עזרה איך לחפוף פאה, או לעשות סדר בנושא :)

ראלי

משתמש פעיל
סליחה, לא התחום שלי בכלל,
אז זה מתחיל מזה, שחברה שלי שהיא במקרה גם פאנית מדהימה- חיה בלוי (מי לא מכיר?), הצטרפה לפרוג, אבל סובלת כמו כל המצטרפים החדשים מצינון ארוך של חודשיים!(אויש שיעבור החורף הזה, חג אביב איפה אתה?)

אז היא בקשה ממני לפרסם פה בשמה תוכן איכותי מקצועי בינתיים, לטובת משתמשות הפורום של פרוג.
אז הנה כתבה שהיא כתבה ככתבה וכלשונה(לא הרסתי כלום), תהנו, תלייקו ומה שבא לכם :

חפיפת פאה בבית(או לנקות ולקרצף אותה לכבוד פסח :)

זאת שאלה שחוזרת אצלי בד"כ המון: "איך חופפים פאה לבד? האם זה אפשרי? האם כל אחת יכולה?"

התשובה היא כן, אבל חשוב מאוד להקפיד על כמה כללים כדי לא לפגוע בה(אלא מה?).
בואי נתחיל מאיזה פאות מתאימות לחפיפה בבית,

ניחשתם נכון, פאות סרט גליות או עם קצת תנועה- הכי קלות לתחזוקה, אפשר חופשי לשטוף אותם ולייבש ככה באופן טבעי בלי לעשות פן אח"כ,

פאות חלקות עם פוני או בלי, בד"כ יצטרכו גימור של פן אחרי החפיפה, כמובן מי שאוהבת יכולה ללבוש ככה, אבל הפאה לא תראה מספיק חלקה, הפוני יהיה מנופח ולא מסודר וכו'.
פאות מתולתלות של יבוש טבעי גם מתאימות לחפיפה בבית, אבל שונות באופן הטיפול, עקבי בהמשך

אז תכלס, מה עושים?

· דבר ראשון להבריש את הפאה לפני החפיפה, מחזיקים בחלק העליון ומסרקים כלפי מטה, מתחילים מלמטה(העורף) ועולים לאט לאט, עד שאין קשרים.

· שמים שמפו(לא משנה הסוג) בנדיבות בחלק העליון, פאה לא חופפים כמו שחופפים את הראש, לא לסבך את השערות אחת בשניה, אלא רק להבריש עם מברשת מלמעלה למטה עד שהשמפו מגיע לכל הקצוות של הפאה ויש הרבה קצף.

· שוטפים את הפאה עד שהמים שקופים ועם קצת בועות, המים צריכים להיות חמימים, לא קרים ולא חמים- מים חמים מרחיבים את הרשת, ומים קרים לא מורידים את המרכך והלכלוך.

· אפשר ומומלץ לחזור שוב על הפעולה עם עוד שמפו, לפאה שומנית במיוחד- חובה.

· סוחטים קצת את הפאה כלפי מטה, לפני ששמים מרכך, כדי שייתפס היטב.

· כדאי מאוד להשתמש במרכך איכותי, כי זה מאוד משפיע על הרכות של הפאה,אני משתמשת בפנטן. שמים קצת מרכך על אזור הסקין(ממש קצת) להיזהר לא לשים יותר מזה, כי הסקין יכול להתפרק! ועל שאר הפאה למרוח בנדיבות מרכך, לסרק תוך כדי את השיער כלפי מטה, מומלץ להשרות ללפחות 3 שעות ואפילו לילה.

· מומלץ אחת לכמה חודשים לשים גם מסיכת לחות, לא לשכוח שגם אם השיער מאוד איכותי, הוא כבר לא יונק חיות מהשורשים, ולכן צריך תחזוק טוב.

· לשטוף שוב היטב את הפאה במים חמימים, עד שלא נשאר שום חומר על השיער, אמור לקחת כמה דקות, לא לשטוף בזרם חזק כדי שלא יווצרו קשרים, אלא בזרם בינוני.

· לעטוף את הפאה במגבת ולסחוט בעדינות, להניח את הפאה ליבוש על ראש קלקר בחדר חמים, עדיף לא מול חלון פתוח, כדי שלא תתנפח.

· אגב הצורה שבה מניחים את הפאה ביבוש טבעי מאוד משפיעה על העיצוב שלה, זה הזמן לשים סיכות לעיצוב פוני צד, או לייס אחורה וכו'

· לסרק את הפאה, אבל פאות מתולתלות בשום אופן לא לסרק, זה מנפח את השיער והורס את העיצוב הטבעי של הטלטלים, מברישים אותה עם הידיים כלפי מטה מהשורשים ומכווצים קצת כלפי מעלה בחזרה, אפשר גם לסלסל קצת עם היד תלתלים שהתפרקו.
זהו נגמר שלב החפיפה,שיהיה בהצלחה! אם יש לך שאלות, הארות והערות, אשמח לשמוע בתגובות

הכותבת היא חיה בלוי בעלת עסק פאות חיה בלוי- chayablau.com

נערך לאחרונה ב:

כפריה

משתמש מקצוען
האם אפשר גם להעביר קצת מחליק שיער (לפיאה חלקה) או שזו ממש "תורה שלמה"?

ראלי

משתמש פעיל
הי שאלתי אותה @תיקתוק שמפו אפשר לשים על הסקין ואין בזה שום בעיה, אם לא תשימי הלכלוך לא יצא והסקין ישאר שומני, לגבי מרכך, הדגישה בפוסט, שבסקין שמים ממש טיפה ושוטפים מיד, בשאר הפאה לשים בנדיבות, הבעיה עם הסקין שהשיער בו לא תפור אלא קשור, אז להיזהר איתו כי הוא עדין..
@כפריה - לא הייתה ממליצה להשתמש במחליק (אם הוא לא קרמי אז בכלל), וודאי לא כשהפאה רטובה או לחה, זה יכול לשרוף את השיער, באופן חד פעמי על חום בינוני אפשר.
תמיד עדיף להשתמש בפן גם לא בצורה ישירה על השיער ,אלא אופקית.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
הי שאלתי אותה @תיקתוק שמפו אפשר לשים על הסקין ואין בזה שום בעיה, אם לא תשימי הלכלוך לא יצא והסקין ישאר שומני, לגבי מרכך, הדגישה בפוסט, שבסקין שמים ממש טיפה ושוטפים מיד, בשר הפאה לשים בנדיבות, הבעיה עם הסקין שהשיער בו לא תפור אלא קשור, אז להיזהר איתו כי הוא עדין..
@כפריה - לא הייתה ממליצה להשתמש במחליק (אם הוא לא קרמי אז בכלל), וודאי לא כשהפאה רטובה או לחה, זה יכול לשרוף את השיער, באופן חד פעמי על חום בינוני אפשר.
תמיד עדיף להשתמש בפן גם לא בצורה ישירה על השיער ,אלא אופקית.
זה מה שלימדו אותי...
כנראה יש דעות שונות.

יוכבדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אז זה מתחיל מזה, שחברה שלי שהיא במקרה גם פאנית מדהימה- חיה בלוי (מי לא מכיר?), הצטרפה לפרוג, אבל סובלת כמו כל המצטרפים החדשים מצינון ארוך של חודשיים!(אויש שיעבור החורף הזה, חג אביב איפה אתה?)
דבר ראשון, חיה ברוכה הבאה (גם שרה כאן? ;))
מחכה לפוסטים מחכימים ממך, ודרך אגב ראיתי בדיוק אתמול את האתר החדש והמהמם
אין על אחיות שלך!!!

ראלי

משתמש פעיל
הי @יוכבדא ברוכה הנמצאת, נראה לי רק חיה הצטרפה בינתיים(אולי צריך לאמר לשרה שגם לה יש הרבה ידע מחכים, אגב נראה לי יכולה להיות גם סטנדפיסטית לא רעה, חח),
יבואו עוד פוסטים מחכימים, כמו שחיה יודעת לתת

rivi y

משתמש פעיל
אז זהו, לא צריך יותר ללכת לפאנית
אפשר לחפוף לבד ? (חלום שלי)
רק משהו אחד לא הבנתי פן לא צריך ללמוד לעשות ? אפשר לעשות לבד פן לפאה ?

ראלי

משתמש פעיל
הי @rivi y פן צריך ללמוד, אין מה לעשות, אם לא את תשרפי את הפאה וחבל(זה סיפור של אלפים)
אבל בכל מקרה את יכולה תמיד לקנות פאה ביבוש טבעי ולטפל בה לבד,
או לחילופין לחפוף את הפאה ולהביא לפאנית רק לפן, ולחסוך קצת ;)

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
לא עובד הקישור...

חולי

משתמש סופר מקצוען
· מומלץ אחת לכמה חודשים לשים גם מסיכת לחות, לא לשכוח שגם אם השיער מאוד איכותי, הוא כבר לא יונק חיות מהשורשים, ולכן צריך תחזוק טוב.

הכותבת היא חיה בלוי בעלת עסק פאות חיה בלוי- chayablau.com[/QUOTE]

מאיפה ניתן לקנות מסיכת לחות, ואם יש סוג, דגם וכו' אשמח להמלצה.

ראלי

משתמש פעיל
הי @חולי לא משנה ככ איזה ,
יש בסופר פארם,
ואם את רוצה יותר מקצועי לכי לרחוב החבצלת, שזה הרחוב הסודי של הפאניות,
שם יש את כל המוצרים לספרים/ פאניות.

חולי

משתמש סופר מקצוען
הי @חולי לא משנה ככ איזה ,
יש בסופר פארם,
ואם את רוצה יותר מקצועי לכי לרחוב החבצלת, שזה הרחוב הסודי של הפאניות,
שם יש את כל המוצרים לספרים/ פאניות.

איפה זה רחוב החבצלת?
אפשר שם שאותו אני יבקש בסופר פארם.

ראלי

משתמש פעיל
@חולי תבקשי בסופר פארם שוורצקופף, או פנטן
רחוב החבצלת זה במרכז העיר בירושלים :)

נערך לאחרונה ב:

מיסי

משתמש פעיל
אמרו לי שמרכך מוריד צבע לפאה שנצבעה.
ובטח כשמשאירים אותו לכל כך הרבה זמן.
אשמח לדעת האם נכון?
ומה מוריד צבע לפאה צבועה?
איך הטיפול במסיכת לחות?

נני5

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אפשר בבקשה לקבל מידע, למי שלא מתמצאת מאוד בפאות:
מה צריך לדעת לפני שקונים פאה?
[מה זה לייס, איך בוחרים את הצבע הנכון, וכו' וכו']
תודה!
ותודה על הפוסט!

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
תודה רבה!
בעבר הייתי עושה כמו ההוראות שלך (בלי מרכך בסקין, כפי שכבר ציינו פה)
עד שאמרה לי פאנית וגם ראיתי הדרכת וידיאו. שלא לחפוף עם מרכך אלא להשרות בקערה עם מרכך, חומץ ומים. יש כמה שיטות?

אידאה

משתמש חדש
יש מסכת לחות לשיער מומלצת? מתי שמים אותה - לפני היבוש או אחריו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה