איך להרוויח כסף ולצאת מהחובות?

מצב
הנושא נעול.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
התכוונתי שהדבקת מודעות זה עבודה עם כלום כסף והרבה ביזיונות.
מתאים יותר לבחורים משועממים שרוצים להרוויח קצת דמי כיס...
לגבי כמה כסף - זה כבר תלוי בתכנון.
ללכת עם 3-4 מודעות יחד ולהדביק - זה כן רווחי.
ואפשר גם להעסיק מישהו שילך להדביק ולקחת עמלה בדרך..
אבל בזיויות זה כבר בעיני המתבונן.
בעיניי זו לא עבודה מבזה.

א. איזראעל

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
התכוונתי שהדבקת מודעות זה עבודה עם כלום כסף והרבה ביזיונות.
מתאים יותר לבחורים משועממים שרוצים להרוויח קצת דמי כיס...
אפשר ללכת לפנות בוקר בשעה שאנשים לא מסתובבים ברחובות.
אבל עדיין לא הבנתי מה הבזיון הגדול בזה?

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגבי כמה כסף - זה כבר תלוי בתכנון.
ללכת עם 3-4 מודעות יחד ולהדביק - זה כן רווחי.
ואפשר גם להעסיק מישהו שילך להדביק ולקחת עמלה בדרך..
אבל בזיויות זה כבר בעיני המתבונן.
בעיניי זו לא עבודה מבזה.

25 ש"ח לשעה - לא מאוד עוזר לאדם שלא גומר את החודש. לא?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
25 ש"ח לשעה - לא מאוד עוזר לאדם שלא גומר את החודש. לא?
????
מאיפה לקחתם את הסכום הזה?!
אם הוא הולך עם 4 מודעות ל250 בניינים נניח, והוא לקח 350 ש''ח עבור כל מודעה, וכמובן שהוא סוגר עם דפוס על הדפסה בכמויות במחיר מוזל, הוא יכול להגיע ל150 ש''ח עלויות הדפסה.
נשאר לו בכיס 800 ש''ח עבור הדבקה של כל המודעות. אז יקח שלוש שעות.. גג ארבע.

כמובן שללכת עבור מעט מודעות זה פחות, אבל בשסיל זה מצרפים ומדביקים יחד לכמה אנשים. הכי טוב זה להתמקד באזור אחד.
אגב גם אם הוא מחליט לתת למישהו אחר את העבודה, הוא יכול לשלם לו 50 לשעה ועדיין לצאת מרווח מאד יפה!

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רגע,
אתם מדברים על הדבקת מודעה עם מגנט לדלת, או הדבקה על לוחות מודעות ברחוב?

-LIGA

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים

מטעמים

משתמש מקצוען
מקצוע שאין שום חרדי שמתעסק בו:
מורה/ת נהיגה.

וחבל, כי יש לזה ביקוש אדיר.
לימוד נהיגה זה דבר שמצריך ישיבה בצוותא עם אדם שאינך מכיר במשך שעות ארוכות, ואם זה יהיה מישהו היימיש ונחמד, לדעתי לא תהיה לו דקה פנויה ביומן.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מקצוע שאין שום חרדי שמתעסק בו:
מורה/ת נהיגה.

וחבל, כי יש לזה ביקוש אדיר.
לימוד נהיגה זה דבר שמצריך ישיבה בצוותא עם אדם שאינך מכיר במשך שעות ארוכות, ואם זה יהיה מישהו היימיש ונחמד, לדעתי לא תהיה לו דקה פנויה ביומן.

ממש לא נכון
כמה אנשים אתה מכיר שיש להם עדיפות למורה חרדי (על פני מורה דתי שיש המון) יותר מאשר מקצועיות מחיר וזמינות?
אני לא מכיר אחד כזה.

ודרך אגב יש חרדים במקצוע הזה. ויש להם מקום ביומן.

לגבי מורת נהיגה יתכן שזה נכון,

נערך לאחרונה ב:

בתוכנית-מרחב אונליין

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
פעילות קירוב וכו,

אולי, תלוי בשעות הרלוונטיות כמובן,
שליחויות עם חברות קבועות.
של מתנות / שוקולדים וכו.
מכניס סכום רציני.

אולי השכרה של הגברה להרצאות ואירועים משפחתיים.
תלוי במיקום בארץ

שני זאת אני :)

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לגבי מורת נהיגה יתכן שזה נכון
לדעתי נכון מאד, יש מחסור גדול בשוק באופן כללי במורות, וכל אלו שרוצות ללמד רק אצל מורה אישה, נאלצות לשלם הרבה מעבר לרגיל וגם לחכות המון זמן עד שיתפנה מקום, בעיקר במרכז הארץ.
לא יודעת לגבי מקום לימודים לזה, אבל מי שיש לה את זה, ומתאים לה, מאמינה שיכולה להרויח טוב, כי יש ביקוש גדול.
(בדיוק אמרתי את זה שבוע שעבר למישהי שממש יכל להתאים לה, אבל היא הזדעזעה מהרעיון, אמרה לנהוג עוד בסדר, אבל להיות מורה לזה??!! איך יסתכלו עלי?!!, אז מי שנמצאת שם, חבל לי בשבילה... אבל טוב).

לביבו

משתמש צעיר
יישר כח לכל אלו שעזרו לי, רציתי להבהיר כמה הבהרות ובזאת אוכל להחזיר טובה לאלו שייעצו לי ולשתף אותם בנסיבות.

א. אני אישית קצת סגור ביחס לאפשרויות, ומבחינת שמירה על המעמד אין לי כ"כ אפשרות מבחינה מומלצת (כל עוד שלא מדובר בפיקוח נפש), לעשות חלק מהעבודות, בפרט אם מדובר בדבר הנעשה בפומבי כגון ברחוב. וקשה לי לפרט עוד בפרט זה.

ב. עבודה שתגמולה נע סביב שכר המינימום ג"כ אינה במצב הזה לגמרי לכתחילה, ראשית כל משום שאני לומד שלושה סדרים (והברכה לא תוכל להגיע מהפחתת שעות לימוד כפי שכבר הזכירו בכמה מקומות מניסיון אישי), ויש לי משפחה לא מצומצמת, ונניח שאוכל להרויח עוד חמישים או שבעים ש"ח ליום זה לא משהו שיציל את המשפחה. בנוסף לזה קיימות עוד שני סיבות נוספת המוגדרות כ'אישיות' שלא אוכל לפורטן כאן, בטעם מה ששכר מינימום אינו כל כך רלוונטי במקרה הזה.

ג. מניסיון מר של כמה עבודות שאני יודע לעשות וניסיתי לשווקם, ובלי קשר לאשכול הזה והמקרים היו הרבה לפני כן, (ובעונותי זה היה גם באשמתי שחשבתי בהתחלה שניתן לעשותם מעט על חשבון הלימוד וב"ה חזרתי מקווה מזה), לרצות לעבוד באופן של פרילנסרים, המצב מאוד קשה היום, מכיון שקיימת מאוד תחרות בין החברות הגדולות שנותנים את אותם שירותים בפעמונים וצלצולים ברמה גבוהה מאוד מעל הרמה שאני יכול לספק, הן מבחינת הפרסומים בעיתונים ובאתרי המדיה, והן מבחינת המיתוג והשיווק ואלפי השקלים הנשפכים על זה, כך שאפילו אם רק אחד מתוך 50 מתעניינים יסגור איתם זה כבר יהיה מעל ומעבר עומס עבודה של לקוחות.

מה שאין כן אדם שעובד פרטי וגם כך אין לו כסף, אין באפשרותו להגיע לפרסום כזה, אלא רק לפרסם קצת בגוגל אדוורדס שיכול לבזבז בסופו של דבר סכומים גדולים מאוד, ובעיתונים שלא מביאים כלום לפעמים, ולשלוח בקשה במיילים לכל מיני אנשים שאולי בשום מקרה לא הביאו פציינט שסגר.

מי שיש לו עוד ידע בתחום הזה שאין לי, אולי יוכל לעזור לי (לא אפרט כאן בפורום את המקצועות שניסיתי להתמודד בהם, מטעמי פרטיות).

ד. מבחינתי אפילו אם לרכוש מקצוע חדש היה אפשר בקלות יתר, (כגון בחמישה שיעורים בלבד, לשם ההדגמה), לא הייתי טורח לעשות את זה, משום שגם מקצועות מסויימות שאני יודע ואוהב לעשות, וגם מנוסה בהם, לא הצלחתי למצוא עבורם מתעניינים וקליינטים. ולא שלא ניסיתי לפרסם.

כך שזה נראה שיש לי בעיה בשיווק. לא יודע מה היא.

ה. הניסיון להשכיר את הדירה שלי לשבתות, דווקא עזר בינתיים להכנסה כל שהיא, אמנם כל עוד מדובר בדירת המגורים שלי יש כאן חוסר נוחות לפנות את קורת ביתי, בכל פעם שמגיע לקוח, ולבקש להתארח אצל מכרים, ומצד שני בשלב זה עדיין לא מספיק הכסף כתחליף למשכורת חודשית מכיון ולא מדובר בוילה או בקמפוס וכדומה שניתן להשכיר לשבת באלפיים ש"ח. ולכן אמנם אני עושה זאת בינתיים, ותודה למי שהציע את זה, אבל פתוח לאפשרויות נוספות.

ו. חלק מההצעות שהציעו כאן מתאימים לאדם שעונה על תנאים מסוימים, לדוגמה מה שהציעו להיות זמר חתונות, אינסטלטור, איש תיקונים, יתכן שישנם אנשים שיוכלו לעבוד בתחום זה מהיום הראשון שהם יחפצו בכך, אך אני מאלו שלא, משום שאין לי הכישורים או/ו הידים הנצרכות לכך.

ז. הקמת עסק חדש מתחרה בשוק העסיסי והתחרותי שקיים היום הוא בעצם השקעה וגם יכול להיות סיכון, ולפעמים סיכון הכונה שסכום מסויים של כסף עומד כאן על כף המאזנים שלא בטוח יחזור אליך (פעם אמר לי איזה קיוסקר על תכולתה של אחד מהמקררים שלו: יש כאן סחורה בשווי של ארבעת אלפים ש"ח ואם זה ישאר פתוח הכל הלך לי, וזה עוד בלי דמי שכירות, מע"מ מס הכנסה, דמי מיתוג ופרסום, רו"ח, ארנונה, חשמל, עובדים/ קופאיים, ריהוט עסק, וכו').

יתכן שיש כאלה שיחלקו עלי, אבל אני אישית סבור שפעולה הנתונה לסיכון צריכה להעשות תנאי קודם לכול שיהיה כאן אדם בעל אמצעים שיוכל לספוג את ההפסדים שאולי יהיו.

לדוגמה מי שיש לו מליון הון עצמי (שאינו בשימוש, לא כולל דירת מגורים וכדומה), יבדוק עד כמה הוא מסכים להשקיע ולקחת סיכון שהוא יפסיד וישאר לו, נניח עד רבע מיליון סיכון, אבל מי שאין לו שום הון עצמי לדעתי אינו ראוי להשקיע כסף על סיכון.

כמובן כל הנ"ל הוא על עסקים מסחריים אינו תקף על עסק שאין בו סיכון (אני אישית לא נמצא בתחום העסקים, ואינני יכול לומר איזה עסקים אין להם סיכון).

ח. אם מישהו מכיר ספק מוצרים (שעושה משלוחים ברחבי העולם) שמחפש קמעונאי שישווק את מוצריו ברחבי העולם אוכל לנסות את מזלי בזה.

ושוב תודה לכל מי שעזר ויעזור ובגדול אני עדיין פתוח לרעיונות.

ושוב רציתי להבהיר, כי אין ברצוני לגרע כלום משלושת סדרי הכולל, כפי ששמעתי מקרים רבים שדוקא האברכים ראו ניסים רבים בפרנסתם, וודווקא כאלה שיצאו לעבודה שמעתי כל מיני מקרים שלאחר מכן לא שפר עליהם גורלם, בעוד שחבריהם כן הצליחו. והאריכות בזה היא אך למותר.

נערך לאחרונה ב:

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יישר כח לכל אלו שעזרו לי, רציתי להבהיר כמה הבהרות ובזאת אוכל להחזיר טובה לאלו שייעצו לי ולשתף אותם בנסיבות.

א. אני אישית קצת סגור ביחס לאפשרויות, ומבחינת שמירה על המעמד אין לי כ"כ אפשרות מבחינה מומלצת (כל עוד שלא מדובר בפיקוח נפש), לעשות חלק מהעבודות, בפרט אם מדובר בדבר הנעשה בפומבי כגון ברחוב. וקשה לי לפרט עוד בפרט זה.

ב. עבודה שתגמולה נע סביב שכר המינימום ג"כ אינה במצב הזה לגמרי לכתחילה, ראשית כל משום שאני לומד שלושה סדרים (והברכה לא תוכל להגיע מהפחתת שעות לימוד כפי שכבר הזכירו בכמה מקומות מניסיון אישי), ויש לי משפחה לא מצומצמת, ונניח שאוכל להרויח עוד חמישים או שבעים ש"ח ליום זה לא משהו שיציל את המשפחה. בנוסף לזה קיימות עוד שני סיבות נוספת המוגדרות כ'אישיות' שלא אוכל לפורטן כאן, בטעם מה ששכר מינימום אינו כל כך רלוונטי במקרה הזה.

ג. מניסיון מר של כמה עבודות שאני יודע לעשות וניסיתי לשווקם, ובלי קשר לאשכול הזה והמקרים היו הרבה לפני כן, (ובעונותי זה היה גם באשמתי שחשבתי בהתחלה שניתן לעשותם מעט על חשבון הלימוד וב"ה חזרתי מקווה מזה), לרצות לעבוד באופן של פרילנסרים, המצב מאוד קשה היום, מכיון שקיימת מאוד תחרות בין החברות הגדולות שנותנים את אותם שירותים בפעמונים וצלצולים ברמה גבוהה מאוד מעל הרמה שאני יכול לספק, הן מבחינת הפרסומים בעיתונים ובאתרי המדיה, והן מבחינת המיתוג והשיווק ואלפי השקלים הנשפכים על זה, כך שאפילו אם רק אחד מתוך 50 מתעניינים יסגור איתם זה כבר יהיה מעל ומעבר עומס עבודה של לקוחות.

מה שאין כן אדם שעובד פרטי וגם כך אין לו כסף, אין באפשרותו להגיע לפרסום כזה, אלא רק לפרסם קצת בגוגל אדוורדס שיכול לבזבז בסופו של דבר סכומים גדולים מאוד, ובעיתונים שלא מביאים כלום לפעמים, ולשלוח בקשה במיילים לכל מיני אנשים שאולי בשום מקרה לא הביאו פציינט שסגר.

מי שיש לו עוד ידע בתחום הזה שאין לי, אולי יוכל לעזור לי (לא אפרט כאן בפורום את המקצועות שניסיתי להתמודד בהם, מטעמי פרטיות).

ד. מבחינתי אפילו אם לרכוש מקצוע חדש היה אפשר בקלות יתר, (כגון בחמישה שיעורים בלבד, לשם ההדגמה), לא הייתי טורח לעשות את זה, משום שגם מקצועות מסויימות שאני יודע ואוהב לעשות, וגם מנוסה בהם, לא הצלחתי למצוא עבורם מתעניינים וקליינטים. ולא שלא ניסיתי לפרסם.

כך שזה נראה שיש לי בעיה בשיווק. לא יודע מה היא.

ה. הניסיון להשכיר את הדירה שלי לשבתות, דווקא עזר בינתיים להכנסה כל שהיא, אמנם כל עוד מדובר בדירת המגורים שלי יש כאן חוסר נוחות לפנות את קורת ביתי, בכל פעם שמגיע לקוח, ולבקש להתארח אצל מכרים, ומצד שני בשלב זה עדיין לא מספיק הכסף כתחליף למשכורת חודשית מכיון ולא מדובר בוילה או בקמפוס וכדומה שניתן להשכיר לשבת באלפיים ש"ח. ולכן אמנם אני עושה זאת בינתיים, ותודה למי שהציע את זה, אבל פתוח לאפשרויות נוספות.

ו. חלק מההצעות שהציעו כאן מתאימים לאדם שעונה על תנאים מסוימים, לדוגמה מה שהציעו להיות זמר חתונות, אינסטלטור, איש תיקונים, יתכן שישנם אנשים שיוכלו לעבוד בתחום זה מהיום הראשון שהם יחפצו בכך, אך אני מאלו שלא, משום שאין לי הכישורים או/ו הידים הנצרכות לכך.

ז. הקמת עסק חדש מתחרה בשוק העסיסי והתחרותי שקיים היום הוא בעצם השקעה וגם יכול להיות סיכון, ולפעמים סיכון הכונה שסכום מסויים של כסף עומד כאן על כף המאזנים שלא בטוח יחזור אליך (פעם אמר לי איזה קיוסקר על תכולתה של אחד מהמקררים שלו: יש כאן סחורה בשווי של ארבעת אלפים ש"ח ואם זה ישאר פתוח הכל הלך לי, וזה עוד בלי דמי שכירות, מע"מ מס הכנסה, דמי מיתוג ופרסום, רו"ח, ארנונה, חשמל, עובדים/ קופאיים, ריהוט עסק, וכו').

יתכן שיש כאלה שיחלקו עלי, אבל אני אישית סבור שפעולה הנתונה לסיכון צריכה להעשות תנאי קודם לכול שיהיה כאן אדם בעל אמצעים שיוכל לספוג את ההפסדים שאולי יהיו.

לדוגמה מי שיש לו מליון הון עצמי (שאינו בשימוש, לא כולל דירת מגורים וכדומה), יבדוק עד כמה הוא מסכים להשקיע ולקחת סיכון שהוא יפסיד וישאר לו, נניח עד רבע מיליון סיכון, אבל מי שאין לו שום הון עצמי לדעתי אינו ראוי להשקיע כסף על סיכון.

כמובן כל הנ"ל הוא על עסקים מסחריים אינו תקף על עסק שאין בו סיכון (אני אישית לא נמצא בתחום העסקים, ואינני יכול לומר איזה עסקים אין להם סיכון).

ח. אם מישהו מכיר ספק מוצרים (שעושה משלוחים ברחבי העולם) שמחפש קמעונאי שישווק את מוצריו ברחבי העולם אוכל לנסות את מזלי בזה.

ושוב תודה לכל מי שעזר ויעזור ובגדול אני עדיין פתוח לרעיונות.

ושוב רציתי להבהיר, כי אין ברצוני לגרע כלום משלושת סדרי הכולל, כפי ששמעתי מקרים רבים שדוקא האברכים ראו ניסים רבים בפרנסתם, וודווקא כאלה שיצאו לעבודה שמעתי כל מיני מקרים שלאחר מכן לא שפר עליהם גורלם, בעוד שחבריהם כן הצליחו. והאריכות בזה היא אך למותר.
אני מציע בינתיים עד שתמצא משהו לקרוא בין הסדרים ספרי עסקים כדי להגדיל את האינטלגנציה העסקית. בהמשך תוכל למצוא רעיונות חדשים או איך להוציא לפועל את הרעיונות שכבר יש לך.

bmkol

משתמש מקצוען
יש לי מה להציע לך בזמנך הפנוי. כעיקרון מדובר על שיווק תוכנה לועד בית. זה לא דורש שום נסיון או התמחות בתוכנות או מחשבים. אופן העבודה הוא הכי פשוט שבעולם - אתה ממליץ על התוכנה למי שקשור לועד בית (כל בנין משותף הוא לקוח פוטנציאלי ... רק תבין כמה לקוחות כאלה יש), ברגע שיש עסקה יש רווח נאות ביותר = 200 שח רווח נקי.

פרטים על התוכנה - לחץ כאן

רוצה לדעת עוד? ... דבר איתי בפרטי.

בכל אופן, מאחל לך פרנסה בשפע בעזרת השם!

מטעמים

משתמש מקצוען
@לביבו
אתה יכול ללכת על הכיוון של "עבודות ערימה"
מה זה "עבודות ערימה": נניח אתה מתעסק עם קשירת ציציות לטליתות (דוגמה בלבד) אתה לוקח מחנות תשמישי קדושה ערימה של טליתות וסטוק של חוטי ציציות, מניח את הסחורה אצלך בבית, ומבצע את עבודת הקשירה מתי שיש לך זמן.
זה אומר, שאין לך שום מחוייבות לענות לטלפונים וכו, או להיות זמין במשך היום. גם אינך מחוייב לבוס (אתה לא שכיר!) וזה לא משהו שיוציא אותך מהסדרים שקבעת לעצמך מאידך.
אבל זה מיועד רק לאנשים עם אמביציה פנימית רצינית. כי אין בשטח שום בוס שדוחק או אין שום לקוח שמתקשר ומחייב מענה מיידי, התמדה ועקביות של נמלה הם תנאי לסוג הזה של "עבודות ערימה".

מישהי מקרובות משפחתי עבדה כך 40 שנה בעבודה כזאת מהצד. (חוץ מהעבודה הקבועה וגידול הילדים) הנהלת חשבונות של מוסד גדול שהיו צריכים הכנת טבלאות סיכום. הם היו שולחים את החומרים בתחילת כל חודש, ומקבלים את העבודה מוכנה בסוף החודש.
כמובן שהעבודה נעשתה לפעמים חצי שעה כל יום, ולעיתים 5 שעות באיזה מוצ"ש, הכל לפי הזמן והפנאי.

אין לי דוגמאות קונקרטיות להציע לך,(מעצם הסיבה שאנו לא יודעים את כישוריך) ולא כתבתי שום חידוש.
אבל אם תיקח לך את הכיוון בנחישות וודאי תמצא משהו.

בברכה והצלחה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה