עזרה איך עוזרים לילד שחווה התעללות בכיתה?

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש כזה דבר יש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מה יש ?? יש ילדים שסתם זה ההנאה שלהם בחיים להציק ולהתאכזר??
בלי סיבה ילדים שהחיים שלהם סבבה
וזה פשוט עושה להם את זה יותר סבבה???
...??

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מה יש ?? יש ילדים שסתם זה ההנאה שלהם בחיים להציק ולהתאכזר??
בלי סיבה ילדים שהחיים שלהם סבבה
וזה פשוט עושה להם את זה יותר סבבה???
...??

בזה אני חושב שיש צדק, שלפעמים ילדים עושים את זה לא סתם מקנאה, אלא - אפילו בלא מודע - להרגיש מעל השני ועם יותר כח ממנו בין פיזי בין מילולי וכו'...
לא סתם אומרים שילדים הם עם אכזר, פשוט לא מפותח עדיין אצלם רגשות של מחשבה על סבל של השני, ולעומת זאת יש ילדים שמומחים בהצקות וברגע שהם זיהו מישהו שמתעצבן ונפגע ממה שהם אומרים אז זה נותן להם חשק להמשיך....

ודווקא בגלל זה אני חושב שלא יעזור לצעוק על הילד במקרה כזה מכיון שמבחינתו זה משרת את המטרה שלו - שוב, - אפילו בלא מודע,
חוץ מזה - אכן רוב הפעמים!!! בצקות מגיעות מקנאה או מסבל שהילד הפוגע חווה ופורק את זה על חברו...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אה, זה מה שמפריע לך, העיניים מקרוב? נו שוין, זה לא לעכובא
בתכלס אחרי התגובה הזו נראה שאין בינינו ויכוח גדול [חוץ מהשינה בלילה].

לא רק העיניים - גם הלהתכופף...;)

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זהו אשכול שני שאני רואה את אדון/גב' @קו זינוק , מוביל קו תוקפני, מלכתחילה חשבתי שאין צורך להגיב לאדם כזה שהוא בעצם בעד נגד - בעד להיות נגד כל דבר ! אך הפעם האכזריות הגיעה לשיאה...מן הראוי היה שמנהלי הפורום יחסמו את הניק לאלתר.

אבקש את מחילת שאר יושבי הפורום שנחשפים למילים, אך לענ"ד אכזריות כזו ראויה לגינוי בפומבי.

יתמו חטאים מן הארץ - חטאים ולא חוטאים.

ובדרך אגב, לגעת בילד זר מכל סיבה שהיא גם להסוברים כשיטת @קו זינוק יכול להוביל למקומות לא צפויים בכלל, זה ממש לא משחק.
למי שלא מתאים...
נראה לי יש אפשרות שאתה חסום משתמש שאתה לא תראה את התגובות שלו...

לא נראה לי צורה מכבדת
א-ל-ו-ל-!!!

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
לדעתי צריך לנסות את הפתרון מכמה חזיתות דורון תפילה ומלחמה
1)ראשית כל להעצים את הילד בחוזקות שיש לו לדבר איתו ע"כ להציף לו את זה למודעות ככל האפשר כמה שהוא טוב לקחת אפי דברים קטנים ולמנף אותם
לעשות יומן חוזקות שבו מידי יום מדברים על 5 דברים שהוא טוב בהם
זה יבנה לו תשתית של בטחון עצמי ,שזה גם חלק מהפתרון לבעיה
2) להיפגש עם המלמד ,להסביר לו מלב אל לב את הסבל של הילד (בצורה צבעונית) לבקש ממנו שינסה לפעול גם ברמה הקונקרטית בחכמה ,ולעצור את המציקים ,וגם שיעצים את המורל של הילד בצורה חכמה (שלא יצא שכרו בהפסדו שירה מסכן) מומלץ לצ'פר את המלמד בסוף השיחה בשטר כסף נאה זה עושה את שלו....

3)טלפון להורי הילד ,המתסיס ולבקש מהם בצורה מכבד שיראו לדבר עם בנם על כך אם תוקפים אותם אז הם נכנסים למגננה .
4)לא מן הנמנע שאם זה יימשך מותר לאבי הילד לתפוס את הילד המציק המרכזי ולהפחיד אותו .

סמינר דוד

משתמש מקצוען
סיפור שהיה
יום אחד הגיעה אלי אשה עם פחד ודמעות בעינים וסיפור שהבן שלה בת"ת ידוע חזר עם חולצה מוכתמת בדם, חבר, ילד בן 8 או 9, ממשפחה של תלמידי חכמים, פגע בו, מכות חזקות בפנים, שהחולצה, הציצית והגופיה מוכתמות בדם. וזה לא היה המקרה הראשון שהוא הכה אותו, רק שהפעם ההיא הוא עבר כל גבול.
האבא, של הילד המוכה, ת"ח מוכר, (שאם הייתי מזכירה את שמו, אף אחד לא היה מאמין, רק מי שראה את המקרה) הלך לילד המכה, ופשוט הכה אותו. ואמר לו, זה שהבן שלי לא מחזיר לך, כי אמא שלא לא מרשה לו ליגוע באף אחד, גם אם הוא מקבל מכות, אבל זה לא אומר, שבגלל זה אתה תעשה מה שאתה רוצה.
האמא באה מפוחדת,
האם יתכן שיקחו את בעלה לבית הסוהר?
ומה עושים?
אמרתי לה, שעכשיו כבר אין מה לעשות, וכן, יתכן, שיקחו אותו לבית הסוהר, אבל גם, הילד שלה נמצא באמת בסכנה מסויימת.
ומה שקרה זה, שמאז הילדים חברים.

עברו מאז הרבה שנים, שניהם נשואים ואבות לתינוקות חמודים, והם עדיין חברים.
ושלא אובן לא נכון, האלימות לא נכונה, מסוכנת, ולא בגלל המשטרה, אלא מסוכנת לחינוך, ולאישיות, לאימון ועוד.
אבל לא בהכרח מזיקה לפוגע ולנפגע. תלוי במקרה, במינון.

היסמין יר

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אני חושב שמצב כפי שתארה כתמי דם מצדיק אפי' אימור של כניסה לכלא
לגמרי צודק האבא שהפליק למציק לבנו
סליחה על מילה אבל ילד שהכה מכות כ"כ חזקות ילד עד כדי כתמי דם מגיע לו להיפצע ממכות קצת שיבין שיש לו ממה לפחד

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אני חושב שמצב כפי שתארה כתמי דם מצדיק אפי' אימור של כניסה לכלא
לגמרי צודק האבא שהפליק למציק לבנו
סליחה על מילה אבל ילד שהכה מכות כ"כ חזקות ילד עד כדי כתמי דם מגיע לו להיפצע ממכות קצת שיבין שיש לו ממה לפחד
ואני חושבת עכשיו שמזל שיש משטרה!!

סמינר דוד

משתמש מקצוען
באמת לא הבאתי את הסיפור כדי להצדיק את המכות של האבא, אלא כדי לומר שיש מקרים רבים שאנחנו טועים באיך הילדים שלנו יגיבו.

ואגב, ראיתי את הגופיה המוכתמת, ולא רק את החולצה. רק שהסוף היה מאוד מפתיע.

וכן, אני חושבת, שילד שמציקים לו מאוד, צריך עזרה,

הגיוני שאחד מן השתיים, או שיש לו משהו באישיות או בהתנהגות שמביא ילדים אחרים להציק לו, או שהוא חלש, שהופך שק החבטות של הילדים שמחפשים קרבנות.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ואני חושבת עכשיו שמזל שיש משטרה!!
א. המשטרה לא הצילה את הילדים המוכים.

ב. קשה לדון. כשהורים רואים ילד מדמם, בוכה, נכנס הביתה נזרק למיטה ולא רוצה לא לאכול ולא לדבר עם אף אחד, עד שמוציאים ממנו מה קרה, ומוצאים שהילד שפגע בו אתמול ושלשום, חוזר ומכה בו עד זוב דם. שלא נתנסה.

ג. אי אפשר להצדיק שום אלימות.

רבקושש

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
קשה לדון. כשהורים רואים ילד מדמם, בוכה, נכנס הביתה נזרק למיטה ולא רוצה לא לאכול ולא לדבר עם אף אחד, עד שמוציאים ממנו מה קרה, ומוצאים שהילד שפגע בו אתמול ושלשום, חוזר ומכה בו עד זוב דם. שלא נתנסה.
כל מילה!!!
עדיין בדיוק בגלל זה מזל שיש משטרה!

המימד הנוסף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אבל צריך לוודא שאין איזושהי התנהגות בילד שבלי לשים לב מושכת אליה את ההצקות
ומן הסתם יש כזאת,
א"א למנוע מילדים את הסבל אפשר ללמד אותם איך לחיות עם זה.
כדאי שבנכם ילמד מזה דרך התמודדות שתעזור לו בעתיד, מלהתמסכן לא מרוויחים! לכן לא כדאי להשמיע הרבה בגנות המתעלל ובאדישות המוסד וכו' אלא מה נדרש מאתנו לעשות...ויהיה זה שכרו של ילדיכם להמשך דרכו!
ברכותי

סמינר דוד

משתמש מקצוען
לילד פוגע צריך להזמין טיפול רגשי
נכון מאוד. וגם לנפגע. כי בדרך כלל לא סתם הוא המטרה לפגיעות.

הבעיה שבינתיים יש סבל, ולפעמים הוא לא נסבל.

כך שאי אפשר לדון, או לכלוא אדם שבנו סובל במידה כזאת. עם כל זה שמי ששפוי כרגע יאמר, השתגעת? אתה מכה ילד? הוא בגודל שלך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה