כללי איך מעצב/ת גרפי/ת מתחיל/ה יכולה להתפרסם?

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
מאמין שיהיו כאן הרבה שירצו לאכול אותי..

אך לדעתי
מי שיש לו עבודה טובה ואין לו אפשרות לפרסם את עצמו בדרך כלשהי [מאותם המצויינים לעיל]
עדיף לו לעשות בהתחלה איזה שתים או שלוש עבודות בהתנדבות עבור ארגונים ידועים שיש להם חשיפה גדולה [עם קרדיט שלו כמובן]
זה מאוד שווה, ואין לך פרסום יותר טוב מזה.

נערך לאחרונה ב:

ShirStudio

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
מאמין שיהיו כאן הרבה שירצו לאכול אותי..

אך לדעתי
מי שיש לו עבודה טובה ואין לו אפשרות לפרסם את עצמו בדרך כלשהי [מאותם המצויינים לעיל]
עדיף לו לעשות בהתחלה איזה שתים או שלוש עבודות בהתנדבות עבור ארגונים ידועים שיש להם חשיפה גדולה [עם קרדיט שלו כמובן]
זה מאוד שווה, ואין לך פרסום יותר טוב מזה.

זה ב-ד-י-ו-ק המקום שאני נמצאת בו.
יש לי עבודה טובה בתחום הגרפיקה (אבל לא משהו מקצועי מאוד כמו משרד פרסום.) שאני שכירה בו, ואני רוצה לפרוץ לשוק שיכירו אותי בתור עצמאית (אפילו משהו בקטן בהתחלה)
ואת הנקודה הזאת שהעלית (שתים או שלוש עבודות בהתנדבות עבור ארגונים ידועים) חששתי לשאול פה ואני מתחבטת לגביה מאוד מאוד.. האם זה כדאי?? האם זה שווה את המאמץ?? האם זה לא מוריד מהערך שלי ? האם זה לא משדר חוסר רצינות?האם זה לא משדר אדם נואש שמחפש שיכירו אותו?
אשמח מאוד לתובנות בנושא. זה נושא שחשבתי עליו רבות
בבקשה תשתפו אותי בדעתכם זה חשוב לי

חיים בניסטי

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
זה ב-ד-י-ו-ק המקום שאני נמצאת בו.
יש לי עבודה טובה בתחום הגרפיקה (אבל לא משהו מקצועי מאוד כמו משרד פרסום.) שאני שכירה בו, ואני רוצה לפרוץ לשוק שיכירו אותי בתור עצמאית (אפילו משהו בקטן בהתחלה)
ואת הנקודה הזאת שהעלית (שתים או שלוש עבודות בהתנדבות עבור ארגונים ידועים) חששתי לשאול פה ואני מתחבטת לגביה מאוד מאוד.. האם זה כדאי?? האם זה שווה את המאמץ?? האם זה לא מוריד מהערך שלי ? האם זה לא משדר חוסר רצינות?האם זה לא משדר אדם נואש שמחפש שיכירו אותו?
אשמח מאוד לתובנות בנושא. זה נושא שחשבתי עליו רבות
בבקשה תשתפו אותי בדעתכם זה חשוב לי

דיוויד איירי (המעצב הגרפי והבלוגר המפורסם) כותב בספרו Work for Money, Design for Love שהוא מאמין מאוד בביצוע עבודות בחינם בתור התחלה כדי להשתפשף / להתפרסם ועוד.

לענ"ד, עם הקהל הישראלי זה די בעייתי, מכיוון שבדר"כ מי שמחפש פה מעצב גרפי בחינם, הוא מזלזל מאוד במקצוע, לא מבין את החשיבות שלו, ובמקום לתת לך להשתפשף בעיצוב הוא פשוט יקבור אותך תחת ערימת הערות ודרישות שישחקו אותך ויהפכו אותך לביצועיסטית שמתה לדעת למה התחילה בכלל ללמוד גרפיקה.

אולי בחו"ל זה כדאי, ואולי שם באמת גופים מאמינים במעצבים סטודנטים או מתחילים, אבל פה... מניסיוני... אני לא יודע עד כמה זה יעבוד טוב עבורך.

במקומך, הייתי פשוט מפציץ בפרויקטים פיקטיביים ומנסה למצוא לקוחות קטנים בתור התחלה שישלמו לי מחיר נמוך ומוצדק, אבל לא עובד עם האלו שמחפשים בחינם.

בהצלחה!

RW / עיצוב ומיתוג

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כמה שזה נשמע קלישאה
אבל לפעמים אין הסבר למה הגיוני למה הגרפיקאי/ת הזה מצליח/ה מאוד וכבר עמוס
בלקוחות גדולים והוא עדיין מדשדש..
התשובה לשאלה זוהי סיעתא דשמיא!!

להתפלל לסיעתא דשמיא ללא הפסקה ולעשות את ההשתדלות בגבולות היכולות שלך.
המון הצלחה!

אני אישית מאמינה מאוד בפורטפליו מ-קצו-עי ללא רבב, בשרות מעולה, ובשיווק עקיף.

horovitz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
כבר תקופה ארוכה שהתגובה הזו מדגדגת לי מתחת מקשי המקלדת אך לא התפניתי מספיק בשביל לנסח אותה בצורה טובה.
אז ננסה:
ישנו כלל ידוע בנותני שירות בכל תחום - כי המטרה שלך צריכה להיות לפתור מצוקה או כל פתרון שהוא לדבר שהקליינט נצרך, כגון פסיכולוג או מטפל רגשי בתחום הזה, או מנהל חשבונות, יועץ מס בתחום שלו הריהו מעניק פתרון לעסק וללקוח, כמו כן בכל תחום שהוא, גם אינסטלטור נותן מענה לצנרת שבורה וכו'.
אמנם בשוק רווח בשנים האחרונות ובפרט בציבור החרדי לימודי NLP, טיפול רגשי, ייעוץ עסקי,ייעוץ משכנתאות וכו' וכו' כמקצועות הנותנות מענה ופתרון וההנחה הרווחת הנם ששם יש הרבה כסף.
לכאורה משמע מכאן כי עיצוב גרפי שאינו נותן מענה ופתרון לבעיה כלשהי איננו מקצוע רווחי מלבד אם יחד עם העיצוב הגרפי יהי' כאן שירות של פרסום וקופי, אסטרטגיה ומיתוג כאן תוכלו לתת פתרון לעסק ולקדם אותו ולהביא לו תכלי'ס כסף ורווחים.
משא"כ סתם עיצוב גרפי למודעות יפות, לשלטים וכדו' הם אינם דברים שמביאים כסף וממילא אין להם כ"כ ביקוש.
זה מה שאני חושב לע"ד אשמח לשמוע תגובתכם.

מקווה שהובנתי...

ShirStudio

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כבר תקופה ארוכה שהתגובה הזו מדגדגת לי מתחת מקשי המקלדת אך לא התפניתי מספיק בשביל לנסח אותה בצורה טובה.
אז ננסה:
ישנו כלל ידוע בנותני שירות בכל תחום - כי המטרה שלך צריכה להיות לפתור מצוקה או כל פתרון שהוא לדבר שהקליינט נצרך, כגון פסיכולוג או מטפל רגשי בתחום הזה, או מנהל חשבונות, יועץ מס בתחום שלו הריהו מעניק פתרון לעסק וללקוח, כמו כן בכל תחום שהוא, גם אינסטלטור נותן מענה לצנרת שבורה וכו'.
אמנם בשוק רווח בשנים האחרונות ובפרט בציבור החרדי לימודי NLP, טיפול רגשי, ייעוץ עסקי,ייעוץ משכנתאות וכו' וכו' כמקצועות הנותנות מענה ופתרון וההנחה הרווחת הנם ששם יש הרבה כסף.
לכאורה משמע מכאן כי עיצוב גרפי שאינו נותן מענה ופתרון לבעיה כלשהי איננו מקצוע רווחי מלבד אם יחד עם העיצוב הגרפי יהי' כאן שירות של פרסום וקופי, אסטרטגיה ומיתוג כאן תוכלו לתת פתרון לעסק ולקדם אותו ולהביא לו תכלי'ס כסף ורווחים.
משא"כ סתם עיצוב גרפי למודעות יפות, לשלטים וכדו' הם אינם דברים שמביאים כסף וממילא אין להם כ"כ ביקוש.
זה מה שאני חושב לע"ד אשמח לשמוע תגובתכם.

מקווה שהובנתי...
ולכן יחד עם העיצוב הגרפי אני גם מתמקצעת בבניית אתרים ואז זה נותן שירות כוללני יותר

נחמי שלנגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
רוצה לענות לשאלה של שירדיזיין-
בשלבים הראשונים שלי כעצמאית, עם תיק עבודות מכובד ומספיק שנות וותק, ישבתי וחיכיתי ללקוחות. בעלי הציע לפנות לגופים שאעשה להם ואני לא רציתי- אני כלכך טובה, למה להתחנן שיבואו אלי? וכשהוא פנה ללקוח נדלניסט והציע לו לחדש את הפרסומת הגרועה במחיר מגוכך- כמעט כעסתי! הוא מוכר דירות ולא מוכן לשלם לי אפילו רבע ממחיר של עבודה כזו??
העבודה איתו היתה באמת מעצבנת, על כל צעד ושעל התחרטתי שלקחתי את העבודה הזו.
אבל-
אחרי כל זה היתה לי בתיק עבודות עבודה מעולה ללקוח נחשב
וכל מי שראה את זה התרשם שאני עובדת 'עם הגדולים' וזה פתח לי את הדרך ללקוחות מרשימים ולעבודות חשובות.
הסיפור חזר על עצמו עם לקוחות נוספים בעוד כמה וריאציות, ובלי שאף אחד ישמע אני אגלה שלפעמים בתקופות שפל אני מורידה מחירים כדי שעבודה תכנס.
זה הסיפור מהנסיון שלי, וכל אחד ילמד ממנו מה שמתאים לו.
הרבה סיעתא דשמיא והצלחה גדולה!

לוגוטופ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אחזור פה קצת על מה שאמרו מעלי, והוסיף קצת משלי...

דבר ראשון, לגבי מיתוג, נישה, אתר ותיק עבודות-מצטרף!

לפרסם בעיתון זה לדעתי קצת לא מתאים לתחום, וזה מוריד מהערך של הסטודיו שלך, למרות שאין סיבה שעיצוב גרפי יהיה שונה משאר התחומים... מה לעשות, החיים לא תמיד פאריים...

אני אישית פרסמתי את עצמי אצל קרובי משפחה, וכך, מפה לאוזן, התחלו להגיע קרובים יותר רחוקים, וכאלה מהצד השני של משפחות, כך זה עובר.

כמו כן ספרתי על הסטודיו שלי לחברים וידידים, וזה הביא גם...

הרבה הצלחה ופריחה!

לוגוטופ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אגב באמת, כמו שכתב חיים בניסטי, את הפרויקטים הראשונים שלי עשיתי בחינם, ולא נקברתי וכו' כי אלו היו המשפחה והם הבינו את הנחיצות, הם פשוט פנו אלי כבתור משפחה ולא כי אני בחינם...

לאה הופמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אני לא אוהבת להגיד דעה שונה מכולם, (אפילו שאני חושבת שבידול לעסק זה מעולה :) אבל לא בין אנשים) וכמובן שלא להישמע מבינה יותר או משהו בסגנון, רק שתדעו :)
אבל אני כן כותבת בכול זאת כי אני חושבת שזה חשוב לשמוע.

במקצוע כמו שלנו חייבים לצאת מהקיבוע כול הזמן, אז גם בנושא הזה תגדילו ראש.
יש איזה מחסום חשיבתי שבמקצוע שלנו לא מפרסמים,
זה קיבעון, ולדעתי הוא מיותר ואפשר וצריך לפרוץ אותו.
אין לי עניין לפרנס את בעלי העיתונות והמקומונים, יש להם מספיק :)
יש לי כן עניין שגרפיקאיות ומעצבות ופרסומאיות גם בתחילת דרכם יתפרנסו בכבוד ולא יפחדו לפרסם, כי פרסום זה דבר שעובד, זה מביא לקוחות, גם אם לא בטווח המיידי אז לטווח הארוך הוא מכניס אותך לתודעת הלקוחות.

יש פה מישהי שניסתה לפרסם בעיתון או במקום אחר וזה לא הביא לה תוצאות?
לדעתי כול מי שנגד הפרסום פשוט לא ניסה.
להסתייג ולהגיד לא עובד זה מובן מאוד וגם אני בהתחלה אמרתי ככה,
אבל במחשבה שנייה, למה לא? מי אמר שלא? למה שכול עסק אחר כן יפרסם ואנחנו לא?
הרי פרסום עובד! בזה כולם משוכנעים, אז למה שלנו זה לא יעבוד?
האם כשאנחנו רואים פרסום לאדריכל אנחנו חושבים "יא, מסכן אין לו לקוחות, הוא מפרסם"?
בדרך כלל לא נחשוב ככה, או שנחשוב "וי, יש לו כסף לפרסם, כנראה שהולך לו", או שנחשוב "כשנצטרך אדריכל טוב, נפנה אליו, הפרסום שלו ממש משכנע"

אז כאחת שפרצה את המחסום החשיבתי הזה, וכן פירסמה,
אני יכולה להגיד לכם שזה עובד, ב"ה.

ועוד משהו חשוב,
הכי אני מתכוונת להגיד: אל תשבו בבית, ותחכו שיבואו לקוחות, תפרסמו, תצאו להציע את עצמכם, לא משנה בדיוק צורת הפרסום, העיקר לא לשבת ולחכות שזה יבוא מאליו, אלא אם כן כמובן בזמן הזה את יושבת ומתפללת, שזה לא נקרא סתם לשבת, אלא זה הכי עובד בעולם!

כמובן הכול רק בסיעתא דשמיא ענקית והמון תפילות. (ותהיות כול הזמן איפה הגדר של ההשתדלות.., מישהו מצא את הקו המדויק? אם כן אשמח לשמוע :) )

וכמובן הכי חשוב לדעת שכשיבואו לקוחות, צריך לדעת איך למכור להם, להציג עבודות משכנעות והכול, זה לא נגמר בפרסום, אבל זה בהחלט יכול להתחיל שם.

בהצלחה ענקית!!

102

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא אוהבת להגיד דעה שונה מכולם, (אפילו שאני חושבת שבידול לעסק זה מעולה :) אבל לא בין אנשים) וכמובן שלא להישמע מבינה יותר או משהו בסגנון, רק שתדעו :)
אבל אני כן כותבת בכול זאת כי אני חושבת שזה חשוב לשמוע.

במקצוע כמו שלנו חייבים לצאת מהקיבוע כול הזמן, אז גם בנושא הזה תגדילו ראש.
יש לי כן עניין שגרפיקאיות ומעצבות ופרסומאיות גם בתחילת דרכם יתפרנסו בכבוד ולא יפחדו לפרסם, כי פרסום זה דבר שעובד, זה מביא לקוחות, גם אם לא בטווח המיידי אז לטווח הארוך הוא מכניס אותך לתודעת הלקוחות.

יש פה מישהי שניסתה לפרסם בעיתון או במקום אחר וזה לא הביא לה תוצאות?
לדעתי כול מי שנגד הפרסום פשוט לא ניסה.
להסתייג ולהגיד לא עובד זה מובן מאוד וגם אני בהתחלה אמרתי ככה,
אבל במחשבה שנייה, למה לא? מי אמר שלא? למה שכול עסק אחר כן יפרסם ואנחנו לא?
הרי פרסום עובד! בזה כולם משוכנעים, אז למה שלנו זה לא יעבוד?
האם כשאנחנו רואים פרסום לאדריכל אנחנו חושבים "יא, מסכן אין לו לקוחות, הוא מפרסם"?
בדרך כלל לא נחשוב ככה, או שנחשוב "וי, יש לו כסף לפרסם, כנראה שהולך לו", או שנחשוב "כשנצטרך אדריכל טוב, נפנה אליו, הפרסום שלו ממש משכנע"

אז כאחת שפרצה את המחסום החשיבתי הזה, וכן פירסמה,
אני יכולה להגיד לכם שזה עובד, ב"ה.

ועוד משהו חשוב,
הכי אני מתכוונת להגיד: אל תשבו בבית, ותחכו שיבואו לקוחות, תפרסמו, תצאו להציע את עצמכם, לא משנה בדיוק צורת הפרסום, העיקר לא לשבת ולחכות שזה יבוא מאליו, אלא אם כן כמובן בזמן הזה את יושבת ומתפללת, שזה לא נקרא סתם לשבת, אלא זה הכי עובד בעולם!

כמובן הכול רק בסיעתא דשמיא ענקית והמון תפילות. (ותהיות כול הזמן איפה הגדר של ההשתדלות.., מישהו מצא את הקו המדויק? אם כן אשמח לשמוע :) )

וכמובן הכי חשוב לדעת שכשיבואו לקוחות, צריך לדעת איך למכור להם, להציג עבודות משכנעות והכול, זה לא נגמר בפרסום, אבל זה בהחלט יכול להתחיל שם.

בהצלחה ענקית!!

הבעיה בפרסום במקומונים ועיתונים שזה יביא לקוחות לא שווים (לדעתי, ללא ניסיון)
כמו האלו שמחפשים שליח ב 15 ש״ח

אם רוצים עבודות מיתוג, מודעות שאפשר לבקש עליהם 1200-1500 ש״ח
לא נראלי זה קהל יעד של מקומונים...

אם סוג השרות שאת רוצה לתת זה לוגו ב250 ש״ח יכול להיות שזה המקום להתפרסם.
מאוד תלוי מה את עושה, המיתוג והמיצוב שלך בשוק, המחירים שלך,
אם את רוצה הרבה לקוחות שמשלמים זול או את ה-20 הקבועים שיודעים להעריך את העבודה שלך ולשלם עליה

לכן לא הייתי מכלילה שפרסום במקומונים טוב לכולם, מאוד מאוד תלוי.

אבל אולי יהיו פה בעלי ניסיון ממש ויחכימונו :)

לאה הופמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP

אם את רוצה הרבה לקוחות שמשלמים זול או את ה-20 הקבועים שיודעים להעריך את העבודה שלך ולשלם עליה

אבל אולי יהיו פה בעלי ניסיון ממש ויחכימונו :)

למה, בעלי עסקים לא קוראים מקומונים? :)
הפוך, לפעמים את תופסת אותם כשהם בדיוק בודקים האם המודעה שלהם באמת התפרסמה השבוע, כי הם לא רואים תוצאות... ;)
קהל היעד הספציפי בין בעל עסק שמחפש יקר או זול זה כבר תלוי במודעה עצמה,
אבל להגיע לקהל יעד, אני חושבת שזה מגיע.

באמת מעניין לשמוע מעוד. שתפו:
יצא לכם לפרסם? עבד או לא עבד?

לוגוטופ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עוד משהו חשוב,
לזה אני בהחלט מצטרף. מאיליו זה לא מגיע. צריך לפרסם, אבל לדעתי לא בעיתונים וכאלה. צריך ליזום, לצאת ולהציע את עצמכם, לסביבה, וגם לסתם חנות שקניתם שם נעלים... (כמובן, בעדינות ועם טאקט, לגשש ככה, אבל להציע).

מסכים עם כל מילה!

אגב, תודה רבה לך שפתחת את האשכול הזה. נראה לי שהוא חידד אותנו מאוד!

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

2 דברים אליך:

1. עצם הפרסום שלך - הוא התדמית שלך.
את מראה את הרמה שלך והסגנון שלך וממש מציגה אותם על במה. לא שזה לא בסדר, יכול להיות שהרמה שלך מעולה+. אבל ההתרשמות של אנשים היא נטו מהמודעה הספציפית הזאת ושם את מקוטלגת. לי אישית זה לא נח, מעדיפה שיראו תיק עבודות המכיל כל מיני סגנונות ועבודות ולא משהו ספציפי. (ואחרי הכל אפשר תמיד להפיל את המשפט 'זו הייתה דרישת לקוח' ;) ופה זה את בעצמך אין תירוצים)
(אני בכל אופן מוצאת את עצמי בודקת פרסומות (בד"כ רבעי עמודים או פחות) של מעצבות או כאלו שעושות קורסים לתכנות, ותמיד הרמה לא ממש משכנעת אותי...)

2. בדיוק כמו ש @102 כתבה, יבואו אליך כל מי שלא תרצי.
אז אולי למתחילה ממש ממש, זה בסדר כי היא תשמח בכל עבודה שהיא... העיקר להתחיל במשהו. לרוב יבואו גננות או עסקים שרוצים פרסום בשקל.
עסק שמחפש מיתוג או פרסום איכותי ומקצועי, כמעט בטוחה שלא יבוא מפרסום אישי בעיתון. הוא יחפש המלצות או תיק עבודות.
מה שכן מקרדיט על מודעות שעשית יכולים להגיע הרבה לקוחות. (אבל שוב כדי להגיע לקרדיט בעיתון צריך לקוחות :))

3. בעייני פרסום של עצמך בנישה הזאת - מוזיל מאד. (ואולי קצת מראה שאין לך לקוחות באמת.. זאת לא עברה, אבל אנשים מחפשים ניסיון).

לגבי מה כן:
כמו שעלה פה ואת בעצמך כתבת, ליזום שתפי"ם, לפרסם את עצמך מפה לאוזן, קרובי משפחה (רק בשביל ההתחלה!!)
לחפש עסק מתחיל שרוצה לחסוך בעלויות - ולתת לו מחיר נמוך או אפילו בחינם ולעדכן אותו שהמחיר הנמוך/חינמי זה כדי שתצברי ניסיון.

עוד אחד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
אחד המרצים המוערכים בפרוג סיפר לנו שכשהוא פירק את השותפות שלו במשרד
הוא הבין שהוא יוצא לדרך חדשה ומתחיל ממש מאפס
הוא יצא לרחוב והתחיל לחלק כרטיסי ביקור לעוברים ושבים! ותוך כדי התעניין אצלם אולי הם צריכים עבודות גרפיות....
היועץ העסקי עימו התייעצתי לפני תקופה גמהוא אמר לי שאין כמו עבודה פרונטלית, להתקשר לאנשים ולהציע להם את עצמי.
אני לא עושה זאת, עדיין מנסה דרכים נוספות, אבל כנראה שזו הדרך הנכונה.
ועוד סיפור אחרון, אני מתמקד בעיצוב כריכות (היי, אם מישהו צריך כריכה...) ולפני תקופה התקשר אלי בעל מפעל בתחום הפקת הספרים (בן 50+ עם ניסיון של 20 שנה במקצוע) ושואל אותי מה נשמע, אם יש עבודות חדשות וכו'. לקח לי זמן לעכל את העובדה שהוא התקשר אלי (מעצבון צעירון) כדי לקבל עוד עבודות.
זה נתן לי פרופורציה על סוג ההשתדלות שצריך לעשות כדי להשיג לקוחות.
פשוט להתקשר ולבקש עבודות, הכי פשוט.
צריך להשתחרר מהמחסום הנפשי הזה.
כשזה יקרה לי אני מבטיח בל"נ לעדכן אתכם איך זה מרגיש ומה היו התוצאות.

פנחס אברהמי

אברהמי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
D I G I T A L
אני רק יגיד דבר אחד - זה מאד מרגש ומחזק לשמוע פה תגובות על תפילה - שבעצם ה' נותן לנו חיסרון כדי שנתפלל אליו ונהיה קשורים ובטוחים רק בו

אני אישית ברגעים ממש של שפל בפרנסה (לא רק - בהרבה תחומים והכי חשוב זה הקשר שלנו האמיתי עם ה') - כבר אחרי שהתייאשתי - אבל בתודעה לא התייאשתי התפללתי המון בשפה שלי דברתי עם בורא עולם - ראיתי ניסים גלויים ושנפתחים שערים

המון הצלחה לכולנו

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני רק יגיד דבר אחד - זה מאד מרגש ומחזק לשמוע פה תגובות על תפילה - שבעצם ה' נותן לנו חיסרון כדי שנתפלל אליו ונהיה קשורים ובטוחים רק בו

אני אישית ברגעים ממש של שפל בפרנסה (לא רק - בהרבה תחומים והכי חשוב זה הקשר שלנו האמיתי עם ה') - כבר אחרי שהתייאשתי - אבל בתודעה לא התייאשתי התפללתי המון בשפה שלי דברתי עם בורא עולם - ראיתי ניסים גלויים ושנפתחים שערים

המון הצלחה לכולנו
את האמת הזאת כולנו יודעים שהכל מלמעלה ושכל מה שאנחנו עושים זה אך ורק השתדלות אבל אמונה זה דבר שמצריך חיזוק בכל יום
ובמיוחד לנו המעצבים שבעצם נמצאים בנישה של "ה"השתדלות של כל בעלי העסקים שפונים אלינו ולכן דווקא אנחנו כדאי ונצרך ביותר להתחזק כמה שיותר בענין הזה
בכל אופן תודה על החיזוק

לוגוטופ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
למרות שהפורום הוא פורום מקצועי, אני חייב לומר שמאוד מחזק לשמוע (או ליתר דיוק לקרוא) את זה!

אשכול לתפארת!

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים

המון הצלחה לכולנו

כל אחד מאיתנו עובר תקופות כאלו, מי יותר ומי פחות.
כשהייתי בתקופת שפל, לא הססתי, אלא פניתי בעצמי לכל מיני אנשים פרטיים או מכונים שונים, והצעתי להם עבודה בכמעט חצי מחיר. אני לא משחק בפרנסת ביתי.
אחרי שהם הכירו אותי, העליתי לאט לאט את המחיר עד כמעט למחיר הרגיל.
גם הרווחתי מכל זה, שנחשפתי ליותר ויותר אנשים.

binder

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
למרות שהפורום הוא פורום מקצועי, אני חייב לומר שמאוד מחזק לשמוע (או ליתר דיוק לקרוא) את זה!

אשכול לתפארת!

מצטרפת, אשרי משפחת פרוג שאלו בניה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה