עזרה איך ליצור Pattern Brush באילוס' עם פינות בצורה שפויה?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
שאלה:
מי יודע/ת מהו יחס הגדלים הנכון בין החלק הפנימי ובין הפינות במברשת Pattern Brush באילוסטרייטור?
כך שהפינות תשתלבנה יפה עם הקו הרציף, ככה:
1581857188026.png

ולא תצאנה ככה:
1581857202870.png

(ברור, כמובן, שיצרתי גרפיקה במיוחד לפינות, כמו כן גם תיחמתי את הגרפיקה לפינות ולקו הרציף בריבוע תוחם, ועדיין הפרופורציות לא מסתדרות לי, בחלק זה תופס אחרי ניסוי וטעיה, וחלק כלום לא עוזר. חפרתי במלא מקומות למצוא את היחס המדוייק, ולא מצאתי. לעזרתכם/ן אודה)

יוסי גרפי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
לעזרתכם/ן אודה
אני מציע לך לראות איך אדובי עשו מברשת כזו. גש לחלון המברשות ותגרור החוצה מברשת כמו בדוגמא

1581858327313.png

מקוה שיעזור לך. בהצלחה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מציע לך לראות איך אדובי עשו מברשת כזו. גש לחלון המברשות ותגרור החוצה מברשת כמו בדוגמא

מקוה שיעזור לך. בהצלחה.
יישר כח.
ובכן ניסיתי כדבריך (אגב, שים לב שהמברשת של אדובי היא בעצם auto sliced - עם חיתוך אוטומטי, ולא גרפיקה מיוחדת לפינות - אבל זה לא משנה, ניסיתי גם להקביל למברשות עם גרפיקה מיוחדת לפינות) לא משנה כמה דייקתי, עדיין התוצאה היא כזו

1581860379938.png

יוסי גרפי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
D I G I T A L
לא משנה כמה דייקתי
עכשיו שאני רואה את האלמנטים שאיתם אתה מייצר את המברשת, רואים בבירור שהקו (האמצעי) מאוד מאוד נמוך ביחס לעיטור שגבוה ממנו בערך פי 10!
הקו של המסגרת אמור להיות בדיוק באותו גובה של העיטור!

נערך לאחרונה ב:

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עכשיו שאני רואה את האלמנטים שאיתם אתה מייצר את המברשת, רואים בבירור שהקו (האמצעי) מאוד מאוד נמוך ביחס לעיטור שגבוה ממנו בערך פי 10!
זה ברור וידוע, התמונה היא המטעה.
האמת שזה אחרי שעשיתי את אחת האפשרויות בpathfinder על הקו האמצעי, בהתחלה הוא היה בתוך ריבוע תוחם באותו גובה בדיוק כמו הפינות שלידו, וכמובן הוא מוקם באותו גובה יחסי לקצה הקו שבפינות. ועדיין התוצאה היתה אותה תוצאה בדיוק.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עדכון: נראה לי שמצאתי את הדרך הנכונה!

קודם כל, צריך להקפיד על מה ש @יוסי גרפי אמר, שזה שהקו (Side) של המסגרת, והפינה (Corner) של המסגרת, יהיו באותו גובה.

2. להקפיד שהפינה תהיה ריבוע מדוייק, לא מלבן.

3. ליצור מרובע תוחם (ללא מילוי או קו) סביב כל חלק במברשת (קו, פינה פנימית, פינה חיצונית, קצה, התחלה), ושכל המרובעים יהיו באותו גובה כנ"ל. ולקבץ כל ריבוע עם התכולה שלו לקבוצה. (כמובן שאם יש מסכת חיתוך, אז לעשות Expand כדי שהחלק החתוך יימחק, כי אחרת הוא ייכלל בתור רווח במברשת).

4. לוודא שהמרובע התוחם יהיה הכי תחתון בקבוצה
1581925297857.png

5. לשמור כל חלק מהמברשת בתפריט הSwatches עם שם רלוונטי. (לדעתי פה הקאצ' שהיה חסר לי כל הזמן....)

6. ליצור מברשת Pattern חדשה, ולבחור את הSwatch המתאים לצד/פינה של המברשת, וזהו.

והנה תוצאה פשוטה ונחמדה (והחלקים ששימשו אותי בצד)
1581925470984.png

שאו ברכה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה