התייעצות איך נרדמים ומרפים

מצב
הנושא נעול.

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בלת"ק
תרגילי נשימות מכניסים את הגוף למוד של רוגע.
נגיד-4 נשימות עמוקות ואיטיות עד קצה הסרעפת, אחר כך ספירה עד 4 ואז נשיפה איטית גם בארבע פעימות.
בכלל, כל במיינדפולנס משחרר "רעלנים" מחשבתיים ומרגיע.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא לימדו אתכם לספור כבשים?
אני תמיד מנסה לספור כבשים... ופתאום כבשה אחת בורחת, וכשאני רץ אחריה כל העדר בורח לצד השני. ותוך כדי נופל לי הפלאפון מהיד, ומתחיל גשם, ועדת זאבים מתקרבת, וכבשה אחת נתקלת בגדר תיל.... ועכשיו איך אני ירדם?!

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מה שכן עזר לפעמים... (תלוי בחומרת המצב...)
לשמוע הרצאה רצוי בטון מונוטוני ומשעמם..
לעשות הליכה נמרצת לפחות 45 דקות, מומלץ עד שעתיים לפני השינה כדי להשיג מצד אחד את ההרפיה שאחרי, ומצד שני שלא יגרום עירנות.
שמנים אתריים כמו לבנדר ועוד... הכי מומלץ להשתמש במבער ואם לא אז כמה טיפות על הכרית. מומלץ מאד!

פעם שמעתי מחברה - בלי אחריות - לחשוב על כל המטלות שממתינות למחר, ואז ישר נוחתים לשינה... ;)
אצלי זה דווקא הלחיץ יותר... אבל אולי יש כאלו שזה אכן יעזור

לילה טוב!

גלית פוקוס

משתמש פעיל
אני תמיד מנסה לספור כבשים... ופתאום כבשה אחת בורחת, וכשאני רץ אחריה כל העדר בורח לצד השני. ותוך כדי נופל לי הפלאפון מהיד, ומתחיל גשם, ועדת זאבים מתקרבת, וכבשה אחת נתקלת בגדר תיל.... ועכשיו איך אני ירדם?!

איכשהו הפלאפון תמיד ביד...:p

חברה, תשתחררו מזה...

הוגה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
בדרך כלל איזה ספר מקצועי או עיוני. מנקה את הראש ממחשבות ונותן לגוף להירדם.
פעם אמרו שנדודי שינה אצל גברים הם דבר מופרך.
קשה לך להירדם? קח גמרא - זה יעשה את העבודה יופי.
אני בטוח שהם לא התכוונו לימים המשוגעים שלנו שמסתיימים בשתיים בלילה, שאז אם תיקח גמרא ותירדם בארבע - תקום בחצות היום למחרת...

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
מה שיכול מאד לעזור מתוחם פלאי הטבע זה טיפות ולריאן. ניתן לנשיג בכל בתי הטבע אולי גם בבית מרקחת לא בדקתי.
לוקחים כ15 טיפות לפני השינה - משרה רוגע והרפיה. עוזר גם להרגעה במהלך היום במינון פחות של 5-10 טיפות

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
שמעתי מהמאמן משה לייב הגר עצה למי שקשה לו להרדם: פשוט לנסות להרדם עם חיוך ...
הוא אמר שמהר מאוד זה גורם להורמונים מרגיעים להשתחרר בגוף,
לרוב אני נרדם מהר. אבל לפעמים שניסיתי זה עזר , ואם לא, אז זה הרגיע מאוד...

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
שמעתי מהמאמן משה לייב הגר עצה למי שקשה לו להרדם: פשוט לנסות להרדם עם חיוך ...
הוא אמר שמהר מאוד זה גורם להורמונים מרגיעים להשתחרר בגוף,
לרוב אני נרדם מהר. אבל לפעמים שניסיתי זה עזר , ואם לא, אז זה הרגיע מאוד...

רעיון שמעלה חיוך על השפתיים רק מלקרוא אותו...
האמת, שווה לנסות גם במהלך היום לצורך הרגעה שלווה ובכלל... :)

אהרון שולמן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
נשים לא נרדמות כי הם חושבות ונלחצות ומתרגשות וקשה להן להרדם. אז זה מרגיע ומשחרר אנדרופינים ואז במצב רגוע הגוף נכנע לעייפות.

אצל גברים או שנרדמים מהר מאוד, או שגם יש לחץ ומחשבות בלי סוף בראש והנפש סוערת אז זה עוזר, או ששתית קפה או משהו חזק סמוך לשינה , אתה לא נרדם בגלל הקפאין בדם עד שהוא יתפנה מהדם ואז תרדם, לא בגלל התרגשות ולחץ. אז החיוך לא יעזור פה...

מה שכן תמיד זה מרגיע.

תן חיוך..

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה