכר, וכן משקאות ומוצרים מתוקים וממותקים. להלן הפירוט:

מזונות מטוגנים ועשירים בשומן, כגון צ'יפס, חטיפים מלוחים, קרקרים מעל 3% שומן

מיני מאפה עשירים בשומן, כגון בורקס, מלאווח, ג'חנון

מזון מעובד מהחי ומהצומח, המכיל פוספטים וניטרטים, כגון נקניקיות, המבורגרים, קבב, שניצלים מעובדים ו/או מטוגנים, והחל משנת הלימודים התשע"ח יהיו מותרים למכירה רק מוצרים שיאושרו על ידי משרדי הבריאות והחינוך

מזונות עשירים בסוכר, כגון עוגות, עוגיות, רוגלך, קרואסונים, ופלים, ממתקים, סוכריות ממינים שונים

מנות אישיות מתועשות להכנה מהירה של מרקים ומאכלים אחרים.

ה. משקאות מותרים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות המותרים הם מים וחלב בלבד. יודגש כי אסור לחלוטין לכלול בהיצע השתייה במזנונים, במכונות, בקיוסקים או בכל אירוע שמוגשים בו מזון ושתייה משקאות מתוקים וממותקים.

ו. משקאות אסורים למכירה, לאספקה או להגשה

המשקאות האסורים הם שתייה מתוקה, מיצים, משקאות דיאטטיים, ברד ומשקאות אנרגיה.
1- הדבר האחרון שחסר לילדים (וגם למבוגרים..) הוא עודף סוכר בכלל, ובפרט בשעות שבהם אמורים להתרכז במשך שעות.
2- דובר על כך שליצמן יקירנו רוצה להכניס לפיקוח את הלחם המלא- ולהעיף מהפיקוח את הלחם הרגיל. מישהו יודע האם זה נכון ואם כן היכן זה עומד?

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איזה הגזמה!!!

מה קרה? מה כן יחלקו? למה להיות קיצוניים כל כך. אפשר להגביל בכמות, למשל סוכריה על מקל אחת, חטיף אחד וכד'

מוישי 01

משתמש צעיר
המשתמש נחסם
הלוואי שזה יחזיק מעמד.... ככה יחסוך הרבה כסף על רופאי שיניים....

חנה4

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
הבת שלי אמא של שבת, לא אמרו להביא צנוניות...

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י chanak4;2226955:
הבת שלי אמא של שבת, לא אמרו להביא צנוניות...

חחחחח:D:D:D

אגב סוף סוף שומרים על בריאות של הילדים.
בזמן האחרון מה שילדים אוכלים בבית ספר זה ממתקים ושטיות - לפחות אצלנו זה היה...

sus rch.

משתמש רשום
הילדים שלי התחילו לימודים ביום ראשון ובנתיים כל יום הם חזרו עם ממתק אחר.

בתישראל

משתמש פעיל
מעניין
יש לכם אולי טופס רשמי שאפשר להדפיס ולהביא לגן/לחיידר/לבית ספר/לצהרון?
באתי השבוע לקחת את הקטן שלי מהצהרון, וכל הידיים והפה שלו היו מלאים בסוכריות ג'לי :(
המדריכות בצהרון השאירו את הקופסא בהישג יד, ומה יעשה הבן ולא יחטא?

חדזי

משתמש מקצוען
אפשר לחלק פרסים.
אבל מנסיון מה שלא מקבלים בהתר מקבלים באיסור
ז"א שהחסר יתמלא בצורה אחרת לדוג' כשיגיעו לגיל העשרה יתחילו לנשנש ולהשמין
כשמספקים את היצר מידי פעם בממתק אז אחר כך יותר קל לאזן ושהכל אסור אז כשגדלים מתנפלים...

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לפחות יורידו במינון הממתקים.
כשיש מסיבה במקום 40 בנות שמביאות ממתק, תיבחרנה כל פעם 3-4 בנות.
ובמקום לחזור עם אשפתון מתוק ודביק שנאכל במשך שעתיים בשיתוף כל בני הבית..יחזרו עם כמה ממתקים ביד.

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י חדזי;2227085:
אפשר לחלק פרסים.
אבל מנסיון מה שלא מקבלים בהתר מקבלים באיסור
ז"א שהחסר יתמלא בצורה אחרת לדוג' כשיגיעו לגיל העשרה יתחילו לנשנש ולהשמין
כשמספקים את היצר מידי פעם בממתק אז אחר כך יותר קל לאזן ושהכל אסור אז כשגדלים מתנפלים...

החוזר מעט קיצוני, אבל הרעיון שמאחוריו מצוין!
הגיע הזמן לעשות סוף לכמויות הממתקים שהילדים מקבלים במוסדות.
לגבי מה שכתבת על שמה שלא מקבלים בהיתר מקבלים באיסור, זה לא נכון. אם הילדים ימשיכו לקבל ממתק בבית לכבוד שבת, טופי בודד בכל יומולדת (ולא פעקלה ענק ומנופח), וחטיף בקבלת שבת, הם לא יגיעו למצב של התנפלות כשיגדלו.

nesimov

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
האמת אני מגיל קטן לא אהבתי פרוסות והייתי גם לוקחת ממתק לבית ספר מידי פעם. ומאז זה נהיה הרגל...עד שכבר בתיכון לא הייתי אוכלת אוכל אלא רק שטויות בדיוק כמו חברותי לכיתה, שהיו משתדלות להעשיר את התיקים שלהן במאפים וכו', כרגע בגלל זה אני לא אוהבת סוכריות וכמעט כל מה שמדובר בממתקים...(האמת גם הממתקים שאכלתי בעבר לא היו נוראיים זה היה יותר חטיפים) וזה פשוט לא בריא וגם זה מזיק לגוף וגורם לכאבי שיניים וכו'
אז טוב שחשבו על הילדים כבר מעכשיו לא להתרגל לשטויות האלה...

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
סליחה, אבל אני ממש נגד.
חלק מהילדות זה לאהוב ממתקים וגם לקבל אותם.
הרבה מהכאבים והחששות עוברים עם משהו מתוק בפה.
לאסור באופן גורף? זה ממש מדיניות בננות (תרתי משמע) והגזמה.
רוצים לתת מוןדעות? בשמחה. תתנו, תוסיפו שיעורי בריאות ותזונה.
רוצים להוריד מינונים? תשלחו מכתב המלצה לגננות והמחנכות.
תמליצו על ממתקים ללא חומרי מאכל, תגבילו את יצרני הממתקים לא להכניס סוכר רב מדי, ושהחומרים יהיו טבעיים יותר.

לאסור את זה בכזו צורה??

אני רוצה שהבת שלי תקבל ממתקים בשעת מסיבה, ושביומולדת שלה היא תביא שקית לכל אחת וגם תקבל מאחרות ותשמח.
שתהיה לה ילדות בדיוק כמו שהיתה לי.

נראה לי שכולם כבר החליקו על בננות מרוב רצון למנוע מתוק.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
בעד, בעד, בעד!!!!!!!!!!!!!!
הלואי שיישמו את זה בקרוב, אמן.

ובקשר לממתקים? פרוסת עוגה ביתית פעם בשבוע או ממתק בהכנה ביתית. למרות שגם זה גרוע, זה עדיין עדיף עשרת מונים על תעשייתיים למיניהם.

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י מלפפון;2227114:
שתהיה לה ילדות בדיוק כמו שהיתה לי.

הילדות של הבת שלך בדיוק כמו שלך?

את בילדותך חזרת בשבוע הראשון ללימודים כל יום עם הפתעה מתוקה?
אצלכם בגן היו מחלקים ביומולדת פעקלע? (אצלינו חילקו ממתק בודד).
כשנעלבת הגננת נתנה לך עדש? (הגננת שלי ליטפה ואמרה מילה טובה)
כשהבאת בימי ראשון פתק מהבית קיבלת סוכריה? (אני לא. הספיק לי לראות שהגננת קוראת את הפתק)

yochi000

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הלוואי וזה יכנס בצורה רצינית גם אצלינו.
משום מה, במגזר שלנו אין את המודעות הזו לבריאות וזה מקומם אותי כל פעם מחדש.
אם חברה ממגזר אחר יכולה לספר לי שהיא שולחת את הילדה שלה עם צימוקים ותמרים והילדה אוהבת את זה ושמחה בזה, אצל הילדים שלי זה לא.
כי בחיידר מביאים פקל׳ה אימתני עם פצצת סוכר ומונוסודיום, אז הילד לא מסתפק רק בתמרים וצימוקים.
למה ילדה בת שנה במעון צריכה לחזור עם שקית ציטוס?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה