התייעצות אין הארקה בדירה שכורה- מה עושים כשבעל הבית לא דואג לזה??.....

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לנו גם אין הארקה הגנב ששיפץ לנו את הבית הרס את זה וברח וגם אי אפשר לחבר חוט לצינור כי זה מקפיץ את כל הבית.
כשנוגעים בזוית מתכת של ספריית גבס למרות שהיא צבועה מרגישים זרם קל בפרט עם רגלים חשופות, זה מסוכן?

דוי

משתמש מקצוען
לנו גם אין הארקה הגנב ששיפץ לנו את הבית הרס את זה וברח וגם אי אפשר לחבר חוט לצינור כי זה מקפיץ את כל הבית.
כשנוגעים בזוית מתכת של ספריית גבס למרות שהיא צבועה מרגישים זרם קל בפרט עם רגלים חשופות, זה מסוכן?
מאד מסוכן.

nc

משתמש סופר מקצוען
לא כל דבר שקשור לחוקי מדינה צריך להתנגד לו. יש דברים שהם הצלת חיים.

חלילה להתנגד. לא חושבת שיש מישהו שמתנגד להארקה.
אם הייתי בדירה הזו הייתי עושה על חשבוני או יוצאת משם אתמול.
זה עדין לא אומר שבעל הבית חייב לעשות את זה.

גרפיקה יהלום

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה עדין לא אומר שבעל הבית חייב לעשות את זה.
[/QUOTE]
מה אומר החוק היבש בעניין?

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
אני קורא את ההודעה הזאת ודופק את הראש בקיר לוודא שאני לא בהזיות
אנשים מקבלים זרמים מכל מיני חפצים בבית ושואלים 'האם זה מסוכן?'
עד שלא מתים אז לא ברור אם זה מסוכן ?!
הבורות הזאת בסכנת החשמל הורגת אותי ולמרבה הצער גם אנשים אחרים
זה המקום להבהיר ולהזהיר
מקבלים זרמים מכל מיני חפצים בבית ? הורידו את הראשי והזמינו חשמלאי מיד ! סכנת נפשות
לדעתי, היה ראוי שכל בחור ובחורה לפני החתונה ישמעו מהמדריך/המדריכה כללים בסיסיים בנושא החשמל
ואולי ככה תגדל המודעות לבטיחות בחשמל

טכנאי מכשירי חשמל

משתמש מקצוען
מקבלים זרמים מכל מיני חפצים בבית ? הורידו את הראשי והזמינו חשמלאי מיד ! סכנת נפשות
אם מוצר חשמלי (או לא חשמלי) נותן זרמים -מזמינים חשמלאי (כי זה מראה שיש בעיה כללית בבית בנושא הגנה מזרמים)
אם מוצר חשמלי מקצר -מזמינים טכנאי (כי הקצר מראה שמנגנון ההגנה מזרמים הכללי תקין ויש בעיה במוצר הספציפי)

שלס

משתמש מקצוען
בתוספת למה ש @טכנאי מכשירי חשמל ענה לך:
תפקיד הארקה הוא להקפיץ את כל הבית במקרה תקלה, כדי להגן על הדיירים מהתחשמלות.
ואם אתה מחבר חוט לצינור וכל הבית קופץ, זה אומר שיש לך תקלה פעילה בבית, אבל אתה לא מוגן ממנה כי הזרם לא מתנתק - בגלל שאין לך הארקה.
אתה אמור מיד לנתק את הבית מחשמל ולחפש את מקור התקלה (אולי ספריית הגבס, ואולי עוד מקום), וחלילה לא לסכן את עצמך.
אם היתה לך הארקה תקינה היית יכול להוריד הכל ולהרים פקק אחרי פקק כדי לגלות את המעגל/ים התקול/ים, אבל בגלל שאין לך הארקה אין לך אפשרות לבדוק לבד אם הסכנה חלפה.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש לקנות מכשיר שבודק אם החשמל בבית תקין
הוא לא עולה יקר
וממש שוה

BODEK-YELLOW.jpg

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
בתוספת למה ש @טכנאי מכשירי חשמל ענה לך:
תפקיד הארקה הוא להקפיץ את כל הבית במקרה תקלה, כדי להגן על הדיירים מהתחשמלות.
ואם אתה מחבר חוט לצינור וכל הבית קופץ, זה אומר שיש לך תקלה פעילה בבית, אבל אתה לא מוגן ממנה כי הזרם לא מתנתק - בגלל שאין לך הארקה.
אתה אמור מיד לנתק את הבית מחשמל ולחפש את מקור התקלה (אולי ספריית הגבס, ואולי עוד מקום), וחלילה לא לסכן את עצמך.
אם היתה לך הארקה תקינה היית יכול להוריד הכל ולהרים פקק אחרי פקק כדי לגלות את המעגל/ים התקול/ים, אבל בגלל שאין לך הארקה אין לך אפשרות לבדוק לבד אם הסכנה חלפה.
לא הבנתי הארקה לא אמורה להקפיץ, היא כולה אמורה להזרים את הזרם הבעיתי אם יש אל הקרקע לא?
הפחת שלי עובד פיקס בדקתי אותו גם בכפתור הטסט וגם כשמחברים את הארקה לצינור הוא מקפיץ.
השאלה שלי היא למה?
ושאלה נוספת האם כשהפחת עובד רק אין הארקה זה כל כך מסוכן...

אי המטמון

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני קורא את ההודעה הזאת ודופק את הראש בקיר לוודא שאני לא בהזיות
אנשים מקבלים זרמים מכל מיני חפצים בבית ושואלים 'האם זה מסוכן?'
עד שלא מתים אז לא ברור אם זה מסוכן ?!
הבורות הזאת בסכנת החשמל הורגת אותי ולמרבה הצער גם אנשים אחרים
זה המקום להבהיר ולהזהיר
לדעתי, היה ראוי שכל בחור ובחורה לפני החתונה ישמעו מהמדריך/המדריכה כללים בסיסיים בנושא החשמל
ואולי ככה תגדל המודעות לבטיחות בחשמל
אני כבר שנתיים ומעלה בבית הזה ועד עכשיו היה טוב, היה ברור לי שהין אזמין טכנאי אבל נכנסנו לבידוד בדיוק היום.
דרך אגב, הזרמים הם לא מכות חשמל אלא דגדוגים קטנים כאלה.

פופקו

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
איזו שאלה מוזרה...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אני כבר שנתיים ומעלה בבית הזה ועד עכשיו היה טוב, היה ברור לי שהין אזמין טכנאי אבל נכנסנו לבידוד בדיוק היום.
דרך אגב, הזרמים הם לא מכות חשמל אלא דגדוגים קטנים כאלה.
בדרך כלל זה קורה בגלל שקדחו בורג לתוך חוט... ב''ה שזה לא חיבור מלא למתח גבוה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה