עזרה איך מתכוננים לראיון עבודה??

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
אלו שאלות שואלים בראיון עבודה ואיך אפשר להתכונן לזה טוב?
ניסיתי לעשות חיפוש באינטרנט אבל לא מצאתי תשובות חד משמעיות....

לא מתכוונת לשאלות מקצועיות אלא לכלליות יותר כמו:
איזה תכונה טובה יש בך
מה החסרונות/ יתרונות שלך
מה את הכי אוהבת/ לא אוהבת בעבודה
אם היית מגדירה את עצמך בשתי מילים, מה הן היו? (שאלה ששאלו אותי בראיון)
אם היינו מבררים אצל הבוס שלך עליך, מה הוא היה אומר לנו? (כנ"ל)

אשמח לשמוע עוד סוגי שאלות וכמובן תשובות שהמראיינים היו רוצים לשמוע ;)

תודה לעוזרים!!

נטלי505

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
מה שהכי נכון---
זה להיות רגועה מאד! לענות על השאלות ברצינות,להיות נחמדה גם לחייך ולצחוק---
להראות שיש לך הרבה כישורים וכוחות ,גם אם אין לך נסיון----אבל רצון להצליח כן.

בהצלחה!!

משתמשוש

משתמש פעיל
D I G I T A L
לגבי החסרונות - לקחת את החיסרון שלך שיכול להוות יתרון למשרה...
כך גם לגבי שאר השאלות - להיות מכוונים למשרה ולא סתם לפזר מחמאות על עצמך בלי קשר;)

איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים? - מתמקצעת בתפקידי ויכולה להנחות אחרים / יוזמת רעיונות חדשים לייעול העבודה וכדומה...

בהצלחה רבה!

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הרב פנגר

קבצים מצורפים

• איך מתכוננים לראיון עבודה.mp4
    18.8 MB · צפיות: 115

אפרת ת

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מתוך רשימת התפוצה של ''מעוף''
שאלות נפוצות בראיון עבודה - והתשובות שאף אחד לא יגלה לכם
✂✂✂ לגזור ולשמור! ✂✂✂

במסרים הקודמים דיברנו על התוכן המילולי ועל דברים שכדאי לדעת על המעסיק או על החברה עוד לפני שמגיעים לראיון. השבוע, אספנו עבורכם דוגמאות לשאלות צפויות ותשובות אפשריות – נכונות ולא נכונות. ברוב המדריכים לראיונות העבודה יגידו לכם מה לענות - אבל מה *לא* לענות? הבאנו דוגמאות לשאלות אפשריות ותשובות מוצלחות - וגם כאלה שפחות.
שאלה: מדוע את/ה מעוניינ/ת לעזוב את החברה/התפקיד הנוכחי?

1f44d
תשובה טובה: אחרי תקופה נהדרת בה צמחתי ולמדתי, אני מרגיש/ה שהגיע הזמן לשינוי / לצאת לדרך חדשה.
1f44e
פחות מומלץ: נמאס לי, אני לא אוהב/ת שם אף אחד והבוסים שלי נוראיים.

שאלה: מדוע את/ה מעוניינ/ת לעבוד אצלנו?

1f44d
תשובה טובה: שמעתי רבות על החברה שלכם ואני חושב/ת שיש לי המון מה לתרום וגם הזדמנות לצמוח.
1f44e
פחות מומלץ: שמעתי שיש כאן משכורות גבוהות ושהעבודה ממש קלה.
שאלה: מהן החזקות העיקריות שלך?

1f44d
תשובה טובה: מתחבר/ת מהר לאנשים, ראש גדול וכו', אכפתי/ת - אלו תכונות שחשובות כמעט בכל משרה. בנוסף חשוב להתאים את התשובה לאופי המשרה אליה אתם מתראיינים: במשרה עצמאית חשוב לדבר על יכולת ניהול עצמי ועל ריכוז גבוה. במשרה צוותית חשוב לדבר על יכולת טובה לעבודה בצוות ולשיתופי פעולה.

1f44e
פחות מומלץ: אני מעולה בכל מה שאני עושה.

שאלה: מהם הדברים שהיית רוצה לשפר בעצמך?

1f44d
תשובה טובה: כאן, לכל אחד יש רצון לשפר משהו אחר - אבל הכי חשוב באותו משפט בו מציינים מה רוצים לשפר – לציין מיד איך אתם עובדים על זה וכמה כבר התקדמתם. כך, אפילו תשובה סטנדרטית ולעוסה כמו "פרפקציוניזם" - תקבל משמעות שונה וייחודית לכם. לדוגמה: אני פרפקציוניסט/ית אבל למדתי להבחין בין עיקר לתפל - ולא לתת לזה לעכב אותי. בכל מקרה, עדיף לבחור בתכונה אחרת לשיפור :)

1f44e
פחות מומלץ: לתת תכונה שלילית ללא הסבר או פעולות שכבר נקטת לשיפור. למשל "אני לא משנה את דעתי בקלות, כי לרוב אני צודק - אבל אנשים לא אוהבים לשמוע את זה".

שאלה: מהן ציפיות השכר שלך?

1f44d
תשובה טובה: לא להגזים בדרישה אבל חשוב להשאיר פתח למשא ומתן. רצוי לנקוב סכום מעט גבוה מהסכום לו אתם מצפים, והכי טוב - תכנון מראש לפי טבלאות שכר.

1f44e
פחות מומלץ: לנקוב בסכום מוגזם ולא ריאלי שיסתום את הגולל על אפשרות לניהול משא ומתן.

שאלה: מהי עמדתך הפוליטית?

1f44d
תשובה טובה: זו שאלה מכשילה! הרעיון הוא שדעות פוליטיות הן לא נושא לדיון במקום העבודה - לכן הציפייה של המראיין היא שתדעו לעקוף את המוקש הזה ובכלל לא להיכנס לנושא. אפשר לומר שאתם לא ממש מתעניינים בפוליטיקה ובטח שלא במקום העבודה.

1f44e
פחות מומלץ: להביע עמדה בנוגע לסכסוך, בעד ונגד אישיות פוליטית מסוימת וכו'.

שאלה: איפה את/ה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

1f44d
תשובה טובה: אשמח לצמוח, להתפתח ולהתקדם אצלכם בחברה.

1f44e
פחות מומלץ: "מחליף אותך" או "יושב/ת בחו"ל עם קוקוס אחרי שעשיתי את האקזיט".

שאלה: יש לך שאלות נוספות?

1f44d
תשובה טובה: גם אם אין לכם שאלות, כדאי בכל זאת לשאול משהו, כדי להראות עניין ורצון להמשיך בתהליך המיון - אפילו משהו פשוט כמו "כרגע נראה לי שכיסינו הכל אבל ליתר ביטחון, עם מי אפשר לשוחח במקרה של שאלות נוספות"?

1f44e
פחות מומלץ: לא. או לחילופין - שאלות שלא מתאימות לשלב הזה בתהליך כמו מה השי לחג שנהוג לתת בחברה.

לסיכום, הכי חשוב - לא לענות בפזיזות וללא מחשבה מוקדמת על השאלות. לנשום עמוק, לדבר לאט, בטון רגוע ובצורה ברורה.

נערך לאחרונה ב:

חושב מחדש

משתמש מקצוען
מתוך ניסיון - לא לענות תשובות מתוך קריאה, כלומר לקרוא כאן את האמור לעיל ולהגיב באותה הצורה, כמראיין - אני יכול להבחין האם האדם שעונה לי את התשובות עונה מתוך האמת שלו, או מתוך מה שאמרו לו.

לדעתי - להיות רגוע [כמו שכתבו] מקשיב לשאלות, חושב עליהם, עונה את האמת האמיתית שלך, ומחמיר בענין שמינית שבשמינית של גאווה, אבל מצד שני לא מתנשא ולא מתלהב.

לא אשכח שהגיע אליי בחור לראיון, ואמר - לפי התעודות שלי הייתי צריך להחליף את המנכ''ל כאן, אבל מה לעשות שבישראל קשה לפרגן למוכשרים כמוני :), אני ישראלי להזכירך...... ;)

מאמנת אישית

משתמש רשום
מאד חשוב לשדר ביטחון עצמי וגם אמת / אותנטיות.
כדי להגיע לראיון כשאת מלאה בשני אלו תתכונני קצת בבית לפני ראיון ותשאלי את עצמך או תכתבי לעצמך:
- למה המשרה הזו מתאימה לי?
- למה כדאי להם להעסיק מישהי כמוני דוקא?
- איך אני יכולה לתרום מיכולותי/מנסיוני/מכישוריי בעבודה הזו?

כשהתשובות לשאלות האלו יהיו ברורות לך! ותהיי בטוחה בזה באמת מבפנים, אז הביטחון שלך בעצמך ישודר החוצה בצורה טובה ואמיתית!

המון הצלחה!!

פרקטית

משתמש מקצוען
משתפת מהנסיון שלי.
ראיון עבודה במקום חילוני שאלו אותי איך אני עם זה שהכל מסביב מתנהל באווירה חילונית לגמרי.
או מה את עושה במקרה שאת לא יודעת משהו מסוים. (במקצוע שלי מאוד הגיוני לחפש את התשובה ברשת אבל המראיין רצה שמות אתרים ספיצפיים שבהם את מחפשת את התשובה)

שאלו אותי גם לגבי הנכונות שלי לעבוד במשרה מלאה ושעות נוספות לעת הצורך - צריך לענות על זה בחכמה מצד אחד להראות נכונות להשקיע אך מצד שני להציב גבול. אני קראתי לזה שיהיה שילוב בין בית ועבודה.
בהצלחה!

פרקטית

משתמש מקצוען
ומה ענית לה?
האמת שהיה לי מאוד קשה לענות על זה במיוחד שבאמת הפריע לי האווירה החילונית וגם מאוד התלבטתי על הנקודה הזאת.
אבל אמרתי שאם יש כבוד הדדי אמיתי אז זה לא אמור להוות בעיה ואפשר לגשר על הפערים ולעבוד בשיתוף פעולה מוצלח.

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
דבר ראשון: תפילה, ושוב תפילה.
ותאמיני שמה ששלך יגיע אליך.
זה הא"ב.

bekkiback

משתמש מקצוען
כמה דברים:
1. רושם ראשוני זה עניין של שניות.
שדרי ביטחון ונינוחות בכניסה לחדר.
שימי לב לצורת הישיבה שתהיה בטוחה אבל לא משתלטת. [יש ברשת הרבה על זה]

2.תלמדי קצת על המקום שאת מתראיינת.
זה נותן תחושה טובה למראיין שאת מכירה אותם. שמעת עליהם. יודעת כמה הם טובים.

3.אל תפחדי לספר כמה את טובה.

4. יש מראיינים שיתקילו אותך בשאלות כמו:

מה תעשי במקרה ש...
האם את חושבת שאפשר למכור משהו שאין בו צורך? ועוד כל מיני.

5.דמי בבית ראיון כזה..
מול מראה או מול מישהו שמוכן להיות המעסיק הזמני שלך...

ובאמת,

תפילה שתישאי חן וחסד.

שוקוצ'יפס

משתמש מקצוען
במידה והמראיין אומר להציג את עצמך, האם רלוונטי הגיל ומספר הילדים או שעדיף לדלג עליהם באלגנטיות?
האם צריך לספר תכונות על עצמי או רק מידע אינפורמטיבי כמו שם ומקום מגורים ומיד לעבור לידע המקצועי... (וקצת לנפח ולהגדיל ;))?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה