איך עשה קובי 55 מליון מאפס / שיחה על-מונית 5

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
בס"ד

כשירדתי מהמונית נפל לי שקל בין הכסאות ונעלם כאילו מרכושו של קורח היה.

הנהג, גבר חרדי בן ארבעים בשם קובי, נשכב מלא כובדו על רצפת המונית, מגשש וממשש בריפודים למצוא את המטבע הסוררת.

"עזוב, כולה שקל", אמרתי, "אף אחד לא יתרושש מזה".

"תקשיב טוב בחור צעיר", הניח קובי את ידו על כתפי כששעונו היוקרתי סותם לי איזה עורק, "אספר לך את סיפורי ותבין למה אני משתגע בשביל שקל".

"יום אחד לפני כארבע שנים, מצאתי שקל על הרצפה. הלכתי ל'הכל בשקל' קניתי מחזיק מפתחות קטן ומכרתי אותו באותו היום בשני שקלים לאבי המנקה. עם שני השקלים קניתי עוגה אישית במכולת ומכרתי אותה בכולל בארבעה שקלים, שם אהבו את הקונספט לכן קניתי בארבעת השקלים שתי עוגות נוספות שמכרתי למחרת בשמונה שקלים איתם קניתי ארבעה עוגות שנמכרו בששה עשר שקלים שאותם המרתי בפס עוגת גבינה מאנג'ל שפרסתי אותו לששה עשר חתיכות שמכרתי בשנקל ושילשלתי לכיסי שלושים ושתים שקלים איתם קניתי חבילת ארבעים ופלים מצופים מהסוג המשובח עם הדאבל שוקולד ומכרתי אותם תוך יום בשני שקל ליחידה מה שהותיר לי בארנק שמונים שקלים, לא נשאר לי וופלה לנשנש אז קניתי שוב שני חבילות של ארבעים ופלים ונשאר לי בצד ששה עשר שקלים שאיתם התפנקתי בשני מנות פלאפל עם אקסטרה חריף וטרופית. את הוופלים מכרתי בשני שקלים ליחידה כמובן, ובידי רשרשו מאה ושישים שקלים. הפעם החלטתי ללכת על פקט סיגריות דיוטי פרי ששכנעתי חבר חוצניק להשחיל למזוודתו, את הסיגריות מכרתי בשני שקלים לבודדת, תוך שלשה ימים היו בידי ארבע מאות טבין ותקילין, איתם קניתי עוד שני פקטים בשלש מאות ועשרים שקלים ואת השמונים הנותרים תרמתי למשפחה נזקקת. את הסיגריות גמרתי למכור תוך שבועיים, זה הרבה זמן, אז עם שמונה מאות השקלים שהיו בידי קניתי חמש פקטים והבאתי לכמה אחיינים שימכרו בישיבה בתמורה לעשרים שקלים על כל פקט. כעת יש לי אלף ותשע מאות שקלים כעת החלטתי ללכת על גדול והזמנתי מאה וחמישים מגנים מיוחדים מעוטרים לפלאפונים כשרים במחיר של שנים עשר שקלים ליחידה מכרתי חמישים יחידות מהבית בשלושים שקל ליחידה ומאה נוספים מכרתי לסוכן בעשרים שקלים ליחידה, נשארתי עם שלשת אלפים וחמש מאות שקלים, קניתי 70 מארזים של 100חבילות מדבקות לאלבום של חבורת תרי"ג בחמישים שקלים למארז ושמתי אותם בארבעה קיוסקים סמוך לתלמודי תורה בהסכם שבעל הקיוסק מקבל שלושים אחוז, פר לגמרי, כל בעל קיוסק קיבל חמש מאות עשרים וחמשה שקלים ואני התפנקתי עם ארבע אלף ותשע מאות שקלים אך זה לא סיפק אותי כי חרה לי לראות שלושים אחוז חומקים מידי, חיפשתי משהו אטרקטיבי יותר היה זה בין הזמנים אז קניתי אופניים חשמליים משוכללים באביזרים נחמדים ובטרייה רזרבה יד שניה והשכרתי אותם לבחורים ולאברכים בחמישים שקלים לשעה, כמובן שהחתמתי אותם על אחריות מלאה, יום ממוצע הכניס חמש מאות שקלים וזה אם לא היו ציפורי לילה, לאחר שבועיים היו בידי חמשת אלפים שקלים איתם קניתי אופניים נוספים שהכניסו לי יחדיו מאה שקלים לשעה והקליינטורה עלתה בגלל האופציה הזוגית לאחר שבועיים היו לי עשרת אלפים שקלים ושני אופניים חשמליים, נמאס לי לשרת אנשים ולהתלכלך בשמן שרשראות, מכרתי את שני האופניים באלפיים חמש מאות שקלים כל אחד ובידי היו חמשה עשר אלף שקלים, פניתי לחבר מוכשר ותלמיד חכם שעבד שנים להאדיר ספר עתיק מאחד הקדמונים והצעתי לו שאני אוציא את הספר לאור באלף עותקים כשאני משקיע את הכסף, וברווחים נחלוק בשווה, הדפסנו את הספר הוצאנו פרסום בחמש אלף, ומכרנו בחמישים שקלים לספר, מחיר זול ליצירה המופלאה הזו שנחטפה תוך חודש כמו לחמניות אחרי פסח. התחלקנו כמדובר ונשארו בארנקי שלושים אלף שקלים. פגשתי באותו הזמן חבר טוב שמתעסק קצת עם סינים, מפה לשם הזמנתי 200 מכשירי נוקיה מספק סיני אמין, פיצלתי את היבוא לחברים ובני משפחה שלא אצטרך לשלם מכס ומכרתי אותם במאתיים חמישים שקלים ליחידה, כך זרמו לכיסי חמישים אלף שקלים, בשלב הזה כבר התחילו לשאול שאלות בבנק אז הוצאתי את הפעילות מהבנק וקניתי יחד עם עוד חבר שהשקיע חמישים אלף מחסן קטן שמנו בו מזגן והחלפנו ריצוף ואינסטלציה ומכרנו אותו במאה וחמישים אלף שקלים, רווח נקי של עשרים וחמשה אלף לכל אחד. בשבעים אלף שקלים עשיתי יבוא רשמי של ביגוד ילדים מיבואן סיני, בשלב זה כבר הייתי מוכרח להפוך לחברה בע"מ ולהפריש מעשרות לרשעות המיסים אבל אחרי שגיליתי שאחרי הנגיסה הרווח הנקי נשאר באיזור השלוש מאות אחוז נרגעתי, שכרתי משווק שמקבל עשרה אחוז על כל מכירה והוא כיתת רגליו לחנויות ולבזארים ומצאתי את את עצמי עם מאתיים אלף שקלים בחשבון העסק. עשיתי ישיבת דירקטריון שזה אני אשתי וההורים שלי, החלטנו פה אחד שבמקום לשווק לחנויות ולתת להם ביס נוסף צריך לפתוח חנות יבואן במיקום מרכזי, כך עשינו, אחותי הגרפיקאית בנתה לנו לוגו נהדר וחבילת מיתוג, הרבה רעש ובלונים ופתחנו. במשך שנה היינו החנות הכי חמה באיזור, הרווחים היו בסביבות המאה וחמישים אלף שקלים והחלטנו להמשיך במקביל את השיווק לחנויות תחת המותג שלנו מה שהגדיל את ההכנסות למאתיים אלף שקלים בחודש!! אחרי שנה היו בחשבון העסק כשני מליון שקלים, איתם שילמתי תשלום ראשון על קרקע במרכז בני ברק ואז הוצאתי בהרבה לחץ אישור בניה לחמש קומות, ארבע דירות בקומה. קיבלתי משכנתא בנקאית של ששה מליון שקלים לסיום התשלום. עשיתי מכרז קבלנים וסגרתי עם קבלן על חוזה בו הוא מקבל שלשה דירות פלוס עלויות בניה, לאחר גמר הבניה מכרתי את הדירות בין שני מליון לארבעה מליון נשארתי בסוף עם כשלושים מליון, חצי מהם השקעתי בסטארט אפ ועשיתי אקזיט על חלקי של ארבעים מליון, כעת יש לי חמישים וחמשה מליון."

"אז למה אתה פה", שאלתי, "למה אתה לא על יאכטה איפשהו בקאריביים?"

הביט בי קובי במבט חלול דרך המראה והמהם, "כשמצאתי את השקל לא באמת הרמתי אותו מהרצפה".

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
קטע ענק שאין בו רווח לנשימה, מקשה על הקריאה.
אמת לאמיתה.
המטרה היא ליצור תחושה של עשיית מליונים בנשימה אחת. דבר שקשה לעשייה ,לא רק לקריאה :)
נ.ב. כל עסקה המוזכרת שם אני מכיר אדם שביצע אותה, אני רק מיזגתי את כל העסקאות יחדיו לידיו של קובי מיודעינו.

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
טוב, אי הרווח מנע ממני לקרוא עד כה. אמממה אני יודע שכב' כותב יפה כך שכל הזמן אמרתי לעצמי שאני חייב לקרוא את הקטע. מרגע שהתחלתי, לא הפסקתי. מה גם שהבנתי את הסוף אז קצת דיגלתי.
כך שאני לא באמת יודע מי צודק

בכל מקרה היה מישהו פעם ששכנע אותי כך להפסיק לעשן, ותיאר איך אוכל לקנות עם הכסף שאחסוך את כל בו שלום.
והוא צודק.
אבל רק פתחתי עיני עגל גדולות ושאלתי בתמיהה, ולך, יש כל בו שלום?

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
המטרה היא ליצור תחושה של עשיית מליונים בנשימה אחת.
גם בסיפור זה לא היה 'בנשימה אחת'.
דבר שקשה לעשייה
באנדרסטייטמנט.
הביט בי קובי במבט חלול דרך המראה והמהם, "כשמצאתי את השקל לא באמת הרמתי אותו מהרצפה".
דהיינו שאין לו אפילו שקל אחד מיותר?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יפה! אהבתי.

רק שהיו לי כמה תהיות -
א. הוא מכר תמיד את כל מה שקנה.
מה עם בלאי? מוצרים שניזוקו ?
ב. לא לקחתם בחשבון של המחסן את עלות השיפוץ, הריצוף והמזגן - והרווחים תמיד נקיים לחלוטין
ללא הוצאות?!
ג. הוא תמיד מצליח בכל רעיון שהוא.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אקדים ואדגיש- השתלשלות העניינים הינה פרי דמיונו של יצור פרי דמיוני, כך שהיקום האוטופי שיצרתי לא חייב להיות מקורקע לחלוטין, אל תקחו הצעות עסקיות מוזרות כי קראתם על זה בפרוג.

א. הוא מכר תמיד את כל מה שקנה.
מה עם בלאי? מוצרים שניזוקו ?
ברוב המוצרים הנ"ל אין בלאי.
ב. לא לקחתם בחשבון של המחסן את עלות השיפוץ, הריצוף והמזגן - והרווחים תמיד נקיים לחלוטין
ללא הוצאות?!
בטח שיש הוצאות, הרווח הנאמר הוא אחרי קיזוז ההוצאות המפורטות. ובעצם, למה שלא נעשה לו קצת הפסדים, תפחיתו לו מליון אחד.
ג. הוא תמיד מצליח בכל רעיון שהוא.
כך לפחות הוא היה רוצה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
אקדים ואדגיש- השתלשלות העניינים הינה פרי דמיונו של יצור פרי דמיוני, כך שהיקום האוטופי שיצרתי לא חייב להיות מקורקע לחלוטין, אל תקחו הצעות עסקיות מוזרות כי קראתם על זה בפרוג.

ברוב המוצרים הנ"ל אין בלאי.

בטח שיש הוצאות, הרווח הנאמר הוא אחרי קיזוז ההוצאות המפורטות. ובעצם, למה שלא נעשה לו קצת הפסדים, תפחיתו לו מליון אחד.

כך לפחות הוא היה רוצה.
האמת היא שבקטע שהוא מתחיל להתעסק עם טקסטיל מסין ממש נדלקתי.
אבל שם האמון התערער לי סופית ;)

ובעוד מקום - בקטע שהוא מייבא ע''י קרובי משפחה. גדול!! אבל כמה קרובי משפחה וחברים נוסעים וחוזרים מסין בכמות שמספיקה להעביר את כל הסחורה שלו?
סליחה שירדתי ככה לפרטים. מעניין אותי מה עבא לך בראש כשכתבת את זה.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כמה קרובי משפחה וחברים נוסעים וחוזרים מסין בכמות שמספיקה להעביר את כל הסחורה שלו?
סליחה שירדתי ככה לפרטים. מעניין אותי מה עבר לך בראש כשכתבת את זה.
זו חריגה קטנה מפורום כתיבה לפורום ביזנעס (יש כזה?) אך כדי לייבא ממש לא צריך לטוס לסין, אפשר פשוט להוציא אישור יבוא ועמיל מכס ולהזמין סטוקים מעסקים סיניים ולתקשר איתם בוואיצ'אט (הוואצפ הסיני) כך עושים כמעט כולם, וכדי להפטר ממכס ניתן לפצל הזמנות להרבה אנשים (נקווה שמס הכנסה לא גולשים בפרוג), זה החלק הכי פשוט ונפוץ בכל הקטע, דווקא בזה האמון התערער?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
זו חריגה קטנה מפורום כתיבה לפורום ביזנעס (יש כזה?) אך כדי לייבא ממש לא צריך לטוס לסין, אפשר פשוט להוציא אישור יבוא ועמיל מכס ולהזמין סטוקים מעסקים סיניים ולתקשר איתם בוואיצ'אט (הוואצפ הסיני) כך עושים כמעט כולם, וכדי להפטר ממכס ניתן לפצל הזמנות להרבה אנשים (נקווה שמס הכנסה לא גולשים בפרוג), זה החלק הכי פשוט ונפוץ בכל הקטע, דווקא בזה האמון התערער?
כמי שמייבאת סחורה בעצמי בכמויות מסין האמון התערער פה... לחלוטין :)
הוא פשוט מימן לכולם כרטיסי טיסה? או שבני משפחתו נוסעים בכמות כל כך גדולה כדי לקחת כל כך הרבה סחורה?
כמה אפשר לתת לידי שנוסע, קילו? שתיים? בד''כ כשחוזרים מסין המזוודות מפוצצות. כך שחלקם סרבו לקחת משהו.
מארה''ב זה אולי עוד בא בחשבון. אבל מסין? אין סיכוי. רולי לכמוצ קטנה קטנה. לא משהו שמסםיק ל200k בחודש.

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
הוא פשוט מימן לכולם כרטיסי טיסה? או שבני משפחתו נוסעים בכמות כל כך גדולה כדי לקחת כל כך הרבה סחורה?
כמה אפשר לתת לידי שנוסע, קילו? שתיים? בד''כ כשחוזרים מסין המזוודות מפוצצות. כך שחלקם סרבו לקחת משהו.
מארה''ב זה אולי עוד בא בחשבון. אבל מסין? אין סיכוי. רולי לכמוצ קטנה קטנה. לא משהו שמסםיק ל200k בחודש.
לא קראת מה שעניתי.
לא אנשים,
דואר.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה