עזרה איך מטפלים בזוגות בעיתיים?

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
שמעתי פעם על יהודי שהוא גם יועץ זוגי וגם רגשי,
קוראים לו הרב יעקב עקיבא פרידמן מבני ברק.
אין לי טלפון שלו אבל אולי דרך המודעה שקיבלתי השבוע למייל זה יעזור לכם לפנות אליו -

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
שמעתי פעם על יהודי שהוא גם יועץ זוגי וגם רגשי,
קוראים לו הרב יעקב עקיבא פרידמן מבני ברק.
אין לי טלפון שלו אבל אולי דרך המודעה שקיבלתי השבוע למייל זה יעזור לכם לפנות אליו -
לא עלתה לי המודעה כבד מידי.
תנסי בגוגל אולי .,קול תבונה"

nechami21

משתמש מקצוען
בלי לקרוא את כל האשכול.
1. כדאי שאתה תדבר עם יועץ נישואין איך להגיב לטלפונים. באופן שתוכל 'לגרום להם ללכת לייעוץ, וכן להפסיק את הטלפונים איתך. (מכיון שאין אפשרות לעמוד בכך, לבסוף יהיה סוג של 'פיצוץ', ואז כבר לא יהיה ניתן לעזור להם) יש הרבה שיטות ודרכים, וחבל על כל יום.
2. מכיון שבכל מקרה זה נשמע מקרה קשה. כדאי להשקיע את המאמצים בילדים. למצוא חונכים מתאימים. לארח אותם לעיתים קרובות על מנת שייראו דוגמא של חיים תקינים. לבקש מהרווחה אפשרות של אומנה יומית שיהיה להם עוד בית ללמוד ממנו ולגדול.
3. ראיתי בהתחלה כמה ניקים אנונימיים שהציעו עזרה בפרטי. למרות שהם יכולים להיות אנשים הגונים. בנושא רגיש לעניות דעתי אין אפשרות לסמוך על דעות אנונימיות.

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
אשכול עצוב.
כואב לקרא על אנשים שטובעים בבוץ של עצמם .
האמת, אני לא כל כך מתרגשת מהמבוגרים ,
כי מבוגר הוא בוחר - וכעת הם בוחרים לדשדש בבוץ ולא לעזור לעצמם ,
ואני לא ראיתי אנשים שהשתקמו מבלי שהם בחרו בזה
אני מיעצת לך- לעזוב את המבוגרים. זה אפילו מבחינתי לא חסד לשמוע להם
(רק מידי פעם כדי לא להיות אטומים לגמרי...)

ועכשיו למה שאני רוצה לומר באמת:
אם את רוצה להועיל - תעזרי לילדים שלהם - הם אומללים באמת ואין להם בחירה .
אם את יכולה - לקחת אותם מידי פעם.
לשבתות , ליציאות, לשיחות סתם,
לארוחות, לערב סתם וכו'...
אחד מהם, חלק מהם , את כולם...
כדי שיראו - מה זה בית נורמלי - כדי שיפנימו דמויות שפויות - כדי לעצב לעצמם מודל יציב של זוגיות לעתיד. כדי לתת להם כמה רגעי מרגוע
זה המקום האמיתי שאתם יכולים לעזור
ואין לכם מושג- כמה זה חיוני.

אימפריה

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
דבר ראשון הכרחי זה לעצור שם כרגע את הילודה, זה עוול להמשיך להביא ילדים למצב כזה בבית. (חוץ מזה שבטח בתקופת לידה- לפניה ואחריה המצב בבית רק מחמיר, האשה מן הסתם פחות מתפקדת ויותר דורשת עזרה מהבעל שלא מספק זאת, בקיצור זה עלול רק להחמיר את המצב החמור בלאו הכי). צריך להסביר להם שכרגע הכי חשוב זה לעשות קודם כל אתנחתא וכשיסתדרו העניינים בעז"ה, אז יוכלו להמשיך להביא ילדים לבית חם ואוהב!

כוס קקאו

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון הכרחי זה לעצור שם כרגע את הילודה, זה עוול להמשיך להביא ילדים למצב כזה בבית. (חוץ מזה שבטח בתקופת לידה- לפניה ואחריה המצב בבית רק מחמיר, האשה מן הסתם פחות מתפקדת ויותר דורשת עזרה מהבעל שלא מספק זאת, בקיצור זה עלול רק להחמיר את המצב החמור בלאו הכי). צריך להסביר להם שכרגע הכי חשוב זה לעשות קודם כל אתנחתא וכשיסתדרו העניינים בעז"ה, אז יוכלו להמשיך להביא ילדים לבית חם ואוהב!

:D:D:D

סתם מישהו

משתמש צעיר
שלום,
לא קראתי את כל התגובות, כן את חלקן.
הסיפור הזה נשמע נוגע ללב.
בתור מטפלת רגשית, רוצה רק להוסיף כמה דברים מהפן המקצועי.
א. בטוחה שיש כאן סבל. ההורים סובלים מאוד. והילדים כפי הנראה גם.
ב. לגבי הקשר שלך עימם, תבדקו כמה אתם יכולים. ואל תעשו יותר מכך. לפעמים אנחנו צריכים לא להיות כדי להיות.
אם וכאשר אתם מסוגלים להיות עימם בקשר, ואני מבינה שהקשר שלהם איתך משמעותי וחשוב עבורם מאוד, הייתי מציעה לך להתייעץ, זה לא פשוט, מורכב ושואב, וייעוץ עם איש מקצוע יכול לתת מרווח נשימה והרבה כוח.
ג. בתקשורת עימם, חשוב מאוד לא להיכנס לוויכוחים וההאשמות ביניהם, אלא כל הזמן, לתת את המראה ליחסים הכלליים. לדוג', "אתה מספר לי על קושי בתקשורת עם אשתך"/ "אני שומעת אותך אומרת שמאוד קשה לך הפער ביניכם"/ "לפעמים את מרגישה את הכל בעוצמה חזקה, וזה ודאי משפיע על המערכת הזוגית או עם הילדים "וכדו'.

חיזקו ואימצו,
אני בטוחה שאתם נותנים להם הרבה כוח.

לעוף עם הדמיון

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אשאל אותך שאלה מרגיזה, שהיא גם התשובה לשאלה שלך.

למה לקחת אחריות על החיים שלהם?
אני חושבת שאסור לשאול כזאת שאלה משפחה שלמה סובלתתת והוא לא יעזור? הוא בנאדם מבחוץ בריא בנפשו שיש לו אפשרות להציל משפחה אז למה לא? אולי זה תפקידו בעולם לעזור להם?.....

Sara10

משתמש פעיל
האשה כנראה עברה דיכאון לידה, שלא טופל. הבעל לא מכיר מושגים כמו "טיפול ריגשי" ולכן הוא מרגיש שאשתו סתם נהייתה עצלנית ונודניקית.
מהיכרות קרובה של מקרה דומה
יהיה מאוד קשה להכיר לבעל את המושגים האלו, והוא גם יתנגד לכל טיפול שכזה, ירגיש לו כאילו הוא הולך לפסיכיאטר...
אם באמת הבחורה חכמה ומוצלחת כמו שאתה אומר, היא בהחלט יכולה להיות המפתח לפיתרון מושלם.

דבר ראשון אמא.

משתמש פעיל
ברצף יכולים להתחתן?
ההגדרה על הרצף זה מידי כללי...
הרי לכל אוטיזם יש עוד בעיות נלוות, כמו בעיות רגשיות במקרה הקל...
ועד.... לא כאן הפורום לפרט.
כך שהשאלה מידי כללית.
זה אמור להיות אינדווידואלי לגבי בנאדם
וכמובן שאלו לא יהיו נישואים שגרתיים,
אדם אוטיסט עם בעיות תקשורת שכן יכול להתחתן,
יצטרך ליווי לחיי נישואים, אם המשפחה שלו תרצה שהוא יצליח להקים משפחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה