אימת הניאופובים 3 - וינדוס 10 חדש 1903

• פותח הנושא bris
  • פורסם בתאריך

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
מעניין, אני עם אופיס 365 על מחשב 1903 ורק הוואן נוט התעדכן...
עכשיו היה לי עדכון של אופיס 2016 שלי והאייקונים השתנו לאייקונים החדשים

aeb

משתמש סופר מקצוען
רק ע"י התקנה נקיה של הווינ' מהתחלה הכולל פרמוט טוטל.
כדי לעדכן גירסה אתה תמיד עושה התקנה נקייה עם פירמוט הדיסק טוטל, שזה מחייב גיבוי כל החומר לדיסק אחר והעברתו מחדש + התקנת כל התוכנות מחדש?? או שכנראה אתה פשוט לא מעדכן...
(מאלף סיבות)
?
כמובן מדובר מגירסה 1809 לגירסה 1903. וכי מייקרוסופט לא מתאימים את העדכון כראוי?

avi chazak

משתמש מקצוען
כדי לעדכן גירסה אתה תמיד עושה התקנה נקייה עם פירמוט הדיסק טוטל, שזה מחייב גיבוי כל החומר לדיסק אחר והעברתו מחדש + התקנת כל התוכנות מחדש?? או שכנראה אתה פשוט לא מעדכן...
כן אבל....
ראשית כל חשוב מאוד לזכור לא להוריד ישירות את העדכון גירסה אלא להמתין לפחות כ3\4 חודשים עד שיעלו עדכוני באגים של אבטחה תוכנה אפליקציות ומשתמשים וכ'. שזה ג"כ המלצה ישירה של מייקרוסופט למשתמש הביתי.
כך שיוצא שלא כל כמה חודשים צריך לפרמט אלא בערך כל שנה שזה גם כך ההמלצה למי שרוצה לשמור על מערכת תקינה וצעירה.
ועכשיו למה ששאלת
שזה מחייב גיבוי כל החומר לדיסק אחר והעברתו מחדש + התקנת כל התוכנות מחדש??
א. פשוט אצלי כל החומר נמצא על כונן D שזה בעצם R דיסק נפרד במחשב של 1TB ועל הכונן SSD יש לי את המערכת הפעלה שאותה אני מפרמט בקלי קלות ללא שום צורך בגיבוי של שום חומר.

ב. לגבי התקנת כל התוכנות העיקריות.
גם זה נעשה בקלילות ע"י אתר של ninite שפשוט מאוד עושה לך את העבודה.
ושאר תוכנות אופיס וכ' ג"כ לא קשה
ושאר דרייברים ג"כ כל חברה עם הכלי שלה להורדת הדרייברים ג"כ די בקלות כמובן למי שמכיר כבר את העבודה.
בקיצור תוך יום המחשב כבר חוזר לעבוד בצורה מלאה.

ולגבי שאלתך וכי
כמובן מדובר מגירסה 1809 לגירסה 1903. וכי מייקרוסופט לא מתאימים את העדכון כראוי?
התשובה לזה היא פשוט בוודאי שהם מתאימים אבל לא זאת הבעיה אלא בעיות אחרות שכמדומני כבר דברו על זה בפורום כמה פעמים
שע"י עדכון גירסה אתה בעצם מוריד עוד מערכת הפעלה חדשה על המערכת הפעלה הקיימת מה שזה אומר קודם כל שזה תופס עוד מקום בערך כעוד 10\15 GB כמדומני בנוסף על הכונן C.
וכן שדבר זה יוצר באגים במערכת מחמת כך. וכך הם המלצותיהם של המון תכנאים מקצוענים בשוק.

הדברים נכתבו להמלצה בלבד ואין זה איסור... דהיינו שכך זו ההמלצה בנוגע לשדרוג מחשב בצורה בריאה.
הצלחה...

נערך לאחרונה ב:

avi chazak

משתמש מקצוען
האתר. זה זה
פשוט אתה מסמן איזה תוכנה אתה רוצה ומוריד את הניניט שלך
מפעיל במחשב את הקובץ שהורד והוא כבר מתקין לך לבד ולפי השפה שלך.
כמובן שבזמן ההתקנה שלו חייבים להיות מחוברים לרשת.
הצלחה

נערך לאחרונה ב:

aeb

משתמש סופר מקצוען
ראשית כל חשוב מאוד לזכור לא להוריד ישירות את העדכון גירסה אלא להמתין לפחות כ3\4 חודשים עד שיעלו עדכוני באגים של אבטחה תוכנה אפליקציות ומשתמשים וכ'.
בעדכון הזה הם מאוד התמהמהו מאז שזה יצא למשתתפי אינסיידר, (נקראה לי בין היתר בגלל הבאג הגדול שהיה להם בעדכון הקודם), כך שבענין הזה הפעם זה יותר טוב מתמיד
כך שיוצא שלא כל כמה חודשים צריך לפרמט אלא בערך כל שנה
בכל מקרה מייקרוסופט מעדכנת פעמיים בשנה 03 / 09, כך שגם אם אתה מתקין את 03 ב 09, עדיין יש לך להתקין שוב את 09 ב 03 שלאחריו...
גם זה נעשה בקלילות ע"י אתר של ninite שפשוט מאוד עושה לך את העבודה.
זה מתאים לתוכנות חינמיות או קנויות, או לתוכנות פרוצות שאתה יכול לפרוץ אחרי ההתקנה, לא לתוכנות פרוצות מקומפלגות
וכן זה לא מתאים אם יש לך הגדרות מסויימות בכל א' מהתוכנות ותצטרך להגדיר הכל מחדש
פשוט אתה מסמן איזה תוכנה אתה רוצה ומוריד את הניניט שלך
מפעיל במחשב את הקובץ שהורד והוא כבר מתקין לך לבד ולפי השפה שלך.
ומה אם השפה במחשב בשפה א' ורוצים תוכנות מסויימות בשפה ב' ?

בעצם הדבר, אני מסכים שעדיף ובטוח יותר שלא לעדכן מיד ולעשות התקנה נקייה, אבל לדעתי זה לא באמת 'סיכון'.

avi chazak

משתמש מקצוען
@aeb יישר כוח על התשובות
כמדומני שבכל מה שכתבת יש מה לדבר לא הספקתי לעיין לעומק.
אך סוף כל סוף ל"ג בעומר היום.
אולי לאחר ל"ג בעומר. נלבן את הדברים יותר.
אולי גם ע"י שאר המומחים כאן

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
לא מומלץ כלל (מאלף סיבות).
רק ע"י התקנה נקיה של הווינ' מהתחלה הכולל פרמוט טוטל.
נראה לי טיפה לא אחראי להצהיר כך. קודם כול אמנם זה פורום של אנשי מקצוע, אבל עוברים כאן גם אנשים פשוטים שבעבורם פירמוט המחשב הוא משימה לא נכונה עד בלתי אפשרית שתגרום להם לאבד הרבה חומר ולהרבה מאוד צער על דאבדין ולא משתכחין.
כמו כן יש כאלה שאין להם דיסק התקנה של מערכת ההפעלה שלהם וכדו'. אם הם יפרמטו הם עלולים להישאר עם מחשב מת, והוצאות מרובות ומיותרות בהמשך.
בסך הכול לאדם הפשוט מתאים להמתין לעדכון האוטומטי של הwindows, ולהסתפק בכך. וגם אם הוא מתעקש להקדים ולהוריד בעצמו כמו שהובא פה, רוב סיכויים שלא יקרה לו שום דבר. קשה לומר שהכרחי לחשוש לבעיות אבטחה, או לדברים אחרים שמצריכים פירמוט.
מה שכתבת מתאים למקצוענים בתחום או מבינים, לא לפשוטי העם ורוב העולם. זו דעתי.

avi chazak

משתמש מקצוען
נראה לי טיפה לא אחראי להצהיר כך.
אינני מבין מה קשור אחריות אנו מדברים על המלצה טובה בלבד כמו שכבר ציינתי
הדברים נכתבו להמלצה בלבד ואין זה איסור... דהיינו שכך זו ההמלצה בנוגע לשדרוג מחשב בצורה בריאה.
הצלחה...
וזוהי ההמלצה והיא נשארת בעינה
ולגבי מה שכתבת
אבל עוברים כאן גם אנשים פשוטים שבעבורם פירמוט המחשב הוא משימה לא נכונה עד בלתי אפשרית שתגרום להם לאבד הרבה חומר ולהרבה מאוד צער על דאבדין ולא משתכחין.
אני לא מבין את השיח הזה (הוא שיח ממש לא מקצועי וחסר אחריות)
ואני יסביר
א. מי ביקש מהאיש הפשוט לשבת ולעשות פירמוט בעצמו? וע"י כך לאבד המון חומר?
וכי כל אדם שצריך מוסכניק לרכבו קודם כל הוא מנסה לתקן בעצמו ורק לאחר שיותר הרס מאשר לתקן הוא הולך לתכנאי??
ב. וכי מה כל כך דחוף לאיש הפשוט לשדרג מיד לגירסה הכי חדשה שיוצאת אחת לחצי שנה ואח"כ להתלונן והרי באיש פשוט עסקינן לא??:rolleyes:;)
ולגבי מה שכתבת
כמו כן יש כאלה שאין להם דיסק התקנה של מערכת ההפעלה שלהם וכדו'. אם הם יפרמטו הם עלולים להישאר עם מחשב מת, והוצאות מרובות ומיותרות בהמשך.
אני חושב שזה ממש טפשי לטעון כך
וכי אם מדובר באיש פשוט שאינו יודע לעשות פרמוט לעצמו ולגבות לפני כן את החומר מבלי למחוק לעצמו את הכל אז כל הבעיה שלו תהיה רק זה שאין לו כונן בוט להתחיל אתו את הווינ' מחדש??
ועוד מה שכתבת ש
רוב סיכויים שלא יקרה לו שום דבר. קשה לומר שהכרחי לחשוש לבעיות אבטחה, או לדברים אחרים שמצריכים פירמוט.
איני מבין על סמך מה אתה כל כך בטוח כשאתה אומר את זה? (כמדומני שאתה מתמחה בכתיבה ספרותית וכו' ולא במחשבים ותוכנות).
האם אתה יודע כמה אנשים מגיעים בשנה לתכנאים בשל קריסות מערכת (מסכים כחולים
Rikovary) לאחר עדכון גרסה האוטומטי של ווינ' ע"י מייקרוסופט בלבד???
מי מדבר על העידכונים השותפים של הווינ'.
איני חושב שאני צריך להביא לך הוכחות על כך אבל רק בשביל הדוגמא אתן לך שאחת החברות שמספקות אינטרנט עם נטפרי היו חוסמים את כל העידכונים האוטומטיים של ווינ' רק מפני שאנשים היו קמים בבוקר ליום נוסף של עבודה עם מסך כחול. ובגלל כמות הפניות שהם קיבלו היו צריכים לחסום את העדכונים מהשרת שלהם.
סוף דבר אני שוב מדגיש שהייתה זו המלצה למחשב בריא ותקין, וכמו שאף אחד לא יחליט לך אל תוכל הרבה שומן בשר בגלל שזה מביא להתקף לב אלא יכל רק להציע לך אותו הדבר כאן זוהי המלצה טובה ולא חובה גם לאנשים פשוטים כמוני.;)

ישיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אני לא בעניין של להתווכח בכלל, ואתה מומחה ממני בוודאי. רק נשמע לי הזוי להמליץ לאנשים לגשת לטכנאי ולפרט את המחשב פעם/פעמיים בשנה, כשיש עדכון גדול של windows. גם מעולם לא שמעתי על מישהו שעושה כך (מדבר על פשוטי עם כמוני).
ו-כן, בהחלט, ישנם 'פשוטי עם' רבים (שוב, כמוני, שגם את העדכון הקודם התקנתי ברגע שיצא, בעצמי) שמבינים קצת במחשבים, וכשהם קוראים דברים כאלה הם נוטים לנסות אותם בעצמם. אז אולי כדאי להדגיש שמדובר על פירמוט על ידי טכנאי ומומחה.
בכל אופן נראה לי שהדברים הובנו, ואיש הישר בעיניו יעשה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה