עזרה איך מעצב נולד???? אודה לעזרתכם!

סטודיו פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שלום לחברי הפורום היקרים,
אני מעצבת צעירה בתחילת דרכה (מסיימת לימודים)
אוהבת את התחום, מרגישה מאוד מתאימה ומעוניינת להתמקצע עוד ועוד.
אני רוצה לשאול, אם אפשר- איך התחלתם את דרככם?
האם יש כאן מישהו/מישהי שמוכן לשתף או להמליץ על דרך כניסה לשוק?
האם הדרך הנכונה היא דווקא בעסק עצמאי? מה יהא על השכירים? יש עתיד?
אשמח מאוד מאוד לתשובות, בעיקר מהמומחים שבינכם.
תודה-:)

נ.ב
השאלה נובעת גם מאחר ולי יותר מתאים לצאת בבוקר לעבודה ולחזור בצהריים- פחות לנוע עם כל משב הצעת עבודה פרטית חולף, אם כי כמובן אני בטוחה שגם זה חשוב...

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
אני ממליצה למי שמתחילה להיות שכירה. כמה שיותר
באיזה שהוא שלב לשלב ביניהם ורק לאחר שיש לך לקוחות קבועים וכו' להיות נטו עצמאית.

כך את משתפשפת, גודלת ומתמקצעת.
עצמאית ישר אחרי הלימודים בדרך כלל לא מתמקצעת ולא צוברת ניסיון משופשף.
אם תרצי אוכל לגם לפרט לך את המסע שלי:) כיום אני רק עצמאית

ולעסק עצמאי יש פלוסים ומינוסים גדולים.

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מנסיוני - כל אלו שיגידו לכם להיות שכירים בשביל לצבור נסיון-לדעתי ועל בשרי חוויתי זאת- זו טעות. את הנסיון בתחום הזה תצברו לבד על ידי הרבה למידה עצמית,ספרים, סרטונים, טוטוריאלים וכן התחברות לקהילת מעצבים(כמו זו בפרוג) והשתתפות בשיח עיצובי.
קראתי מאמר של אחד הגדולים בארץ, והוא כותב שלאחר חמש שנים, מתחילים להבין את התחום.
לכן אם את כרגע שכירה השיקול היחידי והעיקרי שלך צריך להיות איפה משלמים יותר ולא איפה אני אשב יותר על האילוס. את הנסיון תצברי לבד הרבה יותר טוב מאשר להיות יום שלם "גרפיקאית".
בכלל אני חושב, שהתחום הזה פשוט "זורק" לעצמאות לאור מצב השכירים בארץ והתשלום החרפתי והנצלני לעומת מקצועות אחרים.
הרבה תשמעו את המושג "השוק רווי" וכו', כן, הוא רווי, אבל הוא פתיר ברמה השיווקית ויש הרבה בתחום שעושים סכומים יפים.והכל אפשרי.
התחום הוא תובעני ומצריך אותך להיות במצב של למידה מתמדת כל הזמן, גם ברמה המקצועית להשלים את עצמך עם וורדפרס, html, css , וכו' וכמובן התמקצעות וחרישה על תוכנות אדובי(שבלי זה אי אפשר לזוז) וגם בכל מיני נושאים מלבד נושא העיצוב עצמו כמו שיווק, אסטרטגיה, קופי, פרסום, כתיבה וכו' לכן כדאי ואף חובה ליצור מאגר שתפ"ים איכותי להקל על העומס כי להקיף את הכל,להתנסות ולהתמחות - יותר קל כבר להוציא תואר באיזה משהו מאשר ללמוד ולצבור נסיון בכל הנ"ל. וזה כמובן בתוספת ההתנהלות מול לקוחות.שזה גם למידה בפני עצמה.

נערך לאחרונה ב:

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
מנסיוני - כל אלו שיגידו לכם להיות שכירים בשביל לצבור נסיון-לדעתי ועל בשרי חוויתי זאת- זו טעות. את הנסיון בתחום הזה תצברו לבד על ידי הרבה למידה עצמית,ספרים, סרטונים, טוטוריאלים וכן התחברות לקהילת מעצבים(כמו זו בפרוג) והשתתפות בשיח עיצובי.
קראתי מאמר של אחד הגדולים בארץ, והוא כותב שלאחר חמש שנים, מתחילים להבין את התחום.
לכן אם את כרגע שכירה השיקול היחידי והעיקרי שלך צריך להיות איפה משלמים יותר ולא איפה אני אשב יותר על האילוס. את הנסיון תצברי לבד הרבה יותר טוב מאשר להיות יום שלם "גרפיקאית".
בכלל אני חושב, שהתחום הזה פשוט "זורק" לעצמאות לאור מצב השכירים בארץ והתשלום החרפתי והנצלני לעומת מקצועות אחרים.
הרבה תשמעו את המושג "השוק רווי" וכו', כן, הוא רווי, אבל הוא פתיר ברמה השיווקית ויש הרבה בתחום שעושים סכומים יפים.והכל אפשרי.
התחום הוא תובעני ומצריך אותך להיות במצב של למידה מתמדת כל הזמן, גם ברמה המקצועית להשלים את עצמך עם וורדפרס, html, css , וכו' וכמובן התמקצעות וחרישה על תוכנות אדובי(שבלי זה אי אפשר לזוז) וגם בכל מיני נושאים מלבד נושא העיצוב עצמו כמו שיווק, אסטרטגיה, קופי, פרסום, כתיבה וכו' לכן כדאי ואף חובה ליצור מאגר שתפ"ים איכותי להקל על העומס כי להקיף את הכל,להתנסות ולהתמחות - יותר קל כבר להוציא תואר באיזה משהו מאשר ללמוד ולצבור נסיון בכל הנ"ל. וזה כמובן בתוספת ההתנהלות מול לקוחות.שזה גם למידה בפני עצמה.
זה נחמד אך לא מתאים לכל אחד

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
@Guy148
אני לא רוצה להתוכח אבל אתה אומר מקרוב שהניסיון שלך היה בלהיות שכיר. אז שוב.
גם אם הית שכיר וחשבת שלא התקדמת משהו אני בטוחה שזה שפשף אותך.
לא מכירה אותך ולא ראיתי עבודות שלך. (יכול להיות שאתה מדבר על אתרים?)
ברור שתמיד צריך ללמוד מעבר אבל ברור שיש הבדל בין גרפיקאית שהתנסות במשרד פרסום. קיבלה הערות /קטילות על מה שהיא עשתה כדי להביא למוצר ברמה גבוה מאשר גרפיקאית שיושבת מאז שיצאה מלימודים בבית ומביאה לקולגות שלה להחמיא/להעיר על התוצרים שלה.
או לעמוד בזמנים של מערכת עיתון ולחץ של סגירת עיתון יביאו אותה להצליח לתקתק עינים ללקוח.

אולי יש אחד 2 אנשים שיצאו ישר מלימודים ברמה גבוה ויכולים להרשוות לעצמם כזה דבר.
אבל בכלליות כמו שאני מכירה גם חברות וקולגות אין- אין מה להשוות אלו שהלכו להיות שכירים ולמדו למעשה את העיצוב ולא את התוכנה עצמה

ועוד משהו בעיצוב ראיתי שככל שעושים יותר ויותר דברים משתפשפים יותר ויותר וזה לא יעזור כאן רקרא ולקרא. הקריאה בנושא העיצוב מעשירה אתוך אבל ככול שבפועל תעבוד תדע להבין את הלקחו, את הקהל יעד את התוצר וכו'.
ובעעסק עצמאי לא יהיה לך הרבה לקוחות ואם תגיד שלקחות 5 שנים כי אז יתחיל -חבל על כל אותם 5 שנים שיכלת כבר להגיע לרמה פי מאה.

מוסיפה:
ואני יוסיף. תשוו את זה למעצבת פנים שסימה לימודים או מעצבת פנים עם ניסיון כשכירה במקום.
או לרופא שרופא פרטי ישר אחרי שסיים לימודים...

נערך לאחרונה ב:

Guy148

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לא התכוונתי בדבריי שבחירה ביד המעצב להיות או שכיר או עצמאי. ודאי שאפשר וכדאי גם וגם על מנת להמנע מכל מיני סיטואציות הישרדותיות.

אני רק אומר, אם להיות שכיר אז איפה שמשלמים יותר, כי הטייטל גרפיקאי הוא נחמד אבל זה לא מה שמקפיץ את המשכורת.
ומנסיוני ומנסיוני בלבד ואני לא בא לקבוע עובדות, ויתכן שאני טועה, אין יתרון שאפשר ליישם בתור שכיר שאי אפשר על ידי למידה עצמית.

אני מסכים איתך שעיקר היא העשיה,ולא התכוונתי באומרי למידה רק "לקרוא ולקרוא". אלא הכוונה לעשות ולעשות.

ואני לא חושב שצריך לחכות ללקוחות בשביל להתנסות, כי התרגולת היא נגישה מאד והידע הוא זמין והרבה מעצבים מנוסים שדיברתי איתם נותנים את העצה לייצר פרוייקטים אישיים ,וגם קל מאד גם ללמוד מנסיונם של אחרים. אז אם מישהו רוצה לרשום בקורות חיים שלו 10 שנות נסיון, זה לא אומר בהכרח שצריך להיות 10 שנים בתוך מקומון בשביל להחשב מנוסה.

סטודיו פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
תודה לכל העונים,
אני רק אומר שמרוח הדברים נשמע שעיתותיו של המעצב בידו, להתפתח לקרוא ללמוד ולנסות,
לצערי אני כבר עמוק בים החיים, ולבסוף מה שאני צריכה זה להביא לחם וחלב הביתה....
אין לי את היכולת לשבת ולחרוש עוד ועוד ועוד מחוץ לשעות המוגדרות שהילדים במסגרת/ ישנים...
מה שאומר שבעבורי הלמידה בחלקה היא תוך כדי עשיה ועבודה....

אשמח לשמוע מעוד על הדרך האפשרית והרלוונטית ביותר להיות מעצבת טובה....-:)

בנוסף- עיצוב ואפיון אתרים, כמו שהוזכר לעיל- כמה זה משמעותי בקורות חיים שלי? האם לנסות ללמוד בכל מחיר??

יהודית איגר

מיתוג אנשים ועסקים
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
אין בזה כללים.

יש אחד שהתחיל כעצמאי וברב כשרונותיו או למרות חוסר כשרונותיו תוך תקופה היו לו המון לקוחות וככה יכל להרשות לעצמו ללמוד עוד, להשתכלל ולהתפתח עוד. ונהיה עשיר גדול.

יש אחד שהלך ונהיה שכיר והיה לשם ולתפארת שהפך את המקום בו הוא עובד מבחינת שיווק ותקשורת חזותית והעלו לו במשכורת ובדרגה וכו' וכו' ונהיה עשיר גדול.

יש כאילה שעברו את המסלולים האילה של עצמאי ושכיר ושכיר ועצמאי ומשולב ומובטל ועוד לא מצאו את מזלם למרות כשרונותיהם או בגלל חוסר כשרונותיהם.

אז תחפשו איזה עבודה שמתאימה לאישיות שלכם ולמבנה החיים שלכם.
ותאמינו.

בהצלחה!!!

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
שאפו על השאלה, על האומץ ועל האמת. אני בטוח שיהיו לך ולאחרים תובנות מעניינות ומחכימות מהאשכול הזה (הוא הולך להיות ארוך..).

אבל כאמור על עצם הכנות של לבוא ולשאול - לומר אני בתחילת הדרך - ואני מעוניינת להתקדם - מגיע שאפו ענק. זה דרך נכונה ואמתית להתקדם בגדול.

ובלשון המקורות: מובטחני בזו שתהיה מעצבת גדולה בישראל בעז"ה.

שרה100

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
לא התכוונתי בדבריי שבחירה ביד המעצב להיות או שכיר או עצמאי. ודאי שאפשר וכדאי

ו אז אם מישהו רוצה לרשום בקורות חיים שלו 10 שנות נסיון, זה לא אומר בהכרח שצריך להיות 10 שנים בתוך מקומון בשביל להחשב מנוסה.

נכון מאוד ולכן בידיוק המלצה שלי שקודם תחפש מה שאפשר. כל דבר. שנכנס להגדרה שאפשרי מצידה לאור השיקולים שיש לה.
ואז שתצבור אפילו קצת ניסיון היא כבר תוכל לפנות למעסיק משתלם יותר. ואז כך עם הזמן לגדול.
במקום לשבת בבית ולחכות לאיזה לקוח 2 שיבוא אליה כאצמעית.
הניסיון הוא הלימודים הכי טובים

נערך לאחרונה ב:

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
בנוסף- עיצוב ואפיון אתרים, כמו שהוזכר לעיל- כמה זה משמעותי בקורות חיים שלי? האם לנסות ללמוד בכל מחיר??

לא ממליץ על קורס ספציפי - אבל מוכרחים להבין שהעולם עובד לדיגיטל. כולל במגזר החרדי - מי שלא יהיה לו אוריינטציה דיגיטלית, מי שיתקע רק בפרינט - ידעך - בעתיד, מי שלא יהיה שם לא יהיה קיים.

לא משנה איך קוראים לקורס - אם זה עיצוב ואפיון אתרים ב-14,000 ש"ח או משהו פשוט של בניית דפי נחיתה - בסופו של יום הקורס האמתי הוא בשטח, עבודה אחת ללקוח אמת שווה לפעמים יותר מקורס שלם - אז ההתקדמות תהיה צעד אחרי צעד, אבל חייבים לשים רגל גם בתחום הדיגיטלי - לא קשור לקורות חיים (את מי זה בכלל מעניין בעיצוב?! כשאני מקבל ממעצבות קובץ קו"ח וקובץ עבודות - אני בכלל לא פותח את הקו"ח - בעבודות רואים הכל) זה קשור למהות - העולם הולך לשם.

סטודיו פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
שוב תודה, משמח אותי לראות שלותיקים בינכם יש עוד עצבים לענות על שאלות של מתחילים, תמחורים ושאר ירקות....
איש ספר- אני מתכוונת לקו"ח בקטע של- לידע שלי, לא באמת למסמך הכתוב...אם כבר לתיק עבודות...פשוט זה לא נגמר, זה כל הזמן ללמוד וללמוד!!!!!!!!!!
אני בעד- פשוט צריך גם זמן-:)
תודה על העצה על עולם הדיגיטל, אני באמת רואה בכל מודעת דרושים היום את זה בדרישות סף.
השאלה שאלי אם זה לא התפזרות מסויימת להתמקצע בכל מה שקשור לשדה הסמנטי של עיצוב?
אפשר גם כמו שאמרו מעלי, ללמוד צילום, שיווק קופי ועוד.
תודה לכל הממשיכים לענות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה