שיתוף בתהליך איך נולדה לי דמות וקטורית (לידה קשה וגרפית)

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לפרוייקט סיכום אילוס (אילוסטרייטור) רציתי לעשות דמות וקטורית לעסק של חמי שהוא טכנאי מערכות אבטחה.
ו... זה ממש לא בא לי בקלות.

אני מצרפת כאן שלבים מכל התהליך, זה מצחיק עד דמעות -- שבאמת יצאו מרוב שהיה לי קשה להבין איך עובד מיודענו הpentool. (דלגו לסוף אם אין סבלנות, הטיטות מחרידות ראו הוזהרתם)

אני מרוצה מהתוצאה הסופית והיה שווה ומעתה כבר יותר קל לי
.

רקע קטן על הדמות
חמי חסיד חבד, חביב גבוה ומצחיק, עם משקפיים ללא מסגרת, עיניים תכלת וחולצות משובצות בשלל צבעי הקשת.
... אז מכל זה יצא לי בערך משהו כזה. קרינג' (תרגום חופשי של cringe: מכווץ או מרתיע)!
Screenshot_20201026-010013_WhatsApp.jpg

אבימי המורה הגאון שמלווה את כל אובדי העצות והאילוס שלח אותי לאחר כבוד להסתכל על ציורים וקטורים, לצאת מהראש הראסטרי לחשוב על צורות אחרות ולנסות מחדש. הקשבתי לו. (תקשיבו גם אתם! )

אז הנה הניסיון השני. מתחיל להיות כאן כבר משהו לעבוד איתו
Screenshot_20201026-203123_WhatsApp.jpg

מפה ושם כבר התלהבתי וציירתי אביזרים מאפיינים וחשבתי שבזה סיימתי
חידה, לאיזה ראש ממשלה יש שיער סגול?
sapir1 security.jpg

ואז שולם במהלך שיעור תוך כדי שאני טופחת לעצמי על השכם על ההתקדמות---- אמר לי שיש שיפור אבל עדיין יש יותר מדיי זויות חדות וביקש ממני לעבור על הצורות מחדש עם הפן טול מיודענו שליט"א------

וכדי שאני לא יבכה מעצם הקס"ד, הוא הראה לי לאיזה תוצאה הוא מצפה, בקלילות (מבהילה!) והנה הציור שלו תודו שהוא אלוף ומשקיען בינלאומי במאות תלמידיו:
__ללא שם 53_.png

אז אחרי לא מעט קיטורים מצידי החלטתי להתחיל את הציור מחדש ואחרי עמל רב זה מה שיצא. חכו, רגע... זה עוד לא נגמר
Screenshot_20201028-023701_WhatsApp.jpg

אבימי מורנו היקר העיר את תשומת ליבי שמרוב התלהבות על הגראדיאנטים החשכתי לדמות את הפנים במקום לעשות אותן קורנות ומזמינות. כמו כן העיר לי שהסילוהט אינו קריא מספיק כי הוא מלא בטנג'נטים. יודעים מה זה משיק (tangent)? הקו האדום שפוגע בעיגול ויוצר עם הרדיוס זוית ישרה, זה משיק. בציור כשמדברים על משיק מתכוונים לקווים וצורות שנוגעים אחד בשני והורסים לנו את הסילהוט הנקי. הם עשויים להופיע בין ברקע בין בדמות עצמה. ולמה זה הורס? כי קווים משיקים מושכים את העין שלנו למקום המפגש וממילא גונבים פוקוס.
Screenshot_20210107-000424_WhatsApp.jpg

לאחר כבוד תיקנתי את המשיקים המציקים והוספתי את חמי הוקטורי לכרטיס ביקור (מאיירת שהיא גם גרפיקאית @אלינור (: הסבירה לי על הגדרות ההדפסה וגודל הפונטים המקובלים וכו ואני מעריכה אותה ואת ציוריה עד אין קץ)

Screenshot_20210106-230033_Drive.jpg
Screenshot_20210106-230050_Drive.jpg

האם זה מושלם כעת? לא. אבל חמי ממש צחק והתרגש מהדמות הזו ואם הוא מרוצה אז גם אני והיה שווה :)

מה למדתי מהתהליך הזה?

1. לא לפחד לטעות. ברגע שמניחים רעיון על הדף יש עם מה לעבוד אפילו אם הטיוטה הראשונה מכוערת כמו קיפוד. תזרקו את חרדת הדף הריק לפח
2. לא להתבייש להתייעץ עם קוליגות מורים ובעלי מקצוע אחריםכדי לתת ללקוח את הטוב ביותר (גם אם הוא קרוב משפחה ומוכן לסבול כל תוצאה), הכוונה טובה יכולה להיות ההבדל בין להגיע לקו הסיום או להתייאש הרבה לפני. במיוחד מי שכבר זכה ותלמיד כאן, יש לרשותכם מורים עם כזה ידע תהודה רוחנית וסבלנות. ואם אתם לא תלמידים אז יש כאן פורום נפלא. אין הביישן למד. תמיד תשאלו.
3. לצייר מחדש כמה פעמים שצריך כי התוצאה צריכה להיות לא רק סבירה אלא גם מזמינה.
4. להבין שאם ציור שהוא סופר פשוט ווקטורי לקח לי תהליך שלם, אז ככה במקצועות שונים שאינם ההתמחות שלי צריך גם לדעת שבעל המקצוע השקיע מאמץ והתגבר על קושי מעבר למה שהעיניים שלי רואות בתוצאה הסופית.
5. מקובל לחשוב לפחות ראיתי מן יציאה כזו באיזה שרשור שפרוייקטים כאן הם לא של התלמיד עצמו כי למורים יש כאן חלק בציור, אז אין מה להתחשב בתיק עבודות מהלימודים. אז לדעתי, על אף ההכוונה הקריטית שקיבלתי, המורים לא נגעו לי בציור הזה או בציור אחר אלא רק דחפו בכיוון הנכון (ויש הבדל עצום!) וכל תוצאה אליה הגעתי היתה אחרי מאמץ שלי בלבד מול המסך.

האם זה הפרוייקט אילוס שלי? לא. מתכננת לפרוייקט משהו אחר. זה היה נחמד ומועיל לחמי וכנראה בהמשך אני יעשה לו גם אתר (ויוסיף הנפשה לדמות, זה אחד היתרונות של דמויות וקטוריות, אז הן שוות את ההשקעה) אבל לפרוייקט אילוס כבר תכננתי משהו אחר.

וואו. עשיתי ביג דיל ועניין שלם מציור של דמות וקטורית אחת (אבימי ביקש עוד 3-5 פוזות כדי שיחשב פרוייקט) אבל באמת למדתי מהתהליך הזה ועכשיו כבר יותר קל לי להתעסק עם התוכנה (המחסום הרגשי יורד מתישהו) והפורום הנפלא יקבל בהבנה את החפירה ;)

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מטורף

אגב, לא עדיף כמו שהיה בהתחלה?
צפה בקובץ המצורף 800848

פשוט כאן זה נראה שתי אגודלים
צפה בקובץ המצורף 800850

בגלל הטנג'נטים נאלצתי להזיז את היד שעל המצלמה. כדי שזה יראה הגיוני ולא כף של חתול אני צריכה להוסיף פרטים ביד הזו (אצבעות והצללות מתחת לאגודל) ואולי לקצר טיפה אורך ותנוחה. יש גם תיקונים במשקפיים. ככה זה באילוס כל תיקון שעושים מתלווים אליו עוד תיקונים. אז אמרתי שזה לא מושלם ויש עוד שיפוצים קלים לפני הבית דפוס אבל זה מספיק בשביל שיתוף וכדרכי בקול תרועה.

הפונט בכותרת של הכרטיס לא הפריע לך? .. גם הוא כבר שונה :)

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
פשוט מטורף!!!
כל כך קשה ליצור באילוס', וזה יצא לך מושלם!!!!!!!!!!
כל הכבוד. כיף גדול לראות

ים הצלחות

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בגלל הטנג'נטים נאלצתי להזיז את היד שעל המצלמה. כדי שזה יראה הגיוני ולא כף של חתול אני צריכה להוסיף פרטים ביד הזו (אצבעות והצללות מתחת לאגודל) ואולי לקצר טיפה אורך ותנוחה. יש גם תיקונים במשקפיים. ככה זה באילוס כל תיקון שעושים מתלווים אליו עוד תיקונים. אז אמרתי שזה לא מושלם ויש עוד שיפוצים קלים לפני הבית דפוס אבל זה מספיק בשביל שיתוף וכדרכי בקול תרועה.

הפונט בכותרת של הכרטיס לא הפריע לך? .. גם הוא כבר שונה :)
איזה מושלם יצא!
האמת שיותר אהבתי את הצבעים בסקיצה. יותר שידרו לי סוג של עסק כזה. הנוכחיים מאלפים אבל קצת עדינים.

והפונטים למה החלפת?
אולי תנסי את אסיסטנט של גוגל, חינמי. או היבו.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מטורף

אגב, לא עדיף כמו שהיה בהתחלה?
צפה בקובץ המצורף 800848

פשוט כאן זה נראה שתי אגודלים
צפה בקובץ המצורף 800850
איזה מושלם יצא!
האמת שיותר אהבתי את הצבעים בסקיצה. יותר שידרו לי סוג של עסק כזה. הנוכחיים מאלפים אבל קצת עדינים.

והפונטים למה החלפת?
אולי תנסי את אסיסטנט של גוגל, חינמי. או היבו.

תודה רבה ועוד הערות גם בנוגע לעיצוב יתקבלו בברכה. יש לי את הפונטים הנל

החברה שמוזכרת בשרשור המליצה לי על כתב עבה וברור יותר בגלל שמדובר בגודל דיי קטן שיהיה כמה שיותר קריא.. מכירים את זה שמי שלא מעצב מסבך תחיים עם כתב מסורבל וזה לא נראה טוב מבחענת העיצוב? מכירים את זה שנותנים כרטיס ביקור למישהו והוא מחזיק אותו מרחוק ואז מקרוב כדי לנסות לקרוא את הכתב? חחחחחחח אולי צריך להקדיש לזה ציור זה סיטואציה מצחיקה..
זה הכתב שאלינור המליצה לי עליו ודווקא אהבתי איך שזה משתלב עם הפס השחור למטה וממקד את העיניים לכותרת. בכצב הדק המקושקש ששמתי הכתובת מייל גונבת פוקוס כי הכתב לא מספיק דומיננטי
אגב גם אני אהבתי את הצבעים הקודמים יותר זה היה יותר מתאים ללוגו כי הגבלתי שם תפלטה יותר. טוב שבאילוס החלפת הצבע היא בלחיצת כפתור

עוד הערות עיצוביות יתקבלו בברכה וגם הערות על הציור עצמו למרות שאני דיי שביעה ממנו כבר אבל אם יש משהו שקופץ לעין כמו היד תגידו. לעשות את התיקון הנוסף בעיני שווה את זה

Screenshot_20210107-120032_WhatsApp.jpg

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
פשוט מטורף!!!
כל כך קשה ליצור באילוס', וזה יצא לך מושלם!!!!!!!!!!
כל הכבוד. כיף גדול לראות

ים הצלחות
תודה רבה רבה! אני אהבתי את הביצועים הוקטורים שלך מאד.

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ח
איזה יפההה !!! מאוד אהבתי את המשקפיים יצא לך מהממם

סיקרנת אותי ...;);)
חח זה טיפה בדיחה לאומית.. תכתבי בגוגל ראש ממשלה עם שיער סגול ויצא כל מיני דברים..לא רוצה שישמע לא מכבד אז לא מצטטת כאן מעבר למה שציטטתי כבר פשוט כשזה יצא לי בציור צחקתי.

Hodaya_Hadasa

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
ח

חח זה טיפה בדיחה לאומית.. תכתבי בגוגל ראש ממשלה עם שיער סגול ויצא כל מיני דברים..לא רוצה שישמע לא מכבד אז לא מצטטת כאן מעבר למה שציטטתי כבר פשוט כשזה יצא לי בציור צחקתי.
חחחחחה אם לא היו אומרים לי לא הייתי שמה לב אבל באמת יצא לי תמונות שממש רואים את הסגול אפור הזה חחחחה
( לא הבנתי .. מה הוא לא צובע ? או שזה סגול מהצבע ?)
טוב עזבי זה ממש לא קשור לפה :p:p:p

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
טליה, זה ממש מקסים!!
תצליחי!

תודה רבה לך גם את

את עובדת עם וקטורים המון באנימציות ובעיצוב? ככה התרשמתי.. אלופה. שליטה בוקטורי נותן יתרון בהרבה תחומים

תודה על פרגון.

Sari FF

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אוקי אוקי טליה
קודם כל לייק על הכותרת :D

וואי איזה תהליך מרתק עברת כאן! (פעם הבאה קחי אפידורל :p )
מה שיפה זה שמכל דבר את לומדת, ואז משתפת אחרים
יצאה לך דמות וקטורית מקצועית, עם אופי, ממש אהבתי!
הקטע עם הסילואט והטנג'נט חידשת לי. תודה!
ומאד התחברתי למה שכתב בסוף - לא לפחד לטעות, וגם לנקודה של לא להתבייש לשאול. בשתי הנקודות אני צריכה להתחזק...

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אוקי אוקי טליה
קודם כל לייק על הכותרת :D

וואי איזה תהליך מרתק עברת כאן! (פעם הבאה קחי אפידורל :p )
מה שיפה זה שמכל דבר את לומדת, ואז משתפת אחרים
יצאה לך דמות וקטורית מקצועית, עם אופי, ממש אהבתי!
הקטע עם הסילואט והטנג'נט חידשת לי. תודה!
ומאד התחברתי למה שכתב בסוף - לא לפחד לטעות, וגם לנקודה של לא להתבייש לשאול. בשתי הנקודות אני צריכה להתחזק...

Lol על האפידורל..
גם אני מפחדת לטעות וגם אני מפחדת מביקורת (למרות שאני ביקורתית במינון גבוה). בדרכ הדרך המיידית שלי להתמודד עם ביקורת זה :
1. להתעלם
2. להעלב
3. להסביר לגורם המבקר למה הוא בהכרח טועה
4. כל התשובות נכונות

אבל אחרי כמה דק' תופסת את עצמי ומבינה שביקורת מעמידה על הגובה האמיתי ורק ככה מתקדמים.. ועוד תובנה זה מצד אחד להסתכל קדימה ושאוף להשתפר מצד שני להנות מנקודות ציון בדרך גם אם עוד לא מושלם
אוהבת את הציורים שלך.. תודה על מחמאות

הדס פילו

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לפרוייקט סיכום אילוס (אילוסטרייטור) רציתי לעשות דמות וקטורית לעסק של חמי שהוא טכנאי מערכות אבטחה.
ו... זה ממש לא בא לי בקלות.

אני מצרפת כאן שלבים מכל התהליך, זה מצחיק עד דמעות -- שבאמת יצאו מרוב שהיה לי קשה להבין איך עובד מיודענו הpentool. (דלגו לסוף אם אין סבלנות, הטיטות מחרידות ראו הוזהרתם)

אני מרוצה מהתוצאה הסופית והיה שווה ומעתה כבר יותר קל לי
.

רקע קטן על הדמות
חמי חסיד חבד, חביב גבוה ומצחיק, עם משקפיים ללא מסגרת, עיניים תכלת וחולצות משובצות בשלל צבעי הקשת.
... אז מכל זה יצא לי בערך משהו כזה. קרינג' (תרגום חופשי של cringe: מכווץ או מרתיע)!
צפה בקובץ המצורף 800808

אבימי המורה הגאון שמלווה את כל אובדי העצות והאילוס שלח אותי לאחר כבוד להסתכל על ציורים וקטורים, לצאת מהראש הראסטרי לחשוב על צורות אחרות ולנסות מחדש. הקשבתי לו. (תקשיבו גם אתם! )

אז הנה הניסיון השני. מתחיל להיות כאן כבר משהו לעבוד איתו
צפה בקובץ המצורף 800812
מפה ושם כבר התלהבתי וציירתי אביזרים מאפיינים וחשבתי שבזה סיימתי
חידה, לאיזה ראש ממשלה יש שיער סגול?
צפה בקובץ המצורף 800813

ואז שולם במהלך שיעור תוך כדי שאני טופחת לעצמי על השכם על ההתקדמות---- אמר לי שיש שיפור אבל עדיין יש יותר מדיי זויות חדות וביקש ממני לעבור על הצורות מחדש עם הפן טול מיודענו שליט"א------

וכדי שאני לא יבכה מעצם הקס"ד, הוא הראה לי לאיזה תוצאה הוא מצפה, בקלילות (מבהילה!) והנה הציור שלו תודו שהוא אלוף ומשקיען בינלאומי במאות תלמידיו:
צפה בקובץ המצורף 800814

אז אחרי לא מעט קיטורים מצידי החלטתי להתחיל את הציור מחדש ואחרי עמל רב זה מה שיצא. חכו, רגע... זה עוד לא נגמר
צפה בקובץ המצורף 800820

אבימי מורנו היקר העיר את תשומת ליבי שמרוב התלהבות על הגראדיאנטים החשכתי לדמות את הפנים במקום לעשות אותן קורנות ומזמינות. כמו כן העיר לי שהסילוהט אינו קריא מספיק כי הוא מלא בטנג'נטים. יודעים מה זה משיק (tangent)? הקו האדום שפוגע בעיגול ויוצר עם הרדיוס זוית ישרה, זה משיק. בציור כשמדברים על משיק מתכוונים לקווים וצורות שנוגעים אחד בשני והורסים לנו את הסילהוט הנקי. הם עשויים להופיע בין ברקע בין בדמות עצמה. ולמה זה הורס? כי קווים משיקים מושכים את העין שלנו למקום המפגש וממילא גונבים פוקוס. צפה בקובץ המצורף 800824

לאחר כבוד תיקנתי את המשיקים המציקים והוספתי את חמי הוקטורי לכרטיס ביקור (מאיירת שהיא גם גרפיקאית @אלינור (: הסבירה לי על הגדרות ההדפסה וגודל הפונטים המקובלים וכו ואני מעריכה אותה ואת ציוריה עד אין קץ)

צפה בקובץ המצורף 800827צפה בקובץ המצורף 800828

האם זה מושלם כעת? לא. אבל חמי ממש צחק והתרגש מהדמות הזו ואם הוא מרוצה אז גם אני והיה שווה :)

מה למדתי מהתהליך הזה?

1. לא לפחד לטעות. ברגע שמניחים רעיון על הדף יש עם מה לעבוד אפילו אם הטיוטה הראשונה מכוערת כמו קיפוד. תזרקו את חרדת הדף הריק לפח
ואווי טליה קודם כל ממש אהבתי את האיר הוקטורי הזה
וגם המסקנות- הכי הזדהיתי עם הראשון

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה