איך מדפיסים ספרי קודש באיכות??

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כמובן כל אחד יענה "אצלינו, פשוט". אבל אני שואל משהו קצת יותר מפורט.

לאחרונה הדפסתי שלש ספרים אצל מדפיס מוכר וידוע בירושלים, כל פעם הרשתות היו כהות מדי, והאותיות ברוב העמודים לא היו מספיק חדות. פתחתי גמ' עוז והדר וגמ' וילנא וראיתי שהם לא סובלים מבעיות אלו. השאלה היא, מה גורם לכך?

אם אני רוצה מוצר מושלם, האם אפשר לפתור הבעיות ע''י שמוסיפים עוד אלף ש''ח? האם הבתי דפוס יותר מדקדקים בעבודות אצל חברות גדולות כנ''ל ואין לי תקוה כלל וכלל לקבל ספרים מושלמים?

האם סוג (חברה) הנייר משפיע על זה? א''כ איזה נייר רצוי להדפסת ספרי קודש?

בקיצור, לאחרונה אני לא מרוצה ממה שאני מקבל מבתי דפוס אבל אני לא יודע איך להבטיח ללקוח שיקבל משהו איכותי.

כל הכוונה בנושא תעזור מאד, תודה

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עוז והדר משתמשים בפרנק לוחות ובדפוס מישור אדומים.

קסת עימוד ועיצוב

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם אני נחלתי לאחרונה אכזבות מדפוס גדול שמדפיס לארגונים ומולי"ם גדולים.
הוא פיספס בכל מה שאפשר, בלוחות היו אותיות כפולות, בהטבעות היו סטיות, והוא שכח להוסיף סימניה ולהזריק דיו כמסוכם.
הייתי שמח לשמוע על דפוס שלוקח אחריות שהמוצר יהיה מושלם עד הסוף... כמובן בתוספת תשלום

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י עקיבא1;n4931882:
כמובן כל אחד יענה "אצלינו, פשוט". אבל אני שואל משהו קצת יותר מפורט.

לאחרונה הדפסתי שלש ספרים אצל מדפיס מוכר וידוע בירושלים, כל פעם הרשתות היו כהות מדי, והאותיות ברוב העמודים לא היו מספיק חדות. פתחתי גמ' עוז והדר וגמ' וילנא וראיתי שהם לא סובלים מבעיות אלו. השאלה היא, מה גורם לכך?

אם אני רוצה מוצר מושלם, האם אפשר לפתור הבעיות ע''י שמוסיפים עוד אלף ש''ח? האם הבתי דפוס יותר מדקדקים בעבודות אצל חברות גדולות כנ''ל ואין לי תקוה כלל וכלל לקבל ספרים מושלמים?

האם סוג (חברה) הנייר משפיע על זה? א''כ איזה נייר רצוי להדפסת ספרי קודש?

בקיצור, לאחרונה אני לא מרוצה ממה שאני מקבל מבתי דפוס אבל אני לא יודע איך להבטיח ללקוח שיקבל משהו איכותי.

כל הכוונה בנושא תעזור מאד, תודה

בוא נדבר גלויות:

אני הדפסתי לפחות חלק מהספרים עליהם אתה מדבר, ומצד שני אני מדפיס גם את הגמרות של עוז והדר כמו גם ספרים של עוד הוצאות לאור גדולות איכותיות ומפורסמות בשוק. ככה שאף אחד לא עשה נגדך "דווקא". הספרים מודפסים באותם בתי דפוס ונכרכים באותן כריכיות.

באופן כללי ניתן לומר שאין היום בתי דפוס "גרועים". יש איכותיים יותר ופחות אבל באופן כללי הרמה היום הן של הציוד והן של הדפסים גבוהה בהרבה מלפני חמש או עשר שנים והתוצאות בהתאם.

תמיד יכולה להיות נפילה רגעית בספר ספיציפי, במיוחד בהדפסות קטנות וקצרות בהן אין מקום לתיקון: כשמדפיסים 500 יחדיות מספר בן 5 גליונות עד שתגיע לרמת הצבע הספציפית שתהיה לטעמך ההדפסה כבר תסתיים. (אני לא מדבר על בעיות בהדפסה אלא על רגישויות קלות של עומס צבע וכד').

במיוחד כשאתהה מדבר על דקויות של בהירות רשתות שזה עניין של טעם אישי וכל לקוח רוצה אחרת יש כאלה שרוצים מה שיותר שחור (כמו עוז והדר למשל) ויש שרוצים הדפסה בהירה ועדינה.

אני משתדל להיות נוכח בכל הדפסה ולשים עין, ואינני חושש אף לפסול גליונות שאינם לטעמי או שיש בהם בעיות של קפיצות ו'דאבלים' כמו בעיות שונות בכריכה.

אינני מזלזל בשום עבודה קטנה כגדולה, ולקוח קטן אינו תירוץ לשום בעיה שלא תהיה ולכן הנסיון להשוות לספרים אחרים אינו במקומו. מצד שני אני לא זוכר בשנים האחרונות אפילו לקוח אחד מתוך אלפים רבים שחזר עם ספר שניתן היה לכנותו כ"פגום" ולא קיבל מענה מלא או אפילו הדפסה חוזרת לסיפרו.

לא חששתי לחשוף את עצמי כאן כי אני בטוח וגאה מאד ברמת העבודה היוצאת תחת ידי ועוד יותר מכך באחריות שאני מעניק ללקוחותי. ומאות לקוחות חוזרים כולל אתה עצמך יעידו על כך.

בהצלחה

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י אהרן2;n4931982:
עוז והדר משתמשים בפרנק לוחות ובדפוס מישור אדומים.

למה לכתוב כשאין לך מושג? עוז והדר מדיפסים כמעט בכל בית דפוס אפשרי בארץ ועושים לוחות אצל פרנק, לאור, עיר עתיקה, כתר, אלון ועוד. כמו גם הדפסות במזרח אירפוה ובמזרח הרחוק. כפי שכתבתי בהודעה קודמת כל בתי הדפוס המתמחים בספרי קודש בארץ כיום הם איכותיים וטובים וברמה כמעט שווה. אורן, אורנים, שרון, אלון, לאור, עיר עתיקה, כתר, אמונה וחסד, אייל ועוד...

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
נכתב ע"י עקיבא1;n4932761:
ינני מזלזל בשום עבודה קטנה כגדולה, ולקוח קטן אינו תירוץ לשום בעיה שלא תהיה ולכן הנסיון להשוות לספרים אחרים אינו במקומו. מצד שני אני לא זוכר בשנים האחרונות אפילו לקוח אחד מתוך אלפים רבים שחזר עם ספר שניתן היה לכנותו כ"פגום" ולא קיבל מענה מלא או אפילו הדפסה חוזרת לסיפרו.

אני לא מדבר על ''פגום'', ברור שאני מדבר על ה''פיניש'' של הספר והדברים הדקים. למשל, כשמעמד\מעצב קובע שקו אפור אמור להיות 40% שחור, אז רואים באינדיזיין את הצבע, ואז רואים בפי די אף אותו דבר, אבל בהדפסה לפעמים מקבלים אותה תוצאה ולפעמים לא.

השאלה שלי, האם יש דרך בטוח או כמעט בטוח לקבל את התוצאות האלו?
האם יש נפק''מ באידה נייר מזמינים (משקיעים)?
האם הכל מזל?

נ.ב. תודה לנקי כפים על הדפסות שעשה לי בעבר ובעז''ה בעתיד

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מאיזה סיבה בציטוט של ''נקי כפיים'' מופיע בשמי, צ''ע.

אשרינו

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא יודע אם קשור או לא. בהדפסות דיגיטליות היו הפרשי צבע משמעותיים עם הדפסות בעובי נייר שונה. ככל שהנייר היה יותר עבה. הצבעים היו כהים וצהובים יותר.

עיצוב לי

משתמש רשום
אני הדפסתי ספר על כרומו עם תמונות שחור לבן יצא מדהים נתנו לי העתק שמש והתחייבו שיצא כמו העתק שמש {כמובן עשו לי העתק שמש באינדיגו ואכן יצא אותו דבר .}

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ספרי קודש לא מדפיסים בכרומו

עיצוב לי

משתמש רשום
אכן נכון זה היה ספר סיפורים אם תמונות ורשתות בש"ל וזה הרבה יותר מסובך להדפיס וזה יצא ממש טוב מאד

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
נכתב ע"י tovif;n4942626:
איפוה הדפסת?

יש דפוס שקוראים לו נקי כפים?

כמובן אני לא אזכיר פה ברבים איזה בית דפוס מדובר. נקי כפיים הוא מפיק דפוס ואינו מוגבל לדפוס אחד, הוא מאד מקצועי ועובד עם מבחר של בתי דפוס. יצא לי רשתות כהות בכמה ספרים שהודפסו בבית דפוס אחד, חלק מהספרים הוא הדפיס בשבילי בבית דפוס הנ''ל כמו שהזכיר בעצמו לעיל.

ר' נקי כפיים, האם יש עצה בעולם הרשתות? מי שרוצה %40 שחור, האם עליו להגדיר %25? האם זה יעזור? השאלה חוזרת, האם יש דרך בטוחה לקבל התוצאות והגימור הרצוי שיהיה כפי שמופיע בפי די אף או האם אין שום עצה, והכל תלוי במזל אפילו ספר...

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
לא אכנס פה לכל הפרטים אבל רשתות יפות על נייר נ.ע. תעשה 10% ובדוחק גדול עד 20% מעבר לכך ההדפסה תיסתם במידה זו או אחרת

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
נכתב ע"י נקי_כפים;n4943818:
רשתות יפות על נייר נ.ע. תעשה 10% ובדוחק גדול עד 20% מעבר לכך ההדפסה תיסתם במידה זו או אחרת

רק להבין- זה הוראה כללית לרשתות או הוראה מתאימה למה שאני כתבתי 40%??
למשל, עיטור דק, מה לקבוע?

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י נקי_כפים;n4932490:
באופן כללי ניתן לומר שאין היום בתי דפוס "גרועים". יש איכותיים יותר ופחות אבל באופן כללי הרמה היום הן של הציוד והן של הדפסים גבוהה בהרבה מלפני חמש או עשר שנים והתוצאות בהתאם.
פעם עימדתי למישהו ספר, וההוא רצה דפוס ספציפי. התוצאה הייתה די טוב. והוא גם עשה הדפסה במסגרת זמן מצומצמת.
לימים עימדתי למישהו נוסף שרצה הדפסה בלוח זמנים צפוף. לאותו אחד היה דפוס קבוע שהוא מדפיס אצלו, אבל רצה מודפס יומיים קודם הזמן שהובטח לו בדפוסו הקבוע. לכן הפניתי אותו אל הדפוס ההוא שהכרתי. לא זו בלבד שהוא קיבל את העבודה (בניגוד למסוכם) שבוע באיחור, (דהיינו אפילו יותר מאוחר מאשר אילו הוא היה מדפיס בדפוס הקבוע אצלו), אלא שהיו פגמים בחיתוך ובכריכות באופן גורף. למשל, קווי החיתוך שהיו רחוקים 5 מ"מ מהשוליים, נראו בתוך הדפים, לפעמים אפילו באורך של 3 מ"מ. מה שאומר סטיה של 8 מ"מ.

והתשובה שקיבלתי מהדפוס לא תיאמן:

...אני יכול לומר לך שמה שקיבלת לצערנו זה הנוסחה בכל אותם כריכיות שמוציאות עבודות זבלה ... בגלל הלחץ של הרגע האחרון שביקש ספר תוך שבוע והיה לנו הרבה לחץ [כזכור, בניגוד לסיכום הספר הגיע בסוף באיחור של שבוע] ויתרנו על ההכנסות שלנו והוצאנו את רוב העבודה בחוץ ולכן זה נראה כפי שאתה מתאר.
בקרוב אנחנו נעבוד באופן עצמאי וכל ספר יצא כמו בית מרקחת, כפי שאנחנו רגילים [??] לעשות עם בקרת איכות וללא פשרות כמו שראית אצל הספר הקודם שעשינו. ואז נוכל גם לפצות אותו [איך?, עד היום הם לא מצאו את הדרך לעשות זאת] בקיצור לא בורחים מאחריות [בכלל לא נכנסים אליה...] אנחנו כאן כדי שתהיו מרוצים עד הסוף

כמובן שאין לאותו הדפוס כל קשר לנקי כפים, והוא גם לא מופיע ברשימת הדפוסים שהוא ציטט בהודעה מס' 5. רק רציתי להתייחס לנקודה שאין היום בתי דפוס "גרועים". ובכן, יכול להיות. גם אותו הדפוס מוציא בדר"כ דברים בסדר. אבל יש נפילות שמגיעות מזלזול. והכי גרוע שלא לקחו שם אחריות כלל. ציוד שיכול להוציא עבודות איכותיות יש לכולם. אבל חשוב לדעת על דפוס, איך הוא מגיב ולוקח אחריות במקרה שמתרחשת תקלה.

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מפיק דפוס אחד פעם סיפר על דפוס ידוע שיש להם כמה מכונות, ואם אתה זוכה למכונה החדשה אתה מקבל משהו יותר איכותי, ואם עלה בגורלך המכונה הישנה, נפלת. נקי כפיים, יש משהו בזה?

גזענית

משתמש צעיר
מחפשת בית דפוס באזור חיפה לספר קודש מישהו מכיר? המלצות... איך שולחים לדפוס בPDF זה בסדר? תודה רבה

דפוס מיקוד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אם מדובר בעבודה משמעותית ולא קטנטנה, אין סיבה להצטמצם לאזור חיפה.
אפשר להדפיס בכל מקום בארץ שמתמחה בזה ודואג גם להובלה.
זה יפתח לכם הרבה יותר אפשרויות, ומסתבר שגם ייצא זול יותר.
מוזמנים לשלוח לנו במייל פרטים מלאים ולקבל הסבר לכל שאלה והצעה מעולה.

נ.ב. ברכות להצטרפותכם לפורום, שיהיה בהצלחה ובהנאה!
טיפ להבא - בנושא חדש פותחים הודעה חדשה, מיותר ומפריע כש'רוכבים' על אשכול עתיק ולא רלוונטי.

חתימה.gif

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה