איך רושמים בjavascript טריגר לביצוע קוד כאשר גיליון מסוים נבחר?

xl3391

משתמש מקצוען
אשמח לתשובה.
איך רושמים בjavascript (עבור גוגל שיטס) טריגר לביצוע קוד כאשר גיליון מסוים נבחר?
באקסל VBA יש את Worksheet_Activate מחפשת משהו מקביל בגוגל שיטס.

xl3391

משתמש מקצוען
תודה רבה. האם יש דרך לדעת אם השינוי בבחירה הוא מגיליון לגיליון אחר? למשל רק כאשר עוברים מגיליון 1 ל 2 הקוד ירוץ ולא בכל שינוי בבחירה בגיליון 2.

דוד אי

משתמש פעיל
תודה רבה. האם יש דרך לדעת אם השינוי בבחירה הוא מגיליון לגיליון אחר? למשל רק כאשר עוברים מגיליון 1 ל 2 הקוד ירוץ ולא בכל שינוי בבחירה בגיליון 2.
אתה מתכוון על קובץ מרובה גיליונות, ואתה רוצה לבצע סקריפט מסוים רק כשהמשתמש עובר מ1 ל2?
אני לא כל כך מכיר אבל נראה לי שאם תיגש לשם הגליון הקודם ותשמור אותו במשתנה כדלהלן:
קוד:
const prop = PropertiesService.getScriptProperties();
const previousSheet = prop.getProperty("previousSheet");
ואז בפונקציה
onSelectionChange(e)
אתה מוסיף תנאי לסקריפט שלך שהpreviousSheet הוא גליון 1

xl3391

משתמש מקצוען
אתה מתכוון על קובץ מרובה גיליונות, ואתה רוצה לבצע סקריפט מסוים רק כשהמשתמש עובר מ1 ל2?
אני לא כל כך מכיר אבל נראה לי שאם תיגש לשם הגליון הקודם ותשמור אותו במשתנה כדלהלן:
קוד:
const prop = PropertiesService.getScriptProperties();
const previousSheet = prop.getProperty("previousSheet");
ואז בפונקציה
onSelectionChange(e)
אתה מוסיף תנאי לסקריפט שלך שהpreviousSheet הוא גליון 1
תודה רבה. אנסה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה