דרוש מידע איך שומרים על בגדים?

bp1

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עכשיו זו עונה של קניית בגדים חדשים.
כל הבגדים נוצצים ויפים
אבל כשאני בודקת את הבגדים מהעונה החולפת שאך לפני חצי שנה נראו במצב זהה אני מיואשת
על חלקם כתמים שלא יורדים, הצבעים דהויים, הבדים מלאים צ'פים וכו'...
ועכשיו עדיין לא נגמרה העונה...
אני לא מדברת על להעביר לילד הבא
שאלתי- כיצד שומרים על הבגדים שישארו חדשים?
אולי הבעיה בצורת הכביסה שלי? אולי הייבוש במייבש?
אשמח לעיצות

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מאד מקפידה שהילדים ילבשו סינרים בשעת האוכל. כולל ממתקים דביקים, עוגות, פירות
והבגדים כמעט לא מתלכלכים בכתמים קשים. ומצליחה להעביר מאחד לשני חולצות לבנות יפות.
אם את חוששת שזה כבד עליהם דעי שזה ענין של הרגל. הם רצים להביא סינר עוד לפני הקידוש כי גם יין לא שותים בלי סינר..

אמא טובה

משתמש מקצוען
אני מאד מקפידה שהילדים ילבשו סינרים בשעת האוכל. כולל ממתקים דביקים, עוגות, פירות
והבגדים כמעט לא מתלכלכים בכתמים קשים. ומצליחה להעביר מאחד לשני חולצות לבנות יפות.
אם את חוששת שזה כבד עליהם דעי שזה ענין של הרגל. הם רצים להביא סינר עוד לפני הקידוש כי גם יין לא שותים בלי סינר..
עד איזה גיל?
את לא מצפה מנער בר מצווה לשבת עם סינר, כן?
ודוקא הוא תמיד עם כתמי מטבוחה וכוי

בסתר המדרגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ברור שלא עד גיל בר מצוה!! (כתבתי ילדים ולא נערים:))
התכוונתי שבבגדי ילדים לבישת סינר מצמצמת מאד את בעיות הכתמים הקשים והבגדים נשמרים בכביסות עדינות יותר...

bp1

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לבגדים - כביסות עדינות וסחיטות קלות
ללא יבוש! מאד חשוב לשמירה על הבגדים
גם אני מקפידה על סינרים - עד גיל 8 בערך. ענין של הרגל
מה זה נקרא כביסות עדינות? על איזה תכנית את מכבסת?

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מייבש מקבע את הכתמים
חולצות לבנות - לטפל בכתמים לפני הכביסה עם סנו אוקסיג׳ן ולהוסיף אבקת וניש למכונה
כביסות עדינות וקצרות כמה שאפשר

אולי אפשר ללמד ילד בן שלש עשרה לקפל שרוולים בשעת הסעודה כדי לצמצם כתמי מטבוחה?

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה מאד תלוי במכונה.. כל מכונה עם התכניות שלה
לי יש תכנית של 40 דקות, ולבגדים ממש עדינים - .30 דקות

bp1

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
בגדים כהים להוסיף חומץ, שומר על הבגד שלא ידהה
מתי ואיך את מוסיפה את החומץ?

זה מאד תלוי במכונה.. כל מכונה עם התכניות שלה
לי יש תכנית של 40 דקות, ולבגדים ממש עדינים - .30 דקות
וזה מספיק בשביל לנקות את הבגד?

אוסיף- יש לי ילד בן שנתיים וחצי שהמון מרייר, והוא שותה הרבה שוקו כך שכל הבגדים מקבלים למעלה כתמים חומים.
הבגדים של התינוקת היותר קטנה במצב הרבה יותר טוב...

אסתי וויס

משתמש צעיר
בגדי שבת של ילדים קטנים כמו שמלות של בנות וכן מכנסיים מכל מיני בדים מיוחדים של בנים אני מכבסת בכביסה עדינה מקסימום 30 מעלות ובד"כ נשאר מצוין
חולצות לבנות של בנים זה כבר משהו שלא תמיד אפשר שישאר במצב טוב, גם בלי קשר לכתמים
זה נהיה מידי שמעטא אחרי הרבה כביסות

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
1. בסעודות שבת בבית לובשים חלוק. יש חלוקים יפים גם לבנים קטנים.
2. משתפים את הילדים בקושי לכבס ('את רואה? הנה הכתם של השוקו על החולצה, כי לא הסכמת לשים סינר... עכשיו אמא עובדת קשה לשפשף את זה עם החומר'). ואם הכתם לא ירד, מראים להם את הבגד המוכתם ומסבירים מה קרה לו. מאיזה שהוא גיל, זה בהחלט משפיע.
3. לפעמים לא כדאי לקנות בגדים עם חלֶק עליון בהיר וחָלָק. זו עלולה להיות טעות שאח"כ משלמים עליה כל הקיץ.
חלק עליון של בגדי ילדות, או בנים קטנים - עדיף שיהיה מקושקש, מדוגם, פרחוני, או כהה.
4. מכבסים כמה שיותר מהר, כשהכתמים עוד טריים.
5. פריטים עדינים - לא יותר מ-400 סל"ד במכונה. ובלי מייבש. ולא לתלות בשמש. וכן לתלות הפוך.
6. הפרדה נוקשה וברורה בין כהים רגילים, כהים גרביים, צבעוני בינוני (חולצות תלבושת, חולצות טריקו), צבעוני עדין (כל מיני עליוניות יפות ומתנופפות), בהיר, הרתחה. אם יש פריט שלא מתאים לאף אחד מאלה (נניח הבגדים המעצבנים האלה שיש בהם חצי שחור וחצי לבן), דינו להתכבס עם מצעים.
7. אבקת כביסה מתאימה: צבעונית לצבעוניים, לבנה לבהירים, ג'ל פרסיל שחור לכהים.

נערך לאחרונה ב:

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
גם אני אימצתי חלק מהרעיונות שרותי כתבה: בגדים פרחוניים ומקושקשים עם עדיפות לכהים (בחורף אפשרי יותר) עם בדים כביסים. אין לי חלוקים לילדים לבית, אבל יש בגדי שבת פשוטים יותר לבית, ועוד איזה סט - שניים יפים יותר. לחולצות הלבנות עוזר השפרצה של סנו אוקיג'ן ושפשוף של הכתם לפני הכביסה.

אני אכתוב עוד משהו שאולי לא מתאים לכל אחת. אותי הרעיון להשתעבד לבגדים - מעצבן. הבגדים אמורים לשרת אותי, ולא אני אותם. לכן מראש אני קונה בגדים במחירים סבירים, ונותנת להם טיפול הגון, אבל לא משתגעת. כשהבגדים מתלכלכים בצורה שאי אפשר להוריד את הכתמים או מתבלים אני זורקת אותם בלי כאבי לב. לא בטוחה שהשקעה של זמן, של כביסות ייעודיות והרבה חומרי כביסה יקרים חסכונית יותר מלקנות בגד חדש...

בד"כ יש ברשתות כמו צ'ילדרנ'ס פלייס, קסטרו קידס וכו' שמלות מתוקות לילדות בסביבות 120-160 ש"ח. גם בקידישיק ראיתי לא פעם שמלות במחירים האלו. זה אולי לא מתאים למי שמחפשת בגדי ברוקד מהודרים, לי - כן, ונראה שגם הילדים שלי שמחים ללבוש בגדים קלילים ונעימים יותר. בשבוע האחרון העלו פה גם אתרים וקטלוגים של יצרנים ישראליים במחירים דומים למה שציינתי.

אמא מותק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני מכבסת בעדין ממש לפעמים ממש כל בגד בנפרד שמור לי עמו חדש וכמובן אין לי מיבש/דרייר

cyp

משתמש מקצוען
אני קונה בגדים בזול (בד"כ מחנויות יקרות אבל בסופי עונה ובסיילים) ואף פעם לא שמה לילדים סינר גם לא לתינוקת התלכלך חולצה מחליפים ברגע! מה ההבדל לכבס חולצה או סינר גם ככה את לא תלבישי שוב סינר שהתלכלך במרק! לגביי כתמים ספריי וניש קליה ולפעמים גם לשפשף קצת, כביסות רגילות, גם הרתחה לחולצות לבנות! (אוהבת לבן צח) מכונת ייבוש לכל מה שאפשר וכתוב בתווית שזה בסדר! כתמים שלא יורדים כמה שעות בשמש קופחת ונעלם! שמה הרבה פעמים גם חומץ ביחד עם המרכך כביסה! הבגדים של הילדים מחזיק בד"כ 3 עונות! אלא אם כן זה מכנסיים שמשתפשפות בברכיים...
נדיר נדיר נדיר שכתם לא ירד לי ואפילו סלק! קטשופ! הכל!
מה שכן אני מחזיקה הרבה בגדים לכל ילד בממוצע 10 סטים ליום חול ו4 לשבת!

תילי5565

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בכל מכונה צבעונית אני מכניסה דף מיוחד לספיגת צבעים! עד סוף העונה..

בגדים עדינים במיוחד מכבסת על תוכנית רבע שעה.

כיבוס ראשון בנפרד!!

לעולם לא אכניס ביגוד למייבש!

כתמי אוכל ( ירקות פירות וכו) אם לא יורד אחרי סנו אוקסיגן אני מייבשת בשמש והכתמים נעלמים.

ישנם בדים שגם אם תשמרי עליהם מכל משמר הם יוציאו צ׳פים או יאבדו צורה (לעיתים אף בגדים יקרים)

בגדי יום חול בד״כ מתאימים לעונה אחת... לילד אחד..

ליצ'י

משתמש מקצוען
ואיך מכבסים בגדים שחור לבן? (קניתי לעונה החדשה)
שהלבן ישאר לבן והשחור ישאר שחור...
שמעתי פעם על איזה ''מתכון'' עם דבק פלסיק וחומץ שאמורים להשרות בו את הבגדים בשביל לקבע צבעים, יש למישהי? וכן, האם צריך לכבס אותם בנפרד?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה