עזרה איך מעמדים כזה טקסט,

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עימוד של טקטס מורכב, כיוון שכמעט כל שורה, יש בו אות הערה,
בהתייעצות עם המחבר, הוחלט, שאם האות בעמוד ימין, והערה בעמוד שמאל - באותה כפולת עמודים אין בעיה, אבל עם ההערה בעמוד בדף הבא, להעביר את המשפט הבודד קדימה,
זה לא נראה יפה לעין, לא בכל משפט בודד בפרט, ולא כמו בצילום המצורף בפרט,
רציתי להתייעץ, איך הייתם מעמדים כזה דבר,
(נ.ב. העימוד לפני עיצוב כותרות ופסי הערות,)

קבצים מצורפים

• עמוד צא.jpg
    6.1 MB · צפיות: 38
  • עמוד צב.jpg
    עמוד צב.jpg
    3 MB · צפיות: 93

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד של טקטס מורכב, כיוון שכמעט כל שורה, יש בו אות הערה,
בהתייעצות עם המחבר, הוחלט, שאם האות בעמוד ימין, והערה בעמוד שמאל - באותה כפולת עמודים אין בעיה, אבל עם ההערה בעמוד בדף הבא, להעביר את המשפט הבודד קדימה,
זה לא נראה יפה לעין, לא בכל משפט בודד בפרט, ולא כמו בצילום המצורף בפרט,
רציתי להתייעץ, איך הייתם מעמדים כזה דבר,
(נ.ב. העימוד לפני עיצוב כותרות ופסי הערות,)
אני חושב שאם אין ברירה אז אין ברירה.
אתה מעמד, אתה לא אמור להתחיל לערוך את מיקומי ההערות של המחבר.
מילא להזיז הערה אחת או שתיים, אבל אתה אומר שכל הספר ככה... והמחבר הסכים... אז גמרנו.
אם אתה לא מרוצה מהתוצאה הסופית, אל תשאיר את הלוגו שלך על הספר הזה.

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם אתה לא מרוצה מהתוצאה הסופית, אל תשאיר את הלוגו שלך על הספר הזה.
א. 98% מהעמודים כן בסדר. והתוצאה יפה מאוד,
ב. התכוונתי לשאול מה עושים המעמדים בכזה מצב, האם לא עדיף שהשורה הבודדת תהיה בדף הקודם למרות שההערה תופיע בדף הבא,

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ב. התכוונתי לשאול מה עושים המעמדים בכזה מצב, האם לא עדיף שהשורה הבודדת תהיה בדף הקודם למרות שההערה תופיע בדף הבא,
אני גם שואל, במקרה שאין מקום להערה בדף הנוכחי, האם אפשר להעביר אותה לעמוד הבא כשההפניה אליה בעמוד הקודם?
זה מקרה שונה כי כאן העמוד הבא הוא רק המשך של ההערות

Inkedrashi 1-8_Page_3_LI.jpg
Inkedrashi 1-8_Page_4_LI.jpg

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יצא לי לראות לא מעט ספרים שאכן כך עושים.
עיין בספרו של הגר"מ פנירי 'אבני שהם'.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
סיימתי לעמד ספר, עם הערות שוליים מרובות וארוכות.
המחבר הזדעק, מה פתאום ההערות שוליים עוברות לעמוד הבא, לא עזרו שום הסברים פשרות ופשרות למחצה....
דבר ראשון, מחקתי את השם שלי מהספר...
אחר כך, ביצעתי (ובכל זאת ניסיתי להפחית ככל הניתן את הרווחים בסוף העמוד).
המחבר שמח וטוב לב.
רק בריאות.

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כמעט תמיד פטרתי בעיות כאלה ע"י:
א. שבקשתי מהמחבר (או רשות מהמחבר) שיוסיף עוד כמה מילים בטקסט למעלה, באותו פסקה או אפי' בפסקה קודמת, כי בדרך כלל הנוסח הוא לא כ"כ מוקפד על האות והמילה, ואפשר לנסח קצת שונה, ועי"ז אפשר לשנות העימוד.
ב. בנוסף, מנסים למצוא (בעמודים קודמים) פסקה ארוכה יחסית שעדיין אפשר לחלק לשתים, הגם שלכתחלה לא חשבו לחלק לשתים.
ג. בנוסף כמובן משחקים עם מרווח בין המילים.

מובן, שכאשר יש הרבה סיטואציות כאלה, זה לא עבודה של המעמד לעשות את זה (חוץ אם נותנים האפשרות ללקוח לעשות את זה בתשלום), אבל אם זה כמה מקומות בודדים, עדיין כדאי (בשביל סיפוק עצמי, ובשביל שירות ללקוח) לעשות כך, מאשר האופציות האחרות.

ש וינברג

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בעיה מצויה מאוד,
בסיעתא דשמיא לאחר עימוד של למעלה מ500 ספרים ב"ה במשך שנים, אני יכול לומר שכ-40% מן הספרים הם ככה.
ולא אחת הזדעקו המחברים על זאת, אך הסברתי כי אני כאיש מקצוע של העימוד, מבין קצת יותר מכם בענין זה מכיון ששם ראשי ורובי, ואתם יכולים לעשות שיעורי בית שכך מקובל לעשות, תפתחו ספרים, תשאלו מביני ענין, ואם תוכיחו אחרת אשנה זאת, אבל שוב פעם זו לא אחריותי, ואני מנקה עצמי מכל אחריות.
רובא דרובא של המחברים שליט"א מקבלים זאת בהבנה.
אגב ניתן לראות אלפי דוגמאות בספרים דלהלן, שכך עושים עם הפניות שלא נכנסות באותו עמוד, ולפעמים יש באותה שורה 2 הפניות, כשהראשונה נכנסת והשניה תכנס רק 2 או 3 עמודים לאחר מכן, אבל אין ברירה, לא חותכים שורה באמצע.
אנציקלופדיה, מיקרופדיה, תלמודית - אלפי דוגמאות של הערות הנמצאות בעמודים שלאחר מכן אף שההפניה לפנ"כ.
ספרי מערכות, וספרי סיכום שונים.
כבר ציינו לספר אבני שוהם
ואני אוסיף את כל ספריו של הרב עובדיה יוסף
כמו"כ ספריו של הרב קארפ,
ספריו של הר"י כהן ז"ל (הכשרת כלים ועוד)
ועוד ועוד.
בעבר הערתי כאן בפורום מדוע ר' דניאל לא נתן פונקציה לאפשר הרצת עימוד אוטומטי (בלי אישור ידני) כשיש 2 הערות באותה שורה והערה אחת כן נכנסת בעמוד והשניה לא, וכן אופציה לבחירה באם טווח ההערה הבאה הינו בשורה הסמוכה כשהיא השורה האחרונה בפיסקה, דבר זה ייקל מאוד בעימוד, שכן בעימודים רצים (למטרת הגהה וכיוצ"ב) יחסוך זמן רב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה